Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ko ti je kumica? Baš su navalili na kukuruz, sigurno rade sve tri krunjaće u selu. :ppozdrav:
 
Ma sta je ovo Srbi jer ste vi normalni..Vi imate prinos od oko 4t po ha, a ja ovo godinu u Makedoniju sam imao 9 t po ha,i imam oko 300 t da prodajem,ali kako da prodajem ko vi pagate cenu,vi se radujte cena krece 9 din,ma sta je to nista gde vam je zarada.Dinar pada,pa sto nema veze i ako cena ide 12 din pa nista.Svi smo najebali ove godine.I sto ako izvozite za Makedoniju koliko tona moze nasi da vi kupu nista,samo ce opet imati pipice kod kosevima.Pozdrav iz Makedonije ja zelim vise od vas da cena raste ali dzaba kad vasi dinar je slab i pak nasi trgovci uzme kukuruz za dzaba
 
zemco je napisao(la):
Ma sta je ovo Srbi jer ste vi normalni..Vi imate prinos od oko 4t po ha, a ja ovo godinu u Makedoniju sam imao 9 t po ha,i imam oko 300 t da prodajem,ali kako da prodajem ko vi pagate cenu,vi se radujte cena krece 9 din,ma sta je to nista gde vam je zarada.Dinar pada,pa sto nema veze i ako cena ide 12 din pa nista.Svi smo najebali ove godine.I sto ako izvozite za Makedoniju koliko tona moze nasi da vi kupu nista,samo ce opet imati pipice kod kosevima.Pozdrav iz Makedonije ja zelim vise od vas da cena raste ali dzaba kad vasi dinar je slab i pak nasi trgovci uzme kukuruz za dzaba

Drugar ne se sekiraj. Imade ovdena ljudi sa kukuruzem od roda 2007. Šta misliš kako je njima kad je cena sa 20 evra pala na ispod 10?
 
zemco je napisao(la):
Ma sta je ovo Srbi jer ste vi normalni..Vi imate prinos od oko 4t po ha, a ja ovo godinu u Makedoniju sam imao 9 t po ha,i imam oko 300 t da prodajem,ali kako da prodajem ko vi pagate cenu,vi se radujte cena krece 9 din,ma sta je to nista gde vam je zarada.Dinar pada,pa sto nema veze i ako cena ide 12 din pa nista.Svi smo najebali ove godine.I sto ako izvozite za Makedoniju koliko tona moze nasi da vi kupu nista,samo ce opet imati pipice kod kosevima.Pozdrav iz Makedonije ja zelim vise od vas da cena raste ali dzaba kad vasi dinar je slab i pak nasi trgovci uzme kukuruz za dzaba
Jel ovo oglas tipa nista ne prodajem samo se hvalim :osmeh:
Pricas o prosecnom prinosu,a bas me zanima koliki je pr.prinos u BJRM.I kod nas svaki iole ozbiljniji proizvodjac ima prinos od 10 t+ po ha.
 
kako liči iće još gore,bar po onim silnim baržama koje pune.Mene su sa godišnjeg zvali na posao jer je počela da se izvlači sila kukuruza iz silosa.
 
Ja dogovorio danas jedan vagon prirodno susenog tj iz kotobanje po 0,1E
 
evo jedno pitanje za one koji imaju ili imali kukuruz u silosima kako ih prodajete dali ima neki oglsnik ili neki sajt gde se potavlja ponuda odg. moze na pp.
 
Trgovanje kukuruzom postaje sve dinamičnije i interesantnije. Kao i prethodnih nedelja, ovom robom se najviše trgovalo. Međutim, to se od kukuruza u ovom periodu i očekuje, tako da je najvažnija vest sa ovog tržišta, činjenica da posle naglog cenovnog skoka ove robe na tržištu u protekle dve nedelje, cena i dalje raste. Taj rast nije toliko izražen kao u prethodnom periodu, ali je evidentan, sa sasvim jasno izraženom tendencijom. Prosečna cena trgovanja iznosila je 9,70 din/kg ( 8,98 bez PDV), što je za 3,38 % veća cena od prosečne cene iz prethodne nedelje. Pomenimo i najvišu postignutu cenu koja je iznosila 10,26din/kg (9,50 bez PDV). To je cena koja je postignuta na samom kraju nedelje. Činjenica da se tek očekuje povećanje izvozne tražnje, kao i već pomenuti podatak o visini poslednje zaključene cene u nedelji za nama, navode na zaključak o tržišnim perspektivama kukuruza u narednim nedeljama. :D
 
Nazad
Vrh