Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Na zalost ista je cena. U mom kraju je icta situacija pa znam iz iskustva.
 
Ni ovako nije pravo a ni onako.... Meni nije svejedno koliko će bala biti, a ako je njiva daleko a ima malo bala.....
 
ja sam vec pisao da imam klizan cenovnik za baliranje, ako ima malo bala onda malo smanjim ako sam im cele godine balirao, a ako neko dodje samo na kraju kad ima malo bala da se kod mene cupa, jer nece drugi da mu popuste ja malo smanjim po 4500 i uzmem pare i idem dalje
 
Kad imas jaku konkurenciju , mozes samo po dvoristu da se klizas.
Kad sam ja presovao musterije se bune za prvi red da je presovanje po hektru skupo 50e/ha a imali su oko 250-300bla/ha redko ko je imao 500. Ili sam ja pravio prevelike bale i zato nikad nisam stigo do te cifre. A na drugi ged(kos) isto se bune da oce jeftinije. Isao sam i u druga sela da radim i to za 50ari pa se vratim kuci. Mislio sam bolje nesto da zaradim nego nista. Ali sa ljudima je najteze raditi. :ppozdrav:
 
25 dinara bala pa koliko ispadne... a ako je mala parcela i daleko, onda sačekaj da idem u taj deo atara ili plati više.....
 
mityoo je napisao(la):
25 dinara bala pa koliko ispadne... a ako je mala parcela i daleko, onda sačekaj da idem u taj deo atara ili plati više.....
to je najbolje cist racun koliko bala toliko para dali je 100 ili 500 nemas veze sa tim! ta fiksna cena uopste mi se ne svidja i nije realna!
 
kod mene je 20 din od bale nije realno da plati isto 200 i 400 bala.a to po hektaru je glupost kako da naplatis kad odes da baliras slamu u tabli od 100 i kusur hektara i kad ti gazda kaze izbaliraj mi tri reda :sta:.moj savet menjate sistem naplate
 
Radim samo usluge sa kombajnom . Po meni nije uredu naplatiti istu cenu košenja nekom ko na jutro ima 2t ili 3,5-4.
 
kada kazes hektar 5000 to je realno oko 300 bala, al ako kazes 20 din bala niko nece da te zove kad je veca masa, nego recimo 4 otkos deteline da putujes ko zna gde i da mu napravis 20-50 bala, a ti tu ne mozes ni naftu da izvuces, a kamoli da zaradis
 
A kako bi vi meni naplatili na njivi pored druma 20 bala,vi koji radite po ha ??
Imam njivu ali meni za jednu,dve krmace treba 15-ak bala... Ovo po komadu je najcistije. :cao:
 
mityoo je napisao(la):
Meni su isti troškovi kombajniranja rodilo njemu 2 tone ili 5....
Nemogu biti isti troškovi,prvo za 2 t potrošiš manje goriva a i vremenski ovršiš 2 t pre nego 5.Ovo sam odavno napisao ali ide u prilog ovoj priči

Odg: ZMAJ kombajni
« Odgovor #450 poslato: 04.06.2009, 15:00 »

Sto se tice brzine kombajniranja psenice krece se u zavisnosti od useva 3-5 km/h .Jedne godine smo kosili po 20 kj na dan i pokosili oko 5 vagona dnevno, a vec sledece jedva 12 kj ali isoto 5 vagona.U suncokretu je brzina uglavnom oko 6 km, ako sat nelaze.
 
mityoo je napisao(la):
Meni su isti troškovi kombajniranja rodilo njemu 2 tone ili 5....
+1
zasto kombajner da ispasta ako on nije sve uradio na svojoj njivi ? ja dodjem na kraju lanca proizvodnje
 
Da si ti kod mene ja bi ti dao 20 bala iz moje njive. Bilo bi mi sramota da ti naplatim.

A u njivi od 100hektara da ubijem 3 reda onda bi naplatio po bali. Jer i taj sistem kod nas postoji samo sto ga ne praktikujemo. Presovao sam jedne godine s mojim pokojnim ocem kod jednog komsiju seno pod supu. Imao je preko 1000bala. Pa nista gore za presu, ma kako bacili seno u presu. Cini mi se da smo tada radili 3 bale za marku (nisam bas siguran).
 
Nazad
Vrh