Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Jeste ali problem je naci plug u beogradu.
 
Iznajmisprikolicu sleperku ili neku drugu nije bitno koju , samo da nema stranice. I picis kolima pravo kod onog koji ga ima. Naravno dogovorite se za koje pare oce da ti ga iznajmi. Iznajmljivanje takve prikolice ne verujem da je skuplje od 10e na dan. A da. Moras da imas kuku na auto i moras da imas odgovarajuci traktor za taj plug. :cao:
 
Nije problem ni prikolica,ni kuka....Treba naci plug,zatim kada ga pozajmis postoji opasnost pri radu da se iskrivi,polomi i sl.Ja hocu da nekome platim ,da dodje poore i gotova stvar.Njegov plug,njegov traktor i sva muka oko njih.
 
Ti si upravu ni ja ne volim da se pozajmljujem. Ovako je najbolje CIST RACUN DUGA LJUBAV. ::svaka cast::
 
‚Teško ćeš naći taj plug a još teže onog koji radi usluge sa njim.Ima jedana firma iz srbije koja radi vinograde (ključ u ruke) i oni rigoluju,ne znam da li bi uradili samo rigolovanje(ne znam ime firme ,gledao sam na TV).
Ako ti treba samo zbog subvencije papir,to će ti dati svaka zadruga.
Meni nije trebaolo rigolovati jer mi je slatina na 40-50 ispod površine zemlje,pa je posao odradio jednobrazni plug.
 
Pošto je kod vas utovar, prevoz i rasturanje stajnjaka? Mehanizovano naravno.
 
govorim sve po hektaru...

oranje 120e,tanjiranje 60e,drljanje 50e,setvospremiranje 50e
kosenje 50e,grabljenje 40e,baliranje 16din po bali
branje kukuruza 130e
 
Znam Lazo ukapirao sam to odmah, ali malo sale nije na odmet u ove kisne dane. :ppozdrav: ::prica:: ::samo odmor::
Laza je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
Nije valjda da ljudi prodaju prikolicu za te pare :sta: :sta: :sta: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Milanche je napisao(la):
5oo din prikolica 3,5 -4 tone
Koliko sam ja shvatio Dr.Gruja radi se koliko kosta da ja dodjem tebi i izvlacim tebi djubre na tvoju njivu.. :ppozdrav: :ppozdrav:
Posto se kod vas u selu naplacuje setva kukuruza i repe. :sta: :sta: :ppozdrav: :udri: ::novac::
 
Setvospremac 80€ sejanje 40€ prskanje 30€ sejanje i prskanje 60€ po hektaru. Tanjiranje neoranih povrsina 100-120€ zavisno od coveka dal nije mogo il je bio lenj da poore
 
Setva soje na 50cm 1500din,za kukuruz cekam da podvucemo crtu sa majstorom.

Kod ujaka u selu 1500/kj,ali posto on ima 15kj da seje od jednom,ima 2*5kj,1*3kj,2*1kj pogodio se za 1200din/kj,inace ima sad i sejacica bas dosta.
 
sejanje oko 1800 din/kj,prskanje oko 900 din po kj,setvospremiranje 1800 din/kj,uglavnom su cene vece za 10 % u odnosu na 2008.g.zetva zita=300 kg zita JUS kvaliteta/kj
 
sejanje kukuruza/suncokreta 2000 po lancu
spremanje 1-om 1500, 2-put 2500
tanjiranje 2-put 3000
oranje 4000-5000 sve zavisi
prskanje 1000
valjanje sa kembridzom 1000

sve je izrazeno u KJ-LANCIMA

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh