Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

ljudi, pošto je paranje ove godine? treba nešto da prebijem s ortakom...
 
Cene su svuda različite evo od prošle i nešto od ove
Oranje 4500
Spremanje 1500
Sejanje kukuruza 1200
Sejanje lucerke,pšenice,ječma 1200
Košenje lucerke,trave 1200
Grabljenje lucerke 1000
Baliranje 15 po bali
Vršaj pšenice 350kg ili 5000 po jutru(prošlogodišnja cena)videćemo koliko će biti ove
Vršaj kukuruza 65e
Prevoz njiva-silos 100e po prikolici
Razbacivanje stajnjaka 20-25e po prikolici
Tanjiranje 2000 prohod
Sečkanje biljnih ostataka 30e i to je otprilike to.
Imate li i vi problema oko naplate uslužnih poslova?
 
i meni je puno za prevoz obicno kod nas ide za dzabe ali retko ko naplati 10e po jutru
 
U sunce mu!
Pa polovna prikolica Kikinda je 300-400 eura...Nije neka, ali da kupis 2 komada, isplatis sa 8 tura...A ako je tako skupo, jos i zaradis.....
 
Imam ja Kekendu,Rašicu i Dubravu ali nisu one za prevoz jer ovde samo ko ima Zmajevke može nešto da ućari.Imam čoveka koji mi kamionom i prikolicom prevozi 30 tona u turi ali kada njega napunim onda u drugi prevoz.Trebale su da mi stignu 2 kamionke od 10 i 12t pred žetvu ali me ispalio prevarant i nije dovukao ni jednu a ja čekao i računao na njih. :udri: :udri:
 
Paranje ko setvospremanje
Gde je to prevoz 100eura tura da saljem traktor i zmajevke da rade tamo selu sezonu! Vise cu da zaradim nego sa kombajom! Kod nas je po principu 10eura skuplje vrsenje ako ide na moju prikolicu, a 20 ako je moj i traktor ispred prikolice!
 
I nije problem odraditi nego to i naplatiti . :udri: Pare nisu problem , para nema .
 
E ajd da otvorimo novu temu!

KAKO NAPLACUJETE USLUGE OBRADE ZEMLJE :haha: :haha: :haha:
Ja imam toliko dugova, da polako odustajem od usluga.....
I trazi, i preti, i dosadjuj...i ne ide!
Jednom sam cak uzeo alternator iz dvorista, kao zalog, i opet sam ga cekao 2 nedelje posle... ::lose::
 
North ARMY je napisao(la):
kod nas dobijes za dz zmajevku,samo da ti ovrsi i dobijsa prikolicu sa svojim traktorom vuces :cool:
I kod mene ide taj princip pošto je kombajna ko ladne vode i nema šta da rade ako ne ponude neke ustupke za vršidbu.
 
Ovde je skupo jer nema mnogo velikih prikolica u selu a i ko ima i njemu treba za svoje.
O dugovima ne vredi ni pričati.Imam od prošle-pretprošle godine da bih mogao kupiti novu prikolicu ali kada odeš da tražiš svoje pare kao da si došao da tražiš na zajam a ne ono što si zaradio
 
vrsaj-100e
branje kukuruza beracem-100e
baliranje sena-50e
grabljenje-gratis
kosenje-40e
sejanje kukuruza-35e
sejanje zita i lucerke-30e
oranje-100e
dva tanjiranja-100e
ovo su cene za 1 hektar
 
Dobre cene nema šta mislim za onog ko radi usluge , dok onom ko plaća možda i nije nešto zanimljivo ..
 
Za te pare bih voleo i ja da radim... samo verovatno niko nebi trazio da mu radim.... Iovako jako malo usluge ima...
 
Nazad
Vrh