Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gvozdeni,ta višnja u opštini Plandište je mislim pripadala nekom poljoprivrednom dobru koje se raspalo a voćnjaci dati u zakup ili tako neka kombinacija.Član Rale bolje zna situaciju.
Ne znam da li je zaštićena ili ne ali vidim da je trava u voćnjacima kao i same višnje,nema ni tragova od prolaska traktora.Opet pominjem to sam zapazio na potezu od sela Barice do Plandišta gde uz put ima dosta višnjika.
 
A ti zapusteni vocnjaci..jel to znaci da to nije sticeno?
Ako znaci onda je i logicno sto je cena nesto niza jer preradjivaci a samiim tim i hladnjacari imaju razlicite cene za sticenu i nesticenu (bas te termine koriste) a ondosi s eiskljucivoi na prisustvo ili odsustvo crva. (larvi tresnjine muve).
Uvek se vise placa sticena.
Mislim da je i ta zarasla višnja štićena, samo čekaju da pokose pred samu berbu, ne isplati im se da kose 2 puta u kratkom vremenu. A hladnjačari, bar u Plandištu, dobro znaju od koga kupuju i u kakvom je stanju voćnjak.
 
Informacija od danas po njoj ce se za sada ravnati veliki kupci:
Visnja se placa 80 dinara "na otvoreno" sto zapravo znaci da ta cena nije konacna ni za vec prodatu kolicinu, tj ako se cena promeni vazice i retroaktivno.
Naravno da niko ne pomislja na promenu na nize vec svi podrazumevaju da ce ako se promena dogodi da ce ona biti u smislu povecanja cene ali valja biti oprezan :)

Najverovatnije je da ce ici gore.
 
po mojim iskustvima bi trebala da izbije oko 120-130,s ozirom da je slabo rodila i u okruzenju
 
Kod nas 0.55 - 0.60 € prva klasa. Znači mora biti istuširana, namirisana i na razdjeljak počešljana. :haha:
Druga klasa 50 % jeftinija.
 
Okolina Leskovca, berba ce poceti u petak , subotu a pominje se cena 120 dinara,jagoda je veceras 185
 
Današnje otkupne cene:
okolina Grocke 65 din
Plandište 100 din
odlična cena ove godine, ja ne pamtim da je bila bolja
 
aleksa, načuo sam da će se otkupljivati u leštanima i boleču za možda 100 dinara, pa se raspitaj i teraj tamo ako imaš više, vidim da si iz grocke pa što da daješ za 65 kad ti je ovo 10, 20 kilometara odatle
 
@oktopod: molim te proveri tu informaciju. Otkup je počeo, pa su dostupne cene. Ja lično imam višanja samo za sok, ali znam ljude koji imaju dosta, pa bi im značila pouzdana info.
 
Kod nas u Zajecaru se jos ne zna otkupna cena visanja, samo nagadjanja od 80 do 120 dinara,ja prodajem na pijaci a cena je 80 na vise a 100 na manje za kilogram, a potraznja je slaba.
 
@oktopod: molim te proveri tu informaciju. Otkup je počeo, pa su dostupne cene. Ja lično imam višanja samo za sok, ali znam ljude koji imaju dosta, pa bi im značila pouzdana info.

Tako sam čuo, a ne znam lično ni jednog višnjara, mislio sam da ti možda znaš nekog iz tog kraja...aj pitaću u Ritopeku, mada tamo prethodnih godina nisu otkupljivali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh