Hičkok - (nije za dial-up)

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
9.603
Lokacija
Srbobran
Da ne bi nepotrebno spamovali temu o pšenici postavio sam ovde neke slike koje sam danas slikao na mojoj njivi.
Dakle, išao sam da vidim kako je niklo žito i zatekao prizor kao iz Hičkokovog filma. Ogromno jato ptica je sistematski češljalo po tek iznikloj pšenici. Na prvi pogled se čini da nisu pričinile neku veću štetu ali pratiću kakvo će biti stanje narednih dana.

kad sam došao zatekao sam ptice na polovini parcele





onda su se pomerile prema banderi





pa onda opet dalje, iza bandere





sve dok nisu došle do kraja parcele





ako neko poželi da napravi repliku Hičkokovog filma - evo lokacije za posebne scene















i na kraju slika kojoj bi ime moglo biti - "gužva"

 
Zaista neverovatne fotografije, odmah je jasno da šteta koju naprave nikako nije mala. ::lose::
 
Dukej uzmi pušku i udri, sa dve patrone ćeš pobiti bar 50 komada, par puta tako pa možda i promene lokaciju.
 
Gadno stvarno. A da pokusas negdi nac plinski top. Cuo san da nisu skupi a da su efikasni, pogotovo ako pucaju u nepravilnim vremenskim intervalima. Bilo bi dobro da se dogovoris sa susidima jer bi vas doslo jeftinije a i oni i ti bi bili sacuvani od steta. Inace te pticurine se ne raspoznaju dobro ali mi se cini da se radi o cvorcima.
 
To nepravi veliku štetu napotiv one su više korisne.Koliko one pojedu raznih štetnika i miševa one pojedu iza oranja i po njivama
 
Koji horor,strasno....
U potpunosti se slazem sa:
ZvonaHR je napisao(la):
To nepravi veliku štetu napotiv one su više korisne.Koliko one pojedu raznih štetnika i miševa one pojedu iza oranja i po njivama
 
Tek danas sam ponovo obišao ovu njivu (išao da nahranim miševe :zli:), i moram reći da nema neke ekonomske štete od ovih ptica. Tačnije vidi se da su tu bile jer je na toj polovini njive žito za nijansu ređe nego na polovini odakle sam slikao i gde nisam video ptice. Ali to je zaista samo za nijansu ređe i neko ko nije upoznat sa ovim to ne bi ni primetio (dozvoljavam da sam ja baš zato i primetio jer sam išao NAĐEM štetu :sta:). U svakom slučaju ove ptice NISU napravile nikakvu štetu!
 
Nisu.
Secam se kolege sa novosadskog PMF-a koji je radio seminarski tako sto je s' proleca hvatao i porio vrane na repistima, a onda anlizirao sadrzaj zeluca. 94% Bothynoderes punctiventris :cao:
 
branko je napisao(la):
Deder Derane, pojasni malo... :sta:

Dao ti je administrator divnu sliku repine pipe... svaka cast na brzini.

Davo je to istrazivanje vrseno... bio sam druga godina faksa... '92. Tip je bio apsolvent i prijatelj jedne prijateljice... ustvari njene sestre, portir na PMF-u, pa mu je bio jako zanimljiv buduci agronom, u svetlu istrazivanja koja je u to vreme vrsio. Ideja je bila da ustanovi energetsku efikasnost.... jel davim? :osmeh:

Rezime je sledeci: ptica nece jesti ugljene hidrate ako moze da jede mast i protein. Zato je, po mom iskustvu, suncokret jedina ratarska kultura koju ptice ozbiljno ostecuju. :cao:
 
Hičkok - (JESTE za dial-up)

Mali (poljo)privrednik Panter Panta žElI da uđe u AgRo biznis
(pogodno za ADSL i DIAL-UP)

Crtani film:
The Pink Panther - Pink On The Cob
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wxqGUxYlgIA[/youtube]
 
Nazad
Vrh