Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ja sam danas prodao sa lagera kazu na berzi je mnogo visa ponuda od traznje za razliku od prosle nedelje.Dobio sam 9,30
 
Šta je sa kukuruzom ,zašto je stalo trgovanje,ja sam hteo prodati iz silosa,al nema kupaca :sta:
 
za vreme vrsenja cena u mom kraju je bila 7.5din po kili a euro 78 sto iznosi 0.09e kg,a ako racunamo trenutno kako dzan kaze 9.98 podelimo na 95=0.10e,a da neracunamo berac+skladistenje(ako je neko platio nadnicare za utovar) pa krunjenje,racunica do j...a :zli: :udri: i da bude 12 din,mizerno
 
Pančevački ratari traže pomoć države
Autor: Tanjug | 15.02.2009. - 11:54

Južnobanatski poljoprivrednici očekuju da ministarstva poljoprivrede i trgovine odgovore na dopise u kojima su predložili kako da se prevaziđe velika ekonomska neizvesnost uoči prolećne setve, izjavio je predsednik Upravnog odbora udruženja "Pančevački ratari" Jovan Negovan.

On je rekao da poljoprivrednici traže da država, po ceni od 12 dinara, otkupi barem 300.000 tona kukuruza, koga u ambarima ima u višku oko 2,5 miliona tona.
Takođe se zahteva da Vlada uvede izvozne stimulacije, kako bi se pravovremeno i kvalitetno obavila prolećna setva.
"Udruženje Pančevački ratari podržava sistem subvencija, ali smatra da bi ih trebalo dati u dva dela, 100 evra po hektaru u martu pred prolećnu setvu i 100 evra u septembru pre jesenje setve", rekao je Negovan.
 
Zadnju pšenicu sam prodao po 12 din.

Uvek sam pšenicu menjao za mekinje u odnosu 1:1,2 i imao zaradu i na pšenici.
E ove godine sam se debelo prevario... ::lose::
Cena mekinja 8 din/kg.
 
Kukuruz je definitivno stabilizovao svoju cenu. Kada su pre dve nedelje posle dužeg lutanja izvoznici jasno istakli gornji prag cenovne prihvatljivosti od oko 9,94 din/kg ( 9,20 bez PDV), kukuruz se kretao u vrlo uskim cenovnim okvirima koji su gravitirali upravo toj ceni. Tako je bilo i u protekloj nedelji, kada je na bazi istrgovanih ukupno 1.917 tona ove robe realizovana prosečna cena trgovanja od 9,81 din/kg ( 9,08 bez PDV) , što je za zanemarljivih 1,31 % manja cena nego prethodne nedelje. Ukoliko se ne desi neki neočekivani obrti, poput značajnije promene kursa dinara i slično, možemo očekivati da se ovakav cenovni nivo kukuruza zadrži i u narednom periodu. Kukruzom u vanstandardnom kvalitetu do 17% vlage, trgovalo se po ceni od 9,18 din/kg (8,50 bez PDV), što je identično ceni od prethodne nedelje.
 
prodali smo pre neki dan 3 tone, dupli metar znaci u klipu po 900 dinara/m,otisao kukuruz nekim lovcima u crnu goru,jes da ovo nije bas relevantno za ovu temu al reko da napisem . kukuruz smo dzakirali drugar,komsija i ja za 2 sata i to ce mozda biti najbolja cena koju cu dobiti ove godine za kukuruz.
 
Nazad
Vrh