Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Od usluga radimo samo kobajniranje ,godisnje oko 150 jutara.Za druge usluge nemamo vremena , posto nebi da prekidam svoj posao a svi bi da urade u isto vreme.
 
cene se odnose na kj
vrsidba zita 250 kg
vrsidba suncukreta 120 kg
vrsidba kukuruza 40e
sejanje kukuruz, zita 1000 din
oranje 40e
spremiranje 1200 din
tanjiranje 1500 din. (jedan prohod)
Prikolicu zmaj dajem onom kome vrsem dzabe a prevoz naplacum kako kome ali nesto sitno tek, i sa naplatom nikad problema nisam imao, ali gledam da sumnjive musterije eskiviram i da ubuduce sto manje radim usluga, vise svoje zemlje (ali ne mogu da najdem u zakup) jer su po meni cene usluga smesneb, bar kod mene u selu
 
Oranje=4000 Branje=6500(5000+1500,Prevoz)'' Razbacivanje slame=800
Bacanje vestaka=1000 Sejanje zita,deteline=1400
Spartanje=1500Baliranje=25 Prskanje=1200
Oranje(ugar)=3000 Vrsenje zita=3800''
Spremanje=1400 Vrsenje suncokreta=3500''
Drljanje=1200 Vrsenje kukuruza=4000''javascript:void(0)
Tanjiranje(teskom vucenom)=2000 Tarupiranje=1200
Valjanje nosenim valjkom =1000 Prevoz tura(do sela,silosa...)=1500
Sejanje kukuruza,suncokreta=1500

To su uglavnom sve operacije koje se izvode kod mene u ataru a cene su po meni malo ::lose:: zbog toga sto znam koje su cene za te iste operacije u susednim atarima koji su na par km daleko od mog.Cene sa znakom'' su iz prosle godine.Procenat koji gazde daju vozacima da usluzno rade sa njihovim traktorima i masinama je 10% od cene operacije.Sta da se radi mala je konkurencija(narocito kombajna 10/2864 cca.Ha)koliko poseduje moj atar za obradu.
 
a jbg kad prskalicom istera 2kj to je 1000din,sta da radi kad se nema posla ::lose::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245599172[/time]_________________________________________________
potrosi za 300 nafte i ostane 700din a to oprska za sat i manje
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245599408[/time]_________________________________________________
bacao je vestqak komsiji 2.5kj za 2000
 
Da li postoji neki cenovnik koga bi trebalo da se pridržavaju oni koji pružaju usluge ili to ide od slučaja do slučaja?
Postoje li neke službe kojima se čovek može požaliti na cenu usluga? :sta:
 
koliko znam da nema,ali neku orijentaciju stavi zadruzni savez vojvodine,pa se po tome formiraju cene.
 
Jedno pitanje kako da odredim cenu za neku parcelu , mislim na bašte uglavnom kako naplatiti naprimer oranje pa onda u proleće frezanje bašte , ovde gore su sve cene za kj a kako naplatiti neke manje površine ??
 
Ajde pošto imam tu par komšija koji bi hteli da im preorem bašte i da im isfrezujem , a meni glupo neznam koliko da im uzmem za to :sta: kako da naplatim
 
Kod mene je hektar vrsidbe 100Eu, a u Kursumliji balerica radi po bali 25 dinara! Svejedno je dali balira seno ili slamu, cena je ista, to je to.
 
pozdrav svima, da li znate ko radi podrivanje(60 cm) i po kojoj ceni po hektaru. Hvala unapred za sve informacije
 
Mislim da bi ova tema trebala da glasi Kako?, a ne Koliko?, jer se često uopšte nemože naplatiti usluga. Kada čovek preda na otkupno mesta tamo mu već sve uzmu i onda šipak. ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Nazad
Vrh