Registracija poljoprivrednih gazdinstava

dali moze neko da mi objasni sta je to komercijalno domacinstvo sto pise na sajtu ministarstva. Moram jos da pitam neke od vas dali ste vi sigurni da zelite da placate PIO i dali znate da kada jednom udjete u kolo da tu nema izlaska, a dali ce nasa drzava stalno davati subvencije, nemoj te pogresno da me shvatite i ja se pecem na istoj vatri kao i vi, inace gazdinstvo mi se vodi na Tatu i on je normalno placao dok je mogao PIO e sad neplaca nekih 4-5 god. unazad i skupio je dug od 480.000 din, sto u selu ima puno takvih slucajeva, tako da bas ako mora da se placa onda nije lose ono da placas 10 god. pa da ti posle oproste, samo mi jos nije jasno on ima 57 god znaci za 8 god je u penziju sta onda sa te 2 godine.
 
Ako mislis da se bavis poljoprivredom i nicim vise onda nema ko drugi da ti uplacuje penziono osim tebe samog. Po mom i treba dati subvenciju SAMO poljoprivrednicima (ljudi sto zive samo od poljoprivrede) a ne onima sto svoju zemlju registruju na sebe a onde je izdaju za masne pare. MIslim da ce ova uredba doneti bar malo reda u tu pricu "cija je moja subvencija"!
 
case ih je napisao(la):
Ako mislis da se bavis poljoprivredom i nicim vise onda nema ko drugi da ti uplacuje penziono osim tebe samog. Po mom i treba dati subvenciju SAMO poljoprivrednicima (ljudi sto zive samo od poljoprivrede) a ne onima sto svoju zemlju registruju na sebe a onde je izdaju za masne pare. MIslim da ce ova uredba doneti bar malo reda u tu pricu "cija je moja subvencija"!
U potpunosti se slazem sa tobom sto znaci subvencije samo onom ko obradjuje zemlju
 
didi je napisao(la):
Bilo je puno načina da se i drugačije razgraniče oni koji rade zemlju i oni koji je ne rade nego na nju ostvaruju prava na novac države.

Ajde predloži neki drugi način.
 
Ja mislim da ministarstvo(vlada) u opste nema dugorocnu strategiju vec gledaju kako da izguraju ovu godinu.
Imaju na raspolaganju za trecinu manje para a hoce da predstave kako subvencije nisu smanjene. Ovo sto traze da se izmire samo dugovanja za 2008 je pokusaj da za ovu godinu izvuku sto vise para a za dalje ih bas briga. Po njima, ispadose budale oni sto su sve redovno uplacivali. Ima li tu neke logike?
Samo ja mislim da im ovaj pokusaj da smanje povrsine za koje se dobijaju subvencije nece uspeti. Oni koji nemaju pravo na subvencije
prijavice zemlju na one koji imaju(kako to da sprece?) pa ce opet imati priblizno iste povrsine za subvencije.
Zakljucak: Nece biti dovoljno para.
 
@ dragansavin

dali moze neko da mi objasni sta je to komercijalno domacinstvo sto pise na sajtu ministarstva

Komercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo je gazdinstvo koje je tržišno usmereno i koje može ostvariti pravo na podsticaje prema posebnim propisima.
Nekomercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo je gazdinstvo koje nije tržišno usmereno, čiji je nosilac stariji od 65 godina, koji je u svojstvu osiguranika - poljoprivrednika u skladu sa zakonom kojim se uređuje obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje.
 
lucky je napisao(la):
Zakljucak: Nece biti dovoljno para.

Biće dobro ako uopšte bude para...

Danas okačeno na sajtu ministarstva poljoprivrede:

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede izdvojilo je najviše sredstava iz budžeta za direktno plaćanje po jedinici površine koje će u 2009. godini iznositi 12.000 dinara po hektaru, umesto dosadašnjih 10.000 dinara.

Podsticajna sredstva Ministarstva poljoprivrede planirana Uredbom o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarsku proizvodnju u 2009. godini moći će da koriste sva komercijalna porodična registrovana poljoprivredna gazdinstva, koja izmire svoja dugovanja za 2008. godinu prema Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje poljoprivrednika, osim korisnika u marginalnim područjima koja su precizno definisana.

Poljoprivrednici mogu da registruju i obnove registraciju svojih gazdinstava, kao i do sada, u Upravi za trezor, gde će dobiti potrebnu dokumentaciju, do 31.03.2009. godine.

Vlada Republike Srbije, je u četvrtak 05.02.2009. godine, usvojila Uredbu o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresiranje repromaterijala za ratarsku proizvodnju u 2009. godini.
 
lucky je napisao(la):
Oni koji nemaju pravo na subvencije
prijavice zemlju na one koji imaju(kako to da sprece?) pa ce opet imati priblizno iste povrsine za subvencije.

Uveliko se ljudi pripremaju za tu kombinaciju :cao:
 
Ljudi su spremni za sve kombinacije, nemogu oni toliko da zakomplikuju a da ljudi ne nađu zaobilazni put. :D
 
@ didi

.Pa šta misle da gazde zadruga neće radnicima uplaćivati PIO preko zemlje i na svkom radniku ostvariri pravo na 100ha

Neće moći da uplaćuju PIO preko zemlje jer već plaćaju PIO osiguranje za zaposlene. :nono:
 
Državi bi bilo najpametnije da direktno uplaćuje sredstva za ono za šta su namenjena.
Dakle, doneseš predračun za repromaterijal, oni uplate dobavljaču, a ti odeš po robu.
Samo tako bi eliminisali zloupotrebu.
Ali, država nažalost nema unapred novce za takav sport...
 
pa ovi iz ministarstva su ponovo dans objavili isti tekst za 12000 din. od pre neki dan, Branko to je bilo prvo objavljeno 6. ovog meseca
 
Neznam sto im je tesko da postave tekst uredbe! Kao usvojili su je jos u cetvrtak..... ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Danas sam bio u službi za obnovu reg. RPG.
Kažu da ugovori o zakupu koji su prethodnih godina napravljeni, a na više godina, sada ne moraju da se obnavljaju, niti overavaju u sudu. Overavati treba samo nove ugovore o zakupu.
Overu ugovora je moguće uraditi u sudu, ali i u mesnoj zajednici u selima koja nisu centri opština.
Budući da sam do sada uplaćivao PIO po osnovu samostalne delatnosti a sada prelazim na poljoprivredni, nisu znali da mi odgovore da li sam u obavezi da platim i za 2008. radi dobijanja premije u 2009. Na sajtu PIo lepo piše da preklapanje nije moguće.
Zatim sam pozvao info tel. ministarstva, gde su mi odgovorili da se strpim još malo, jer će krajem iduće nedelje vlada doneti uredbe kojima se preciziraju detalji u vezi PIO za ovakve slučajeve.
Dakle ne treba žuriti sa registracijom.

I ono što želim posebno da istaknem, jeste to da su u službi za prijavu RPG ovde u Staroj Pazovi bili izuzetno prijatni i korektni. :D
 
Za 2008 je 62.000 dinara sa zdravstvom koje od 2008 vise ne moze da se odvoji od PIO fonda a ranije je moglo, to znam iz iskustva, jer je moj deda placao samo zdravstvo zbog knjizice. Inace moj cale je presao na PIO poljorivredni u aprilu 2008, do aprila je bio u radnom odnosu. Od aprila je izmirio sve zakljucno sa 31.12.2008. Mene zanima da li on ima prava sada na podsticajna sredstva:haha:

I da kada sam otisao u poresku upravu za uverenje o placenom PIO za zemlju, rekli su mi da oni ne mogu da mi daju to uverenje nego da idem u PIO fond po njega, a koliko sam cuo ovi u ministarstvu traze iz Poreske uprave. Inace iz Novog Sada sam.
 
@ stiv

Oko 3300 dinara mesečno x 12 meseci = 39600,znači oko 40000 hiljada dinara.

@ goxgi

Kod mene u Srbobranu potvrdu o izmirenju dospelih poreskih obaveza izdaje poreska uprava.
 
@ Branko koji je sajt za PIO , a zdravstvo i pio je kod nas u Opstini Nova Crnja razdvojeno ,znam sigurno jer je moj tata isplatio sve za zdravstvo u 2008 godini, pa dali neko zna ali tacno klko treba on da plati PIO za 2008 god. Mada mozda moja opstina bude imala srece posto smo mi nerazvijena opstina bili do sada, a nerazvijene opstine nemoraju da plate PIO po toj novoj uredbi,barem sam ja tako shvatio.
 
Nazad
Vrh