Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ja cu biti zadovoljan ako istrgujem i izmudrujem pa prodam po nekoj prosecnoj ceni,ni najskuplja ni najjeftinija. Kad bi kukuruz u toku zime i ranog proleca bio 0.14 e ,bilo bi to prihvatljivo.
 
pidikanac je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
pa posto swi silosi zvrju prazni(bez kukuruza su) nevidim razlog velikom obaranju cenaa... al ako do toga dodje jednostavno nemojte ljudi predavati za sicu...
savo slažem se sa tobom ali muka te natera da prodaš pa kojagod u tom trenutku bila cena nisu baš svi ustanju da čekaju i čekaju i na kraju se može desiti i da puknu čekajući :cao:
Jao,tako je....sto se tice te"paorske muke",jel znate vi koliko je proletos prodato kukuruza na "zeleno"u Melencima?Jedna privatna firma je kupovala po 8-9din/kg.Sad moze 'ladno da pravi sinu svatove.... ::svaka cast::
 
pidikanac je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
pa posto swi silosi zvrju prazni(bez kukuruza su) nevidim razlog velikom obaranju cenaa... al ako do toga dodje jednostavno nemojte ljudi predavati za sicu...
savo slažem se sa tobom ali muka te natera da prodaš pa kojagod u tom trenutku bila cena nisu baš svi ustanju da čekaju i čekaju i na kraju se može desiti i da puknu čekajući :cao:
pa vecina bi mogla (valjda) da se suzdrzi do decembra jer do tad morase dici cena ako ga nemaju ali swe je to pusta masta :spavam:
Post je spojen: [time]1280663568[/time]
_________________________________________________
shvatam da kad dodje branje pa zatim oranje tu se pukne ::novac:: strasno,ja sam za to da sad pokusam da podignem poljoprivredni dinarski kredit i to se spasem od prodaje qqruza za male pare
 
Pa bio je prestao da kupuje,i rekli su da više stari neće nikako kupovati.A u Beti je bio pao na 16 din.
 
baš tako.
klipovi uopšte nisu spektakularni.
ja sebi prognoziram rod manji 20% u odnosu na prošlu godinu.
 
Sta se trenutno desava sa cenom kukuruza,RK komerc iz Odzaka neki dan placao 16,5 din sa pdv,danas cena17,5 :sta: :sta: :sta: PS pozdav svim korisnicima foruma od novog clana :cao: :cao: :cao: :cao:
 
Kod nas 17.5 din/kg pare odmah.A jutros na emisji"U nasem ataru"kazu da je na trzistu kukuruza neko zatisje i da ce cena "mozda pasti" :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh