Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
Z

zemljoradnik

Guest
Gledam jedan Regentov plug i treba mi pomoć dali je dobar ili ne?
 
Loš pokušaj reklamiranja sajta za trgovinu polovnom poljoprivrednom mehanizacijom! :nono: Stvar se ponovila na još nekim forumima, no moje budno oko je tu! :cao: Link ka tom sajtu je uklonjen iz prvog posta, a tema ostaje za dalju diskusiju o Regent plugovima.
 
Dobri plugovi,mi ih koristimo od 96-97god i još su ti isti u funkciji
 
Kod mene u selu ima jako puno Regent PLUTO plugova. Kupovani su otprilike pre 25 godina. Ima ih od 12 i od 14 coli i izuzetno su se slagali sa orackim traktorima tog vremena. Manji su kupovani za 558 a veci za 577. Ti plugovi su u to vreme bili HIT kao sto su u zadnjih nekoliko godina vogel&nootovi. Ljudi su i dan danas zadovolji sa tim izbledelim Regentima.
 
Imaju li oni web stranu? Ja je nešta ne mogu pronaći...
Slika jednog velikog.
 
Regent je veoma dobar plug.Ja imam Regent-Pluto IV 4 brazdni i veoma sam zadovoljan.Plug veoma lepo slaze a jos lakse ga vuce traktor.Masivne je konstrukcije i nema sanse da iskoci iz zemlje.
 
banatski je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
pa ne znam,cini mi se kao da je za plice oranje i laksu zemlju.
Mislim da je svaki dobar za pliće oranje i lakšu zemlju

druze ali vidi plug koji ima vecu dasku,jaci ram.... taj je i tezi i npr imas traktor koji ima 80ks(za oranje vozis 757 a za ugaranje neki 3*12) i naravno da 757 nije dobar za plitko oranje kad ima manji radni zahvat od onog 3*12 i nije rentabilan,a ovaj 3*12 ne moze da ide duboko iz vise razloga(da mu pukne daska) ili je jednostavno konstruisan da "nece"duboko u zemlju ,ima veci radni zahvat i lako ga vuce neki od 80ks i on je samo za ugaranje,jel ti jasnije? :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
pa ne znam,cini mi se kao da je za plice oranje i laksu zemlju.
REGENT plug ako jos ima fabricke daske onda nemoze se reci da lepo ore na plitko onda voli da se ore na 30cm i dublje tek onda radi najlepse ovde kodmene u selu ima dosta njih koji su promenili daske i stavljali od IMT756 ILI KWERNEDLANOVE a sad njnovije se stavljaju ove sa resetkastim daskama sto proizvodi privatnik iz CANTAVIRA :D
 
nisam bas neki velemajstor za pisanja :cao: debeli mi prsti pa ponekad mi omane jos koje dodatno slovo :haha: :haha: :haha:
 
798b.jpg


060908020339.jpg


160908024028.jpg


normal_DSCN0536_thumbnail.JPG


DSCN0540_thumbnail.JPG
 
1. i 2. slika u pravu si jer sam skinuo sa sajta o prodaji polovne mehanizacije i tamo je pisalo da je Regent.Nisam mnogo ni zagledao.Hvala na ispravci. :cao:
 
Na regenta stavi njegove daske i videćeš da je zmaj za IMT757.Prevrtanje zemlje a samim tim i slaganje je kod regenta neuporedivo bolje.Što se dubine tiče i kod njih je od modela do modela mada se u nekim zemljama naše "duboko" od 30cm i ne smatra dubokim oranjem.
 
Nazad
Vrh