PDA

View Full Version : Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8

novii
01-08-07, 15:19
Proces koji je neminovan jeste i registracija poljoprivrednog gazdinstva. Ova tema je otvorena da ne lutate po Internetu tražeći informacije, nego da se na jednom mestu razmene sva iskustva. Na sajtu Ministarstva poljoprivrede ima tekst o opštim pravilima registracije (http://www.minpolj.sr.gov.yu/article.php?sid=24). Takođe i ako nešto vam nije jasno nemojte se ustručavati da ovde postavite pitanje.

tragtor
09-12-07, 20:30
Pa interesuje me dali je neko imao iskustva sa prijavljivanjem zemljišta koje je uzeo pod zakup, a da se vodi pod njegovim poljoprivrednim gazdinstvom. Jer imam jedna parcela koja se vodi na moju majku, a to mi izgleda rentabilnije nego da prepisujem parcelu na moje ime.

Čugi
09-12-07, 20:37
Nema veze, i kod mene je slučaj da je deo zamlje na majku, a kako je ona član gazdinstva tako je i zemlja.

branko
28-03-08, 16:06
Dakle, tek juče sam završio obnovu prijave gazdinstva.
Nakrpili su me šta sam dosada ček'o. Jesu u pravu da čekam zadnje dane, ali njihov posao je da prijave primaju dao 31. marta.
Ovi naši u upravi za trezor su strahovito neprijatni (čitaj odvratni) i arogantni.
Smatraju da su svi seljaci tu zbog njih, a ne obrnuto.

Interesuje me da li su i u drugim mestima tako neprijatni.

^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^

Čugi
28-03-08, 16:47
Branko ja sam prijavio pre mesec dana i onda su bili isto tako odvratni, nema veze što si čekao do sada.

tarana
28-03-08, 17:49
moji su okej...
cak su mi dozvolili da dodam jednu parcelu naknadno.
za tu parcelu cekam katastar da odradi pos'o 3 meseca.e tu su odvratni!
papir cu dobiti u ponedeljak u podne... ":":{
znam da sam mogao ugovor o zakupu iako sam je kupio, ali tip koji mi je prodao bezi od potpisivanja zakupa k'o djavo od krsta.

novii
28-03-08, 22:17
Kod nas u Apatinu su sasvim prijatni i dobri. Ove godine sam prvi prijavio gazdinstvo i za službenice koje tamo rade imam samo reči pohvale.

bubiša
29-03-08, 08:26
Ja sam odradio obnovu pre jedno 2-3 nedelje.
Kod mene u Srbobranu su kjorektni,nije bilo problema i ako nešto zabrljaš pomognu. >:({

branko
29-03-08, 11:23
E, lepo je to čuti... Lkl{{

Ovi ovde naši su strahovito neprijatni.

BobanNB
01-04-08, 14:42
Ni kod mene nisu nista bolji......ko da oces da im nesto otmes, uradis ili neznam ti ja sta

S3RiOUS
16-04-08, 12:36
Jeste li podneli prijavu za onih 10000 po ha. ja to predao u prosli petak

novii
16-04-08, 12:37
I šta su ti rekli na šalteru, ja ću verovatno u petak ići do grada pa ću i za to da vidim.

S3RiOUS
17-04-08, 13:03
Neznam za vas ali ovi nasi u Inđiji su jako ljubazni :D

branko
17-04-08, 21:25
Sutra predajem prijavu za premiju.
A kada će biti videćemo.
Nadam se pre izbora...
Ajd' još to da dobijemo od ove vlade, posle ko zna... ::lose::

ivanhoe
18-04-08, 11:18
Neznam za vas ali ovi nasi u Inđiji su jako ljubazni :D

za vreme doškolovavanja u Inđiji smo zapazili da su Inđijanci izuzetno ljubazni sluzbenici ;D} >:({

Arsa
28-06-08, 20:59
Imam jedno pitanje (Sta se desava kada u jednoj kalendarskoj godini ima dva useva , prijavljuju se oba na istim parcelama ili ?

Na primer na pocetku godine sam prijavio i obavio setvu suncokreta , a na jesen treba da zasejem psenicu kako da ostvarim regres za istu , za suncokret sam vec ostvario regres

tarana
29-06-08, 08:03
prijava je od januara do marta. ili si vec posejao psenicu, pa to prijavis, ili ces sejati suncokret.

Arsa
29-06-08, 11:35
prijava je od januara do marta. ili si vec posejao psenicu, pa to prijavis, ili ces sejati suncokret.

OK Hvala >:D

kiza
10-09-08, 00:15
Da li je moguce prijaviti poljoprivredno gazdinstvo ako nemas zemlju na svoje ime,vec je uzimas u zakup,arendu?Koliko zemlje moras da imas i na koji period moras da je uzmes u zakup,ako takva opcija za prijavu gazdinstva uopste postoji?

novii
10-09-08, 00:23
Meže to i bez zemlje, u slučaju da si pčelar. Ustvari neće te niko ni pitati, a što se tiče zemlje koja je u zakupu, tu ja mislim da bi trebao neki ugovor. Ali sasvim sigurno je da je moguće.

Sale
10-09-08, 08:40
Moras imati ugovor o najmu zemlje i minimum za otvaranje poljoprivrednog gazdinstva je 0.5 ha.

šandor
11-09-08, 20:20
za sledeću godinu ako ne platimo poljoprivredno zdravstveno i penzijsko osiguranje onda nema subvencije. da li je to istina? ^-^

Čugi
11-09-08, 22:07
Mislim da jeste.

novii
11-09-08, 22:17
U tom slučaju sledi pozdrav sa mojim poljoprivrednim gazdinstvom >:D

Radi ću i bez registrovanog gazdinstva, jer mislim da se ne isplati plaćati penziono osiguranje na osnovu zemlje, prevelika je to banda, lako oni zaborave na zemljoradničke penzije ::jako_besan::

Mada je to samo moje mišljenje, možda ja i grešim.

šandor
18-09-08, 21:48
pogledajte ovo: ::jako_besan::

http://www.poljopartner.rs/domace-vesti/tajkuni-ostaju-bez-drzavnih-premija.html

Sale
19-09-08, 08:58
Ovo sa fiskalnim racunima je jedno veliko sr..... Gde god da ih ostavis ,mislim cuvas oni izblede za mesec dana .Pa onda kad im odneses oni te vrate ,nemas pecat sa zadnje strane fiskalnog racuna.Kao da ja kuci sam stampam racune.

stiv
23-12-08, 17:52
Ko i kako treba da bude registrovan kao polj.gazdinstvo i da ima pravo na subvencije.

Sale
23-12-08, 18:13
Da imas zemlju na tvoje ime i papir 1/1 ili da imas dokument o najmu zemlje.Min.za otvaranje gazdinstva je 0.5 ha.Subvenciju na gorivo i na hektar samo ako radis kukuruz,pcenicu,soju ..itd.Vocari samo na dugogodisnje zasade i repromaterijal (navodnjavanje) (ove godine bilo ) videcemo sledece.Mozda sam ti u ovoj brzini nesto propustio ali na sajtu ministarstva poljoprivrede imas tacno sta ti sve treba.

stiv
23-12-08, 20:23
Nisi me razumeo.Ja sam se registrovao 08.06 2004g ,i vrlo dobro se razumem u to ,ali sam mislio da imamo diskusiju jer mislim da se i dalje ne radi kako treba. ^-^

šandor
23-12-08, 22:35
Nešto se spominje da ko ne plaća zdravstveno i penzijsko osiguranje taj nema pravo na subvencije ali to još nije konačno a šta će da se desi videćemo posle nove godine ^-^

~Kiki~
24-12-08, 00:37
Da i to je tačno ko ne plaća zdrastveno i penz. preko poljop. nema prava na subvencije ( tj. onaj ko je zaposlen i naravno prijavljen neće onih 10000 ili kako kažu za sledeću god. 15000 din/ha ) Lkl{{

bubiša
24-12-08, 10:00
Za sada po najavama ministarstva za poljoprivredu pravo na premiju u sledećoj godini imaju gazdinstva koja uplaćuju kompletne doprinose
(porez,zdravstveno i penziono osiguranje) najmanje godinu dana.

E tu nastaje problem.Po slovu zakona svako je dužan da uplaćuje penziono osiguranje,uostalom evo linka do PIO-fonda pa sami pročitajte i probajte da ga rastumačite.http://www.pioz.org.yu/sr/cr/osiguranje-zaposlenih/.

Glavno problem nastaje što nemožete da uplatita semo jednu godinu penziono osiguanje već mora da se uplati od datuma osnivanja gazdinstva.To je za njih polazna tačka od kada se neko ko pre nije plaćao penziono osiguranje vodi kao poljoprivrednik.
Od ljudi koji su bili da se raspitaju kako da to regulišu saznao sam da izađe oko 3300 dinara mesec, pa puta koliko meseci je gazdinstvo registrovano.

~Kiki~
24-12-08, 10:06
To je baš "lepo" čuti , svaka im čast mislim da možeš nabrojati ko sve te obaveze izmiruje na vreme . ":":{

Sale
24-12-08, 11:41
Najavili su da ce velika poljoprivredna gazdinstva preko 1000 ha izgubiti pravo na bilo kakvu subvenciju ( usta licno sumljam) a ovih koji su pravi poljoprivrednici ( po njima ,sa svim potrebnim papirima ) i placanjem svih njihovih pljackarina po nekim istrazivanjima nema ni 15 % od ukupnog broja registrovanih.

~Kiki~
24-12-08, 12:08
Pa to je SUPER manje će potrošiti država na poljop. više će moći da uloži u puteve , auto-puteve , mostove , zdravsto... (drugim rečima da podele međusobno) ":":{

stiv
24-12-08, 13:41
Cilj registracije je ustvari da se napravi prava evidencija stanja napokretnosti i vlasnistva da bi mogli da naplate poreze,a davanje para kao pomoc je samo da bi ljudi dobrovoljno se prijavili,ja sam se medju prvima registrovao i tacno se vidi kako je to izgledalo ,a kako se sada trazi dlaka u jajetu da bi dobio neki dinar.SEMA DAFIMENT prvi jos nekako ostali -NISTA.

cukaneca
24-12-08, 18:19
Cilj registracije je ustvari da se napravi prava evidencija stanja napokretnosti i vlasnistva da bi mogli da naplate poreze,a davanje para kao pomoc je samo da bi ljudi dobrovoljno se prijavili,ja sam se medju prvima registrovao i tacno se vidi kako je to izgledalo ,a kako se sada trazi dlaka u jajetu da bi dobio neki dinar.SEMA DAFIMENT prvi jos nekako ostali -NISTA.
ama bas tako, uzeo sam malo para drzavi ovih godina i to je to da placam socijalno hocu penz. necu kazu nemoze jedno bez drugog pa dobro onda ne placam nista,mada priznajem da sam u situaciji da to i ne moram da radim,zena radi deca imaju osiguranje na nju.ja sam nebitan

krcinac
24-12-08, 20:14
Nemam prijavljeno domacinstvo sta znam valjda nepoverenje moram priznati da razmisljam o tome. Radim zemlju orem kopam prskam i sve ostalo kao i svi vi i to sve iz svog Dzepa usput sve poreze i prireze koliki god da su platim. e sad drugar ima on brat i otac imaju 14 hektara od 1988 nisu platili ni penzisko ni porez verovatno ni ta njihova zemlja ne vredi vise toliko koliki je dug najgore oni ni ne obradjuju zemlju tek nekih 1-2 hektara ali imaju prijavljeno domacinstvo i normalno naplacuju svaku mogucu subvenciju. Na osnovu cega? Mislim da treba da se definise ko radi zemlju i ko je poljoprivrednik i da granica treba da bude bar 5 hektara da bi mogao da bude poljoprivrednik . kako neko sa dva hektara da se bavi poljoprivredom i da jos ostvari prihod, na zalost zadnje dve godine su neki profitirali a da nisu morali ni prstom da maknu za to, verovatno iz tih razloga i hoce da promene nacin davanja subvencija. Tolko poljoprivrednika koliko su se pojavili u srbiji u zadnjih dve godine nema ni jedna zemlja gledano po glavi stanovnika. nazalost to ce da kosta i one postene ni krive ni duzne

šandor
25-12-08, 15:25
Opet će dobijati "veliki" koji imaju 1000 i preko hektara zemlje ,kako? Oni će da podele gazdinstvo na 99 ha i registrovati "mala" gazdinstva na sina, ćerku, mamu, tatu.....i na njih plaćati penzijsko osiguranje koji iznosi oko 50.000 din a od države će da ostvare subvenciju od 1.188.000 dinara pa vi računajte ":":{ {"{":

Zrenjaninac
25-12-08, 20:58
Navodno će tražiti da i supružnica ne bude zaposlena. Traže dlaku u jajetu. To je čisto iživljavanje.

~Kiki~
25-12-08, 22:44
Da ni supruga nebude zaposlena , pa od čega misle da se živi od hleba i motike . I baš je iživljavanje . Tačno će naterati ljude da batale i sve ostave u parlog . Mesto da pomognu još i zapinju nogu i vuku nazad . ::lose::

mityoo
25-12-08, 23:33
Opet će dobijati "veliki" koji imaju 1000 i preko hektara zemlje ,kako? Oni će da podele gazdinstvo na 99 ha i registrovati "mala" gazdinstva na sina, ćerku, mamu, tatu.....i na njih plaćati penzijsko osiguranje koji iznosi oko 50.000 din a od države će da ostvare subvenciju od 1.188.000 dinara pa vi računajte ":":{ {"{":
Uzeo si mi rec iz usta! pogotovo sto sinovi, cerke, mame, tate i ostala rodbina od tih koji imaju 1000 i vise hektara inace nisu nigde zaposleni jer od tolike zemlje i inace nemoraju da rade!

šandor
12-01-09, 17:30
Pismo ministra Dragina :
http://www.minpolj.sr.gov.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=650

mityoo
12-01-09, 18:41
Opet samo prazna prica a sta ce na kraju biti sam bog zna!

novii
12-01-09, 20:29
Viši interesi i zajedničke snage

WMF ":":{ ::jako_besan::

U ovom pismu ništa ne piše, bar ja nisam ništa korisno pročitao.

danger
12-01-09, 21:32
kako nista korisno nepise ^-^,ljudi jer vi dobro vidite i znate citati,pa covek nam lepo pozeleo sretne praznike i rodnu godinu a vi kazete nista korisno nepise "RODNU" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ::lose::

mityoo
12-01-09, 23:49
To "RODNU" bolje da okaci macku o rep, bolje smo prosli kad nije dobro rodilo pa je cena bila dobra nego sad:I rodilo i naradili se a netreba nikome i cena nikakva!
A sretne praznike smo mi vec pozeleli jedno drugom a ne tamo neki kojekakvi da nam zele i ovo i ono a u sebi ko zna sta misle!
IZVINJAVAM se za :){{

cukaneca
13-01-09, 07:52
ministar i ministarstvo ":":{ ":":{ ::lose:: ::lose::

Gabri_Su
14-01-09, 20:34
da li ce nam to za registraciju stici na kucnu adresu ili se mora otici po to?
i jel se moze otici vec sada?
znaci mora se platiti penzijsko osiguranje od datuma registracije gazdinstva, ako je tacno da to iznosi 3300 din mesecno,
to i nije tako ludo, a to znaci da bih imao i staz od datuma registracije gazdinstva??

novii
15-01-09, 16:54
Mislim da će se po to morati ići tamo. E sada mi nije samo jasno šta je sa ljudima koji su u penziji, a nosioci su poljo gazdistva, dali će i oni morati sebi da uplaćuju ponovo penziono osiguranje. ^-^

Ima tu dosta pitanja, ali su nam bar poželeli rodnu godinu iz ministarstva. Za odgovore na naša pitanja ima vremena. >:D

Čugi
15-01-09, 17:33
Do sad je stizalo poštom, barem je kod mene tako bilo.

branko
15-01-09, 17:57
Do sad je stizalo poštom, barem je kod mene tako bilo.

Takođe - ista smo opština.

cukaneca
16-01-09, 05:28
izvor vecernje novosti - broj zaposlenih 1. ministarstvo spoljnih poslova 1.206 , 2. ministarstvo poljoprivrede 1.o46 ::lose::

vlade
21-01-09, 21:30
danas sam razgovarao sa zaposlenima u trezoru novi sad,registracija još nije počela.obrazci i upustvo za obnovu registracija dostavljaće na kućne adrese

branko
22-01-09, 11:01
Najnoviji hir.
Svi ugovori o zakupu zemlje moraju biti overeni u sudu. Poseban ugovor za svaku katastarsku parcelu.

mityoo
22-01-09, 11:25
Retroaktivno? Neznam samo sta hoce time da postignu? Samo ce uplasiti ljude pa ce opet da ide arenda gore!

tarana
22-01-09, 12:15
koliko sam čuo overa može i u mesnoj zajednici.
ima svima da pesedne subvencija...
usput, nezvanična informacija je i da će se računi prikupljati do septembra 2009. što znači da će isplata krenuti u oktobru ili novembru..

branko
22-01-09, 12:27
Pa za novu prijavu treba praviti nove ugovore i sve overiti u sudu...

A povrh svega, kaže mi danas jedna drugarica što radi u opštini da su doprinosi za poljopirvrednike na mesećnom nivou veći nego za vlasnike samostalnih radnji... ::lose::

dudovcanin
22-01-09, 13:17
Ako je to tacno onda nisu normalni!!! ::lose::

vlade
22-01-09, 14:01
normalni su oni nego smo mi nenormalni jer ih trpimo {"{":

rasa02
22-01-09, 14:44
Pozdrav za sve clanove od novog clana.
Ovo sto nam radi drzava je vise nego strasno a sami smo krivi sto smo ih izabrali i sto ih trpimo.Nemogu naci reci koje bi adekvatno opisale sadasnju situaciju,uglavnom svi znate sta nam se sve desavalo ovih godina.Kada treba da zaradimo neki dinar gospoda iz ministarstva zabrane izvoz.Kada cena pada nikoga nije briga sta se desava nama a sve njihovom krivicom.Gospodin bivsi ministar lepo se prebaci u drugo ministarstvo da i tamo napravi malo "REDA"tj da i tamo dovrsi unistenje srpske trgovine kada je vec sredio poljoprivredu,bitno je da oni imaju astronomske plate a o njihovim drugim prihodima mozemo samo da sanjamo.Zato me i necudi ovaj sadasnji ministar kojeg neznam odakle samo izvukose,dobio lepo zadatak da sa nama zavrsi,da skroz propadnemo.A i sto bi se oni sekirali kada se niko ni nebuni,oni misle da mi uzivamo kao sto oni uzivaju sa njihovim ogromnim platama,dnevnicama,dodatcima od upravnih odbora i svim ostalim njihovim privilegijama nama znanim i neznanim.Bio sam u ja danas u toj njihovoj upravi za placanja ili kako je vec zovu.Kazu da ni oni sami jos neznaju sta ce biti sa subvencijama.Verovatno nista,ja se polako privikavam na tu za nas bolnu istinu,mislim da bi i ostali trebali.Toliko od mene za sada.

tarana
22-01-09, 15:19
to je ono što dodatno nervira. da bar izađu s informacijom - "ljudi nema ništa od para!" snalazite se kako umete..
nego sve nešto rastežu, otežu, računaju, usložnjavaju papire, komplikuju procedure, mudruju do poslednjeg momenta i onda kažu nema para. garantujem da se ništa neće znati dok ne prođe registracija i obnova regidtracije. onda će da vide kol'ko ljudi je na gomili, pa da računaju i kažu ko će koliko dobiti...

Čugi
22-01-09, 15:33
garantujem da se ništa neće znati dok ne prođe registracija i obnova regidtracije. onda će da vide kol'ko ljudi je na gomili, pa da računaju i kažu ko će koliko dobiti...

Najverovatnije.

branko
23-01-09, 18:56
Danas sam proveravao u sudu za visinu sudske takse.
Kaže ako je po ugovoru zakup zemlje u iznosu 100000 din, onda je sudska taksa na taj iznos do 5000 din. ::lose:: ::lose:: ::lose::
To je znači još 5% dodatnih troškova.
Ako je prošle godine subvencija bila 10000 din/ha sa prosečnim kursom 80 a sada bi trebalo da bude 12000 sa prosečnim kursom od 90, razlika je taman toliko koliko su te takse, i koje država sebi na taj način vraća. ::lose:: ::lose:: ::lose::

branko
25-01-09, 16:28
Da, ovo za PIO ne pije vodu. Imam isti slučaj.
Međutim, ako se nešto ne promeni, meni su u upravi za trezor rekli da ugovori o zakupu mogu biti sklopljeni do max 5 godina i isto tako overeni u sudu.

branko
25-01-09, 17:18
Ja sam prošle godine sklopio neke ugovore na pet i deset godina i oni mi ostaju važeći u narednom periodu.

Hoćeš da kažeš kako ne moraš da ih overavaš u sudu?

branko
25-01-09, 17:25
Zanimljivo...
A ovde u upravi kažu da svi ugovori o zakupu moraju biti overeni u sudu...
Izgleda da to tumači kako ko hoće. A i zakonodavstvo nam je katastrofa, uvek jako nedorečeno, ali napisano tako da prosečan čovek ne može razumeti.

branko
25-01-09, 17:47
Ma, ne mislim ja da ti bilo šta kažeš što nisi proverio...
Nego, problem je što se ja nisam te overe u MZ setio prošle godine. Sada bih imao mnogo manje peripetija, a i manje sudskih taksi za overu ugovora.

mityoo
26-01-09, 01:02
I ja imam zemlju koja je registrovana na 10 godina! I to nije valjao bilo kakav ugovor nego su dali njihov obrazac koji je trebalo ispuniti i potpisati ali o overi nije bilo ni reci! A ako sad budem morao da overavam sve ugovore za sve parcele koje sam registrovao i jos da placam PIO onda bolje da su jos u decembru rekli evo vam paori k...c pa da bar znamo na cemu smo! Ili da su rekli da ce nam uplatiti PIO pa da manemo svu tu silnu papirologiju zabadava! ::lose:: ::lose::

cukaneca
26-01-09, 09:52
ima li nekog pravnika ovde ,nisam siguran da li ima osnova za neke tuzbe, jer ako nas stvarno razdvoje na one koji placaju soc. i penz. ili ne a recimo da svi placamo ovoj drzavi porez po osnovu posedovanja, rada i prihoda od te iste zemlje onda bi mogli postaviti pitanje zasto bi uopste ovakvoj drzavi i vlasti i placali porez.ako nemaju para pa neka to i kazu a ne da nas razdvajaju na ovaj nacin da bi imali sto manje domacinstava kojima treba dati nesto

branko
26-01-09, 10:14
Nova informacija u vezi svega jeste to što će negde od početka sledećeg meseca država podići sve takse i to debelo.

Ma mora od nečega da se popunjava budžet...

tarana
26-01-09, 15:00
ovogodišnji budžet je koliko, oko 20 milijardi...ministarstvo VEĆ duguje 12 milijardi po osnovu neisplaćenih premija iz prošle godine.

rasa02
26-01-09, 21:05
Eh da smo kao Grci!!!

branko
26-01-09, 22:16
Na osnovu svega ovoga mislim da ćemo ove godine ostati kratkih rukava što se tiče premije po hektaru.
Duvanska industrija se buni zbog novih akciza, ali naši hrabri poslanici kažu da neće popustiti pod pritiskom imperijalista i njihovih interesa, pa makar nam propala cela duvanska industrija sve sa proizvođačima duvana...
Jer, budžet se mora napuniti.

mityoo
26-01-09, 22:27
Zato i uvode vezu izmedju podsticaja i PIO da bi im se deo novca vratio u budzet!
Racunaj da ti za PIO treba podsticaj sa 5-6 ha i tako od svakog paora zakinu 5-6 ha pa ti racunaj koliko je to novaca!

branko
26-01-09, 22:50
Pa po toj logici je bolje da odjavim gazdinstvo, ili da smanjim na minimum, jer će pre ili kasnije sve naterati da vode knjige.

Čugi
26-01-09, 22:57
To sam i ja pomislio, al' onda nećeš moći da prodaš robu ako nemaš reg. gazdinstvo.

branko
26-01-09, 23:15
To me i najviše muči, jer ko se osloni na subvencije države i njihova obećanja, bolje nek menja zanimanje.

Dugo radim sa kokičarem a sada su mi po prvi put tražili zdravstvenu analizu...
Kao moraju da primenjuju HACCP.

cukaneca
27-01-09, 05:40
ima necega i lepog u svemu ovome, bar se necu zajebavati sa popunjavanjem silnih obrazaca i tabela ":":{ ove godine moje povrsine nece imati u evidenciji

rasa02
27-01-09, 10:15
Da li je neko dobio obrazce za registraciju od uprave za trezor?Meni su pre neki dan rekli da salju postom ali ja jos uvek nisam dobio nista od njih.

branko
27-01-09, 10:52
Eto to za sudske takse nisam našao u Blicu...

Papire za gazdinstvo nisam još dobio, a kada će stići - videćemo.

Nekako mi se čini da ću biti srećniji ako minimizujem svoje gazdinstvo i ne pravim sebi nepotrebne troškove.

Mislim da će od svih izvući novce za sudske takse a da će većina od preostalih RPG dobiti šipak u mesto premije.

tarana
28-01-09, 09:21
zamoli bi nekog og kolega iz hrvatske da mi objasni da li kod njih subvencije dobijaju i oni koji se bave zemljoradnjom a zaposleni su po firmama.kako to kod njih funkcioniše? da li "hobi" paor može da plaća penzijsko i socijalno po 2 osnova? i da li neko slučajno zna kako je u EU.
zanima me u stvari, da li su mere koje ministarstvo namerava da uvede privremene, ili će tako da ostane i narednih godina.

Zrenjaninac
28-01-09, 22:31
Mere koje ministarstvo uvodi trajaće duže vremena tako je i u EU.Novina je da će se moće prijavljivati i platiti samo 2008god.Ko ima dug biće mu oprošte ako redovno izmiruje PIO od 2008 do 2018god. Penzioneri i poljoprivredni penzioneri kao i zaposleni NEĆE DOBIJATI PREMIJU. Ovo je sveža informacija sa sastanka sa ministrom večeras u Zrenjaninu.

branko
28-01-09, 22:36
tarana je napisao:
"...nezvanična informacija je i da će se računi prikupljati do septembra 2009. što znači da će isplata krenuti u oktobru ili novembru."

Jel' ministar rek'o nešto na tu temu?

Zrenjaninac
28-01-09, 22:39
Biće isplaćeno ranije nego ove godine.Zavisi ko kada preda pre će biti plaćeno.
@tarana tonema veze,to je valjda krajnji rok za podnošenje zahteve za subvencije.

ervin
29-01-09, 02:56
pa ko ce onda da dobija ^-^ ako ni ovaj ni onaj ma nek se nos u trrr piz mateeeeeeeeeeer

case ih
29-01-09, 08:18
Zakukuljice tako da niko nista nece dobiti! :<<> ::lose::

tarana
29-01-09, 09:02
Mere koje ministarstvo uvodi trajaće duže vremena tako je i u EU.

dobih juče informaciju da NIJE tako u EU. nije ni u hrvatskoj tako...

novii
29-01-09, 09:39
Koliko je meni poznato nije baš sve prepisano kao u EU, daleko je ovaj novi pravilnik od toga. Hrvati su imali jedan sličan pokušaj da odvoje komercijalna od nekomercijalnih, pa su povećali uslove. Ove ili prošle godine su ih omekšali, jer su shvatili da se previše uvozi robe.

Tako da je ovaj pravilnik bez veze, u Apatinu i Prigravici se na primer trenutno ne mogu naći prasad, a nikome ne pada na pamet da drži svinje. Takva situacija će isto kao i u Hrvatskoj dovesti do toga da će se povećati uvoz svinjskog mesa još više, pa će se posle morati na sve načine pokušati da se smanje količina uvoza. I tada će verovatno doći do smanjenja pravila oko poljoprivrednih gazdinstava.

Naveo sam samo svinjetinu, ali to uglavnom vaši za sve. Vlada se ne trudi da se poljoprivrednih proizvoda proizvede bar za naše potrebe, a da su malo mudriji težili bi proizvodnji viškova koji bi se mogli izvoziti. Bitno im je da se uvedu neka pravila, jer su previše stručni za birokratiju, a malo za poljoprivredu. Oni koji i razumeju poljoprivredu su pritisnuti od birokrata i pretvoreni u male šrafove u velikoj mašini.

I tako se nalazimo u situaciji da krajem janura meseca još se nišata nezna u vezi sa poljoprivrednom proizvodnjom, bar što se tiče državne regulative. To što ministar ili njegovi pomoćnici ispeičaju okolo, za većinu nas je ''rekla kazala'' i ne smemo mnogo na to računati.

::lose::

Čugi
29-01-09, 14:12
Doneo poštar malopre papire za registraciju.

Čugi
29-01-09, 14:44
U osnovi je sve isto kao prošle godine, uz napomenu za obaveznu overu ugovora o zakupu i da subvencije idu profesionalnim poljoprivrednicima.

Čugi
29-01-09, 14:55
Jednostavno, nema nagađanja, prijavom i osiguranjem na poljoprivredu se postaje "profi".

cukaneca
29-01-09, 14:57
trazim profi seljaka koji je raspolozen da uzme moje njive u zakup a moze i bikovi, svaki dogovor moguc moj predlog je 80-20 %

branko
29-01-09, 14:59
I šta ti o svemu misliš Čugi?

Čugi
29-01-09, 15:07
Branko mrka kapa od pomoći države, prijaviću samo svoju zemlju tek da imam na osnovu čega obnoviti registraciju jer su velike šanse da na silos ne možeš izaći bez reg. gazdinstva i sve isplate će ići preko računa gazdinstva, ništa keš kao nekad kod Barišića i da uđe na silos ko hoće.

Čugi
29-01-09, 15:19
Tek treba da ide na skupštinu koliko sam čuo, a sudeći po toku sednica ovih dana.....ko zna kad će to biti, i jedno je sigurno-mali od države neka ne očekuju ništa.

ivanhoe
29-01-09, 15:24
Kolko se placa pio?? ??

Čugi
29-01-09, 15:27
Kolko se placa pio?? ??

Oko 65000 godišnje, tromesečno se uplaćuje, bar je tako bilo prošle godine.

Čugi
29-01-09, 15:32
To ti je znači 60000, ja sam ovo napisao jer kolega iz Vojke toliko plaća zadnje 3 godine.

KishRobert
29-01-09, 16:25
ja sam se prosle godine jedva uspeo da skinem sa pio!
nemam nameru da im vise ikada dam pare,covek je ovde uplacivao 29 godina,da bi na kraju imao penziju od 7000din ":":{ ,neka hvala.

ervin
29-01-09, 17:01
e ROBERTE sad si se grdno prevario neznam koliko zemlje obradjujes ali ako imas vise od 10ha onda jos koji dinar bi ostao nakon uplate PIO-a ali eto to je nasa drzava nista unapred se nezna ":":{ ni ja do sada nisam uplacivao PIO pa ako neko od vas se vec informisao ove god ajd nek napie proceduru >:({

KishRobert
29-01-09, 17:56
jedva 6ha da radim.

mityoo
29-01-09, 18:50
Tih 5 ha ce ti jedva pokriti PIO bolje se dogovori sa nekim ko ima manje od 100 ha i placa PIO, daj mu zemlju u zakup(na papiru) pa podelite subvencije!

rasa02
30-01-09, 18:17
To sta rade birokrate u ministarstvima je vise nego zalosno.

branko
30-01-09, 23:29
Danas i meni poštom stigli papiri za obnovu registracije...

drobi
02-02-09, 22:43
PIO procedura:
Udjes u opstinski PIO kancelariju, ispunis zahtev za upis, fotokopija licne karte, fotokopija resenja o registraciji gazdinstva i uverenje MUP-a o mestu prebivalista(bezplatan je!).
To je sve.U brzom roku ce ti se javiti sa iznosom koji trebas da uplatis unazad za PIO.To ti je mesecno 3315 din, ali ne mozes od 01.01.2008. ili od danasnjeg dana nego od datuma registracije gazdinstva, ili od datuma prestanka radnog odnosa(ako si bio negde zaposlen).
Pre dve nedelje sam predao zahtev, ali jos se nisu javili, a rekli da to ide brzo.Za prosle godine zdravstveno osig. ne treba da uplatis samo radni staz.Imam 21 meseci.:(

branko
02-02-09, 22:48
PIO procedura:
... ali ne mozes od 01.01.2008. ili od danasnjeg dana nego od datuma registracije gazdinstva, ili od datuma prestanka radnog odnosa(ako si bio negde zaposlen).

E tu su se zeznuli.
Meni staž plaćen zaključno sa 26.1.2009.

Gabri_Su
03-02-09, 15:27
Kontam da odem sutra i da resim PIO. a mozda bi i registraciju mogao da obavim ubrzo tj
da ne cekam kraj marta kao do sada, jer tada bude guzvaja nevidjena {"{": {"{":

mityoo
03-02-09, 18:22
I ja tako mislim jer i ja gazdinstvo vodim na zenu, e sad kod mene je i to pitanje da nismo dosad imali osnov za poljoprivredni PIO jer je za zemlju tast imao pravo plodouzivanja, pa nismo imali imovinu na koju bi vodili PIO!

šandor
03-02-09, 21:04
Sačekajmo još par dana da vidimo šta će tačno da kažu: ^-^
BEOGRAD - Ministar poljoprivrede Saša Dragin izjavio je da bi u četvrtak, 5. februara, Vlada Srbije trebalo da usvoji paket mera podrške poljoprivrednoj proizvodnji za 2009. godinu, koji je sačinilo Ministarstvo poljoprivrede. "Ministarstvo poljoprivrede će i ove godine sprovesti ceo program mera, s tim da će neke mere pretrpeti izmene, pre svega radi usaglašavanja načina podsticaja sa onim što trenutno važi u Evropskoj uniji", rekao je Dragin, ali nije želeo da precizira kakve mere su pripremljene dok ih Vlada ne odobri.
Kako je istakao, Ministarstvo poljoprivrede je našlo način da subvencioniranje primarne poljoprivredne proizvodnje ne dođe u pitanje i pored smanjenog agrarnog budžeta zbog svetske ekonomske krize i usaglašavanja budžeta Srbije sa zahtevom Međunarodnog monetarnog fonda (MMF).

Dragin je kazao da je u nekim delovima proširen spektar davanja i podsticaj poljoprivredne proizvodnje, navodeći da se pre svega misli na organsku proizvodnju.

Ministarstvo poljoprivrede "izlazi iz podrške cenama i ulazi u podršku investicijama".

Promena načina pomoći, prema njegovim rečima, nužna je da novac Ministarstva namenjen poljoprivrednim proizvođačima ne završi u džepovima prerađivačke industrije.

Dragin je najavio da će poljoprivrednici biti na vreme obavešteni o programu mera, jer se o objavljivanju zajedničkog informatora već pregovara sa Službenim glasnikom i pokrajinskim Sekretarijatom za poljoprivredu.

Kako je kazao, potrudiće se da u informatoru izađu i one mere koje su predviđene od strane Pokrajinskog izvršnog veća, kao i fondova koji se direktno oslanjaju na poljoprivredu poput Fond za razvoj, Garancijskog fonda i Fond za razvoj APV.

tarana
03-02-09, 21:10
ovaj dragin ce biti na kraju gori od one budaletine milosavljevica.
taj je najpametniji kad cuti...
al ni to ne ume da radi...
treba ga vratiti u privrednu komoru.tamo najmanje stete pravi...
vidim sad preti uvozom mesa...
pod njegovom vladavinom je stocni fond desetkovan a cuvenu zabranu izvoza da i ne pominjem.

mityoo
03-02-09, 21:51
A da nema to neke veze? Malo mi sumnjivo deluje to da je bas on desetkovao domaci stocni fond i da sada bas on hoce da uvozi meso?!? ^-^

brundalo
03-02-09, 22:05
A da nema to neke veze? Malo mi sumnjivo deluje to da je bas on desetkovao domaci stocni fond i da sada bas on hoce da uvozi meso?!? ^-^

imali smo mi takvih i ovdi unistili sve sta se dalo unistit a onda opleti po uvozu. Mamu im maminu pokvarenu ":":{ ":":{ >:({

mityoo
03-02-09, 22:27
Ma znao bi ja sa takvima! Vile u ruke i gumene cizme pa u svinjac ! Da vide malo sta je posao i ":":{ {"{": sa cime se oni "igraju"

brundalo
03-02-09, 22:38
Ma znao bi ja sa takvima! Vile u ruke i gumene cizme pa u svinjac ! Da vide malo sta je posao i ":":{ {"{": sa cime se oni "igraju"

Igraju se nasim sudbinama i zivotima. da su njihovi u pitanju nebi se tako igrali ":":{ nabijen ih na... ::lose:: ::vadjenje_repe:: ::pomoc:;

Gabri_Su
04-02-09, 14:36
I ja sam danas bio da pitam za PIO i dobio sam drugaciji odgovor! {"{":
Meni su rekli da ih gazdinstvo ne zanima od kada je registrovano niti da li postoji,
nego od kada sam ja vlasnik te zemlje koju obradjujem i preko koje se osiguravam.
Treba mi: fotokopija licne karte, vojne knjizice, diplome, poreskog resenja, potvrde o registr. gazdinstva,
uverenje da nisam zaduzen za doprinos za penzijsko i fotokopija resenja o nasledjivanju.

Gabri_Su
04-02-09, 16:10
Pa kako ih ne interesuje kad ti traže potvrdu o registrovanom gazdinstvu.Samo ti plati pa kad od sutra kažu da mora da imaš najmanje godinu staža preko zemlje ima da se češeš.To ti neće reći u pio nego može da se desi da to bude uslov iz uredbe za subvenciju.Polako ima vremena

Sta godinu staza?? kakva godina? koliko se plati u nazad, toliko ce se imati i staza.
meni je skoro svejedno jer sam gazdinstvo registrovao 2005, a zemlju posedujem od 2003.
sto znaci da cu imati ili 4 ili 6 godina staza. u cemu je greda? ^-^
jedino sto je malo vise ::novac::

paorpaor
04-02-09, 17:17
Ja sam poceo sa uplacivanjem od 1. septemba 2008. Do sad sam im sve platio do danas. Zna li ko hoce li tu biti kakvih problema,mislim oko dobijanja subvencija. Napominjem da sam registrovao gazdinstvo od 2007.

Gabri_Su
04-02-09, 17:37
Da resio sam da platim jer nemam drugog izbora. {"{":
jer ne mogu sada da pocnem od nule nego traze unazad, ne jednu godinu, ne ni od dana registracije gazdinstva
nego od dana kad sam dobio/kupio/nasledio zemlju. i sta sad ja tu da radim? ^-^

šandor
04-02-09, 17:44
Nemože niko da ti kaže otkad moraš da platiš PIO to ti moraš da odlučiš bar kod mene je tako.

Gabri_Su
04-02-09, 18:36
Blago tebi, znaci ako ti kazes od danas placas PIO, oni kazu OK?
Ovde nije tako {"{": {"{":

šandor
04-02-09, 19:32
Baš tako. To bi svuda trebalo da bude tako ili ne živimo u istoj državi? ^-^

Gabri_Su
04-02-09, 20:05
To niko ne zna >:({ >:({

drobi
04-02-09, 21:14
I u B.Topolskom pio-u se tako radi da ne mozes od danas ili od bilo kog datuma poceti da placas, nego od datuma kada ti je gazdinstvo registrovano.Imam prednost sto sam u to vreme jos bio u radnom odnosu, pa moram "samo" da uplatim od datuma prestanka radnog odnosa.
A nikog ne interesuje dal imam zemju na imenu, dosta da imam gazdinstvo.
Inace kako znam za subvenciju se trazi da bude isplacena 2008 god., tako da ce se ta uplacena gomila vratiti.A i ostane godina radnog staza vise.

branko
04-02-09, 21:21
A i ostane godina radnog staza vise.

E tu grešiš. Neće ti vala država dupilrati godinu radnog staža. Možeš da uplatiš 2008. godinu, ali ako ti je PIO plaćan preko nečeg drugog to ti važi, a ovo palćanje 2008. po pitanju staža piši propalo.

Vesko
05-02-09, 19:43
Definitivno danas je vlada donela uredbu da ko hoce 12000 dinara mora da plati dug za PIO za 2008 godinu.

šandor
05-02-09, 20:33
Koji je to sajt molim link ako može >:({

case ih
05-02-09, 21:08
ali opet, ovde nepise nista o onima koji treba po prvi put da pocnu sa uplacivanjem u PIO fond. Dali ce biti dosta da se pocne uplacivati od 2009. ili 2008 ili od godine kad je registrovano gazdinstvo?

mityoo
05-02-09, 21:24
Isto pitanje!? ^-^

Gabri_Su
06-02-09, 16:05
danas sam se prijavio za PIO, napisao sam tamo da zelim da pocetak osiguranja bude 01.01.2008.
ali to nista ne znaci, to je samo formalnost. jer mi u resenju o nasledjivanju stoji 2003. pa cu videti sta ce biti, ja tu ne mogu nista.
a vi koji sada prepisujete zemlju na suprugu i slicno, onda vam osiguranje pocinje od ove godine. valjda ^-^

S3RiOUS
06-02-09, 17:24
Nisam pratio temu od pocetka! Da li ste znali da poljoprivredni penzioneri imaju pravo na subvencije od 12000 din po hektaru, ali samo komercijalna gazdinstva!

šandor
06-02-09, 17:43
I po tvome ako počneš da plaćaš pio od 10.2.2009 da li ti sleduje subvencije ove godine?
ja mislim da treba da se plati pio od 01.01.2008
http://www.minpolj.sr.gov.yu/download/1001.jpg

Gabri_Su
06-02-09, 17:44
Jesi siguran da je dug u nazad oprosten??
meni tako nesto nigde nisu rekli, a bio sam na vise mesta dok sam skupljao razne potvrde...

šandor
06-02-09, 17:47
izmenio malo post pogledaj Gabri-Su

branko
06-02-09, 18:12
Poljo penzioneri imaju pravo na subvenciju.
Ja sam danas u pio razumeo da ja moju ženu stavim za nosioca gazdinstva od 10.2.2009. i od tada da počnem da joj uplaćujem pio preko zemlje.U nazad plaćaju samo oni koji imaju dug uz ranijeg perioda i jedino oni moraju da potpišu da će 10 godina pod obavezno uplaćivati pio preko zemlje.To rade zato što je sav dug do 2008. svima oprošten kao i tadašnje kamate na taj dug.
Da bi počeo da uplaćujem pio ženi ona ne mora čak ni da ima zemlje na sebi.Može arenda ili izjava iz suda da moju zemlju ona podjednako koristi.Ima raznih varijanti

Ovo sam čekao da čujem...

Još samo da mi neko kaže kolike su sudske takse za overu ugovora o zakupu i da li ima razlike ako se navede da je zemlja u zakupu, ili je zemlja ustupljena na korišćenje?

šandor
06-02-09, 18:32
@ didi ja potpuno razumem ko treba da izmiri dugove za 2008 godinu samo mi još uvek nije jasno da li ću da dobijem subvenciju ako na primer počnem da plaćam pio od 01.01.2009 pošto nisam još prijavjen za pio

šandor
06-02-09, 18:44
Važi :D Samo treba da sačekamo,jer ako počneš ženi da plaćaš pio od 10.2.2009. a oni traže od 01.01.2008 onda.... {"{": {"{": {"{":

šandor
07-02-09, 13:40
Uporno kažem da sačekamo još sledeću nedelju:

Nova uredba za podsticaje u biljnoj proizvodnji
Autor Agropress
Friday, 06 February 2009
Beograd, 6. februar 2009. Uredbu o podsticajima za poljoprivrednu proizvodnju (regresiranje repromaterijala), u iznosu od 12.000 dinara po hektaru, Vlada Srbije usvojila je u četvrtak. Međutim, kako saznaje „AgroPress”, ovaj papir otišao je na doradu (pravno-tehničko usaglašavanje) u više državnih resora. Novac po ovoj Uredbi dobijaće registrovana komercijalna porodična gazdinstva čiji nosioci uplate penziono i zdravstveno osiguranje za 2008. godinu.

Kao što je i najavio ministar dr Saša Dragin, podsticaje za proizvodnju neće dobiti pravna lica, koja su na to imala pravo, u obimu do 100 hektara. Ministarstvo poljoprivrede uspelo je da dobije saglasnost u Vladi da se poljoprivrednici dužnici za ove prinadležnosti oslobode duga i da svoj status osiguranika nastave uplatom za 2008. godinu. Novi osiguranici koji nisu evidentirani kao dužnici za penziono i zdravstveno osiguranje, kako smo nezvanično saznali, svoje obaveze plaćaće kvartalno za 2009. godinu.

Inače, najniža stopa za uplatu, koju nudi Fond za penziono i zdravstveno osiguranje, iznosi 32.900 dinara, a poljoprivrednici mogu uplaćivati i više da bi poboljšali svoj penzijski osnov. Ukoliko se u Srbiji, podstaknuti ovom Uredbom, prijavi 200.000 gazdinstava od oko 420.000, budžet će ostvariti prihod od oko šest milijardi dinara ili skoro polovinu sredstava koja će biti isplaćena po osnovu stavke „12.000 dinara po hektaru”.
Prema reakcijama poljoprivrednika, pomenuta uredba u praksi će smanjiti troškove zakupa i otkloniti zelenašenje od onih koji su vlasnici oranica, a uz arendu su dobijali, kao registrovana gazdinstva, agrarni dinar.
Uredba će biti objavljena u Službenom listu, najverovatnije iduće nedelje, i prva je u seriji koje ima pripremljene Ministarstvo za 2009. godinu.

Šta znaći što je sa crvenom. ^-^ ^-^

Čugi
07-02-09, 14:10
Eno ga Dragin opet zaluđuje narod na tv-u, Studio B.

šandor
07-02-09, 16:19
Pa daj bože >:({ saćekaću uredbu

dragansavin
09-02-09, 12:48
dali moze neko da mi objasni sta je to komercijalno domacinstvo sto pise na sajtu ministarstva. Moram jos da pitam neke od vas dali ste vi sigurni da zelite da placate PIO i dali znate da kada jednom udjete u kolo da tu nema izlaska, a dali ce nasa drzava stalno davati subvencije, nemoj te pogresno da me shvatite i ja se pecem na istoj vatri kao i vi, inace gazdinstvo mi se vodi na Tatu i on je normalno placao dok je mogao PIO e sad neplaca nekih 4-5 god. unazad i skupio je dug od 480.000 din, sto u selu ima puno takvih slucajeva, tako da bas ako mora da se placa onda nije lose ono da placas 10 god. pa da ti posle oproste, samo mi jos nije jasno on ima 57 god znaci za 8 god je u penziju sta onda sa te 2 godine.

case ih
09-02-09, 13:14
Ako mislis da se bavis poljoprivredom i nicim vise onda nema ko drugi da ti uplacuje penziono osim tebe samog. Po mom i treba dati subvenciju SAMO poljoprivrednicima (ljudi sto zive samo od poljoprivrede) a ne onima sto svoju zemlju registruju na sebe a onde je izdaju za masne pare. MIslim da ce ova uredba doneti bar malo reda u tu pricu "cija je moja subvencija"!

dragansavin
09-02-09, 14:17
Ako mislis da se bavis poljoprivredom i nicim vise onda nema ko drugi da ti uplacuje penziono osim tebe samog. Po mom i treba dati subvenciju SAMO poljoprivrednicima (ljudi sto zive samo od poljoprivrede) a ne onima sto svoju zemlju registruju na sebe a onde je izdaju za masne pare. MIslim da ce ova uredba doneti bar malo reda u tu pricu "cija je moja subvencija"!

U potpunosti se slazem sa tobom sto znaci subvencije samo onom ko obradjuje zemlju

dukej
09-02-09, 15:07
Bilo je puno načina da se i drugačije razgraniče oni koji rade zemlju i oni koji je ne rade nego na nju ostvaruju prava na novac države.

Ajde predloži neki drugi način.

lucky
09-02-09, 16:07
Ja mislim da ministarstvo(vlada) u opste nema dugorocnu strategiju vec gledaju kako da izguraju ovu godinu.
Imaju na raspolaganju za trecinu manje para a hoce da predstave kako subvencije nisu smanjene. Ovo sto traze da se izmire samo dugovanja za 2008 je pokusaj da za ovu godinu izvuku sto vise para a za dalje ih bas briga. Po njima, ispadose budale oni sto su sve redovno uplacivali. Ima li tu neke logike?
Samo ja mislim da im ovaj pokusaj da smanje povrsine za koje se dobijaju subvencije nece uspeti. Oni koji nemaju pravo na subvencije
prijavice zemlju na one koji imaju(kako to da sprece?) pa ce opet imati priblizno iste povrsine za subvencije.
Zakljucak: Nece biti dovoljno para.

bubiša
09-02-09, 16:25
@ dragansavin

dali moze neko da mi objasni sta je to komercijalno domacinstvo sto pise na sajtu ministarstva

Komercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo je gazdinstvo koje je tržišno usmereno i koje može ostvariti pravo na podsticaje prema posebnim propisima.
Nekomercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo je gazdinstvo koje nije tržišno usmereno, čiji je nosilac stariji od 65 godina, koji je u svojstvu osiguranika - poljoprivrednika u skladu sa zakonom kojim se uređuje obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje.

branko
09-02-09, 16:58
Zakljucak: Nece biti dovoljno para.

Biće dobro ako uopšte bude para...

Danas okačeno na sajtu ministarstva poljoprivrede:

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede izdvojilo je najviše sredstava iz budžeta za direktno plaćanje po jedinici površine koje će u 2009. godini iznositi 12.000 dinara po hektaru, umesto dosadašnjih 10.000 dinara.

Podsticajna sredstva Ministarstva poljoprivrede planirana Uredbom o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarsku proizvodnju u 2009. godini moći će da koriste sva komercijalna porodična registrovana poljoprivredna gazdinstva, koja izmire svoja dugovanja za 2008. godinu prema Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje poljoprivrednika, osim korisnika u marginalnim područjima koja su precizno definisana.

Poljoprivrednici mogu da registruju i obnove registraciju svojih gazdinstava, kao i do sada, u Upravi za trezor, gde će dobiti potrebnu dokumentaciju, do 31.03.2009. godine.

Vlada Republike Srbije, je u četvrtak 05.02.2009. godine, usvojila Uredbu o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarsku proizvodnju u 2009. godini.

Čugi
09-02-09, 17:15
Oni koji nemaju pravo na subvencije
prijavice zemlju na one koji imaju(kako to da sprece?) pa ce opet imati priblizno iste povrsine za subvencije.

Uveliko se ljudi pripremaju za tu kombinaciju >:D

case ih
09-02-09, 17:37
Ljudi su spremni za sve kombinacije, nemogu oni toliko da zakomplikuju a da ljudi ne nađu zaobilazni put. :D

bubiša
09-02-09, 18:03
@ didi

.Pa šta misle da gazde zadruga neće radnicima uplaćivati PIO preko zemlje i na svkom radniku ostvariri pravo na 100ha

Neće moći da uplaćuju PIO preko zemlje jer već plaćaju PIO osiguranje za zaposlene. :<<>

branko
09-02-09, 18:10
@ didi

.Pa šta misle da gazde zadruga neće radnicima uplaćivati PIO preko zemlje i na svkom radniku ostvariri pravo na 100ha

Neće moći da uplaćuju PIO preko zemlje jer već plaćaju PIO osiguranje za zaposlene. :<<>

Jedan dan je dovoljan da to središ u PIO.

branko
09-02-09, 18:25
Državi bi bilo najpametnije da direktno uplaćuje sredstva za ono za šta su namenjena.
Dakle, doneseš predračun za repromaterijal, oni uplate dobavljaču, a ti odeš po robu.
Samo tako bi eliminisali zloupotrebu.
Ali, država nažalost nema unapred novce za takav sport...

dragansavin
09-02-09, 22:08
pa ovi iz ministarstva su ponovo dans objavili isti tekst za 12000 din. od pre neki dan, Branko to je bilo prvo objavljeno 6. ovog meseca

šandor
09-02-09, 22:31
Pa da i ja sam se čudio ^-^

mityoo
09-02-09, 23:04
Neznam sto im je tesko da postave tekst uredbe! Kao usvojili su je jos u cetvrtak..... ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::

branko
10-02-09, 12:47
Danas sam bio u službi za obnovu reg. RPG.
Kažu da ugovori o zakupu koji su prethodnih godina napravljeni, a na više godina, sada ne moraju da se obnavljaju, niti overavaju u sudu. Overavati treba samo nove ugovore o zakupu.
Overu ugovora je moguće uraditi u sudu, ali i u mesnoj zajednici u selima koja nisu centri opština.
Budući da sam do sada uplaćivao PIO po osnovu samostalne delatnosti a sada prelazim na poljoprivredni, nisu znali da mi odgovore da li sam u obavezi da platim i za 2008. radi dobijanja premije u 2009. Na sajtu PIo lepo piše da preklapanje nije moguće.
Zatim sam pozvao info tel. ministarstva, gde su mi odgovorili da se strpim još malo, jer će krajem iduće nedelje vlada doneti uredbe kojima se preciziraju detalji u vezi PIO za ovakve slučajeve.
Dakle ne treba žuriti sa registracijom.

I ono što želim posebno da istaknem, jeste to da su u službi za prijavu RPG ovde u Staroj Pazovi bili izuzetno prijatni i korektni. :D

stiv
10-02-09, 13:00
Da li znaš koliko treba da se tačno plati PIO fondu za 2008g. ::novac::

goxgi
10-02-09, 13:12
Za 2008 je 62.000 dinara sa zdravstvom koje od 2008 vise ne moze da se odvoji od PIO fonda a ranije je moglo, to znam iz iskustva, jer je moj deda placao samo zdravstvo zbog knjizice. Inace moj cale je presao na PIO poljorivredni u aprilu 2008, do aprila je bio u radnom odnosu. Od aprila je izmirio sve zakljucno sa 31.12.2008. Mene zanima da li on ima prava sada na podsticajna sredstva:lol:

I da kada sam otisao u poresku upravu za uverenje o placenom PIO za zemlju, rekli su mi da oni ne mogu da mi daju to uverenje nego da idem u PIO fond po njega, a koliko sam cuo ovi u ministarstvu traze iz Poreske uprave. Inace iz Novog Sada sam.

bubiša
10-02-09, 13:25
@ stiv

Oko 3300 dinara mesečno x 12 meseci = 39600,znači oko 40000 hiljada dinara.

@ goxgi

Kod mene u Srbobranu potvrdu o izmirenju dospelih poreskih obaveza izdaje poreska uprava.

dragansavin
10-02-09, 19:50
@ Branko koji je sajt za PIO , a zdravstvo i pio je kod nas u Opstini Nova Crnja razdvojeno ,znam sigurno jer je moj tata isplatio sve za zdravstvo u 2008 godini, pa dali neko zna ali tacno klko treba on da plati PIO za 2008 god. Mada mozda moja opstina bude imala srece posto smo mi nerazvijena opstina bili do sada, a nerazvijene opstine nemoraju da plate PIO po toj novoj uredbi,barem sam ja tako shvatio.

branko
10-02-09, 21:00
@ Branko koji je sajt za PIO , a zdravstvo i pio je kod nas u Opstini Nova Crnja razdvojeno ,znam sigurno jer je moj tata isplatio sve za zdravstvo u 2008 godini, pa dali neko zna ali tacno klko treba on da plati PIO za 2008 god. Mada mozda moja opstina bude imala srece posto smo mi nerazvijena opstina bili do sada, a nerazvijene opstine nemoraju da plate PIO po toj novoj uredbi,barem sam ja tako shvatio.

@ Dragane

http://www.pioz.org.yu/sr/lt/osiguranje-zaposlenih/

dragansavin
10-02-09, 21:36
Pa recimi gde je ta uredba da je i ja pročitam.Ima nagoveštaja da će ne razvijene opštine imati neke beneficije ali nigde nisam našao da piše kakve.

Pa na sajtu ministarstva pise da marginalna podrucja nemoraju da plate PIO za 2008 godinu.
_________________________________________________P ost je spojen: 1234298588________________________________________ _________
@ Branko ja tu nista nerazumem na tom sajtu,dal tu ima bas za nas poljoprivrednike i gde tacno?

branko
10-02-09, 22:03
@ Branko ja tu nista nerazumem na tom sajtu,dal tu ima bas za nas poljoprivrednike i gde tacno?

Ne znam šta te konkretno interesuje, jer na tom sajtu su samo opšti podaci.
Ako misliš na visinu iznosa PIO za poljoprivrednike, to nema.
Najbolje je da odeš u fond PIO u vašoj opštini, jer koliko shvatam svaka opština je "svet za sebe".

Ja eto danima pratim ovu našu prepisku, ali kada sam danas otišao u upravu za trezor saznah nešto novo. Na papirima za obnovu registracije piše da je obavezna overa svih ugovora u sudu. Danas sam saznao da se overavaju samo novi ugovori, a stari ne moraju. Takođe, da je overu moguće uraditi i u MZ. Kada sam kasnije otišao u MZ, tamo su mi rekli da overu rade samo u mesnim kancelarijama po selima koja pripadaju opštini Stara Pazova, a da ja, pošto sam iz Stare Pazove, overu mogu uraditi u sudu i na opštinskom šalteru. Dakle, ni oni ljudi još tačno ne znaju sve. Čugi, recimo, overu ugovora može uraditi kod njega u Novoj Pazovi, u mesnoj kancelariji i ne mora dolaziti u sud u Staroj Pazovi. Toga su se dobro setili, jer znajući brzinu naših sudova, bilo bi velikih problema. Ovako su ih malo rasteretili, mada me je začudilo što su se na neki nači odrekli dela prihoda kroz sudske takse, koje su sigurno veće od opštinskih...

rasa02
10-02-09, 22:22
Danas sam bio u službi za obnovu reg. RPG.
Kažu da ugovori o zakupu koji su prethodnih godina napravljeni, a na više godina, sada ne moraju da se obnavljaju, niti overavaju u sudu. Overavati treba samo nove ugovore o zakupu.
Overu ugovora je moguće uraditi u sudu, ali i u mesnoj zajednici u selima koja nisu centri opština.
Budući da sam do sada uplaćivao PIO po osnovu samostalne delatnosti a sada prelazim na poljoprivredni, nisu znali da mi odgovore da li sam u obavezi da platim i za 2008. radi dobijanja premije u 2009. Na sajtu PIo lepo piše da preklapanje nije moguće.
Zatim sam pozvao info tel. ministarstva, gde su mi odgovorili da se strpim još malo, jer će krajem iduće nedelje vlada doneti uredbe kojima se preciziraju detalji u vezi PIO za ovakve slučajeve.
Dakle ne treba žuriti sa registracijom.

I ono što želim posebno da istaknem, jeste to da su u službi za prijavu RPG ovde u Staroj Pazovi bili izuzetno prijatni i korektni. :D
Poznajuci njihovu azurnost ,oni nece znati ni sami sta su zamislili bar do kraja marta a onda kada pocnu guzve,uhh nadrljali smo.

branko
10-02-09, 22:31
Veruj mi da sam upravo to prvo pomislio, ali ajde dajmo im još koju šansu... ;D}

rraallee
10-02-09, 23:08
Pa zar niko nema vremena da otvori i ono: vidi dalje......
http://www.minpolj.sr.gov.yu/download/1001.jpg
Objasnite mi datume:uredba:06.02.2009. a ovo 03.02.2009.,il sam ja u off

Čugi
11-02-09, 01:06
Čugi, recimo, overu ugovora može uraditi kod njega u Novoj Pazovi, u mesnoj kancelariji i ne mora dolaziti u sud u Staroj Pazovi. Toga su se dobro setili, jer znajući brzinu naših sudova, bilo bi velikih problema. Ovako su ih malo rasteretili, mada me je začudilo što su se na neki nači odrekli dela prihoda kroz sudske takse, koje su sigurno veće od opštinskih...

Branko ima tome već par godine, sva dokumentacija koja se overavala u sudu sad je u mesnoj kancelariji, izuzev nekih koja zahtevaju kontrolu sudskih organa.

branko
11-02-09, 07:52
Čugi, recimo, overu ugovora može uraditi kod njega u Novoj Pazovi, u mesnoj kancelariji i ne mora dolaziti u sud u Staroj Pazovi. Toga su se dobro setili, jer znajući brzinu naših sudova, bilo bi velikih problema. Ovako su ih malo rasteretili, mada me je začudilo što su se na neki nači odrekli dela prihoda kroz sudske takse, koje su sigurno veće od opštinskih...

Branko ima tome već par godine, sva dokumentacija koja se overavala u sudu sad je u mesnoj kancelariji, izuzev nekih koja zahtevaju kontrolu sudskih organa.

Čugi, ja do sada uopšte nisam imao potrebe da overavam ugovore, tako da me to i nije interesovalo...

Corona G
11-02-09, 08:53
Juče sam u Ministarstvu poljoprivrede dobio uredbu.
"Uredba o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresuranje repromaterijala za ratarsku i povrtarsku proizvodnju u 2009. godini"
Između ostalog, piše, ...da ima svojsvo osiguranika poljoprivrednika kog Republičkog fonda PIO i da je platilo glavni dug za PIO za 2008., ... na regresiranje repromaterijala ima pravo i nosilac polj.gaz. koji je isto osnovao 2009 pod uslovom da u 2008 ima najmanje 6 meseci plaćene doprinose.Pravo na regresiranje ima i korisnik penzije ostvarene po osnovu poljoprivredne proizvodnje ako je nosilac komercijalnog poljoprivrenog gazdinstva.
Regresiranje repromaterijala po hektaru prijavljene površine:
1. do 5.000 dinara/ha za mineralno đubrivo;
2. 3.000 dinara/ha za dizel
3. 4.000 dinara/ha za deklarisano seme
Zahtevi se podnose od 1. maja do 30 juna 2009 i od 1 septembra do 31. oktobra 2009.
uzimaju se samo racuni počev od 01. januara 2009.
Za mineralno đubrivo podnose se racuni u iznosu od 7.500 dinara da bi se ostvarilo pravo na 5000 regreesiranja. ukoliko se za isto podnesu racuni u manjem iznosu podnosiocu zahteva isplatiće se sredstva u iznosu od 2/3 iznosa na racunu
_________________________________________________P ost je spojen: 1234339284________________________________________ _________
Ako neko hoće ceo tekst uredbe neka mi u privatne poruke ostavi broj faksa pa ću poslati...

šandor
11-02-09, 09:10
sad će da pošalje meni pa da pročitam i ja :D
nezvanično:
ŠTA DONOSI UREDBA O PREMIJAMA U POLJOPRIVREDI

Vlada Srbije usvojila je uredbu o premijama u poljoprivredi koja je donela dosta novina. Umesto dosadašnjih 10.000 dinara po hektaru ove godine će poljoprivrednici dobiti 12.000 dinara, ali će ovaj novac moći da koriste samo komercijalna porodična registrovana poljoprivredna gazdinstva, koja izmire svoja dugovanja prema PIO fondu poljoprivrednika za 2008. godinu. Takođe, tajkuni, to jest vlasnici poljoprivrednih preduzeća, ostaju bez državnih podsticaja ove godine, a i oni koji imaju do 10 hektara više neće novac dobijati bez dokaza da su kupili reprometerijal za setvu.

Poljoprivrednike svakako najviše zanima obaveza penzionog osiguranja.
- Svi paori koji izmire svoje obaveze prema PIO fondu poljoprivrednika i to samo za 2008. godinu, bez obzira na njihov dug iz prethodnih godina ili decenija, imaće pravo na premiju od 12.000 dinara po hektaru - objašnjava za “Dnevnik” pomoćnik republičkog ministra poljoprivrede Milan Stegić.- Potrebno je samo da prilikom podnošenja zahteva za premije dostave i potvrdu da su izmirile svoje obaveze prema PIO za 2008. godinu.

Ovo je izuzetno važno jer se procenjuje da su dugovanja paora prema PIO fondu ogromna i uz kamate ona iznose preko 47 milijadi dinara pa je jasno da ne bi bilo nikakve šanse da ih izmire. Međutim, zahvaljujući razumevanju ministarstva finansija i ministarstva rada i socijalnih pitanja uspeli smo da obezbedimo da uslov bude samo izmirenje obaveza prema PIO fondu za prošlu godinu.

Isto za sve

Limit za premije i dalje ostaje 100 hektara, ali, kao što je već rečeno, više neće biti podele na one koji imaju do 10 hektara i one koji obrađuju do 100 hektara. Svi će morati da imaju fiskalni račun ili otpremnicu da su preuzeli seme, gorivo...

Takođe, veoma je važno da je ostavljena mogućnost onima koji se bave poljoprivredom, a penziono osiguranje plaćaju u firmi ili po nekom drugom osnovu, da se odluče da li žele da budu profesionalni poljoprivrednici ili ne. To znači da svi oni koji su penzione doprinose plaćali 2008. godine u preduzeću, na primer, mogu ostvariti pravo na premije po hektaru, ako ove godine uđu u PIO sistem poljoprivrednika. Prilikom podnošenja zahteva treba samo da podnesu dokaz od Fonda da su ušli u sistem PIO poljoprivrednika, a to znači da ne moraju da uplate odmah i doprinos, to jest premiju osiguranja. Takođe, novi osiguranici koji nisu evidentirani kao dužnici za penziono i zdravstveno osiguranje, svoje obaveze plaćaće kvartalno za 2009. godinu.

Osim toga i penzionisani poljoprivrednici će imato pravo na premiju pod jednim jedinim uslovom, a to je da se registruju kao komercijalna gazdinstva.
Kako je već ranije istakao ministar poljoprivrede Saša Dragin osnovni cilj vezivanja premija i penzionog osiguranja je namera da se tačno utvrdi ko je pravi poljoprivrednik, a ko se za državne podsticaje prijavljuje da bi rentirao oranice. Takođe, namera je i da se podvuče crta s penzionim osiguranjem paora. Dražava planira i da otpiše dugove seljacima te da od ove godine svi koji nameravaju da žive od poljoprivrede nastave redovno da uplaćuju premije fondu i na taj način obezbede penziju.

Inače, u Srbiji od 1.305.426 građana koji se zvanično bave poljoprivrednom samo 314.925 ih je prijavljeno na obavezno poljoprivredno osiguranje. Da bi se prijavili na obavezno poljoprivredno osiguranje poljoprivrednici moraju da plaćaju 3.315 dinara mesečno odnosno 39.790 dinara za celu godinu , koliko je doprinos za PIO poljoprivrednika iznosio u 2008.godini.

D. Urošević

Corona G
11-02-09, 09:24
Izvinjavam se, moram da idem, kad se budem vratio citiraću ttaj deo uredbe

branko
11-02-09, 10:00
Takođe, veoma je važno da je ostavljena mogućnost onima koji se bave poljoprivredom, a penziono osiguranje plaćaju u firmi ili po nekom drugom osnovu, da se odluče da li žele da budu profesionalni poljoprivrednici ili ne. To znači da svi oni koji su penzione doprinose plaćali 2008. godine u preduzeću, na primer, mogu ostvariti pravo na premije po hektaru, ako ove godine uđu u PIO sistem poljoprivrednika. Prilikom podnošenja zahteva treba samo da podnesu dokaz od Fonda da su ušli u sistem PIO poljoprivrednika, a to znači da ne moraju da uplate odmah i doprinos, to jest premiju osiguranja. Takođe, novi osiguranici koji nisu evidentirani kao dužnici za penziono i zdravstveno osiguranje, svoje obaveze plaćaće kvartalno za 2009. godinu.

@Didi
Iz ovoga proističe da samo treba da se prebaciš na poljo. PIO i to je sve. To mi je nekako i logično, jer ne verujem da bi PIO priznao dupli staž, ako bi sada unazad uplatio 2008. a tada si još bio u radnom odnosu.
Ovo i mene jako interesuje, jer sam u sličnom položaju.
Ipak ćemo sačekati tumačenje od nadležnih.

šandor
11-02-09, 10:04
U toku je skeniranje pa za neki minut ću da stavim pa će da vidimo zajedno šta piše :D

Corona G
11-02-09, 11:28
Dobro je Šandore da ćeš postaviti Uredbu, meni neradi skener pa nisam bio u mogućnosti da je okačim, zato sam i tražio broj faksa da bih VAm poslao

šandor
11-02-09, 11:29
uredba 2009:
http://img9.imageshack.us/img9/6421/scan0001rm0.jpg (http://imageshack.us)
http://img9.imageshack.us/img9/scan0001rm0.jpg/1/w603.png (http://g.imageshack.us/img9/scan0001rm0.jpg/1/)
http://img14.imageshack.us/img14/5687/scan0002vg1.jpg (http://imageshack.us)
http://img301.imageshack.us/img301/5507/scan0003rb9.jpg (http://imageshack.us)
http://img15.imageshack.us/img15/2207/scan0004fq0.jpg (http://imageshack.us)
Mučio sam se da stavim, hteo sam da stavim da se odmah vidi kao tekst ali i ovako čete se snaći nekako. Tu ima stavki koji malo nije jasno, i primetićete da za veštačko đubrivo treba da se da fiskalni za 7500 din da bi povratili 5000 din! ::lose::

stiv
11-02-09, 11:40
Odakle si skinuo tu uredbu, na sajtu ministarstva još nema ^-^

šandor
11-02-09, 11:42
Lkl{{ Lkl{{ pročitaj par posta unazad

Corona G
11-02-09, 11:50
Slažem se Šandore da je par stvari, vrlo bitnih, nedorečeno i mogu se tumačiti na više načina

dragansavin
11-02-09, 12:10
nazalost ali ja tu nista nemogu da procitam na toj uredbi

Gabri_Su
11-02-09, 12:16
Ne mogu da verujem da su zamenili 3000 i 4000 za SEME i DIZEL ":":{
tj da za seme daju 4000 umesto 3000 a za dizel 3000 umesto 4000. {"{":
sve sam vec kupio i sad imam viska racuna za dizel a semena mi fali ":":{

šandor
11-02-09, 12:19
nazalost ali ja tu nista nemogu da procitam na toj uredbi

skini sliku i uvečaj pa ćeš moći da pročitaš

Gabri-Su a za veštačko si video šta piše?

Gabri_Su
11-02-09, 12:35
vestak sam uzeo za 7500 din/ha
ali ovo mi nije jasno zasto su zamenili {"{":

goxgi
11-02-09, 12:50
Da li ce moj cale koji je prijavljen na PIO od aprila 2008, imati pravo na ove subvencije, i da li moraju iskljucivo fiskalni racuni, posto koliko se ja secam, prosle godine je mogla i otpremnica:lol:

stiv
11-02-09, 12:56
Koliko sam ja shvatio pa to skoro svi imaju pravo na subvencije,i ko se sad prijavi,i ko se prijavio prošle godine,i ko je bio u radnom odnosu pa se sad prijavi i kurta i murta ::lose::

goxgi
11-02-09, 13:04
Otpremnica moze, koliko sam video u uredbi, a zanima me da li sam ja dobro skontao, ili je to tacno da treba da se vrate i kredit ako je uzet od ministarstva:lol:

šandor
11-02-09, 13:52
goxgi gde si to pročitao o kreditu?
_________________________________________________P ost je spojen: 1234357754________________________________________ _________

Koliko sam ja shvatio pa to skoro svi imaju pravo na subvencije,i ko se sad prijavi,i ko se prijavio prošle godine,i ko je bio u radnom odnosu pa se sad prijavi i kurta i murta ::lose::

Njima je bitno da pokupe što više para od nas a posle će da "dele"
_________________________________________________P ost je spojen: 1234358700________________________________________ _________
Napokon izašo u javnosti crno na belo :D >:({

http://www.minpolj.sr.gov.yu/download/Uredba-repromaterijal.pdf

jevrem
12-02-09, 16:02
Pozdrav svima,imam jedno pitanje.
Moj otac je prosle god. registrovao gazdinstvo,medjutim nije znao da za dobijanje subvencija potrebno poslati zahtev.On je mislio da je registracija dovoljna i da ce oni uplatiti novac na racun u odnosu na velicinu zemlje(6 hektara).Neki dan je prilikom obnove registracije pitao i oni su mu rekli da je taj zahtev trebao predati do nove godine.Da li postoji mogucnost da se taj zahtev preda retroaktivno?

goxgi
12-02-09, 17:03
Mislim da ti je prosla godina propala, e sada proveri jos mejlom na ministarstvo. Mene zanima da li moj cale koji ima upaceno od aprila 2008-31.12.2008 ima pravo na podsticajna sredstva:lol: Uopste ne mogu da skontam:lol:

Za sandora, zezno sam se, nigde nema to za kredite
_________________________________________________P ost je spojen: 1234455894________________________________________ _________
Za sandora, reci mi molim te na sta se odnosi tacka 2 u clanu 2, koja kaze:

Da su izvrsii preduzete obaveze kada je to predvidjeno posebnim propisima kojima se uredjujumere za prodsticanje razvoja poljoprivredne proizvodnje

Jel se to ne odnosi na kredit, ja kontam da se to upravo odnosi na kredite uzete od ministarsta poljoprivrede, one pozajmnice od 120.000 pa na vise sto su isle po broju hektara:lol:

mityoo
12-02-09, 18:11
Ja sam isto tumacio tacku2 stav2 kao Didi!
E sad ja drugo nerazumem! Naime ja imam gazdinstvo prijavljeno od 2007. Za PIO sam se prijavio u novembru 2008 jer pre nisam mogao jer nisam imao zemlje na svom imenu!( sva zemlja sto sam drzao je bila arenda) Jesenas sam kupio zemlju i na nju sam se prijavio! Dali sada i ja treba da platim unazad za celu 2008 PIO da bih dobio subvencije za 2009 ili je dosta da platim samo PIO za 2009

šandor
12-02-09, 19:46
Imaju pravo na subvenciju oni koji ispune sledeće uslove: ::lose::

3) да имају утврђено својство осигураника пољопривредника код
Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање (у даљем тексту: Фонд) као и да
су платили главни дуг по основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање за 2008.
годину;
4) ако имају утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда од
2009. године, а нису били уписани у Регистар као носиоци или чланови породичног
пољопривредног газдинства у 2008. години, односно ако имају утврђено својство
осигураника пољопривредника код Фонда од 2009. године, а били су у радном односу у
2008. години најмање шест месеци и имају плаћене доприносе по основу радног односа

Danas sam bio u registar oni su ovako rekli:
1. Od 2009 plaćaju PIO oni koji "nisu" postojali nigde. To znaći da nije pre bio upisan u PIO da nije bio upisan u registar ni kao nosioc ni kao član bilo kog poljoprivrednog gazdinstva. ( pouka: takvih je malo, možda 1%)
2. 6 meseci treba da imaju uplaćen u PIO oni koji su bili u nekom radnom odnosu u 2008.A ne sme da bude preklapanje radnog staža ( pouka: takvih nema)
3.Od 2008 treba da bude uplaćen PIO ostalima. (pouka:takvi smo skoro svi) {"{":

I još: ako se neko ove godine odjavi iz registra (bio nosioc ili član) ima zabranu godinu dana i ne može na njega da se registruje gazdinstvo {"{":
račun treba da se preda 7500 din za veštačko đ. da bi dobio povraćaj od 5000 din, zahtev primaju od 1.maja .Može da se preda fiskalni isečak.
svi ugovori o zakupu treba da budu overeni u mesnu kancelariju ili na sudu. i novi i stari ugovori {"{":

Kod mene u mesnu kancelariju je overa ugovora 320 din po potpisu, znači ako ugovor sadrži dva potpisa treba da se plaća taksa od 640 din {"{":
U sudu za overu potpisa ( ako sadrži vrednost) 680 din (ako ne sadrži vrednost) 1200 din {"{":

Sve ovo sam pitao dva puta da budem siguran, ako su mi lagali i ja lažem vas.
Sutra idem u PIO da vidim šta tamo kažu danas je bio gužva 20 ljudi {"{":

Gabri_Su
12-02-09, 19:57
Захтев из става 1. овог члана поднoси се истовремено за регресирање свих
врста репроматеријала из члана 1. став 2. ове уредбе или сукцесивно за поједине врсте
репроматеријала, и то:
1) од 1. априла до 30 јуна 2009. године;
2) од 1. септембра до 31. октобра 2009. године.

onda od prvog APRILA ili MAJA:lol: ^-^ ^-^

mityoo
12-02-09, 20:14
A sta je sa:

4) ако имају утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда од
2009. године, а били SU уписани у Регистар као носиоци или чланови породичног
пољопривредног газдинства у 2008. години, односно ако имају утврђено својство
осигураника пољопривредника код Фонда од 2009. године, а NISU били су у радном односу у
2008. години

@ Didi
Meni su u poreskoj rekli letos da nemoze da se prijavi na poljoprivredni PIO ako nema zemlje na imenu! Zato sam kupio zemlju inace nebi sad bio u dugovima a sad mi tovare jos i pio za2008 pa necu toliko subvencije dobiti koliko treba da platim PIO za dve godine a da nepricam o tome da uz arendu treba da dam pola subvencije ako hocu da drzim zemlju! Kod nas tako ucenjuju! ::lose:: ::lose::

šandor
12-02-09, 20:17
@ Gabri-Su tu su rekli maj.
@ didi baš tako imaš sreću.
_________________________________________________P ost je spojen: 1234466482________________________________________ _________
@mityoo što si zamenio su sa nisu ::namigivanje::

branko
12-02-09, 21:05
Danas sam bio u PIO i za prebacivanje na poljoprivredu sa samostalne delatnosti (ako ima nekog osim mene na ovom forumu) potrebno je:
1. Kopija overenih ugovora o zakupu, ili kopija kat. izvoda o posedu zemlje.
2. Kopija LK nosioca i članova RPG.
3. Kopija diplome za nosioca RPG.
4. Kopija rešenja iz APR-a.

danger
12-02-09, 21:31
e sada da li sam ja dobro shvatio.......moja zena nema ni dana radnog staza,da li onda ja mogu na nju da prijavim arendu zbog regresa i da li za nju moram da platim pocevsi od 1.1.2009

branko
12-02-09, 21:33
Mislim da treba da se uplati cela 2008. godina.

danger
12-02-09, 21:37
bas zanimljivo ^-^evo im ga na :lol:......a koliki je iznos mesecni ^-^

branko
12-02-09, 21:43
Mislim da je oko 3800 din.

mityoo
12-02-09, 22:26
@danger
Ako si je prijavio ranije za clana onda treba 2008 da se plati a ako nisi onda nemora!

@Sandor
Didi je odgovorio umesto mene! Zato sam zamenio jer je to moja situacija!

danger
12-02-09, 23:14
kako mislite za clana,ja imam samo gazdinstvo i sve sam na sebe prijavio,zena nije nigde i nikada prijavljena i nema ni sekunda radnog staza,jer onda ona moze na sebe i placa samo za 2009

branko
12-02-09, 23:25
A što onda komplikuješ sam sebi život?

Ako je sve na tebe a ti plaćaš PIO poljoprivredno, zašto menjati to sve?

danger
12-02-09, 23:39
ma neplacam poljoprivredno jer imam firmu na sebe,pa sam hteo poljoprivredu na zenu zato pitam

branko
12-02-09, 23:44
E to već malo komplikuje stvari...
Dakle, onda sve preneseš na ženu i platiš sve što ti traže u PIO, pa čekaš premije...
Samo požuri i spremi živce poput armature 8-mice.

danger
12-02-09, 23:46
sve su to oni proracunali,vise imam troska nego dobiti od regresa {"{":

branko
12-02-09, 23:52
Vala ne bih baš rek'o.
Regresa bi trebalo da bude više, ustvari sve zavisi od količine prijavljene zemlje.
E, a kada će premije biti - to će tek da vidimo.
Isplatu bi ubrzali novi izbori... :lol:

goxgi
13-02-09, 10:39
Za didja: moj cale je u sistemu PIO od aprila, i platio je sve do kraja 2008, i dalje je prijavljen, sada cekamo uplatnice za prvi kvartal 2009. Znaci pravo na ubvencije ima. Do aprila je bio u radnom odnosu.

Inace danas sam bio u poreskoj upravi u NS-u, i rekli su mi da ce ta uverenja za subvencije, ko je izmirio, a ko ne, da izdaje PIO fond, a ne oni:lol: Jel to moguce, i da li moze da se preda iz PIO fonda uverenje. Naravno u PIO fondu su mi rekli, da nema problema, i da cu uverenje da dobijem...Sta sada:lol:

šandor
13-02-09, 14:15
LUDNICA {"{": ko će da potpiše ugovor o zakupu ako je gazda umro??
ko će da potpiše ugovor o zakupu ako je gazda u inostranstvu??
ko će da potpiše ugovor o zakupu ako nisu sređeni papiri u katastar??
ko će da potpiše ugovor o zakupu ako gazda neće??

To su moja pitanja na koje tražim odgovor, ali to da budu legalni potpisi {"{": {"{":
Ako ne mogu da sredim ove papire gubim 60 % od površine koji su bili predati. {"{": {"{":

mityoo
13-02-09, 14:22
Gde pise da ugovori moraju biti overeni u sudu?

šandor
13-02-09, 14:26
Juče sam bio u registar i oni su rekli. A i sigurno si i ti dobio preko pošte obnovu za registraciju i tamo piše u onom pismu.

mityoo
13-02-09, 14:30
Pogledacu!
_________________________________________________P ost je spojen: 1234532038________________________________________ _________
U pismu nisam nasao!!

šandor
13-02-09, 14:34
Pitao sam ih da li treba da budu overeni i stari ugovori koji su napravljeni pre dve godine na 7 godina ( do 2013).Oni su rekli: "NE MORAŠ ALI NAMA NIJE TEŠKO DA BRIŠEMO" baš ovu rečenicu. E sad ne smem da rizikujem da li će da prođe bez overe. {"{":
_________________________________________________P ost je spojen: 1234532852________________________________________ _________
Evo skenirao sam i podvuko:
http://img24.imageshack.us/img24/5903/scan0001wq8.jpg (http://imageshack.us)

goxgi
13-02-09, 16:28
Za didija: U uredbi pise da ce zahtev da se podnosi za proveru PIO, da li si platio ili ne, i da ce se provera vrsiti u poreskoj upravi:lol:? Mog caleta u poreskoj nema, a uplatnice su mu stizale i placao ih je:lol:

Ipak cu ja uzeti potvrdu da sam platio doprinos, zakljucno sa 31.12.2008, da ne bi bilo nekih problema.

branko
13-02-09, 16:35
Za Šandora i didija:

Juče smo na osnivanju udruženja imali čoveka iz Trezora, koji je rekao da je pre par dana dobio iz ministarstva preciznu odredbu da svi ugovori moraju biti overeni u sudu, ili u mesnoj kancelariji. Dakle, bez obzira da li su novi, ili sklopljeni ranijih godina a da im nije još istekao rok važnosti...

Ovo je za većinu nas vrlo, vrlo, vrlo ::lose::, jer slučajeva kao što je naveo Šandor ima 50% ljudi.

Verovatno su to u ministarstvu ispitali i shvatili da će tako bitno smanjiti broj ha za koje se traži premija.

šandor
13-02-09, 16:42
To sam i ja govorio da svi ugovori treba da budu overeni i stari i novi {"{":
_________________________________________________P ost je spojen: 1234539842________________________________________ _________
Najebasmo ljudi ko žuti {"{": ::lose:: {"{": :P{

mityoo
14-02-09, 01:35
Samo ja imam 35 hektara od vlasnika koji je u americi i nece dolaziti do avgusta + par hektara koje nemogu da ulovim jer su u inostranstvu kojekud i gde jos nije sprovedena zaostavstinska rasprava a ja platio arendu unapred pokojniku...
@Sandor!
Proverio sam, ja taj papir nisam dobio i zato ga nisam nasao ali kad sam pogledao kod tasta... gle cuda on taj papir ima u koverti! Da ne poverujes! Jebe lud zbunjenog a ovaj se ne otima! ::lose:: ::lose::

dragansavin
14-02-09, 12:30
pa koja je to sad zajebancija sa tim ugovorima, znaci kolko sam shvatio ja sto sam pravio ugovore prosle godine za arendu(zakup) to sad ne vazi ako ih ne overim ponovo?
_________________________________________________P ost je spojen: 1234611263________________________________________ _________
moram jos da se nadovezem dali ste vi prosle godine overavali te ugovore sto ste uzimali zemlju u zakup, jer ja sam prosle godine sto sam uzimao i prijavio zemlju overio sve ugovore u prisustvu vlasnika zemlje

branko
14-02-09, 12:43
Mislim, Dragane, da ti onda nemaš problema oko ugovora, ako su overeni u sudu, ili mesnoj kancelariji...

goran1
14-02-09, 13:09
na mom caletu je gazdinstvo i ima zemlje na sebi a i keva ima zemlje na sebi ali ona je clan gazdinstva
jel treba ugovor i za to ^-^

šandor
14-02-09, 13:23
Dragane ti ne trebaš ponovo da overavaš.
Gorane ne treba da se pravi ugovor sa članovima.

dragansavin
14-02-09, 14:18
overeni u mesnoj kancelariji,ali prosle godine

branko
14-02-09, 14:21
Ti si preskočio najveću prepreku koju nam je ministarstvo ove godine postavilo...

Sve se nadam da iza prepreke zvane obnova registracije RPG neće biti neka kljuga tipa: "Nema novaca u budžetu zbog svetske ekonomske krize..."

šandor
14-02-09, 15:09
Ti si preskočio najveću prepreku koju nam je ministarstvo ove godine postavilo...

Sve se nadam da iza prepreke zvane obnova registracije RPG neće biti neka kljuga tipa: "Nema novaca u budžetu zbog svetske ekonomske krize..."

Pa ako tako bude onda smo tek na..... ::samo bes::

dragansavin
14-02-09, 15:25
samo se ja plasim ko ce da ispuni kvotu za vestacko djubre od 7500, ja nema sanse

goran1
14-02-09, 15:49
ja sam procitao negde koje su to marginalne opstine probacu da nadjem pa cu postaviti
_________________________________________________P ost je spojen: 1234623152________________________________________ _________
evo ga sajt na kome pise koje su marginalne opstine
to su uglavnom opstine na kosovu
http://www.minpolj.sr.gov.yu/download/Uredba-repromaterijal.pdf

banatski
14-02-09, 15:55
recite vi meni jel izašlo negde koje su to marginalne opštine u Srbiji:lol:

Ovo je vazilo za proslu godinu:

Маргинална подручја, из става 2. овог члана, јесу следеће општине:
Нова Црња, Житиште, Сечањ, Беочин, Ириг, Алибунар, Ковин, Кладово, Кучево,
Мајданпек, Жагубица, Бор, Бољевац, Сокобања, Књажевац, Сврљиг, Бела
Паланка, Гаџин Хан, Пирот, Бабушница, Димитровград, Црна Трава, Сурдулица,
Босилеград, Трговиште, Прешево, Качаник, Штрпце, Призрен, Опоље, Гора,
Дечани, Пећ, Исток, Зубин Поток, Звечан, Лепосавић, Куршумлија, Тутин, Нови
Пазар, Рашка, Сјеница, Пријепоље, Нова Варош, Ивањица, Прибој, Чајетина,
Ужице и Бајина Башта.

branko
14-02-09, 15:58
Odakle na tom spisku Beočin?
Pa to njije poljoprivredni kraj - tamo je cementara ionako sve ukrug potrovala.
Još samo da lože u pećima auto gume i ima sve da lipše...

dragansavin
14-02-09, 17:31
neznam kako ste vi razumeli uredbu ali moje pitanje je dali u marginalnom pdrucju ko ima preko 10 hektara mora da plati PIO za 2008. Kako sam ja razumeo nemoraju da plate ovi do 10h

dragansavin
15-02-09, 09:09
imam jos jedno pitanje posto moj cale placa ustvari placao je PIO i za njega i kevu, dali on treba sad da uplati PIO za oboje ili samo za njega posto je cale nosioc gazdinstva, da bi ostvario pravo na subvencije

branko
15-02-09, 09:29
Mislim da se uredba odnosi samo na nosioca gazdinstva.

Corona G
16-02-09, 16:05
Da li postoji rok do kad se mora prijaviti PIO za 2008 godinu?

branko
16-02-09, 17:37
Nema roka za prijavu PIO, ali ako ciljaš na premije onda moraš to završiti barem do 20. marta, da bi izbegao gužve...

bubiša
17-02-09, 08:27
Juče 16. na RTS-u je gostovao ministar Dragin i na pitanje do kada da se prijavi PIO rekao da je važno se gazdinstva registruju do 31. marta za PIO ima vremena do maja.

Jugos
17-02-09, 10:34
;D} ;D} :lol:

branko
17-02-09, 10:55
A kako da očekuješ premije ako ne završiš PIO zajedno sa obnovom RPG?

Najbolje sve to uraditi zajedno.

dejans
17-02-09, 15:19
Mi samo možemo da nagadjamo kako da ostvarimo subvenciju,jer ni zaposleni u upravi za RPG,ne znaju da nam sigurno kažu da li treba uplaćivati samo PIO-penziono ili PIO i Socijalno i zdravstveno osiguranje.Znači ništa dok ne izadje Uredba min.polj. i zvanično na sajtu.Ja bih da plaćam PIO-penziono bez Socijalnog i zdravstvenog,jer imam zdravstveno osiguranje preko supruga.Ako bude uslov da mora da se uplaćuje i jedno i drugo,onda ne bih uplaćivala ništa,jer ni bih da izgubim beogradsko zdr.osiguranje koje mi je preko potrebno radi lečenja.Pa treba dobro da razmislimo šta bi mogli da dobijemo,a šta gubimo.Mi smo za njih "HOBI POLJOPRIVREDNICI" iako postižemo dobre prinose i rezultate.

dejans
17-02-09, 15:35
Ako si nosioc PG trebalo bi da Ti sklapaš ugovore o zakupu zemljišta na odredjeni vremenski period,sada čak treba i overa u sudu.

genic
17-02-09, 15:49
nekada je bilo dovoljno da imaš motiku i baštu, pa da te smatraju za poljopriVREDNIKA, a danas.....
šta da Vam kažem ljudi srećno ::super::

Čugi
17-02-09, 18:34
Penzijsko i zdravstveno se ne razdvaja.

branko
17-02-09, 18:44
Penzijsko i zdravstveno se ne razdvaja.

Da li si siguran za ovo?

dragansavin
17-02-09, 18:46
Kod nas je bogami razdvojeno, znam tacno jer je moj cale za zdravstvo stigao na 0 a zato bato PIO ima 480.000 din.

branko
17-02-09, 19:07
Da, jer mi je jeftinije da se šlepam na ženin račun. >:({

mityoo
17-02-09, 19:33
Pa ja mislim da bas zato nemoze da se razdvaja, zbog slepanja! Mozes da placas samo socijalno bez PIO ali ako placas PIO nemozes da neplacas socijalno(bar ja tako mislim/znam)

kriszti
17-02-09, 19:55
Danas sam dobio papire za obnovu registracije

branko
17-02-09, 20:14
Jel' i kod vas u PIO rade ovakvi idioti kao ovde u Staroj Pazovi?

Vesko
17-02-09, 20:36
Danas sam pitao u trezoru u Krusevcu i izricito su mi rekli da stare ugovore o zakupu koji jos vaze ne treba overavati. Samo nove. Stare ne. E sad ko ce ga znati. Inace i ja planiram da promenim nosioca sa oca na majku koja je do sada bila clan.

šandor
17-02-09, 21:09
Kod mene su rekli da treba i stare ugovore da se overavaju ako nisu bile overene pre. I ako odjaviš nekog ko je bio član ima godinu dana zabranu to znači da ove godine ne može da se registruje kao nosioc.( Raspitajte se i o ovome) Tako su mi rekli u registar tu kod mene u Pančevu. ^-^

branko
17-02-09, 21:22
E vidiš Vesko, izgleda da ovde u trezoru u Staroj Pazovi važe drugi propisi, jer nam je upravnik trezora na sastanku, koji je bio u petak uveče, izričito naglasio da svi ugovori, dakle i novi i oni koji su ranije sklopljeni na više godina, moraju se overiti u sudu, ili mesnoj zajednici, odnosno opštini.

Šta reći na sve to...

šandor
17-02-09, 21:31
svi ugovori, dakle i novi i oni koji su ranije sklopljeni na više godina, moraju se overiti u sudu, ili mesnoj zajednici, odnosno opštini.

I one koji su stari i bili su overeni i to moraš ponovo overiti ? ^-^

branko
17-02-09, 21:47
Pa ako su bili overeni u sudu, mesnoj zajednici, ili opštini - onda te ugovore ne moraš overavati.

šandor
17-02-09, 21:53
Pa ako su bili overeni u sudu, mesnoj zajednici, ili opštini - onda te ugovore ne moraš overavati.

Kod mene su rekli da treba i stare ugovore da se overavaju ako nisu bile overene pre. I ako odjaviš nekog ko je bio član ima godinu dana zabranu to znači da ove godine ne može da se registruje kao nosioc.( Raspitajte se i o ovome) Tako su mi rekli u registar tu kod mene u Pančevu. ^-^

Tako su i meni rekli

German hunting terrier | Jagdterrier