Podrivanje zemljišta

bogami nije mu bilo svejedno. oremo sanjim u 2. sporom a podrivac vukao u 1.
Na torpedu nismo merili, verujem da je bilo oko 20 litara, mozda i vise. ursus ove godine trosio oko 8 litara/kj
 
u prvom belom zecu, uglavnom negde sam morao vratiti u kornjacu, samo jedne godine smo radili sa njim...nije to za njega...za to treba barem 120konja :ppozdrav:
 
Pegoraro 7 tela+NH190ks,50-60cm dubine,3m zahvat.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-FcW7gaEiAA[/youtube]
 
Plitko da , ovo je gruber . Podrivanje se radi na većim dubinama tako da su i traktori kao i podrivači malo masivniji . Ali daleko od toga da ovo nije korisna operacija .
 
Da li neko u Beogradu ima plug podrivač za dubinu od 60 cm? Treba da podrivam buduću plantažu kruške za prolećnu sadnju... I koliko tako nešto košta? Neka mi molim javi na PM ili mejl.
 
Sa Ursus 902 vukao sporom III uzbrdo,na ravnom IV sporom,dubina rada 70-80 cm.Tesko je vuci.
2qjezic.jpg

2h6eqgx.jpg
 
Podrivam u razmaku sirine traktora,tj.idem u trag tocka prethodnog prohoda,mada moze i na sirinu pola traktora-tocak ide na trag podrivaca.Radim na 3-4 godine,strniste nakon psenice.Posle podrivanja sam tanjirao.
[/quote]
 
zcurcic je napisao(la):
prvo pitanje zasto podrivas njivu kada je vlaznost zemljista visoka?
to je i moje pitanje .... podrivanje se vrsi kada je zemljiste izuzetno suvo jer se tada postize najbolji kvalitet obrade tj. drobljenje i lomljenje pluznog djona.
 
pa mozda si trebao da odlozis tu operaciju za sl. godinu da ne bacas gorivo i ne trosis vreme na polovican ili cak i manji ucinak po kvalitetu. Ali postujem to da svako ima svoju racunicu i da radi onako kako zeli ili voli pogotovo ako zna sta je najbolje (a u ovom slucaju clan FL ocigledno zna kako to treba da se radi , stoga sigurno ima dobar razlog zasto je to uradio ) :cao: :D
 
naš'o firmu koja ima podrivač.
sutra ćemo odraditi 10-ak ha strnjišta.
prvi put to radim. nadam se da će se isplatiti.
 
Nazad
Vrh