Registracija poljoprivrednih gazdinstava

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Proces koji je neminovan jeste i registracija poljoprivrednog gazdinstva. Ova tema je otvorena da ne lutate po Internetu tražeći informacije, nego da se na jednom mestu razmene sva iskustva. Na sajtu Ministarstva poljoprivrede ima tekst o opštim pravilima registracije. Takođe i ako nešto vam nije jasno nemojte se ustručavati da ovde postavite pitanje.
 
Pa interesuje me dali je neko imao iskustva sa prijavljivanjem zemljišta koje je uzeo pod zakup, a da se vodi pod njegovim poljoprivrednim gazdinstvom. Jer imam jedna parcela koja se vodi na moju majku, a to mi izgleda rentabilnije nego da prepisujem parcelu na moje ime.
 
Nema veze, i kod mene je slučaj da je deo zamlje na majku, a kako je ona član gazdinstva tako je i zemlja.
 
Dakle, tek juče sam završio obnovu prijave gazdinstva.
Nakrpili su me šta sam dosada ček'o. Jesu u pravu da čekam zadnje dane, ali njihov posao je da prijave primaju dao 31. marta.
Ovi naši u upravi za trezor su strahovito neprijatni (čitaj odvratni) i arogantni.
Smatraju da su svi seljaci tu zbog njih, a ne obrnuto.

Interesuje me da li su i u drugim mestima tako neprijatni.

:sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Branko ja sam prijavio pre mesec dana i onda su bili isto tako odvratni, nema veze što si čekao do sada.
 
moji su okej...
cak su mi dozvolili da dodam jednu parcelu naknadno.
za tu parcelu cekam katastar da odradi pos'o 3 meseca.e tu su odvratni!
papir cu dobiti u ponedeljak u podne... :zli:
znam da sam mogao ugovor o zakupu iako sam je kupio, ali tip koji mi je prodao bezi od potpisivanja zakupa k'o djavo od krsta.
 
Kod nas u Apatinu su sasvim prijatni i dobri. Ove godine sam prvi prijavio gazdinstvo i za službenice koje tamo rade imam samo reči pohvale.
 
Ja sam odradio obnovu pre jedno 2-3 nedelje.
Kod mene u Srbobranu su kjorektni,nije bilo problema i ako nešto zabrljaš pomognu. :ppozdrav:
 
Ni kod mene nisu nista bolji......ko da oces da im nesto otmes, uradis ili neznam ti ja sta
 
I šta su ti rekli na šalteru, ja ću verovatno u petak ići do grada pa ću i za to da vidim.
 
Sutra predajem prijavu za premiju.
A kada će biti videćemo.
Nadam se pre izbora...
Ajd' još to da dobijemo od ove vlade, posle ko zna... ::lose::
 
Imam jedno pitanje (Sta se desava kada u jednoj kalendarskoj godini ima dva useva , prijavljuju se oba na istim parcelama ili ?

Na primer na pocetku godine sam prijavio i obavio setvu suncokreta , a na jesen treba da zasejem psenicu kako da ostvarim regres za istu , za suncokret sam vec ostvario regres
 
prijava je od januara do marta. ili si vec posejao psenicu, pa to prijavis, ili ces sejati suncokret.
 
Da li je moguce prijaviti poljoprivredno gazdinstvo ako nemas zemlju na svoje ime,vec je uzimas u zakup,arendu?Koliko zemlje moras da imas i na koji period moras da je uzmes u zakup,ako takva opcija za prijavu gazdinstva uopste postoji?
 
Meže to i bez zemlje, u slučaju da si pčelar. Ustvari neće te niko ni pitati, a što se tiče zemlje koja je u zakupu, tu ja mislim da bi trebao neki ugovor. Ali sasvim sigurno je da je moguće.
 
Nazad
Vrh