Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
lane je komsiji ostalo ~80t ili ti 8vagona u klipu cekao sa krunjenjema da dodje do 20din pa docekao jesen i nije ni 10din dobio ::lose::
 
šandor je napisao(la):
Biće ne brini mityoo
@ šandore kada će biti? Sve mi je ladnije oko srca sa cenom kukuruza.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236891243[/time]_________________________________________________
cicimoric je napisao(la):
Zavrsili smo danas sa prodajom kukuruza. Cena 8.61 din. A pre dve nedelje kad smo poceli cena je bila 9.45..........ZAKASNILI SMO :zli: :zli: :zli:
@ cicimoric Sa pdv-om ili bez?
 
zvao sam mog "dilera" čisto da se informišem. cena bila 8.5, sad je 8 din.
10 evra po metru mi se sad čini k'o magična cifra i plafon cene...
 
mlinpek u st. pazovi kupuje po 8din i stari i novi , nesme biti budjav i nesme imati ziska , ja imam stari jos i nosio sam uzorak sve je super samo... samo je malo preko 10 posto izbusen i moz ga j..... , navodno u krcedinu kupuju sve redom bez obzira kakav je , to cu sutra videti da im odnesem uzorak pa ... pomozi boze , daga prime . javicu vam sta je i kako bilo . a ko neprodam njima onda sam resio ogrev za sledecu zimu.
 
Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja . Cena je ::lose:: a predvidjam kretanje prema peci za centralno grejanje . :haha: :haha: :haha:
 
Kukuruzom se sasvim očekivano ponovo najviše trgovalo i logično je što je ova roba najzastupljenija u trgovanju preko „Produktne berze“. Naime, to je objektivno jedina roba kojom naš poljoprivredni proizvođač operativno raspolaže u ovom trenutku. Ostali primarni poljoprivredni proizvodi su manje ili više u rukama prerađivača, skladištara ili trgovaca. Kukuruzom je preko berze u Novom Sadu trgovano u količini od 2.380 tona pri čemu je 1.380 tona trgovano po standardnim uslovima trgovanja koji formiraju referentnu berzansku cenu, po prosečnoj ceni od 8,98 din/kg (8,31 bez PDV), što je za 1,43% manja cena od prosečne cene iz prethodne nedelje , dok je 1.000 tona kukuruza trgovano na paritetu fco kupac po ceni od 9,29 din/kg (8,60 bez PDV). Cena na berzi u Novom Sadu već treću nedelju za redom kotira na nivou koji je najniži u Evropi. To je činjenica koja svakako ne ohrabruje naše proizvođače, pogotovo u jeku priprema pred prolećnu setvu. Sa druge strane izvoznicima se „otvorila“ dobra kalkulacija za izvoz.
 
семе 4500+метар мешаног4500+метар уреје 3200+нафта за припрему и операције до брања 7000, пестициди 2500 и нафта за брање и транспорт4000 и то све по јутру изађе=25700 улагање , да роди у просеку 45 метара то је по цени од 850 =38250.е сад сопствени рад, амортизација и ризик од невремена не рачунам . питање, да ли се то све исплати за 12550 динара по јутру да све буде идеално а обично није. одговор ко не оствари субвенцију а таквих има много може догодине комотно да да земљу у аренду .средња газдинства се терају у пропаст.биће ово јако зајебана година
 
kojcica a racunica za zito dali imas ? posto sam ja mladi poljoprivrednik i pocinjem sad od ove godine da to radim , i pocinjem da pisem sve troskove preracunate u evro pa da vidim na kraju desam , mislim kolikom minusu haha :haha:
 
Komšija, razlika u troškovima je vrlo mala.
Kod pšenice jedino nema međuredne obrade a svi ostali troškovi su skoro približni.
 
kishrobert pa bolje mije dase smejem nego da placem na trenutno stanje u poljoprivredi . branko hvala ,zato sto sam ja uzeo seme zita od mitrovica na ugovor pa neznam koja je cena i kako ce to biti na kraju . ali mislim da za zito nemas toliko obrade , zito posejes i prihranis i toje to , a kukuruz da ti nepricam znas i sam pa ako je slicno na kraju onda mije bolje posejati zito i :spavam:
 
A prskanje protiv korova i eventualnih bolesti?
Fungicidi su puno skuplji od herbicida za kukuruz.
 
Nazad
Vrh