Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Pa dobro jel u jutrima ili lancima? :sta:
 
maki_vs je napisao(la):
lanac u juznom banatu je ista mera kao i kj.

da kod mene kazu da je to isto. tako da ja sad neznam. ja znam da kod mene svi govore lanac, ali ovde po forumu svi pisete kj a kod nas kazu da je to isto zato sam i napisao.
 
slazem se sa @cukaneca kod mene je sve u hektarima i arima...za jutro i lance sam prvi put cuo kada sam se registrovao na forum.. ::namigivanje::
 
Sika je napisao(la):
slazem se sa @cukaneca kod mene je sve u hektarima i arima...za jutro i lance sam prvi put cuo kada sam se registrovao na forum.. ::namigivanje::

zato sto kod mene niko ne govori u hektarima a i sve njive su izrazene u lancima. napr ovde imas 5 lanaca, ovde 1 lanac znaci niko bukvalno niko ne govori u hektarima mozda, za one parcele koje radi PIK "Stari Tamis" pa da kazu tamo imaju tablu od 100 hektara. i zato ja stalno kazem u lancima a vi to pretvarajte u hektare ako vam toliko smeta :p
 
pa kazi mi koliko jedan lanac ima ari pa cu ga ja pretvarati u hektare... ::namigivanje::
Kad mi kazes lanac kao da si ovci rekao da sedne... ::namigivanje::
 
Sika je napisao(la):
pa kazi mi koliko jedan lanac ima ari pa cu ga ja pretvarati u hektare... ::namigivanje::
Kad mi kazes lanac kao da si ovci rekao da sedne... ::namigivanje::

pa jedan lanac ti je oko 60 ari. kolko ja znam. mada nemoj da me drzis za rec mozda je malo vise a mozda malo manje. ako oces ovako 1 hekter = 7/4 lanca. ako ti je lakse tako (za ovo sam siguran) :D
 
Ja pored dosta svoje radim usluznu obradu zemlje ali nema vece parcele od 1 ha naj zastupljenije su od 20 ,30 ,40 ari mada ima i oni od 10 i 15 ari .
Kod nas vazi ovaj cenovnik po hektaru bice mi lakse :
Oranje 15 000din Baliranje 12-15kg 20din
Tanjiranje tri prelaz 13 200din Kosenje 7 200din
Setva pse. kuk. soja. det. 6 000din Kosenje+rasturanje 9 000din
Prskalje 4 800din Rasturanje odkosa 3 000din
Špartalje 6 000din Grabanje 3 000din
Cisterna 3200l kom. 800din Tarupiranje 7 200din
Prikolica prevoz u selu kom. 500din Žetva+baliranje 16 000din
Branje kukuruza 16 000din Razbacivanje vestaka 3 000din
Valjanje 3 000din Siliralje 16 000din
 
sumar je napisao(la):
Ja pored dosta svoje radim usluznu obradu zemlje ali nema vece parcele od 1 ha naj zastupljenije su od 20 ,30 ,40 ari mada ima i oni od 10 i 15 ari .
Kod nas vazi ovaj cenovnik po nektaru bice mi lakse :
Oranje 15 000din Baliranje 12-15kg 20din
Tanjiranje tri prelaz 13 200din Kosenje 7 200din
Setva pse. kuk. soja. det. 6 000din Kosenje+rasturanje 9 000din
Prskalje 4 800din Rasturanje odkosa 3 000din
Špartalje 6 000din Grabanje 3 000din
Cisterna 3200l kom. 800din Tarupiranje 7 200din
Prikolica prevoz u selu kom. 500din Žetva+baliranje 16 000din
Branje kukuruza 16 000din Razbacivanje vestaka 3 000din
Valjanje 3 000din Siliralje 16 000din

Valjda po hektaru, ne po nektaru. :haha: :haha: :haha:
 
Valjda po hektaru, ne po nektaru. :haha: :haha: :haha:
[/quote]
Mala stamparska greska ali je ispalo bas :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1275666519[/time]
_________________________________________________
Sika je napisao(la):
vi ste prilicno skupi... ::namigivanje::
Pa zato sto je kod nas vrlo teska zemlja za obradu a i parcele su sitne pa ajd tamo pa ovamo pa dan ti prodje u putu od njive do njive nekad si manje u njivi a vise u putu do njive :nono:
 
au. bas ste skupi :D

mogao bih da se preselim u taj kraj i samo da radim usluge vise bih zaradio nego sto zaradim kad radim meni :haha: :haha:
 
Samo picite kod @SUMAR IMA DA SE OBOGATITE i da se zgadite njiva-parcica.
@acA cS prO
siguran si da je 1h 7/4 lanaca - citam sedam cetvrtine lanaca , i ne verujem sta citam :haha: :haha: :haha:
dugacak ti taj lanac bogati
 
Nazad
Vrh