Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ogromna konkurencija. Krediti dosli do guse, pa sad se spusta cena. Setva 1200 din/kj spremac 1000 din/kj prskanje 700-800 din/kj....
 
I kod nas vlada šarenilo cena a dali neko možda ima cenovnik radova koje izdaje Zadružni savez Vojvodine
 
evo moj cenovnik.branje kukuruza 5500din,prevoz 1500,tanjiranje 2500 dva puta 3500.vrsidba soje 5000,zimsko oranje 5500,sejanje zita 1500 din.tarupiranje posle krunjenje kukuruza 1500,bostan 1800.
 
Branje kukuruza 10 000 - 11 000 din po hektaru.

bojcetic je napisao(la):
Ogromna konkurencija. Krediti dosli do guse, pa sad se spusta cena. Setva 1200 din/kj spremac 1000 din/kj prskanje 700-800 din/kj....

Nemoze se kredit otplatiti na tudjoj njivi.

Sve ce se manje ljudi baviti poljoprivredom i placati usluge.
 
Evo malo cijena obrade iz BiH naravno iz mog kraja , cijene su za hektar; sijanje kukuruza 40 e/hek. baliranje sijena welger 45 0,20 eur/ bala , vrsidba kombajem 133 (psenica jecam zob tritikale) 110 eur/hek, siliranje kukuruza 150eur/hek. branje kukuruza 100 eur/ hektar.
 
IMT-550 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
Branje kod nas 50€ po kj
I kod nas je isto....
Bez prevoza........ :cao:
normalno... Prevoz se oduvek računao posebno....Kod nas ko nema čime da preveze, taj se više ni ne bavi poljoprivredom.... Eventualno može da uzfali koja prikolica ove godine jer će izgleda biti kukuruza ko blata...
 
nikola indjija je napisao(la):
Branje kod nas 50€ po kj
Nikola jel to u Indjiji cena branja kod nas skoro svi beru po 6000 din a posla imam preko glave dobro mi dosla ova kisa da se malo odmorim :ppozdrav:
 
Vala baš.Pogotovo mi je čudno što sam brao onima koji imaju berače pa se pitam da li je cena branja od 50 eura niska čim plaćaju da im drugi uradi. :sta:
 
Nazad
Vrh