Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
prckao sam po telefonu i ove dve prikolice su su otisle po 17,10 dinara, jesenas.

image013cp7.jpg

image014lg3.jpg


edit by Čugi:uklonjen thumbnails-Bobane ubuduće postavljaj slike u punoj veličini, neću te više ispravljati! http://poljoinfo.com/index.php/topic,118.msg443.html#msg443
 
STRASNO po nas.Danas 14.5din zadruga.Pijaca U ZR se jos uvek drzi na oko 20.
 
Ide li to po ceni od 20 dinara kako, ja ću tek u nedelju da vidim kakva je situacija u Apatinu pa ću napisati kolika je i prodajeli se kako.
 
Tesko ali ja od kuce jos nespustam cenu.Sve je to sitno ali dobro dodje.Oko 200-300kg nedeljno.Kod nas je pijaca Utorak,Cetvrtak i Subota.JBG predvidjanja su losa po nas koliko sam nacuo.
 
"Posmatrajući istorijske trendove u nizu prethodnih godina, pad cene kukuruza u ovom periodu nije iznenađenje. Ako je suditi po tendencijama prethodnih godina, taj pad neće biti veliki, niti dugoročan."

Ovo je citat sa izveštaja Produktne berze u Novom Sadu za prošlu sedmicu. Ljudi krune kukuruze ne bi li došli do sredstava za prolećnu setvu - ovo je mogući razlog pada cene kukuruza ali dugoročno on bi morao ići gore. Koga zanima kompletan izveštaj sa berze - evo link: http://www.proberza.com/index.php?m...icleid=67&cntnt01origid=15&cntnt01returnid=22
 
Kod mene i dalje drži cenu od 20 din., počeo sam po malo da ga krunim i prodajem kući, a glavno krunjenje ostavljam za leto.
 
U Apatinu je na pijaci danas bila cena od 20 dinara za kukuruz, a prodavci kažu da očekuju da će se ta cena zadržati neko vreme.
 
U Hrv ga se nemoze prodat za vise od 20e. Takva je sada situacija. Znam da ljudima trebaju novci za repromaterijal i da je ovo najnepovoljnije doba u godini al sramota sto je to sad nize vec jesenas, skladistenje se mora placati svejedno. Kocka ziva..
 
:sta:

Trenutna cena 14 din, tel-kel, t.j. 16,5 evra.
Plaćanje sutradan, neograničene količine.

Soja sa zaliha 33 din.

Ona cena od jesenas: 17 din sa vlagom do 20%, je bila ubedljivo najbolja do sada.
 
kol'ko je skladištenje? 1% mesečno?
ovde mislim da je tako. s tim što je do nove godine bilo džaba.od nove godine se računa.
 
Skladištenje 1% mesečno od početka skladištenja.
Ima i rastur prilikom ulaza robe.
Pošto koristim sušeni kukuruz u proizvodnji, ima i rastur prilikom izlaza robe...

Cena od danas 14,5 din tel-kel.

Cena je u AD "Mlinpek" Stara Pazova.

:sta:
 
setva je preskupa.očigledno mnogi prodaju i ponuda je velika.kupci će napraviti i zalihe, tako da značajnije promene ne očekujem tamo negde do 1.06. ali mi se čini da 25 evra nećemo dočekati...
čak je moguće da je prodaja jesenas bila bolje rešenje.
utovar u kotarku (koš) je otprilike dinar po kili. 6% krunjenje, 2-3% glodari...+ je neka kinta za čokanje(šapurike)..evro je nešto skuplji nego jesenas, izgubljena kamata za 7 meseci...
tja, ako računamo da je preovlađujuća cena jesenas bila 16din, recimo da prolećna od 18.5din otprilike kaže da smo na istom u odnosu na jesen.
 
To je i moja računica.
Zato sam se ove godine opredelio da 70 % kukuruza ovršim kombajnom.
Beračem ću pobrati samo par jutara 677 i kokičar.
Čokanji ne pokrivaju ni troškove krunjenja. Za loženje su ovi od kokičara poput lošijeg uglja. Još samo da napravim peć za centralno grejanje na bio masu...
Tu bi bilo uštede.
Za vršenje je sistem kasni hibridi sa velim prinosima i vlagom, koji se vrše dosta kasno; Ili raniji sa manjim prinosima i vlagom i ranijim ubiranjem i - poprilično manjim troškovima sušenja. Računica pokazuje da je zarada skoro ista. Prednost je što nema drugih dodatnih torškova, nema miševa, pacova itd.

Mislim da će postepeno svi preći na taj sistem rada...

:osmeh:
 
brine me ovaj kukuruz. u pešti za julsku isporuku košta k'o kod nas danas.daj bože da grešim, al' slabo će to da raste...
a evro nam malo pao...hmmm...
 
Najbolje su prošli oni koji su jesenas prodali kukuruz sa njive po 16 din tel-kel.

:D
 
Nazad
Vrh