Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
napisao sam grubu ali pribliznu racunicu ,i tu ima vrlo malo mesta nekoj improvizaciji moze samo na gore ako jos i fungicide dodam ili jos i folijarnu prihranu a to sve kosta a dovoljno je da udari led pa da uzme stranjku pa o pajantu .za zito nije tako lose pod uslovom da cena bude priblizna proslogodisnjoj :haha: od muke
 
ja samo da se nadovezem na racunicu. mislim da je malo metar mesanoga ja bacam oko 4 metra mesanoga i 2 metra ureje po hektaru tako da to izadje vise od 2metra i jedan metar po jutru. i kod one racunice nije racunat zakup zemljista. jel ako ga vi neradite mogli ste ga dati nekom drugom i sedeti mirne duse i cekati da vam donesu kes :) tako da kad se doda jos zakup i mozda metar mesanog ispadne da vam treba 4,5 t po jutru samo da pokrijete troskove i da budete na 0 ako neostvarite pravo na subvencije :( zalosto je to nasta su oni doterali seljaka u ovoj zemlji a bar u vojvodini imamo najvise perspektive u poljoprivredi a niko nemari za to :(
 
u Krcedinu ne kupuju stari , samo novi i to po 7,7 mada neuzimaju sad ni novi posto ce cena jos da padne, tako mije reko lik tamo sto radi , a stari su uzimali po 7 i mesali ga sa novim , a sada posto cekaju da padne cena ne uzimaju ni novi :udri:
 
kako se stvari razvijaju ne bi me cudilo da ga u avgustu, sve cekajuci cenu, prodamo po 6 din.
 
Gde li je sad pametni ministar Milosavljevic da nam jos malo pomogne?
 
Sve nas je iznenadio ovoliki pad cene kukuruza. Znam i mnoge iskusne ratare kojima su ostale velike količine starog kukuruza. Sad treba biti pametan ili lud, pa proceniti da li će cena gore ili dole? Ja mislim da će sa žetvom pšenice cena otići kukuruza ići dole...pa onda taktičko natezanje u toku leta, čekaju se prve fao grupe zrenja kukuruza, i čim one stignu za skidanje otkupljivači su na konju...
A mi, "ovo je luda kuća, ajde vozi još jedan krug" by Džej
pozdrav svima
 
Cini mi se da se zadnjih par godina jako puno kukuruza skida u zrnu, susi i cuva u silosima kao neka rezerva pa nema nekih vecih pomeranja cene u toku godine.
 
A ako se nesete na vreme Milosavljevic ce sigurno da ih podseti da ne zaborave da uvezu :udri: :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh