Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

cene po lancu vrsidba(zito,suncokret)4000din kukuruz(berba,vrsaj)50e tanjiranje-20e jedan prohod setva-20e baliranje 5-6 bala za 1e kosenje 20e za ostalo uglavnom svi imaju masine.ali imam problem sa naplatom za berbu i baliranje.
 
kod meni je sledece:
oranje 7000din/ha-bilbilo je pre neznam za ovu god.
tanjiranje 6500/ha -bilbilo je pre neznam za ovu god.
za drljacenje i sevospremiranje nisam siguran
setva deteline i zita je 30din/aru
branje kukuruza 100 e/ho
vrsa 80 - 120 e/ha
 
vradus je napisao(la):
pozdrav svima, da li znate ko radi podrivanje(60 cm) i po kojoj ceni po hektaru. Hvala unapred za sve informacije

Meni je covek radio na 70cm podrivanje na malo jace od 1 jutra i naplatio 8000 din.
 
Vrsaj bez prevoza 100e/h
branje kukuruza 100e/h
tanjiranje za zito teskim tanjiracama 80e/h
sejanje(zitnom) 20e/h
sejanje(kukuruznom)pneumatskom 30e/h
prskanje 200l/h 50e (6km/h pritisak 5 bar)
prskanje 400l/h 30e
setva kukuruza/suncokreta+crno prskanje 50e/h
planiram da uvedem prskanje 600l/h na crno i traziti 60-70e/h neki matorci to traze a ubime menjanje dizni
i najcrnje spartanje 60e/h+10e vestak i nemozesih oterati sa kapije iako skoro 70% ima spartace
i teren je solidno ravan
 
ovo je cenovnik od prosle godine ali isto je bilo i ove
vmq6hx.jpg
 
to svi kazu,al opet odu da rade...valjda im je sladji tudji novac....danas dobio zadnje novce od branja kukuruza.
 
Blago tebi,meni duguju i od prošle godine za branje,da ne pričam za ovu.Određenim ljudima iduće godine sigurno neću,a ako mi do tad ne plate verovatno me neće ni tražiti,već naći novu žrtvu.Interesantno je da ljudi koji su bili pošteni i prave mušterije počinju se služiti prljavim stvarima.
 
evooo nekih cena za koje sam ja radio ovih dana ... sve su parcele na jednom mestu i iznosile su po 40 hektara... obradio sam nekih 120 hektara.
oranje-- 40 eura po hektaru- njihova nafta..
bacanje djubriva - 10 eura po hektaru - takodje njihova nafta..





Takodje sam i radio u toku godine :
baliranje : 20 din po bali
vrsidba: 4000din po lancu
 
Kod nas je vrsidba 200 kg psenice po jutru.Stave na moje ime pa nema problema sa placanjem.Tako je naj bolje a ne da ih jurim za novce koje nekad i ne dobijem.
 
ma oko toga nemam problema... uglavnom imam stalne musterije tako da se oko placanja ne brinem nesto puno ..
 
teraju i jeftinije....
suncokret su neki likovi terali za dzabe...ali,posto imaju svoju zem.zadrugu,doo....predas im na njihovo ime,na njihovom kantaru...
uzmu ljudima dobru meru,ali je bitno da im se ne uzme ziv novac...
 
Miroslave kod nas je tako.Ako kazes neku vecu cenu odma pobegnu kao djavo od krsta.Do duse kada je veca cena zita onda i kombajniranje izadje skuplje.A ima i par novih NEW HOLANDA i jedan KLAS pa je jos i dobro sto imamo mi sa zmajevima sta da radimo.Zaboravio sam u prethodnom postu da napisem da ide uz 200 kg psenice 10l nafte po jutru.
To sto Robert kaze je ziva istina.
 
Ja nikad nisam uspeo da potrosim 10 l po jutru sa zmajem 161 mercedes motor ma kakvo zito bilo.
 
u mom kraju je oranje 150e/he , baliranje je 60 ili 70e/he, vrsa je bila 2008 120e,a 2009 100e, kosenje je ista cena kao i baliranje, sejanje je 40e/he. da li mozete mi reci koliko ari ima 1lanac, a koliko1no jutro?
 
Nazad
Vrh