Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Cena kukuruza će da raste sve do prve ozbiljne kiše a posle.......... :zli:
 
verovatno jedina grana privrede gde ne bi smela da u potpunosti vlada tržišna ekonomija je poljoprivreda. I previsoke cene su pogubne kao i premale za poljoprivrednike. Primer jasan je kukuruz, cena svinja i cena mleka. Na žalost na ovakvim prevelikim oscilacijama u ceni jedino zarađuju mešetari, jer paori i stočari jednostavno nemaju vremena za to. Država mora štititi cenu poljoprivrednih proizvoda i prenisku (subvencionisanjem) i previsoku (tržišnom logikom). Cena 12-13 dinara za kukuruz i 130-140 dinara za tovljenike sa cenom mleka od 25 dinara je možda neki cilj kome treba težiti.
 
Corn, Soybeans, Wheat May Rally on USDA Report, Schultz Says
Share | Email | Print | A A A

By Jeff Wilson

May 12 (Bloomberg) -- Corn, soybean and wheat prices probably will rise in Chicago after the U.S. Department of Agriculture cut its forecast for domestic inventories, said Mark Schultz, a vice president for Northstar Commodity Investments LLC in Minneapolis.

Corn futures for July delivery may rise 10 cents to 15 cents a bushel on the Chicago Board of Trade, Schultz said. Soybeans for July delivery may rise 9 cents to 13 cents a bushel, and wheat futures for July delivery may rise 5 cents to 8 cents, he said.

To contact the reporter on this story: Jeff Wilson in Chicago at jwilson29@bloomberg.net
 
soja, kuruza i psenica idu gore posto su zalihe kod amerikenaca manje nego sto su ocekivali

ukratko

pozdrav
 
Interesantno je da cena kukuruza nadmašio cenu pšenice...zar ne? Sad će stočari da kupuju pšenicu za svinje, a mi posle hleb od kukuruza:)
 
Danas krunio 25 tona, 10.70 din/kg.
Kod nas jedan otkupljivac danas prestao sa otkupom.
 
imam ponudu za stari kukuruz rod 07 po 8.5 malo je kad kroz njega mogu i da zvizdim,a poneki je i sa mesom
inace novi 08 je trenutno 10.5 ....samo nek przi :cool: :cool:
 
Niko se ne oglasava povodom cene hleba (40din),a psenica 10din. Lopovi!!!!
Znam da je off ali stvarno nije uredu sta rade! A kako su kukali kad je zito otislo gore da ce propasti! Majku im lopovsku :udri: :udri: ::lose:: ::lose::
 
ja sam danas vozio 2 vagona po 11 dinara...lepa cena ali ja cekam jos visu cenu od bar 12 13 dinara :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh