PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102

zombie_666
23-08-11, 12:16
Na mom kraju cijena počela da pada, sad je 47KM na malo, a 45KM na velike količine. DOnedavno je bila 55KM na malo a 50 na veliko. Kukuruz ubrzano propada ali cijena je počela da pada jer ljudi već koriste novi kukuruz ili jednostavno nemaju novca da kupe.

Zoran0230
23-08-11, 13:43
Kod nas nikad,kao i kod Rabadžije cena nije bila veća od 23 (još ti skinu ulaz)

bojcetic
23-08-11, 22:38
Danas nafta 86 dolara za barel, rast od 0.75% u odnosu na juce. Prilicno je to "mrsavo" da bi kukuruz povuklo cenom na gore. Poslednjih pola meseca oscilacija je izmedju 80-87 dolara za barel. Sa cenom od preko 90 dolara mozemo da odekujemo 200-210e/t kukuruza.

tamara1611
23-08-11, 22:48
Profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu Predrag Simić izjavio je juče da bi odlazak libijskog lidera Muamera Gadafija sa vlasti predstavljao poklon zapadnoj Evropi u vidu ogromnih izvora kvalitetne nafte, dok bi pad cene tog energenta uticao na stabilizaciju poljuljanih zapadnoevropskih privreda.
Pad cene nafte mogao bi uticati i na poziciju zapadnoevropskih zemalja u odnosu sa Rusijom kao glavnim snabdevačem, ocenio je Simić, gostujući na RTS-u.
Simić je istakao da su se kraju Gadafijeve vlasti u Libiji posebno obradovali francuski predsednik Nikola Sarkozi i italijanski premijer Silvio Berluskoni zbog ekonomske krize i mogućeg pada cene nafte.
On je procenio da će Zapad učiniti sve da se izbegnu masovna krvoprolića u Libiji, iako će se teško izbeći osvete i ubijanja.
- Kada je vođen rat za Irak, rečeno je da kada se Irak demokratizuje, on će biti podeljen na tri demokratske provincije, od kojih će se jedna zvati „Dizel", druga „Bezolovni", a treća „Regular"- rekao je Simić.

bojcetic
23-08-11, 22:55
Videcemo, ne bude to bas uvek kako oni ocekuju. Moje licno misljenje je da nafta nece ici ispod 80 dolara, pa ni kukuruz ispod 17-18 dinara. Jedino ako se dogodi ponovo svetska kriza, tj. fijasko Grcke, Italije, Spanije, Portugala, pa to izazove nove finansijske probleme u svetu.

branko
23-08-11, 23:03
Mlinpek Stara Pazova jutros 21 din/kg, a par sati kasnije 20,80 din/kg.

marko22
23-08-11, 23:07
Uvek sam se pitao, jel ovi sto se pojavljuju na tv-u pojma nemaju, ili namerno lazu narod. Pa Sarkozi i Berluskoni se raduju tome sto ce imati bolje ugovore za svoje firme, i bas ih briga koliko ce nafta u sustini da kosta, kad ce njima svakako biti jeftina. Skoro sve zapadno evropske naftne kompanije uvoze naftu za svoje drzave, ali u sustini je prodaju svuda po svetu raznim drugim zemljama, tako da je sasvim logicno da imaju jeftine izvore, a da kad njima odgovara nabiju cenu na vise. A nafta trenutno nije skupa ili jeftina zbog zapadne traznje i potrosnje, vec samo i iskljucivo zbog Kine i Indije. Zato i pokusavaju na sve nacine da gde god mogu zagorcaju zivot Kinezima, pocevsi od Afrike, Irana, i Sirije. No da ne sirimo pricu dalje, mislim da ovaj put nece nafta imati puno veze sa cenom kukuruza, po meni ce to biti pre susa i ispraznjeni resursi. Moja nada je susa i da blesavi rusi sto pre prodaju taj svoj visak od 20 miliona tona.

tamara1611
23-08-11, 23:11
bolje da mi legnemo da spavamo,a nek rusi kinezi i ostali rade sta hoce.neka se j.... svi zajedno!

Peet
23-08-11, 23:15
Bio majmun ostao majmun

Majmuni se krecu po tvom dvoristu. Nedokazani negativcu.
Pitam se kako da preko ovakva vredjanja prelaze moderatori?

bojcetic
23-08-11, 23:17
Cena nafte i kukuruza je skoro identicna kriva. Ako je nafta jeftina nema interesa da se pravi biogorivo + jos milion kojekavih proizvoda. Tako da cena nafte ustvari indirektno diktira i cenu kukruza. Kina i Indija jesu zanimljive za razmisljanje, jer upravo od njih potice veca potraznja a samim tim i veca cena na svetskom trzistu.

@mikiperlez
Jos se nisi oglasio povodom izgubljene opklade. Kad nesto izgubis red je da platis gresku. ::namigivanje::

marko22
23-08-11, 23:29
bolje da mi legnemo da spavamo,a nek rusi kinezi i ostali rade sta hoce.neka se j.... svi zajedno!
:lol: ma to je i moja parola, ali ovde vazi ono, pustio bi ja njega, al nece on mene. Tako i ovi zajahali ceo svet, a mi imamo ove nase koji kao treba nesto da nam objasne. Najvise sam se smejao tekstu na B92, gde je pisalo da ako u Libiji pobede pobunjenici da ce nafta da padne. Prvo je smesno, sto sve vreme dok kriza traje u Libiji, a to je ve 5-ti mesec, nafta sve vreme pada, dok je recimo zbog onog cirkusa u Nigeriji to kao bio veliki razlog da poraste. A sad kao oni kao osvojise Tripoli, krenula da raste. Taj tekst je dokaz koliko razne analfabete pisu. A pri tome Libija proizvodi dnevno manje od 2% nafte, itd.
A rusi su blesavi svakako, sa jedne strane sumanuto obore cenu, a sa druge strane bezveze dignu, pa se onda razvlace po raznim sudovima. Ali, zato ce ruje sutra nama da opale jos jedan samar kad budu objavili izvestaj, po kom ce da ispadne da za dve godine otplatise investiciju, i to sa nasom naftom. Ako, kad smo ovce.

@bojcetic,
slazem se da se krive sirovina dosta puno prate, ali moja ocekivanja su da ce da budu sve vece divergencije. Uzmimo na primer da je nafta bila na max oko 160 $, a min 30$ u zadnje 3 godine. A kukuruz max 280 eur a min 120 eur. Pri tome je danas nafta na 80$ a kukuruz na preko 200 eur, ocigledno je da se ne prate bas toliko. Da ne govorimo sto u kukuruz ide i ogromna subvencija, a da nafte ima koliko oces, i da cena moze da joj bude i 50$, i da bude zarade. Pri tome, kukuruz se u svetu svakog dana sve vise koristi i pri tome sve vise za ljudsku ishranu. Ocekujem da kukuruz u buducnosti jos vise divergira u odnosu na naftu.

@tamara,

Da ne pisem novu poruku, ja sam optimista po pitanju cene. Jahace nas ovi nasi samo tako, ali kad u svetu bude skocila, nece imati gde. Pa ne pune oni silose tek onako. Dva su cilja tu prisutna.

North ARMY
23-08-11, 23:53
I kod nas je u Kolubari tona uglja 10-20e tona,al mogu da kupe samo neke cike koje preprodaju po 120e za tonu,tako bi bilo i sa naftom,a slusati pametnjakovice je blago receno ludom radovanje.

Sto se tice cene organizovanog otkupa vise nema ni po radiju da vrte kao pre,na pijaci sareno od 2000 do 2500(mogu da traze al dobiti nece).

bojcetic
24-08-11, 00:13
@marko22
Generalno, slazem se sa tobom. Ali u tim ekstremnim vrednostima tesko je postovati reciprocitet cena. I te cene nisu dogorocne, vec neki mali vremenski period. Naravno i ja bih voleo da si ti upravu i da cena kukuruza u narednom periodu isprednjaci isped cene nafte. >:({

SAMA
24-08-11, 10:12
Mlinpek Stara Pazova od jutros 20,5,a Golubinci od 19 do 20,5.

Dragan18
24-08-11, 16:56
Drzite se teme, molim bez vredjanja!

dejan 77
26-08-11, 10:03
Po pisanju strucnjaka ove godine nafta nece imati veceg udela u ceni kukuruza ,vec susa i potrosene rezerve.

level3
26-08-11, 13:31
Bogami ova tri poslednja dana su u mnogome odredila cenu... bice manje nego sto bilo ko ocekuje

savato
26-08-11, 13:41
Cene na svetskim berzama i dalje konstantno velike,i ne padaju...Pomeranja od 1-2% se ne racunaju gore-dole...U sustini,cena ne bi trebalo i sumnjam da ce padati bas zbog suse koja je zahvatila bogami skoro sve kontinente...Veliki proizvodjaci klimaju glavama,znaci ni sami ne znaju koliko ce roditi,procene su razlicite ali uglavnom skromne, a potraznja je iz godine u godinu sve veca ,zbog svetske populacije koja raste iz godine u godinu...Jedini nas problem ce biti koliko ce kod nas roditi?!

mica967
27-08-11, 10:35
Prinosi će biti umanjeni u zavisnosti od agrotehnike koja je primenjena.

rasa02
27-08-11, 10:50
Ove godine ko bude imao kukuruza ima da uzme pare.Prinos ce na vecini povrsina biti daleko ispod prinosa uobicajenih za krajeve na kojima se njive nalaze.Juce sam obisao"pola"Srbije i skoro da nisam video kukuruz koji ce dati pravi prinos.Ima i izuzetaka u krajevima koji su redovno dobijali kisu ali to su jako male povrsine.Pravilno primenjena agrotehnika dosta popravlja situaciju ali bez vode nista ne vredi.

Po mojoj proceni a i po informacijama kojim raspolazem prinos ce biti nizi u odnosu na proslu godinu od 30-40%.

kiraj
27-08-11, 11:53
Srednji Banat ,bar deo koji sam uz put video naglo sazreva.Da li su ranije sejali ili je lakša zemlja nego u mom ataru ne znam ali kukuruzi koje sam pre dva dana video u našem ataru se bolje drže.

Srdjan Žorž
27-08-11, 11:55
Kod mene sledece nedelje pocinje skidanje ranih sorata jer je vlaga ispod 20%.

DusanA
27-08-11, 17:30
Ja sam juce prosao od Novog Sada prema Kacu, Sajkasu, Totelu, tamo je sav kukuruz vec zreo, predpostavljam da ce za 7-10 dana vec da se bere. Dok je u Banatu, Perlez, Kovacica,Debeljaca, Sakule Idvor i Crepaja jos uvek sav kukuruz zelen i ne verujem da ce do 15-20 septebra moci da se bere. Bas je velika razlika izmedju Juzne Backe i Juznog Banata.

šandor
27-08-11, 20:56
Ove godine ko bude imao kukuruza ima da uzme pare.Prinos ce na vecini povrsina biti daleko ispod prinosa uobicajenih za krajeve na kojima se njive nalaze.Juce sam obisao"pola"Srbije i skoro da nisam video kukuruz koji ce dati pravi prinos.Ima i izuzetaka u krajevima koji su redovno dobijali kisu ali to su jako male povrsine.Pravilno primenjena agrotehnika dosta popravlja situaciju ali bez vode nista ne vredi.

Po mojoj proceni a i po informacijama kojim raspolazem prinos ce biti nizi u odnosu na proslu godinu od 30-40%.

Morao sam i tu da postavim :

http://www.youtube.com/watch?v=lhTSJtQEq4M&feature=player_embedded (http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/946106/Su%C5%A1a+ugro%C5%BEava+vo%C4%87e+i+kukuruz.html)

Zoran0230
27-08-11, 21:02
Jel ostaju i dalje predviđanja da će cena novog biti između 15 i 16 dinara

šandor
27-08-11, 21:15
Ne !! Promeniću predviđenje . Pošto iako bude kiše ( mada nema na vidiku ) neće pomoći više ništa i rod će da se smanjuje svaki dan i imaćemo upola manje kukuruza nego prošle godine , i još nešto čuo sam da su barže tu i čekaju vršidbu kukuruza :-\

Zoran0230
27-08-11, 21:47
Sa novim lepo može da ode i stari-u ovom prilogu je navedeno 15% a to treba duplirati

bojcetic
27-08-11, 22:51
Sandore, jasno je za prinos. Sta ocekujes za cenu? Do sada si manje vise uspesno predvidjao Lkl{{

MOMOSARIC
27-08-11, 23:19
Nema tu šta da se predvidja , trenutna cijena u Srbiji je totalno nelogična.U stvari njeno objašnjenje je da tržište još nije zrelo čim cijena pred žetvu drastično padne.To je razlog da nema konstantong trgovanja tj. sklapajna ugovora da npr Šandor sada odma proda nekoj firmi novi kukuruz 30% isporuke u decembru po nekoj cijeni 20% da isporuči u januaru itd.
Svjetske cijene su jako visoke a predvidjanja su da će ići još (u prevodu ove godine će USA teško podmiriti Kinu) , znači take cijene MORAJU biti i u Srbiji ,osim ako neki pametnjakovići ne zabrane izvoz.
Ali na svu sreću približavanje EU će stati u kraj takvim glupostima.

zcurcic
27-08-11, 23:53
Država treba da ima pune robne rezerve i tako obezbedi stabilnost tržišta. Nažalost oni gase požare, koje sami rasplamsaju sa kantama benzina i prave štetu nekoliko puta veću.
Dovoljno je samo podsetiti se protesta mlekara 2009. i jednostavnog zahteva da se otkupe viškovi. Država to nije učinila, 100.000 grla je otišlo pod nož (200 miliona evre direktne štete). Svi znamo šta je bilo prošle godine (nestašica mleka), a rekonstruisana vlada i novi ministar se busaju u grudi sa podrškom stočarstvu i uvozom steonih junica iz Nemačke. Da ne spominjem Palmu i njegovu lutriju. Svega toga ne bi bilo da je vlada premijera "izašli smo iz krize" Cvetkovića otkupila viškove mleka i preradila u mleko u prahu. Sve to ide preko naših leđa, a niko ne odgovara.

dejan 77
29-08-11, 09:43
texas trpi stetu od 5 milijardi dolara zbog suse , kisa nije pala od decembra.problem je i sa uraganom. cene kukuruza bi trebalo da krenu gore, jer ko sad ucari kukuruz ucario je pokusace oni verovatno u pocetku da izvacare kome treba lova, jer i za suncokret zezaju za placanje pa nema se dovoljno love, bice ono daj sta das.

SAMA
29-08-11, 14:36
Ma ne utice na nas teksas.Na nas uticu Ukraina i Rusija i eventualno Kina.Ako je sudeci po rodu zita ne pise nam se dobro.Naime kod njih rodilo zito ko ludo.Za kukuruz se jos ne zna ,al je tesko za ocekivati da kukuruz bude skuplji od zita.U protivnom ce preci na ishranu stoke zitom,te mora skakati cena ujednaceno.Nek nam je BOG u pomoci.

Dolovac
29-08-11, 17:39
@SAMA a kada rodi u argentini onda se nadje razlog da spadne kod nas...^-^

SAMA
29-08-11, 18:52
Argentinski i nas su dve razlicite stvari.Jedan je GMO a nas nije.Cista spekulacija sa cenom,tj ubijanje cene.Ono sto sam napisao u prethodnom postu utice na potraznju tj prodaju naseg kukuruza.Argentina nije nasa interesna svera.Prosle godine su najvece kolicine otisle za Italiju i Albaniju.Oni da su hteli GMO uzimali bi i prosle godine od Argentine ili SAD.Potraznje ce biti sigurno i ove godine,ali smanjene,jer ce nasi glavni konkurenti Ukrainci po svemu sudeci imati za izvoz vece kolicine.

ta Peera
29-08-11, 20:34
Kanda cena kukuruza ponovo skace !?! Agroprodukt Ruma je jedno vreme placao 18, 5 din a sad placaju 19,5 din kukuruz, i salju svoj prevoz ko ima vecu kolicinu

level3
29-08-11, 20:54
LJudi nema vise jeftinog qqruza...bez obzira na susu, mi smo smesni, verujem da ce na prolece cena premasiti ovogodisnji rekord od 25 dinara

Peet
29-08-11, 23:06
LJudi nema vise jeftinog qqruza...bez obzira na susu, mi smo smesni, verujem da ce na prolece cena premasiti ovogodisnji rekord od 25 dinara

Slazem se s tobom. Al znaj da mnogo zavisi bas od toga sto je ova prokleta susa i kod nas. Jer ako bi bilo veceg roda onda bi mogli da se poigravaju s nama. Ovako, bice muzike i sledece godine.

pidikanac
30-08-11, 07:53
Slazem se s tobom. Al znaj da mnogo zavisi bas od toga sto je ova prokleta susa i kod nas. Jer ako bi bilo veceg roda onda bi mogli da se poigravaju s nama. Ovako, bice muzike i sledece godine.

muzike uvek bude a da li će biti para :-\ za tu muziku :veseljak:: :lol::lol::lol:

vojvođanin
30-08-11, 11:47
Dali neko zna kolika će biti cena klipa, rod 2011?

rasa02
30-08-11, 13:54
Ja sam cuo neku pricu o 10,00 din/kg za klip a danas sam cuo za novi rod kukuruza u zrnu,tel-kel,14,00 din/kg.Jednom mom poznaniku tu cenu placa "Lux-In"(poznatiji kao Premil)iz Krcedina.

SAMA
30-08-11, 14:01
Cisto sumnjam da ce na pocetku biti tel kel.Pa svi bi ga vrsili sa 30 i kusur vlage.To mozda po jusu.::samo bes::

rasa02
30-08-11, 14:07
Juce je covek ovrsio 10 ak jutara,vlaga 25-26%,cena 14,00 din/kg tel-kel.

SAMA
30-08-11, 14:36
Onda ce da skoci::super::

rasa02
30-08-11, 14:46
Naravno da ce da ima dobru cenu.

bojcetic
30-08-11, 14:56
Kod nas se ceka da jedan otkupljivac da potvrdi cenu od 210e za tonu za jus kvalitet u vrsidbi ;D} Ako to bude odmah prodajem! 8)

rasa02
30-08-11, 15:01
To je lepa cena i ja bih prodao moj kukuruz po 210e/t.

SAMA
30-08-11, 15:03
Ja bi moj i po 310.Suvise to lepo zvuci da bi bilo istinito.Sacekacemo jos malo pa ce se samo kasti.Lkl{{

bojcetic
30-08-11, 15:06
@rasa02
Covek je jako ozbiljan i radi preko 20 godina. Verujem da ce cena biti postignuta, jer pomenuti nikad ne prica u prazno....

Bubu
30-08-11, 15:15
Zunji-Silak Temerin cena starog kukuruza skocila sa 18 na 18,5 dinara za kilogram.

rasa02
30-08-11, 15:20
@bojcetic
Mozda me nisi shvatio,nisam bio cinican vec me raduje sto ce bar cena kukuruza biti dobra i sto cemo i pored verovatno loseg roda imati neku zaradu na nasoj muci>:({>:({>:({

marko22
30-08-11, 18:12
Malo je 210 eura/t, mene vadi tek 250 eura/t , pa cu tu i cekati.

SasaK
30-08-11, 19:25
A prinosi kakvi ce biti,nemoj da ste se uhvatili dobra cena dobra cena,ako budu prinosi upola manji nego prosle godine,bice dobro,kod nas se kukuruzi jedva drze,ni 35 dinara nece da nas zakrpi.

bado
30-08-11, 19:30
Kod nas se ceka da jedan otkupljivac da potvrdi cenu od 210e za tonu za jus kvalitet u vrsidbi ;D} Ako to bude odmah prodajem! 8)
Daj boze da cena u vrsidbi bude 210 e...al tesko... bice tu oko 17 dinara...jos uvek krune iz cardaka,ponuda je velika,da ne poverujes...cekali ljudi 25 din a kukuruz pao na 19 i sta ce...?!!!!

Rabadzija
30-08-11, 20:50
Daj boze da cena u vrsidbi bude 210 e...al tesko... bice tu oko 17 dinara...jos uvek krune iz cardaka,ponuda je velika,da ne poverujes...cekali ljudi 25 din a kukuruz pao na 19 i sta ce...?!!!!
potpuno si u pravu......kukuruza jos ko blata kaze meni covek sto ide i kruni sa krunjacem i to sve veliki sa 10-15-20 vagona ali kao da se cena polako opravlja mislim da se niko nije nadao pre mesec dana ovakvoj susi
Agrocorn Djurdjjin 19,30

North ARMY
30-08-11, 20:59
Potrefila nas jedna godina dobrog prinosa i cene a nama se osladilo,ako opet bude 20din/kg i sa ovim umanjenim prinosom bice zarade.

Rabadzija
30-08-11, 21:05
Potrefila nas jedna godina dobrog prinosa i cene a nama se osladilo,ako opet bude 20din/kg i sa ovim umanjenim prinosom bice zarade.
Zar to ne b trebalo da bude normalno? tako si to napisao da pocinje sramota da me bude pa cu jos ici u opstinu da dodelim neku donaciju ovoj napacenoj drzavi jer ja sam se toboz OPARIO ? ? ?
Ma daj............vala smo i zasluzili mi paori malo slasti...zar ne?

Farmer II
30-08-11, 21:09
Danas obisao na putu jednog volvo-a sa 2 pune zmajevke kukuruza, a iza njega jos jedan sa 2 manje prikolice. IMa jos kukuruza po ambarima. Medjutim ova avgustovska susa ce uticati da se ovogodisnji rod skida ranije i sa manjom vlagom.Ne moze se dugo cekati sa kukuruzom u ambaru, a da ga ostavite za dogodine nikom ne bih savetovao

DusanA
30-08-11, 21:10
Ja jos uvek imam stari u ambarima, ako ne dodje bolja cena, necu ga ni kruniti, a novi kukuruz pravo na lager.

North ARMY
30-08-11, 21:13
@Rabadzija pa jeste lepo kad se oparimo i kad nas pokaki ali ne razumem ljude koji su stariji od mene a ovde je vecina takvih koji i sami znaju da mora nesto da nam user* planove.

Farmer II
30-08-11, 21:18
Ali taj stari mora da se raskrsti tu do maja, pocetak juna. Posle dolaze leptiri i gagrice, moze se lako desiti da ga niko nece hteti, a da bi se prodao onda morate da ga mesate sa novim, tj ovogodisnjim rodom....muka je to. Kukuruzu vole da obore cenu pred setvu.

Bubu
30-08-11, 21:41
Ja jos uvek imam stari u ambarima, ako ne dodje bolja cena, necu ga ni kruniti, a novi kukuruz pravo na lager.

I ja isto tako razmisljam i ne bi nam bio prvi put da to radimo jer mi je svejedno posto imam i kombajn i berac.

tesla
01-09-11, 08:59
Što se tiče cene kukuruza kod "Lux in agrar" (Premila), jeste novi kukuruz do pre neki dan bio tel-kel 14 din/kg, ali do 25% vlage, a taj do 30% vlage je bila cena 13 din/kg, međutim od juče, ili prekjuče je cena pala, pa je sada do 25% vlage nova cena 12 din/kg, mada i tamo slabo ljudi vrše, jer su vlage još uvek oko 30% i više.

SAMA
01-09-11, 10:14
To verovatno muljaju i manje kolicine mesaju sa starim.Nema logike da novi ide tel kel,jel vrlo dobro znamo koliko vlaga moze da osciluje.kako se povecava kolicina prijema tako ili obaraju cenu ili prelaze na jus.To je po logici platicu ti 5 dinara ,pa taman da je vlaga 40.Oni ne mogu puci.
Inace Mlinpek Stara Pazova stari placa 20,2

talianu
01-09-11, 20:42
zz milenijum Lokve 19,oo din.

ciobu
01-09-11, 21:25
U oOmoljici danas ista cena 19 ali slabo ima zainteresovanih prodavaca

entuzijasta
01-09-11, 23:22
danas na pijaci u Bogaticu cenili su 21-22dinara dzakiran e sad nemam pojma jel po to i isao, samo sam pitao na nekoliko mesta nisam kupovao

nikola ilic
01-09-11, 23:27
Danas zvao firmu u Surcinu koja je zakupila silose(bivsi Krmivo Produkt)da se raspitam o ceni,kuruzi rod 2011 16din,soja 30din,novci oma po obracunu,firma se zove Mikros Union.

marko22
02-09-11, 00:28
Pa jel moze kod njih i da se lageruje ili odmah mora prodaja?

drobi
08-09-11, 19:42
Gebi 16,27 din/kg i stari i novi sa 14% vlage.

SasaK
08-09-11, 19:55
Kod nas u zadruzi 18.5 od preksinoc.

KishRobert
08-09-11, 19:58
Kod nas u zadruzi 18.5 od preksinoc.
I novi kukuruz ?

Boki-Vl
08-09-11, 19:59
Sutra krunim ostalo mi jos oko 20t, cena 18.5 din...

SasaK
08-09-11, 20:21
I novi kukuruz ?
Ne,nema cene jos za novi...

rus 82
08-09-11, 20:41
kod nas novi 15din

panonac
08-09-11, 22:30
I cena novog roda bice dobra,susa je doprinela los prinos.

dejan 77
08-09-11, 22:33
zvanicno kukuruz podbacijo 50% zbog suse e sada cemo videti cenu koja ce biti?

rasa02
08-09-11, 22:37
Gde su to objavili?

entuzijasta
08-09-11, 22:48
a gde 50%, pa i gde je grad unistio ostalo je bar 30-40 % ^-^

dejan 77
09-09-11, 07:41
ostalo jeste, ali prinos je u pitanju. dali ste gledali klipove kod ranijih hibrida oko 20% je ne naliveno, a nema ni hektolitarsku tezinu,

Zoran0230
09-09-11, 09:09
I pored umanjenih prihoda mi ćemo imati kukuruza za bacanje a ako ne bude izvoza ceba ide dole

MOMOSARIC
09-09-11, 13:24
Moj drug ovršio 8dn (0.8ha) , imo 2t zrna ^-^. Nisam vidio kako je kukuruz izgledo ali dovoljno govori da se njiva zove "majdan" (šljunkara) .
Ali jedan drugi ovršio 2 ha od ukupno 30ha kukuruza , to mu je kaže najbolja njiva izvozi stajnjak. Što je najgore ogledna njiva , mislim da je LG , oko 5t/ha ^-^. Ništa mi nije jasno , il su to slučajnosti il je ova godina stvarno katastrofa.

savato
09-09-11, 19:47
Ne znam zasto svi potenciraju Rusija,Ukrajina...Ljudi oni nemaju te povrsine zemlje i kolicine robe za izvoz od juce,godinama imaju svoje trziste,kad vise-kad manje...Pustite tu pricu tamo je rodilo extra bice cena dzabe,to su sve manipulacije i spekulacije vlasti koja trenutno drma...Nadam se skoroj promeni svih struktura posebno u Vojvodini,posto iskreno mi drzimo ovu zemlju na infuziji, e dokle pitanje je sad?...Cena kukuruza ce biti dobra ali pitanje je trenutka kad prodati...Smanjeni prinos kod nas nece osetiti okolne zemlje,ali hoce drzava i izvoznici zbog manjeg priliva sredstava ali zivi bili pa videli,moje misljenje sam izneo.

sova
10-09-11, 12:15
Kod mene cijena u padu, "zitopromet Bijeljina" oborio cijenu sa 45 na 42km. Prinos novog kukuruza, blago receno katastrofa, susa ga je bas sjebala.

Zoran0230
10-09-11, 12:45
Sada počinje igra nerava opet,kada oni koji nemaju gde da lageruju kukuruz,završe sa vršidbom,počinje igranka sa cenom.Gde su oni što su tvrdili da je ovogodišnji rod bolji,ako vreme dozvoli do po oktobra gotova i berba i vršidba i to lagano

dejan 77
10-09-11, 23:14
pa pricalo se da ce cena drasticno dole zbog dobrog roda,samo neznam kome je rodilo

mirmir
10-09-11, 23:26
Nema vise jeftinog kukuruza,sve je veca potraznja za njim.Posto su mi svi prijatelji,rodjaci i komsije rekle da sam budala kad sam tvrdio da cena novog kukuruza nece biti 4-5 dinara kao sto su svi pricali iako su videli da je susa,sada svi cute i ceskaju se po glavi a vecina je posejala kukuruz da ima do februara pod uslovom da bude extra godina,a za kasnije su planirali da kupuju valjda po 7 din.

dejan 77
11-09-11, 08:04
ko nema u glavi mozda ima u dzepu

zeljkoo
12-09-11, 15:06
drzava ce pokusati da opljacka narod u startu kao i uvek,pokusace da obori cenu,slagace da ima dovoljno kukuruza i za izvoz ali to nije tacno kukuruz je podbacio 50% ko ima uslova da sacuva kukuruz treba to i da uradi jer bice vrlo skup zimus nema ga nigde u okruzenju.

SAMA
12-09-11, 15:18
Cujem da Mlinpek Stara Pazova novi placa 18 , a stari 20,20

dejan 77
13-09-11, 14:24
lepo valjda cemo da nadoknadimo manjak roda normalnom cenom

FL
13-09-11, 15:23
Cujem da Mlinpek Stara Pazova novi placa 18 , a stari 20,20
U Subotici i okolini stari 16.27-16.80 din.Novi sa 14% vlage 16.27-16.50 din.

IMT-550
13-09-11, 16:16
Kako sam cuo da je u mom kraju otkupna cena oko 15 din + pdv , sa 25% vlage , sto ce reci da je kad se svede na jus oko 18 din , interesantna ponuda , pa sad videcemo i cucemo sta ce biti...

bezec
13-09-11, 19:46
kod mene u selo,od dve zadruge,nijedna više ne kupuje stari kukuruz... Danas je drugar krunio i nosio je u susedno selo da proda - kad je zvao rekli su mu da je cena 18din,a kad je stigao sa kukuruzom kazu pala cena na 17 ::lose:: ...strasno,'em cena pada,'em nema kome da ga prodaš (imam i ja još oko 6-7 tona,pa bi trebalo da očistim ambar,da napravim mesto novom kukuruzu ) i zovem popodne te iste gde je drugar nosio i kazu mi da im zasad više ne treba! Ne mogu da verujem da nemam gde da prodam kukuruz...

bojcetic
13-09-11, 20:30
@bezec
Bez sekiracije ::namigivanje:: Prodaces ga zajedno sa novim u januaru, ako su istiniti izvestaji americkih i evropskih agencija cena hrane ce ostati visoka i u narednom periodu.

rasa02
14-09-11, 00:17
@bezec
Stvarno mi nisu jasni ljudi koji imaju kukuruz za prodaju i kada mu cena dostigne zenit kao sto je bilo letos pa je cena stigla na 24-25 din,a oni cekaju i dalje a ni sami neznaju sta cekaju.Normalno je da svi vole da zarade ali ipak treba imati neku meru u svemu.

bezec
14-09-11, 06:07
@rasa02
ej,druze,potpuno se slazem s tobom,krunio sam i ja skoro sve čak i pre žetve ječma i nešto posle...al,šta ću kad mi se desio takav splet okolnosti pa ti iskrsne svašta u životu i onda tih 6-7 tona postanu nebitni odn.razmisljao sam da ću ih prodati onda kad imam vremena. A,vidiš,kod nas ni letos nije cena bila 24-25 din...maximim je bio 23,5...a ovaj moj drugar sto je juče krunio 2 vagona upravo je to čekao(da stigne i kod nas 24-25,nije on čekao nešto neverovatno),a ona je posle počela da pada... ::lose::

Rabadzija
14-09-11, 08:27
@bezec
Stvarno mi nisu jasni ljudi koji imaju kukuruz za prodaju i kada mu cena dostigne zenit kao sto je bilo letos pa je cena stigla na 24-25 din,a oni cekaju i dalje a ni sami neznaju sta cekaju.Normalno je da svi vole da zarade ali ipak treba imati neku meru u svemu.
Volim sto su svi sad pametni po pitanju cene,kako ti u datom momentu mozes znati sta je spic cene za tu sezonu ? ? ?
Jel tebe neko pita sad sto su vestak digli u nebesa ? ? naftu,struju,gas i ceo zivot
Naravno da svako zeli najbolje da prodje i neznam sto to povezujete sa alavoscu

Zoran0230
14-09-11, 08:47
Priče da su ljudi alavi i tako to ne piju vodu.Svako kruni kada mu je potreban novac ili da spremi kotarke za novi rod,što kaže Rabadžija ko može znati koji je limit u ceni.Zvao me u subotu ćovek iz Čačka u vezi berača i kroz razgovor reče da je kod njih kukuruz 25-26 din.Kod nas na malo se prodaje od 22-24 a na veliko ni nema veliko da se prodaje-cena 19-20 din.Gde je sada logika.

paorpaor
14-09-11, 19:13
Skromnost je vrlina !

SAMA
15-09-11, 00:29
Posle bitke su svi generali.Svako ima svoj kukuruz i svako ima svoju kalkulaciju.Kao i u svakom poslu treba puno srece i da se kockice skockaju i ubode se prava tj maksimalna cena.Ovo je ljudi Srbija i ovde se nista ne zna.danas je 18,sutra ce biti 28.Sam Bog zna.Svako ima pravo da kalkulise sa svojim,samo ne dirajte moje.>:({

dejan 77
15-09-11, 10:35
cena je najbolja ,kada ti trebaju pare

pidikanac
15-09-11, 12:55
ja se slažem da se kruni kada ti trebaju pare ali se kukuruz kruni i kada ti ne trebaju pare jer če cena da bude manja zbog naglog krunjenja ostalih u selu ,kupovine repro materijala za narednu setvu itd a da su ljudi nezasiti i to stoi pa i sami znate kada je 18 din e valda će biti 20 a kada dođe 20 bar da bude 21-22 i žive u nadi da će biti 25 i na kraju ga prodaju za 12 din i šta je tu u pitanju nezasitost njma da daš i 27 čekali bi 30 samo da napomenem da se mnogi vade na skok evra što opet nije tačno uzmimo za primer 10000kg kukuruza ako evro skoči i za 5 din a kukuruz za 1 din opet si na istom i ništa ne gubiš a to se još nije desilo sve u svemu treba biti pametan i pratiti cene pa sad kom poanci kom obojci

mihajilo
15-09-11, 19:29
Kolika je cena kukuruza u klipu i koliki je odnoz zrna i šapurike.

istrazivac
16-09-11, 10:43
@bezec
Bez sekiracije ::namigivanje:: Prodaces ga zajedno sa novim u januaru, ako su istiniti izvestaji americkih i evropskih agencija cena hrane ce ostati visoka i u narednom periodu.

Tako je bojceticu imam iste informacije.

dejan 77
16-09-11, 12:35
bice lepa cena mozda se i oparimo ?

bojcetic
16-09-11, 17:26
Nadamo se pa kako bude. Ja ocekujem za 5-10% vecu cenu nego ove godine, tj. probijanje granice od 250e/t u piku cene ::namigivanje::

level3
16-09-11, 20:36
Ja cujem da novi ide trenutno po 18 din...ne znam je li istina?

Dolovac
16-09-11, 20:42
Dolovo zadruga smederevac 15,75 sa pdv 14% vlaga...

banePA
16-09-11, 20:51
Dolovo zadruga smederevac 15,75 sa pdv 14% vlaga...

Auuu.... Malo bre to nesto!!

dejan 77
16-09-11, 22:50
ma to je samo da uhvate malo vise zarade za pocetak, inace cena je oko 18 din

Peet
16-09-11, 23:18
A i da nije ovog meseca 18 bice sigurno u Novembru i vise od toga.

rasa02
16-09-11, 23:18
18,00 din/kg za JUS i kod nas.Cim se krece sa tom cenom znajte da ce biti jako brzo dosta veca ;D}

milan89
16-09-11, 23:43
kod nas je 17 din jus a nesto se suska da ce ici DOLE, e sad mozda je to patka a mozda i ne, navodno jer je obustavljen izvoz zbog niskog vodostaje dunava...^-^

Zoran0230
16-09-11, 23:59
Narašće i Dunav

dejan 77
17-09-11, 01:05
ma nosice ga oni i na ledjima .to nije problem jer su silosi prazni,oni bi da ucare na pocetku

MOMOSARIC
17-09-11, 07:41
Kod nas se plaća 0.39e-.040e na 14% , pare odma.

marko22
17-09-11, 08:16
Mnogo je kume. Verovatno mislis 0,4 maraka.

dejan 77
17-09-11, 11:39
smesi nam se cena koju nismo ocekivali.podbacaj roda kukuruza u rusiji izazvan crvenilom kukuruza,tako da i rusija postaje veliki uvoznik

North ARMY
17-09-11, 12:02
Izvozice vagonima to je najmanji problem,jeste da je skuplje od broda ali oper na ceni od 20din i vise(nadam se) cena po kg transporta je smesna.
Kol'ko vidim od prodaje u klipu nema nista,jer je izumrla srednja klasa u gradu koja ga je nekad kupovala da uhrani sebi pilice i stoku.

Kod nas i dalje bez zvanicnog otkupa.

MOMOSARIC
17-09-11, 12:12
Mnogo je kume. Verovatno mislis 0,4 maraka.
Da izvinjavam se u km naravno

zeljkoo
17-09-11, 12:13
bice skup kukuruz ali tek zimus,ko moze neka sacuva i bice para.sada drzava krece u lov na seljaka i to na seljaka koji mora da proda a ima ih mnogo nece da priznaju da je podbacio rod.

Farmer II
17-09-11, 18:48
kod nas je 17 din jus a nesto se suska da ce ici DOLE, e sad mozda je to patka a mozda i ne, navodno jer je obustavljen izvoz zbog niskog vodostaje dunava...^-^
ovo su i meni rekli, da barze stoje zbog niskog vodostaja dunava.

marko22
17-09-11, 22:30
Slazem se, Dunav ce ici sigurno na dole, kao i svaka druga voda.

Padinac
18-09-11, 11:09
Jarkovac vrši otkup kukuruza rod 2011. godine, JUS kvaliteta, po ceni od 17,00 dinara zajedno sa PDV-om . Isplata odmah .

diklofen
18-09-11, 21:46
Mislim da 17 dinara sa PDV-om odmah plaća i Glencore koji je uzeo Transpetrolove silose u Sečnju.

mikiperlez
19-09-11, 08:18
Mislim da 17 dinara sa PDV-om odmah plaća i Glencore koji je uzeo Transpetrolove silose u Sečnju.

To je neka opasna mucka taj glencore

marko22
19-09-11, 09:05
Glencore je cuvena firma, i da se oni pojavljuju u nekom problematicnom Transpetrolu, zvuci vrlo cudno. Ne i nemoguce, ali je u svakom slucaju vrlo interesantno.

http://www.glencore.com/documents/Glencore-Fact_Sheet.pdf Ako je to ovaj Glencore, onda Srbija nije ucrtana. Opet sa druge strane, svuda oko nas imaju kancelarije, a ovde da nemaju i to je cudno.

diklofen
19-09-11, 19:16
To je ta firma.Deluju ozbiljno ali od mene robu videti neće skoro.

talianu
19-09-11, 19:32
To je neka opasna mucka taj glencore
Miki si se vrati?'Nema te odavno ,ajde daj neki savet šta sa kukuruzom raditi?>:({

North ARMY
19-09-11, 19:35
Svi kod Mikija na lager !!

mims
19-09-11, 20:35
Javila se konkurencija u vidu poznatog nam člana. Vreme će pokazati koliko su ozbiljni ako su to uopšte ti, a ne neki domaći.

igordulic
20-09-11, 14:20
Subotica cena kukuruza novoga 16.60 jus i cini mi pola dinara skidaje manje na svaki procenat veci od 14 %.

Peet
20-09-11, 19:46
Svi kod Mikija na lager !!

I onda tek cemo mi videti sta je prava cena prilikom prodaje.:lol:

bojcetic
20-09-11, 19:49
Niko kod Mikija da ne da kukruz na lager, dok ne plati opkladu sto je izgubio! Lkl{{

North ARMY
20-09-11, 19:56
@Bojcetic pa treba covek prvo posteno da zaradi tu lovu,dajmo mu .... sansu(citaj kukuruz)!! Lkl{{

bojcetic
20-09-11, 20:04
Stis'o se Miki, ajd' da su neke pare :lol: Lkl{{

SAMA
20-09-11, 20:07
Nemojte tako ljudi.Bio skup kukuruz pa imao malu proviziju,jos ako plati opkladu,nema ga nigde.:lol:

mladenmaso
20-09-11, 20:12

gdje to zemo placaju po 0.4 km
mislim ko odkupljuje

MOMOSARIC
20-09-11, 22:37
Kod mene u Srpcu ,predo sam jednu turu (32t) po 0,39km svedeno na 14%(kod mene nije bilo šta svoditi kad je bio 12-13%) ,do 20% vlage se ne plaća sušenje.Pare odma.Mislio sam još da dovozim al spustili na 0,37km.
Čim se vrijeme sredi kosim dalje al sad ću najvjerovatnije u Agrouniju na uslužno skladištenje. Tu se plaća sušenje 250km/10t do 20% vlage,besplatno skladištenje do nove godine ,bar za nas lokalne.

imre
22-09-11, 20:10
Viktorija grup je izašla sa cenom od 15,55 din sa PDV om. :<<>

rus 82
22-09-11, 20:15
kod nas viktorija 16,5 sa pdv

North ARMY
22-09-11, 20:35
Cek jel sad otkupljuju na uljarici i kukuruz ?

rus 82
22-09-11, 20:54
ne otkupljuju.Lkl{{ nego na svim ostalim mestima otkupljuju za njih i njihove pare samo nece da priznaju

SAMA
22-09-11, 21:02
Mlinpek Stara Pazova 17 okruglo na 15% vlage,a ista je cena i starog.Dosad je bilo 14 a eto ti ga sad 15.

rasa02
22-09-11, 21:19
Ko god bude mogao da saceka sa prodajom kukuruza neka saceka,cena mora biti dosta bolja od ove trenutne.A ovo sto rade firme poput Viktorije je cista otimacina ::samo bes::

Viktorija otkupljuje kukuruz rod 2011. Postavio Dragan Brkić Thursday, 22 September 2011 http://www.poljopartner.rs/images/stories/kukuruz4.jpgDana 20.09.2011., Victoria Logistic doo je donela odluku o uslovima otkupa za individualnog proizvođača - farmera - poljoprivredno gazdinstvo: KONAČNA CENA merkantilnog kukuruza roda 2011.se utvrđuje na:15,55 din/kg sa uključenim pripadajućim pdv-om (14,80 din/kg plus PDV po stopi od 5%).Organizatorima proizvodnje i otkupa priznaje se marža u zavisnosti od predatih količina u skladišta Victoria Logistic.Više informacija o otkupu kukuruza možete pronaći na portalu www.victorialogistic.rs (http://www.victorialogistic.rs/) .

rekreativac
22-09-11, 22:31
kod nas viktorija 16,5 sa pdv
jel si to danas zvao? juce su mitin mlin i stocar placali 16,00
danas zvao D&D(maksa) kaze 17,2
ja sve mislim da cena nece biti ni biti veca od tih 17 jer koliko vidim na agroservisu u madjarskoj je 180e/tona jel ima mozda neko sveziju informaciju koliko je u madjarskoj za isporuku sada i kasnije?

FruitBoy
22-09-11, 22:33
Kod mene 16....

paorpaor
22-09-11, 22:39
Vidimo se u februaru, do tad kukuruz nek stoji u silosu. Ne verujem da je neko blesav da u septembru placa 17 dinara, a da toliko bude i max cena za ovu godinu. Znaju oni sta ce biti prekosutra, a ne sutra.

rekreativac
22-09-11, 22:47
znaju naravno bolje od nas ali ja sve mislim sad kad pocne da se bere naveliko i kad skoci ponuda da ce cena na tih 15,5 koliko daje viktorija(vidim da i zito stoji sa cenom) pa ce pocetkom godine da se malo digne a super cenu ocekujem u septembru/oktobru 2012god.i mislim da ce tada biti vise i stoke jer sam danas cuo da su tovljenici 170,00

Zoran0230
22-09-11, 23:18
Dobro si čuo

drobi
23-09-11, 22:19
Gebi do juce 16,59 od danas 16,27, naravno do 14%.Stari ne primaju vise.
Agrarpromet juce 16,80 danas 16,30.

Surdonja
29-09-11, 12:36
Da li neko zna, koja je cena kukuruza u klipu.

ljusha
29-09-11, 18:42
Kod nas 11-12 din. klip

North ARMY
29-09-11, 18:57
@Ljusha jel se bar trguje ??
Kod mene je do pre par godina bilo par ljudi u selu koji su kupovali svake godine u klipu,sad njih nema a ni narod ne prodaje u klipu kao pre(izvlaci dobra cena soje). Mi necemo prodavati,a nesto se slabo i trazi.

Surdonja
29-09-11, 19:19
@ ljusa hvala na informaciji ! Imam ponudu da prodam po 14 (kupac je sam predlozio cenu), pa se pitam da li je on lud, ili sam ja glup, pa ne znam da preracunam. Cena u zrnu je maksimalno 17 dinara.

ljusha
29-09-11, 23:39
U nedelju sam bio na pijaci u Laćarku i prodate su 4 prikolice.
Mislim da nije teško prodati.

dejan 77
30-09-11, 14:56
najava dobre cene

ljubek
30-09-11, 17:22
od nedelje cena ide za 50 para dole

kloki
30-09-11, 22:19
načuo sam da u debeljači neka firma na ulazu voćne kapi mislim da se zove otkupljuje 17 tel kel
ali sam i saznao da takođe od ponedeljka ide dole cena
e sad možda je koska neznam

472
30-09-11, 22:23
od nedelje cena ide za 50 para dole

I ja danas cuh da ce cena ici dole dok se ne pokrenu barze...igra zivaca... kad se napune silosi onda ce se prodavati posto poto samo da se oslobadjaju kapaciteti...sve je to lepo izracunato ::lose::

KishRobert
01-10-11, 06:11
Polako samo,od nedelje ce berba/zetva dostici svoj zenit,pa to je opste poznato da ce tada biti losa cena.

Dolovac
01-10-11, 08:10
Granexport Pancevo 15,50 sa pdv na bazi vlage::sramota::

tamara1611
01-10-11, 17:00
cena kukuruza pala na 14 din jus

paorpaor
01-10-11, 17:20
Kod nas je JUS 16 dinara, mada ja nesto ni nisam cuo da iko prodaje. Svi uglavnom lageruju i cekaju da zazimi i poraste reka Dunav.

kloki
01-10-11, 20:30
Granexport Pancevo 15,50 sa pdv na bazi vlage::sramota::

to je fora jer svi koji otkupljuju za granexport imaju nalog da daju veću cenu
i onda kada ljudi vide da je gran export 15.5 a neki tamo otkupljivač daje 17 svi idu kod njega i zadovoljni su a ustvari sve to ide u granexport
to je čista prevarantska igra
informacija je sigurna jer sam razgovarao sa otkuoljivačem koji radi za njih.

ivanm
01-10-11, 20:52
До сада сам мислио да сам све чуо све, али данас сам био до ЗЗ "Агромонд" и пао на дупе...
14%влаге је 16дин. Са повећањем влаге не обарају цену него своде на СРПС (српски стандард) тако што шдијају одређени проценат, па нпр за влагу 16 % одбијају 8%,а за влагу 20% одбијају 12% !!! На то треба додати 1% на улаз, и за сваки започети месец 1% на име трошкове лагера!!! Дакле ко има 20% влаге и кукуруз им преда а реши да прода у марту даће препродавцима невероватних 18% од предате количине !!!!
ПС Крађа на ваги се подразумева и на спада у моју категорију чуђења....

rasa02
01-10-11, 21:06
Ja iz tih razloga ne prodajem nista bar do Nove godine.Do sada sam ovrsio 30kj i smestio sam u svoje objekte 150t kukuruza vlage od 12-14%.Sutra tj u ponedeljak kupujem zicanu mrezu i prepravljam kotobanje za smestaj zrna koje ima nesto vecu vlaznost.Otkupljivacima ni zrna necu da dam.Ovakva otimacina mislim da nikada nije bila.Pre par dana sam jednoj zadruzi odvezao dve zmajevke zrna,vlaga je bila po njihovom vlagomeru 14,8%.kada sam video da ce mi odbiti neverovatnih 900 i kusur kilograma okrenuo sam traktor i pravac kuci na istovar.

marko22
01-10-11, 21:29
Sve po tablicama. Da li je vlaga 15,9 ili 15,1, to je svejedno, odbitak je 6%.

rasa02
01-10-11, 21:35
Marko ovo je bilo 14,8% a hteli su i susenje da naplate?

bado
02-10-11, 01:27
to je fora jer svi koji otkupljuju za granexport imaju nalog da daju veću cenu
i onda kada ljudi vide da je gran export 15.5 a neki tamo otkupljivač daje 17 svi idu kod njega i zadovoljni su a ustvari sve to ide u granexport
to je čista prevarantska igra
informacija je sigurna jer sam razgovarao sa otkuoljivačem koji radi za njih.

Bravo kloki;D}...šteta sto jos nema izvoza,cena bi bila veća....

dejan 77
02-10-11, 23:12
cekaju da ljudi koje su stisli krediti prodaju sta moraju tipicna iznuda.i to nam je liberalno trziste zakon ponude i potraznje(ucena) .ma sve u ambare ko moze i cena ce da opravda sve troskove .kod nas bi odredjeni karteli da na teret seljaka naprave neku proizvodnju i postanu menadzeri godine, privrednici ili ti nesto drugo.a mi to isfinansiramo i napravimo jos jednog ucenjivaca koji ce nam drati kozu.

Nikola.KV
02-10-11, 23:14
Veceras me zove covek,nudi nov po 18 din,iz Vojvodine dovlaci ovde.

marko22
02-10-11, 23:37
Marko ovo je bilo 14,8% a hteli su i susenje da naplate?
U druze, pa ja sam vodio bitku za 14,1. Zamalo da mi naplati 3% za ovu vlagu. Kao sve jedno dal je 14,1 ili 14,9.
Ali dogovorismo se nekako i nije pala naplata. Ali zato sam na drugom mestu imao jednu manju kolicinu na 15,2, e tu me nista nije spasilo. Vise nisam imao volje da se zamlacujem.

dejan 77
02-10-11, 23:41
ako se ne bunis oni rade kako hoce i normalno na tvoju stetu, a njihovu korist

crni gruja
03-10-11, 07:11
Veceras me zove covek,nudi nov po 18 din,iz Vojvodine dovlaci ovde.
dobro je i mi da osetimo pad cene kukuruza ...

dejan 77
03-10-11, 12:26
zatisje pred buru kao i prosle godine.

North ARMY
03-10-11, 12:48
Dobra je i ovo cena !!

Dolovac
04-10-11, 13:46
Graneport Pancevo 14.50 ccc...

diklofen
04-10-11, 13:52
:<<>E sad se pare zarađuju.::lose::

drobi
04-10-11, 15:20
I kod nas do podne 14,50, a od tada 14 din/kg.Cena sa pdv-om.

savato
04-10-11, 17:31
Cujem da Fotos Crepaja,cerka firma Almex-a od danas placa 16,00 + pdv na bazi vlage

steve73
04-10-11, 18:08
od danas kod mene 15 din/kg svaki otkupjivac ista cena za jus kvalitet naravno, svi predaju na lager i cekaju veci vodostaj dunava.... ha ha ha

dukej
04-10-11, 18:13
:<<>E sad se pare zarađuju.::lose::

A tek na vlazi... Meni je danas kamion u Žablju imao 16.2% vlage, a ja u mojoj prikolici (dva bunkera koja nisu stala u kamion) iz iste parcele imao 14.1%, ovde, na otkupnom mestu u Srbobranu. Žao mi je samo što nisam pogledao tabelu na otkupnom mestu koliko ta dva procenta vlage više nose negativne bonifikacije.

sasa22
04-10-11, 19:18
Dukej kod koga u Zablju, ima vise otkupnih mesta?

Dolovac
04-10-11, 19:26
popodne spala cena na 14 sa pdv granexport. ovo sad prelazi u lopovluk...

dejan 77
04-10-11, 21:05
Ma kakvi toga kod nas nema ,ma kakav monopol. Ko prezivi pricace inace mnogo je ugovoreno izvoza, neki bi da pokriju proslogodisnji peh, a neki bi da lepo zarade. mada ni mi nismo ovce, bar ne vise

worm
04-10-11, 21:25
kod nas danas do 12 sati bio 16 dinara, sad je na jednom otkupnom mestu 15 a na drugom 14,80

dukej
05-10-11, 04:00
Greška, molim moderatora da izbriše ovaj post!

mims
05-10-11, 08:52
Luka Novi Sad je puna kamiona, valjda je krenuo taj izvoz.

dejan 77
05-10-11, 08:54
u petak kisa verovatno ce dunav malo gore pa se spermaju , posle vikenda cemo videti mozda i cena ide gore.Ne mozda nego sigurno.ali videcemo kako ce se kretati vodostaj

mcbaycow
05-10-11, 10:03
u petak kisa verovatno ce dunav malo gore pa se spermaju , posle vikenda cemo videti mozda i cena ide gore.Ne mozda nego sigurno.ali videcemo kako ce se kretati vodostaj

Bez obzira na vodostaj, i izvoz. Oni ce cenu sada da drze mesec dana dole... A tek od novembra, decembra ce da raste, moje misljnje...

dejan 77
05-10-11, 10:55
tesko jer zetva je pri kraju.a ljudi sve vise beru i guraju u ambare bez obzira sto se kruni prilikom branja. a iz ambara ne izlazi do marta.ili ako daju tel kel onda moze ranije.kod nas se retko ko od skladistara uasnio sa kolicinom. a i prinos je podbacio dobro lepo izgleda a slabo puni bunker ali dva grada su uzela danak, u vrsackom ataru ujak imao 3000 kg po kj ili po nasem lancu i to extra kukuruz. sve uradjeno na vreme baceno djubrivo isprskano po propisu ali corak

Rakin
05-10-11, 14:56
tesko jer zetva je pri kraju.a ljudi sve vise beru i guraju u ambare bez obzira sto se kruni prilikom branja. a iz ambara ne izlazi do marta.ili ako daju tel kel onda moze ranije.kod nas se retko ko od skladistara uasnio sa kolicinom. a i prinos je podbacio dobro lepo izgleda a slabo puni bunker ali dva grada su uzela danak, u vrsackom ataru ujak imao 3000 kg po kj ili po nasem lancu i to extra kukuruz. sve uradjeno na vreme baceno djubrivo isprskano po propisu ali corakOvo je tacno od reci do reci,Ja da nemoram da orem Nebi Sad prodao ni Kilogram kukuruza

Surdonja
05-10-11, 15:18
Bas zbog toga sto mi moramo da oremo(kupimo gorivo) i jeste ovakva cena, a i mnogima stizu rate za kredite. Pa drzava i razni spekulanti da otmu sto se moze.

Dolovac
05-10-11, 16:07
ja sam se snasao sa skladistenjem masine napolje kukuruz unutrahttp://i53.tinypic.com/2liehko.jpghttp://i51.tinypic.com/e84krt.jpg po ovoj ceni ga nedam :(

kloki
05-10-11, 16:30
nedaj samo tako

danas mi već nudili po 17
verovatno su videli da su se zeznuli
mora cena gore

vojvođanin
05-10-11, 16:40
nedaj samo tako

danas mi već nudili po 17
verovatno su videli da su se zeznuli
mora cena gore

Probaju lopovi... pa ako prođe...::samo bes::

Lala iz Banata
05-10-11, 16:49
Stric juce odneo jedan vagon kod Cupa u Glogonj, cena 15.75 dinara.

savato
05-10-11, 16:55
Crepaja 16.20 + pdv JUS...

level3
05-10-11, 19:12
Agrocib Iz Belegisa 15.50 sa PDV danas

steve73
05-10-11, 20:31
sta ja da kazem, ovde izgleda netreba kukuruza jer su cenu spustili na 14.50 din/kg od danas

Rabadzija
05-10-11, 22:36
nemojmo zaboraviti da je ove godine posadjeno rekordno puno kukuruza,prinos dosta saren ali ga u principu ima dosta
mnogi nemaju kapacitete za lager i eto ti prave prilike za brzu zaradu i UCENJIVANJE

MOMOSARIC
05-10-11, 22:42
Dolovac,kolko će dugo moći to tako da stoji?
Ključ je u sopstvenom skladištenju ,i jačanju pravnog sistema odnosno povjerenja domaćih i stranih kupaca u naše ugovore.Tada ćemo moći ,ako nam treba para da prodamo dio usjeva bilo kad u toku godine sa obavezom isporuke kada to kupcu odgovara.Tada neće najniža cijena biti u vrijeme žetve jer ćeš prodati sada a isporučiti npr u maju podogovorenoj cijeni pa ko kako procijeni.
Najgora je sadašnja situacija kada ako pogledamo trenutne cijene recimo kukuruza ispada da je najjeftiniji kukuruz na planeti trenutno u Srbiji ":":{

sasa22
06-10-11, 06:36
Ajd malo zdrave pameti, madjarska 45600 F/t dok je euro 296,64 sto mu dodje oko 155e/t.sto znaci da iz Srbije nemoze izaci sa vise od 145-150e/t.
Da se razumemo ne branim nikog, samo konstatujem.

MOMOSARIC
06-10-11, 07:55
Pa eto , zašto mora iz Srbije da izadje jeftinije ,nego što izlazi iz Madjarske?

marko22
06-10-11, 08:16
Nasli smo sa kim da se poredimo. Pa sto niko ne govori o cenama u Parizu, i na drugim berzama.

gogi666
06-10-11, 09:56
Cena kukuruza u Nemackoj 06.10.2011 185,75 Euro/t
Tako da je cena kod nas 14-16 din/kg sasvim realna i nema logike da bude veca pre maja-juna!
jbg

Dolovac
06-10-11, 13:27
@momosaric moze tako do proleci bez problema nije mi prvi put ovako da sipam nikad nisam imao frke jer sam poprilicno suv kukuruz bacao u hangar

marko22
06-10-11, 14:15
Cena kukuruza u Nemackoj 06.10.2011 185,75 Euro/t
Tako da je cena kod nas 14-16 din/kg sasvim realna i nema logike da bude veca pre maja-juna!
A zasto kod nas ne bi cena bila recimo 16,8 i da ostalo do te nemacke cene zarade trgovci? Realno sve ispod 16 je jeftino.

level3
06-10-11, 19:27
Eh da je 6 tona prinos po jutru 16 dinara bi bila extra cena...ovako i 20 je malo,.. ali da je takav prinos cena bi verovatno bila i manja od 14 dinara

dejan 77
06-10-11, 19:49
culi ste kakvo je stanje napolju, i kome sve treba. a nema ga pricaju nam price o ukrajini a izgleda da je njihova proizvodnja rezervisana za kinu. vi pricate o madjarskoj i nemackoj koje imaju subvencije koje se dobijaju bez izlazaka traktora na ulice i pred setvu a ne dogodine, a dogodine ako bude . i ja da sam dobio 300-400 e po hektaru pred setvu prodo bi deo sada deo za novu godinu i deo pred setvu .

crni gruja
07-10-11, 05:00
e da si jos dobio , a neces a obecavaju i prodje nama zivot ,, u kalkulisanju i nekom nadanju za bolje sutra

dejan 77
07-10-11, 18:42
sve na kasicicu

nikola indjija
07-10-11, 19:01
Od danas kod nas 14din jus

idklecin
07-10-11, 19:08
Ma da i kod nas 14 din kad nisam pao dole znaci ovo je pljacka nevidjena

stivmina
07-10-11, 22:56
Kod nas 14.5 sa pdv-om, al lopovi pogotovo ovi sto mere vlagu. Neki dan cale i ja vozili da proverimo vlagu i u prvom merenju izmeri 18.2, a u drugom 19.1 sto je prosto nemoguce. Danas opet odnesemo cetri dana posle izmeri nam 19.7 posto. Cale pita kako je to moguce posle cetri dana i to suncana dana da ima vecu vlagu? On nam odgovori da na svakom mestu ce vam drugacije pokazati. Sta drugo reci vec LOPOVI!!!!!!!!Nista drugo nam ne preostaje vec da ga skidamo sa njive u klipu i skladistimo jer imamo objekte i cekamo bolju cenu.

rus 82
07-10-11, 22:59
kod nas danas 14 sa pdv a za ponedeljak najavljuju 12^-^

Dolovac
07-10-11, 23:01
skok cene sada je 16 sa pdv

rus 82
07-10-11, 23:07
mislis zbog ove kise.krecu barze;D}

Slavko91
08-10-11, 00:13
kod nas danas 14 sa pdv a za ponedeljak najavljuju 12^-^
jesi prodavao? ... i ja sam to cuo za 12 ::lose::

Peet
08-10-11, 00:33
Neka, neka, videcemo posle Nove godine koja ce cena biti. Samo mi je zao onih ljudi koji su primorani sada prodati jer para uvek treba a oni nisu naivni znaju da ucene.
Svaka normalna osoba (opet napominjem koja nije prinudjena da sad proda ) sigurno da ce to ostaviti za posle Nove.

I kod nas 14 din.

Dragan18
08-10-11, 00:36
Lepo je objasnio Galetin na produktnoj zasto stagnira cena kukuruza, pogledajte samo cenu nafte pala je za 30 dolara po barelu u prethodnim mesecima sa 100 na 70 , to se mora odraziti i na cenu zitarica . Verovatno je smanjena potraznja za kukuruzom kao sirovinom za proizvodnju alternativnih goriva , mada to nece toliko drasticno uticati na potraznju ( iako ce biti smanjena) , da se odma razumemo Ukrajina nije veliki izvoznik kukuruza ona izvozi suncokret ,secernu repu . izvoznici kukuruza su : 1.SAD 62% svetskog izvoza ,Argentina 10% ,Francuska 8% ,Kina 7% Madjarska 2% podatak iz 2002. godine, stim sto bi ja ovde izbacio Kinu jer su oni postali drasticno veci potrosaci kukuruza.

Situacija je takva da je i na stranim berzama niza cena, a pored nasih alavih otkupljivaca koji jos pride ne mogu da izvoze zbog vodostaja dunava , ne treba se cuditi zasto je cena takva kakva jeste. Narednih meseci moja predvidjanja su da ce sa porastom Dunava cena rasti stidljivo do nekih 18 dinara , a krajem februara mozda se moze ocekivati neka cena od 20 dinara . Sada je situacija takva da niko ne zna sa kojim kolicinama raspolaze i dok se sve to ne sumira nece krenuti ni neka velika trgovina i drasticna pomeranja cene.

sveze informacije o izvoznicima i uvoznicima mozete naci ovde http://www.fao.org/

dejan 77
08-10-11, 12:11
kina je postala veliki uvoznik zbog potreba kukuruza u proizvodnji plastike i jos koje cega.ameri neveruju dace podmiriti svoje potrebe za kukuruzom zbog desavanja sa poplavama pa susom,njihove rezerve su nize nego 74 godine,ali videcemo jer dok se ne sredi necemo znati nista,a tu je i bliski istok koji ima potrebu za kukuruzom.samo da poraste dunav bice lepse cene. mada i ameri ojavljuju kontraverzne informacije da bi ucarili, slusao sam nekog strucnjaka iz eu stidljivo prica o svemu tome ali veruje da ce ove godine biti kukuruza u eu za svoje potrebe ali ako neka od zemalja napr kina ili neke arapske zemlje kupe kukuruz iz srbije ,ukraine,madjarske... da ce biti cupavo.potrebe za kukuruzom su postale velike a ova godina je podbacila

Dragan18
08-10-11, 14:00
Samo je u Srbiji rod manji za oko 20% , ako je istina to sa Americkim kukuruzom da je podbacio rod to ce biti veliki udarac za globalnu cenu , zato sto su Amerikanci najveci izvoznici kukuruza. Problem u americi je u taj sto su velike povrsine zasejane sa GMO kukuruzom koji nema prodju na nekim trzistima. Kina je postala veliki uvoznik kukuruza zato sto 70% kukuruza ide u 100 kg stocne hrane , stim da su sa 4 kg potrosnje svinjskog mesa skocili na 50 kg po glavi stanovnika. Treba tu silnu stoku i nahraniti. Srednja klasa u Kini je u ekspanziji i njihova potreba za kukuruzom ce biti sve veca. kinezi su sve vise poceli da lice na Amerikance iz 70 ih -80 ih godina hrane se sve vise u restoranima brze hrane.

Rakin
08-10-11, 18:30
Ja malopre cuo Neki Kamiondzija u Selu Siptar Daje 16 dinara u dzakove nemeri vlagu.Sutra cu proveriti

MOMOSARIC
08-10-11, 23:20
Kina je najzanimljivija ,kad već pričamo , 2. svjetski proizvodjač kukuruza a ujedno najveći uvoznik.Dalje :60% kukuruza beru ručno al nije čudo kad imaju 600 000 proizvodjača kukuruza.

talianu
08-10-11, 23:28
Kako li ga tek suše kad ga ručno beru!

kanački
08-10-11, 23:33
danasnja cena 13.80 rsd , u okolini zrenjanina...

diklofen
09-10-11, 07:11
Ma daj bre, u Ipoku je i juče plaćano 16,27din/kg.

paorpaor
09-10-11, 09:49
Trenutna cena nema drugi naziv osim "lov u mutnom" !

siz
09-10-11, 11:25
U Kuli je trenutna cena kukuruza 13 dinara u yrnu na bazi 14% vlage

level3
09-10-11, 11:44
Agrocib Belegis 14.50...sad pitao

mikiperlez
09-10-11, 12:32
U bcm idvor 15,5 din i primaju na lager

DusanA
10-10-11, 11:18
Fotos u Crepaji 16,00 + pdv

Stojan-ki
10-10-11, 12:04
Sta ste radili sa starim kukuruzom kome je ostao dal ga neko kupuje?

472
10-10-11, 15:22
Sta ste radili sa starim kukuruzom kome je ostao dal ga neko kupuje?

Zvao coveka iz ciklonizacije da ga produva sa Actelicom i Nuvanom i ostavio ga u cardaku do proleca i neke bolje cene Lkl{{. Drugar jedan ga prodao nedavno po 15,00din/kg.

dukej
10-10-11, 20:55
Ja sam moj stari prodao po 18 din pre dvadesetak dana. Ostalo mi još nešto sitno koje prodajem od kuće, al' slabo to ide. Da li bih smeo taj stari predati sa novim koji vršem sa njive? Mislim, da li se to sme raditi, nikad još nisam bio u takvoj situaciji. Radi se o maloj količini, oko 500 kg, možda i manje.

KishRobert
10-10-11, 20:58
Prodavali ljudi i mnogo,mnogo vecu kolicinu.

mladen87
10-10-11, 20:58
na dno prikolice razvuci i teraj!ja sam sav moj kukuruz koji sam zacistio iz dvorista posle branja natovario u dno od prikolice i u par tura predao!>:({

rus 82
10-10-11, 21:07
kod nas danas 12.obistinilo se ono sto sam cuo i napisao u petak^-^

talianu
10-10-11, 22:13
Ja sam moj stari prodao po 18 din pre dvadesetak dana. Ostalo mi još nešto sitno koje prodajem od kuće, al' slabo to ide. Da li bih smeo taj stari predati sa novim koji vršem sa njive? Mislim, da li se to sme raditi, nikad još nisam bio u takvoj situaciji. Radi se o maloj količini, oko 500 kg, možda i manje.
Dukej ko te pita samo ga uvali.Kad su ti merili vlagu 14 i 16 % na isti kukuruz nisu se baš stresli od poštenja.
Tako da ih nemoj puno žaliti.

North ARMY
10-10-11, 22:30
Polovine aprila nece cena skakati po mojoj proceni.
Sad nit se kupuje nit prodaje.

mcbaycow
10-10-11, 22:59
Polovine aprila nece cena skakati po mojoj proceni.
Sad nit se kupuje nit prodaje.

Mislim da gresis, mislim da ce ranije... pa do nove godine ima da skoci....

North ARMY
10-10-11, 23:22
Ne mislim da gresim,jer mi manji u glavnom okruniom vecinu pred setvu jer nam trebaju pare,a u mojoj siroj okolini je besplatan lager kukuruza do aprila,pa se posle tih prodaja cena pocne povecavati.

Stanislav
11-10-11, 00:13
a sta ti mislis da cena kukuruza u srbiji zavisi od par sela u sremu..., e moj druze najebali smo mi kako god okrenes, jel ti znas da posteni misko iz srb i todor iz hr iz zajebancije izjebu bidimpestansku berzu ej bre, a ne nas ovde.

Farmer II
11-10-11, 08:57
Nema veze cena kukuruza sa besplatnim lagerom, jer je svuda razlicito, negde je besplatan do nove godine, negde do 1. marta, negde je skroz besplatan ali nesmes da ga prodajes pre odredjenog datuma.

North ARMY
11-10-11, 12:17
Ja kazem za moju okolinu i to je cinjenica da ce dotle drzati cenu bar 1-2din jeftinije od trzisne,na tih dinar-dva puta kolicina ima da se opare lokalni otkupljivaci,ja ja za dinar-dva vise necu nositi u Pancevo ili negde drugde nego cu dati ovde kod nas.

mikiperlez
11-10-11, 16:30
1. novembra cena 16,5-17 din

savato
11-10-11, 17:19
1. novembra cena 16,5-17 din

Kod nas je sad 16,80...

Lala iz Banata
11-10-11, 18:08
Kod nas je sad 16,80...
Jel kod Sosica? Zar nije 15 + pdv?

German hunting terrier | Jagdterrier