Podsticajna sredstva za voćnjake za 2011. god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Traže da je analiza zemljišta urađena do 30.4.2011 ,sunce im prevarantsko :zli:
Jedva čekam izbore da ih ne vidim više nigde.Kako ih samo nije sramota.
Ko želi na jesen da podigne novi zasad nije ukalkulisan u njihovu uredbu.
 
Ma fina uredbica, bas onako lepa.
A to sto je besmislena nema veze, ona tu i nije zbog smisla vec reda radi.
Ova drzava nema blage veze sta sa poljoprivredim treba da uradi. Ne zna ni vlast ni opozicija i cekati da na nekim izborima dodje neko ko ce znati je samozavaravanje.
Ostaje ona cuvena "use i u svoje kljuse" pa dokle doguramo.

Ovaj deo mi je bas onako simpatican

су извршила риголовање (дубока обрада), односно подривање земљишта у току 2009, 2010. или до 30. маја 2011. године на катастарским парцелама на којима су подигнути производни засади са минималном дубином од 0,6 метара (осим на песковитом земљишту где није потребно риголовање, односно подривање)
Prvo kako se dokazuje da je zadovoljen ovaj uslov, ko proverava i kako to radi?
Drugo, znaci li to da u krajevima gde je to nemoguce uraditi vocari ne mogu d adobiju ubvencije. A poznatoi vocarski krajevi kao sto je moje Valjevo ima sigurno preko polovine povrsine gde je nemoguce rigolovati na 60 cm. Znaci u Valjevu sljiva nije vise pozeljna.
A ni sljive nema u uredbi ako sam dobro procitao? Znaci li to da je Srbija definitivno shvatila da je sljiva greskom bila proizvod po kome se prepoznavala nekh nekoliko stotina godina? Ili je dovoljna samo jedna posto cemo, kazu tarabici, svi stati pod tu jednu.
Zanimljivi ovi strucnjaci, bas.
 
Tačno, ni šljive ni "ostalih drvenastih voćki" nema u uredbi. Nemam reči, svaki naredni član je gori od predhodnog, tuga čitati...

Ova druga uredba je priča za sebe, blago nama sa kreditima.
 
Kako ove politicare nije sramota sta rade,pa oni su obraz izgubili nacisto,a posebno pravnici poljoprirednici.Gde mi zivimo!!!
 
Kako ove politicare nije sramota sta rade,pa oni su obraz izgubili nacisto

Bezobrazni ili ucenjeni?
Ovo sto rade je toliko pogresno, toliko napako da se ne moze govoriti o neznanju ili nemaru. Ovakve greske se mogu praviti samo svesno a nikako slucajno. One mogu da budu izazvane ili zlom namerom ili ucenom. Ne vidim razlog da vlada ima zlu nameru prema vocatrima i da im se namarno sveti. Tesko je u tako nesto poverovati, Ostaje onaj drugi razlog a to je ucena.
Para u budzetu ocigledno nema dovoljno i u takvoj situaciji sve sto se moze je pametna i svrsishodna raspodela onoga cega ima, dakle onoliko koliko ima
A sta vlada radi?
Pare daje onima koji je jace pritisnu a sada su je pritrisli ratari, ali ne ratari neposredni proizvodjaci, oni traktoristi tamo su samo orudje u rukama onoga sto se caesto naziva neformalnim centrima moci. E ti centri moci, ja angadjam i o kome se radi ali posto je to samo moje nagadjanje ne bih da imenujem, su uspeli vladu da nateraju da sve pare da odredjenij grani i odredjenoj geografskoj oblasti. A da za ostale tek reda radi naskraba nesto sto ce zvati uredbom znajuci da od toga u praksi nece bitti nista bar sto se tice najveceg broja potencijalnih korisnika tj obicnih seljaka. Neko uticajan u nekoj stranci mozda ili na nekom drugom mestu mozda i dobije neke pare po osnovu ove uredbe ali obican vocar nema sanse. Voleo bih kad bi me neko ovde demantovao i rekao da je on dobio pare po osnovu ove uredbe a da nista vise osim formalnog podnosenja zahteva nije ucinoio.
 
Ovu uredbu rade kolege za koje dobro znam da su dobrano u struci ali ne bude sve uvek na kraju onako kako strucni ljudi predloze...
Nisam se udubljivao u uredbu ali koliko se secam rigolovanje i analize zemljista su bile trazene i prethodnih godina, zar ne? (ili je to bilo drugacije formulisano)
Svejedno, animirajte kolege iz udruzenja vocara i napisite dopis Ministarstvu gde cete naznaciti sve vase komentare i sugestije na tekst uredbe. Zamolite kolege iz asocijacija da se solidarisu sa vama vocarima i da ispod dopisa stave svoje pecate ne bi li dobili na snazi.

Svako dobro
 
Pa u lepu oblandu je ovo zavijeno, zaista.
Kad se nesto zeli izbeci a da se ostane fin kaze se -napisi dopis pa cemo razmotriti. Nekada su se i komisije za istrazivanje formirane kako bi se stvar sto efikasnije zataskala .
Moje licno uverenje je da od tog dopisa, sve da ga i potpisu sve asocijacije(pa i ona najmocnija, a za nju ne verujem da bi stavila potpies ili bi on bio samo formalan koji bi drugim kanalima bio neformalno ali neopozivo povucen) ne bi bilo ama bas nikakve konkretne koristi.
Ocekivati da vlada promeni uredbu u smislu da olaksa dobijanje sredstava time i da vise para opredeli za vocarstvo, sto znaci ponovnu preraspodelu agrarnog budzeta ( ili povecanje istog sto je jos manje verovatno) samo na osnovu jednog dopisa je , po mom sudu, naivno ocekivanje. Na taj dopis bi eventualno usledio odgovor sa zahvalnoscu za predloge koji su naravno veoma pazljivo analizirani a onda bi usledilo hiljadu razloga zbog cega ne moze da bude usvojen, pa kome je do kurtoaznog dopisivabnja sa vladom i kome je vazno da od vlade dobije pisamce neka se time bavi.

Moguce je da je inicajlni tekst bio korektan mada me bas zanima kako su strucnjaci iz te oblasti mislili da provere da li je neko 2009 neku parcelu obradio na 60 cm dubine i kako taj ako ju je zaista obradio to da dokaze? Cemu taj uslov uopste ako se na njega ne obraca paznja i ako je navazan? Da li je to jedan od ventila koji su trazili politicari za odbijanje zahteva ili je to zaista struka rekla?
 
za strane firme ima para da se daje 10 000 evra po zaposljenom radniku.pa nek neko meni da te pare napravicu i ja posao.tako se razocaram kad vidim koliko sam nemocan da ista promenim.izmenjase se sve stranke za ovih dvadeset godina i svi nas jasu,izginuse deca i osirote sve.za ljude u strankama ima sve,za njihove finansijere tek ,nama mrve.namestaju cenu evru da bi nas potkradali a oni bogatili-koji ce nama stamparija na topcideru,ako idemo u tu jbnu evropu sto ne uvedu evro odmah?nece bagra ni iz jedne stranke to niko ne trazi.fora - demokratija...ko da posten ima para za izbore,sad ce se neko kandidovati ...oce k....!kakva demokratija,komunizam,monarhija,crkva..sve je to smisljeno da "sposobni "lade m... a drugi da radi za njih
 
Pa vocarima izgleda jos samo ta Evropa ostaje kao spas. Ovi ovde kao da se namerno trude da vocarima zagorcaju zivot i da im uzmu i ono sto im je od boga, prirode, geografije ili cega vec dato.
Ma sta ko od nas mislio o toj Evropi ima tu nesto pozitivno za vocare i izgleda da je to jedino sto im moze pomoci.

Vocari iz Srbije se ne moraju previse plasiti konkurencije iz Evrope ( ne znam koja bi to zemlja mogla da prodaje svoju sljivu ili malinu u Srbiji a da pri tom bude jeftinija i kvalitetnija?) pa kad vec nemamo snage, ni politicke ni ekonomaske, da vladi otvorimo oci ili da je nateramo da prizna da su 2 i 2 4, onda nam ostaje da sacekamo i taj trenutak kad ce trziste biti sasvim otvoreno, kad ce sve robe moci da slobodno ulaze u Srbiju pa da vidimo sta da se desi.

Ja verujem da ce se vocari jos nekako i snaci a ovi privilegovani neka vide sta ce. Da li ce Srbija moci da subvencionise svoje miljenike onoliko koliko to mogu da urade drugi, da li je Srbija bogom dana za kukuruz kao sto JESTE za sljivu i malinu, da li mogu da dobiju utakmicu protiv boga neka se presaberu.
Ako krenu u tu utakmicu nestace valjda ili ovakve vlasti ili Srbije. Oboje skupa dugo trajati ne mogu.
 
interesuje me.

kako se predaje za povracaj .

za kap po kap i dali u povracaj spada jos nesto slavine folija?dali mora da se vadi za tu njivu posedovni lis ili sta vec ?
 
Pozdrav, Potrebna mi je sledeca informacija. Ja sam trenutno student, ali imam dosta zemlje na selu pa sam mislio da napravim neki vocnjak, da sebi ostvarim dodatni prihod posto imam u planu da radim u prosveti za godinu dve, pa me interesuje da li moram biti registrovani proizvodjac da bih dobio neke subvencije, i kako mogu dobiti sredsttva za sisteme za navodnjavanje, zastitu, i za zasad? Ako moze neko lepo da mi to pojasni. Znaci sta sve treba da uradim da bih od drzave dobio neka sredstva... Hvala
 
Ako racunas na pomoc drzave pri podizanju vocnjaka, odustani odmah. Sve je to lepo u teoriji ali kad trazis pare od drzave, kulturno te odkace.
 
Pokusavam da budem vocar na 2-3 hektara. Da li neko ima iskustva sa subvencijama za zasad i navodnjavanje? Hvala. Postoji li subvencija za protivgradnu zastitu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh