Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ljudi, ne radim taj posao ,menjajte kulturu, vidite sa sojom(u zrnu) ona je išla od 26 din a sada je 32 din sa tendenciom rasta. Dobar ekstruder za soju je do 2000 e, pa onda ponudite punomasnu soju po 37-45 din. Tri godine pratim cene i uvek je u manjku,ja je trošim 15t sezonski s tim što je ja ekstudiram.Za sve ostalo mogu da vas uputim da ne lutate mnogo. Srećno
 
grekulovic je napisao(la):
Ljudi, ne radim taj posao ,menjajte kulturu, vidite sa sojom(u zrnu) ona je išla od 26 din a sada je 32 din sa tendenciom rasta. Dobar ekstruder za soju je do 2000 e, pa onda ponudite punomasnu soju po 37-45 din. Tri godine pratim cene i uvek je u manjku,ja je trošim 15t sezonski s tim što je ja ekstudiram.Za sve ostalo mogu da vas uputim da ne lutate mnogo. Srećno
nisu sve zemlje/rudine za soju,n.becejski atar neznam da li ima uopste nesto zemlje "dobre" za soju.
 
Punomasna soja koju spominje grekulović, tj. sojin griz, koristi se za proizvodnju stočne hrane.
 
Koja je cena kukuruza sada, ja imam da prodam oko vagona, pa me zanima gde su najbolji uslovi:haha: Pomagajte :sta: :sta: :sta:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237712353[/time]_________________________________________________
Zaboravio sam da dodam, da je rod 2008, Singuenta, potpuno suv
 
Nazad
Vrh