Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Onom ko plaća je mnogo, a onom ko radi nije... isto kao i u raspravi o ceni košenja žita.
 
Koliko bi mogla da se naplati usluzna obrada gruberom iz jednog prohoda na 15-ak cm (predsetvena priprema za psenicu npr.)?
Ja jos nisam napravio kalkulaciju potrosnje goriva po jedinici povrsine jer mi kisa ne dozvoljava da radim... :zli:
 
Bubu je napisao(la):
Koliko bi mogla da se naplati usluzna obrada gruberom iz jednog prohoda na 15-ak cm (predsetvena priprema za psenicu npr.)?
Ja jos nisam napravio kalkulaciju potrosnje goriva po jedinici povrsine jer mi kisa ne dozvoljava da radim... :zli:
Kad uradis kalkulaciju ond izbaci neki pribliznu cenu pa cemo da razmotrimo... :D :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Koliko bi mogla da se naplati usluzna obrada gruberom iz jednog prohoda na 15-ak cm (predsetvena priprema za psenicu npr.)?
Ja jos nisam napravio kalkulaciju potrosnje goriva po jedinici povrsine jer mi kisa ne dozvoljava da radim... :zli:


Ja prošle jeseni, radio sojište sa gruberom 20cm,jedan prohod(7 litara /kj) idealni uslovi, posle žetve ponovo 20cm (8 litara/kj) lošiji uslovi za obradu... ps:radio svoju zemlju... izvolte pravite kalkulaciju! :ppozdrav:



I[img]
 
@Deni
Koji je to Landini PowerFarm 165 ili 150? Kako se pokazao do sad?

Sto se tice kalkulacije za gruber, mislim da je realna cena jednaka ceni setvospemiranja x 2.
 
bojcetic je napisao(la):
@Deni
Koji je to Landini PowerFarm 165 ili 150? Kako se pokazao do sad?

Sto se tice kalkulacije za gruber, mislim da je realna cena jednaka ceni setvospemiranja x 2.

Landini Landpower 165 Techno :D
 
Kod nas je kosenje soje 4500-5000 dinara.
Sudeci po Denijevoj potrosnji goriva, moja kalkulacija bi bila za 15-ak cm duboko 'gruberisanje' u relativno normalnim uslovima 3000-4000 dinara.
 
@Deni
To je znaci 155ks Iveco 6.7l. Masina i po'! Svaka cast, nek te sluzi dugo i bez kvarova!
:ppozdrav:
@Budu
Ja placam sve usluge na zemlji i cena od 3000 mislim da zadovoljava obe stane.
 
bojcetic je napisao(la):
@Deni
To je znaci 155ks Iveco 6.7l. Masina i po'! Svaka cast, nek te sluzi dugo i bez kvarova!
:ppozdrav:

@Budu
Ja placam sve usluge na zemlji i cena od 3000 mislim da zadovoljava obe stane.


@bojcetic! hvala
 
koliko ide branje po jutru,ne znam koliko da naplatim coveku 50 ili 60e,sa obzirom na cenu nafte i da su kukuruzi mnogo bolji nego prosle godine mislim da bi trebalo da bude 60e,pito sam jednog sto bere kaze mi da jos ne zna cenu...
 
Kod mene je berba 50 eura,tako smo se dogovorili svi koji beremo uslužno a mislim i da je realno jer ipak ne treba preterivati
 
Nazad
Vrh