Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ma ne znam šta ću ni sa ovima mojima ovde a još da se širim po Mačvi.Kada treba da se radi samo što te ne jašu a posle kada treba da se reguliše nigde nikoga i još zakeraju ovo ono.
 
Po kojoj ceni ce se raditi branje kukuruza kod vas
Post je spojen: [time]1283287673[/time]
_________________________________________________
@montoya
Siliranje ima bas veliku cenu, koliko mozes za dan silirati hektara i sa kojom potrosnjom goriva
 
@ maticu
Kod nas kad je placanje ne za keraju jednostavno okrecu glavu na drugu stranu kad te vide cak te i ne poznaju.
 
ovo za siliranje je bas udarnicka cena. kod nas u pancevu jedan covek sa 2-rednim silaznim kombajnom za 60e 1 jutar/lanac. :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kod nas je siliranje 100-120 evra po kj bez dodatnog placanja nafte. U zavisnosti od masine i duzine seckanja, moze da se potrosi i 30l nafte po kj u dobrom kukuruzu sto dodje oko 50l po ha...
 
Bubu je napisao(la):
Kod nas je siliranje 100-120 evra po kj bez dodatnog placanja nafte. U zavisnosti od masine i duzine seckanja, moze da se potrosi i 30l nafte po kj u dobrom kukuruzu sto dodje oko 50l po ha...
Znaci to haba traktor puno cim je takva potrosnja goriva
 
Otprilike.
Dosta zavisi i od modela silo-kombajna. Drugar mi tvrdi da njegov samohodni 2-redni Laverda trosi 9l po kj ali dosta duze sece i sve se lako vrti....
 
Duzi rez manje secenje po jedinici povrsine samim tim i manje oprerecenje i ostalo , kao i oranje na 20 i 30 cm.
I jos nesto snaga na prikljucnom vratilu je uvek manja od snage motora
 
kod mene je sliranje od 80-100e po kj,a moze i manje zavisi sve kolika je tuluzina
(masa)i kako zivis sa tim kome siliras.a berba je prosle godine bila 50e/kj,mislim da ce sad biti bar 60e.
 
Rale 83 je napisao(la):
Po kojoj ceni ce se raditi branje kukuruza kod vas
Post je spojen: [time]1283255273[/time]
_________________________________________________
@montoya
Siliranje ima bas veliku cenu, koliko mozes za dan silirati hektara i sa kojom potrosnjom goriva
Branje će biti 100e po hektaru
Rale ne radim siliranje već sam naveo cenu pošto rade drugi kako s HESTON-om tako i sa jednorednim silo kombajnima,ima tu malog odstupanja ali uglavnom je ta cena,mada najčešće se radi od prikolice pa koliko prikolica toliko i para
 
kod nas vec se pojavljuju kupci daju 500e za 1kj i njihovo branje i prevoz samo pokazes njivu a zadruge na zeleno placaju 14din jus kvalitet
:kisa:
Post je spojen: [time]1284116166[/time]
_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
Aj da izracunam po sebi.
Za sve operacije navodim cena goriva + amortizacija(bez moje zarade)
Oranje 30e/kj,spremanje(drljanje + setvospremac) 20e/kj,sejanje placam 10-15e i vrecica semenskih kukuruza nek budu 40e,prskanje par puta hemija+prskanje nek je 40e,djubrenje folijarno,zaorano,spartano... 120e,spatanje 10e,branje 30e i prevoz 10e.
Izadje malo jace od 300e aj nek zaokruzim na 350e. Meni ostane 400e pa malo li je ??
Nisam racunao arendu i subvencije,znaci cisto sa njive.
kakva je to cena branje 30e kod nas je uvek oko 80e a sad se suska da ce biti 100
 
kod nas prosle godine brali smo za 5000 din, a prevoz 1500 din.ove godine cenu prevoza necu menjati,a branje ja mislim da cebiti 5500 din.100e to je jako jako puno.ja puno berem usluzno oko 100 jutara za jednu sezonu,ali ne bi mogao nikad da nabijem tolku cenu branja.ja gledam da bude meni dovoljno a onaj ko placa da mu ne bude pubo.
 
@Zoran Kljajicevo vrati se pa procitaj malo sta sam napisao zasto sam naveo te cene.

Inace ja bih brao i za 40e samo da imam kome,za 60e branje + prevoz kj i jos bih bio srecan.
 
Nazad
Vrh