Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
cena kukruza ide gore jer kod mene su uglavnom prazni čardaci a krenuo je izvoz za rusiju
 
moguce da znaci, jedan moj dobar prijatelj se bavi trgovinom zitaricama kaze mi da trgovci pricaju da ce nazad na 9.5 on u to neveruje al tako je cuo
 
kakva bre rusija?
rusi su ove godine izvezli zitarica ( kukuruz + psenica) najvise u svojoj istoriji. nemojte se primati na te price...
a trgovci...da su tako pametni ne bi kupovali sad po 11.5 nego bi cekali tih 9.5.
sta se desilo? pa u pesti je danas kukuruz pao za otprilike 1%.
sta ce se desiti?
ko to pod milim bogom moze da zna....
ono sto mogu da vam potpisem je da se cena kod nas krece procentualno tacno kako se krece i cena na madjarskoj berzi...a madjarska se otprilike krece kao berza u cikagu...sa vise ili manje kasnjenja...
i aj sad da probam da pojasnim kako to funkcionise...
postoje ljudi koji nemaju pojma kako zito izgleda..videli ga samo na slici...ali znaju da trguju...
i na primer procenili su da danas da ce zito da skace..kupili papir na kome pise da poseduju 1000 tona zita danas...
zito skace 4 dana uzastopce, na primer sve ukupno 5%. tip s papirom kaze na 1000 tona, "dobar sam" 50 tona. onda "izadje" iz te hartije, odnosno proda je nekom drugom pa kupi recimo kafu, jer konta da ce kafa da raste...
gotovo po pravilu posle par dana neprekidnog rasta, dolazi mali pad, jer se ponuda poveca zato sto neki ljudi nisu alavi a 5% je lepa lova za par dana "muvanja" po berzi..
koga zanima, lako moze da proveri da je cena kukuruza u stvari direktno proporcionalna ceni nafte. ne menja se svakog dana u istom procentu, ima oscilacija, ali u principu je prati u stopu..
 
izvinjavam se na maloj dezinformaciji...cena kukuruza u pesti je nepromenjena u odnosu na jucerasnju, zito je palo za 2%.
zanimljivo da je cena zita nesto niza od cene kukuruza. 37990 forinti/t prema 38100.
 
dana je moj kukuruz to jest do poslednje zrna tako sve s leptiricima otisao za rašku po 8.5 inace dobio sam ponudu u toku dana za nov 11 din .
 
kad ja zovem da ga prodam cena ide dole ::lose:: ovog puta mene zovu za kukuruz
znaci cena ide gore .dokle ce tako biti ostaje da vidimo do prve ozbiljnije kise ili blokade
izvoza.inace jos uvek nude 11 :cao:
 
Nazad
Vrh