Kajsija

Možda je u Hondurasu i dobra klima. Ko zna. :)

---------- Poruka napisana u 21:05 ---------- Prethodna poruka je at 21:02 ----------

Komadara, jesu te kajsije oko Novog na otprilike 400-450m.n.m?

Oktopod, pa to baš ubrzalo kod tebe, jesi li obavio kupanje uljem?
 
Znam da bi trebalo prvo orezati voce pa prskati.Da li je i koliko losije ako se poprska pre rezidbe posto se rezaci najavili tek za deset dana a sada lepo vreme za prskanje pa da iskoristim suncane dane.Ko zna sta ce biti posle.
 
U vocnjaku katastrofa,nema nista,samo za pekmez ako i to neki mraz ne omlati.
 
Oktopod, pa to baš ubrzalo kod tebe, jesi li obavio kupanje uljem?

Nisam još, planiram za dva tri dana, ne stižem zbog posla...a nije da su se svi otvorili, ima poneki da je onako...odlepile se malo latice, nije otvoren ali nije ni tesno zatvoren...izgleda da je klima u Vinči bolja nego što je bila po ostatku Srbije, još jednom se pokazasmo dobri za gajenje voća :)
 
Ja danas radio plavo prskanje.
I dok sam čekao da se vetar umiri otkinuo nekoliko pupoljaka.I na mestu gde se spajaju pupoljak i grančica zeleni se spoj.
A kad smrvim prstima pupoljak (nisam poneo skalpel), on se raspe i boja mu braon.
Ne znam šta da mislim, da li je moguće da se regeneriše rodni pupoljak?
Al' bi ja to vol'o:osmeh:
 
Ja nisam jos orezao a ni prskao,mislim sledeceg vikenda,temperature su jos uvek dosta niske.Trebalo bi bar tri-cetiri dana da bude oko 10 stepeni a jutarnja da ne ide u minus da bi prskanje bilo uradjeno kako treba.Sada sam gledao moje zabeleske od prosle godine i prskao sam 15 marta a ipak je prosla zima bila toplija tako da ko nije jos poprskao-nekasni ali u sledecih deset dana treba da se oreze i poprska.
 
#Levač
Prvo čestitke :bravo:
Nisi posadio nekoliko sadnica neke druge sorte za bolje oprašivanje?
Ja sam na 40 NS rodnih posadio i 5 komada mađarske najbolje, po savetu čoveka iz rasadnika.
 
I ja sam cuo da bi trebalo malo prosarati. Ja imam samo keckemetsku ruzu (i ja kao prethodnici imam oko pedesetak), pa ne znam koju sortu da joj pridodam.
 
Ns rodna je izrazito samooplodna i lepo radja u monosadnim zasadima. Nece nista da joj smeta i jos po neka ali nije neophodno.
 
#Levač
Prvo čestitke :bravo:
Nisi posadio nekoliko sadnica neke druge sorte za bolje oprašivanje?
Ja sam na 40 NS rodnih posadio i 5 komada mađarske najbolje, po savetu čoveka iz rasadnika.

Razmišljao sam ranije o tome međutim nisam dobio uverenje da je potrebno da se zasadi i druga sorta kajsija, već naprotiv da je sasvim uredu da ide samo novosadska rodna, što mi je i bio cilj jer nisam voleo da imam različite sorte, neznam zašto.
Hvala na upućenoj čestitki. Pozdrav.
 
Evo danas sam zavrsio orezivanje,dva dana udarna ali smo zavrsili.U gornjoj zoni krosnje ima nesto prezivelih pupoljaka ali sam prekracivanjem i njih ,,usmrtio".Ovo toplo vreme ce isterati i ono malo sto je ostalo a tek polovina marta,lako moze biti jos debelih minusa.Sutra prskam!
 
Ima li neko link ili da preporuci neku knjigu o susenju kajsije? Sta je potrebno i kolika su ulaganja?

Sta radite sa kosticama?
 
Kod mene pupoljci nabubrili, lepe boje su, ako se ne varam u svoju procenu, promrzlo je svega 5 do 10 posto, tako da nije strašno, barem će biti krupnije :) Imao sam sreće, pogodno je područje izgleda, na brdu sam :)
 
Da li je kasno da prska kajsija plavim uljem, pupoljci su nabubreli, dobili boju, samo što se ne otvore...nisam stigao ranije iz raznih razloga (posao, kinta, nestašica vode) pa bih to odradio sutra, ali se plašim da nešto ne zeznem jer pročith da za lesku ne valja bakar kad krenu pupoljci, pa reko da pitam za kajsiju da neće nešto da se desi od ulja :)
 
Nazad
Vrh