Kajsija

Kod mene još 21 marta se otvorio po neki cvet, danas su 90% procvetale, baš sam se potrudio i ne vidim ni 5 smrzlih pupoljka po stablu :D
 
kod mene tek pocele da se pripremaju tek sledece nedelje... nema meni nista od ranih sorti ako vas ne omlati mraz :p
 
Прошле године је био мраз за Ђурђевдан, али није био јак па су остали плодови. Нажалост, касније је град завршио посао. Почеле су да цвјетају роксана, НС родна, црна кајсија и нека великих плодова из Каћа. Бресква ММ1 је такође почела, а ПЖ1 неће још.
 
Ujutru ću primeniti Dakoflo 720, fungicid u koncentraciji od 0,25 %, a za vikend ako sve bude kao što sam planirao idem tretman Galminom 2,5 %. Nadam se da je to ok ?:ppozdrav:
 
kod mene se bogami već pojavljuju plodovi u pojedinim cvetovima još od prekjuče :)
 
Interesantna stvar, koja razlika u kretanju vegetacije, kod mene tek se sad naziru prve životne aktivnosti kod kajsija. Višnje, jabuke i kruške su malo naprednije!
 
Pa kako od klime, zavisi dosta i od sorte ako ne grešim, kod mene je kečkemetska ruža i stara domaća.

Kruške su napupile samo što ne puknu, trešnja se otvorila pomalo pre dva dana i višnja takođe. Loza kao da je mrtva.
 
Kod mene ima po par ,,balona" u gornjoj zoni,ako bude po 1 kg na svakoj kajsiji bicu prezadovoljan.Sve ostalo je odneo onaj minus i sada mi treba savet.Da li prskati jednom ili dva puta protiv monilije jer nema cveta ili stedeti pare pa nikako ne prskati.Napominjem da ima samo po desetak prezivelih pupoljaka!
 
Snimao sam nešto drugo, ali možete da vidite na početku i pri kraju snimka, danas je čak dosta latica i opalo :)

 
Kod mene ima po par ,,balona" u gornjoj zoni,ako bude po 1 kg na svakoj kajsiji bicu prezadovoljan.Sve ostalo je odneo onaj minus i sada mi treba savet.Da li prskati jednom ili dva puta protiv monilije jer nema cveta ili stedeti pare pa nikako ne prskati.Napominjem da ima samo po desetak prezivelih pupoljaka!
Pele, prijatelju, i kod mene ista stuacija.
Ali mislim da treba da se obavi svaki deo predviđene zaštite.
Bar ću ja tako uraditi.
 
Ja ću protiv monilije prskati u precvetavanju uz dodatak insekticida (mankogal80 plus dimetogal) i toliko od mog prskanja ove godine, plavo sam preskočio iz tehničkih razloga..
 
Аурора, посађена у новембру 2010. није цвјетала док су ове касније врсте тада посађене цвјетале. Да ли је страдала од мраза или није ни имала цвјетне пупољке не знам.

---------- Poruka napisana u 15:05 ---------- Prethodna poruka je at 14:57 ----------

за следећу седмицу најављују мраз до -3 који био могао да обере кајсије.

---------- Poruka napisana u 22:19 ---------- Prethodna poruka je at 15:05 ----------

У долини на -23 је измрзла кајсија. Тек понека гранчица цвјетала, а рађала је задњих неколико година. Мислим да је мађарска најбоља јер код нас друге и нема купити.
 
Ako ne bude padavina u vreme cvetanja, dovoljan ti je jedan tretman u cvetanju, rešavaš moniliju bez problema!
 
Nećete verovati, danas sam bio na placu, ne samo meni već i komšijama, i kečkemetska ruža i domaća stara su precvetale, ne znam kad pre, dal je vetar razduvao latice, tek svi su cvetovi sad u onoj roze fazi i ima plodić u njima :)

Jutros baš kaže kolega na poslu, poranilo proleće, zamisli cvetala kajsija, reko druže, kod mene već plodovi, nije mogao da veruje :D evo snimiću sutra video i izgovoriti datum (kao i obično) da ne pomislite da je prošlogodišnji video :)
 
Nazad
Vrh