Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
ja mislim da cemo izdrzati nekako i nadam se da ce kukuruz u maju ili junu mesecu biti bar 10 din/kg i to bi bila neka realna cena :ppozdrav:
 
phoenixfendt je napisao(la):
ja mislim da cemo izdrzati nekako i nadam se da ce kukuruz u maju ili junu mesecu biti bar 10 din/kg i to bi bila neka realna cena :ppozdrav:
Znaci bez ikakve namere da se svadjam, jer smo u celoj situaciji najmanje krivi ti i ja, ali na cemu temeljis to REALNA?
 
Realno je nesto stvarno, tako da ne znam o cemu vi diskutujete,mozda mislite na proizvodnu cenu ili isplativu cenu.Verovatno je covek mislio da nece kukuruz ici vise od 10 din-to i ja mislim ako nas ne pogodi susa.(ne daj Boze)
 
Da ali po nekim prognozama ocekujemo susnu godinu pa ako kukuruz podbaci cena kukuruza roda 2008 bi trebala da je najmanje 12 dinara/kg a neverujem da ce ici vise od toga jer ima dosta kukuruza i u cardacima i u silosima a sve menje je potrosaca kukuruza posto se masovno ubijaju krave svinje i niko nece da hrani nista u ovoj krizi jer cena mleka je mala a i cena mesa dosta niska pa je neisplativo i pa to utice i na cenu kukuruza i da sada nije kriza cena bi bila nekih 12 dinara a mozda i vise ali nikad se nezna...
 
Realna cena ?? Prosle godine ,2008, je bila cena u maju i junu 16din , a od tada pa do danas je sve poskupelo nafta , struja , gas itd da ne nabrajam dalje znate i sami , a mi smo sad srecni stoce kukuruz biti 10din. A da neracunamo euro koliko je bio pre godinu dana :udri: :zli:
 
Slazem se sa stavom da trenutna cena kukuruza nije uredu ali moram da priznam da ni proslogodisnjih 16 dinara(RUKU NA SRCE) nije bila bas najrealnija! Te godine je proizvodna cena (meni)bila oko 6 dinara na svojoj zemlji odnosno oko 9din u arendiranoj zemlji! Ali ove godine bi cena trebala da bude oko 11-12 dinara da kukuruz pokrije troskove proizvodnje!
 
A deje tu zarada mito? ako su troskovi 11-12din a mi se radujemo stoce biti 10, mozda , a evro ce biti u pnedeljak 96 :sta:
 
Ma upravu si ti da tu NEMA zarade!!!!!!! Ja sam isto prodao kukuruz za 7 dinara jesenas! Jedino sto sam ustedeo u odnosu na sadasnju cenu je troskovi skladistenja! A i ja sam u debelom minusu! Samo sam hteo da kazem da proslogodisnjih 16 dinara je bilo dobra para ali je bila malo nerealno visoka.... a da je bilo prosle godine 12-13 ko zna kako bi se to odrazilo na trziste pa bi mozda i sad bila otprilike isto pa bar nebi bili u minusu!
 
trenutno je realno 9-9,5 din i mozemo samo da placemo zbog toga niko nas nepita o nafti urei,arendi, susi... kad bude malo realnije bice valjda 13-14din, dotle u dodole i da zovemo kisu ili neki povoljan tifon :ppozdrav:
 
ne bih se ja mnogo oslanjao na paušalne ocene kojekakvih šalabajzera.
argentinski rod žita jeste manji, ali je australijski veći, indijski će biti dobar, kod kineza je suša prestala krajem februara...
sve u svemu prognoza je da će pšenice biti manje oko 5% u odnosu na prošlu godinu koja je bila rekordna, ali i takav rod je iznad petogodišnjeg proseka...
 
Nazad
Vrh