Registracija poljoprivrednih gazdinstava

e ROBERTE sad si se grdno prevario neznam koliko zemlje obradjujes ali ako imas vise od 10ha onda jos koji dinar bi ostao nakon uplate PIO-a ali eto to je nasa drzava nista unapred se nezna :zli: ni ja do sada nisam uplacivao PIO pa ako neko od vas se vec informisao ove god ajd nek napie proceduru :ppozdrav:
 
Tih 5 ha ce ti jedva pokriti PIO bolje se dogovori sa nekim ko ima manje od 100 ha i placa PIO, daj mu zemlju u zakup(na papiru) pa podelite subvencije!
 
PIO procedura:
Udjes u opstinski PIO kancelariju, ispunis zahtev za upis, fotokopija licne karte, fotokopija resenja o registraciji gazdinstva i uverenje MUP-a o mestu prebivalista(bezplatan je!).
To je sve.U brzom roku ce ti se javiti sa iznosom koji trebas da uplatis unazad za PIO.To ti je mesecno 3315 din, ali ne mozes od 01.01.2008. ili od danasnjeg dana nego od datuma registracije gazdinstva, ili od datuma prestanka radnog odnosa(ako si bio negde zaposlen).
Pre dve nedelje sam predao zahtev, ali jos se nisu javili, a rekli da to ide brzo.Za prosle godine zdravstveno osig. ne treba da uplatis samo radni staz.Imam 21 meseci.:(
 
drobi je napisao(la):
PIO procedura:
... ali ne mozes od 01.01.2008. ili od danasnjeg dana nego od datuma registracije gazdinstva, ili od datuma prestanka radnog odnosa(ako si bio negde zaposlen).

E tu su se zeznuli.
Meni staž plaćen zaključno sa 26.1.2009.
 
Kontam da odem sutra i da resim PIO. a mozda bi i registraciju mogao da obavim ubrzo tj
da ne cekam kraj marta kao do sada, jer tada bude guzvaja nevidjena :udri: :udri:
 
I ja tako mislim jer i ja gazdinstvo vodim na zenu, e sad kod mene je i to pitanje da nismo dosad imali osnov za poljoprivredni PIO jer je za zemlju tast imao pravo plodouzivanja, pa nismo imali imovinu na koju bi vodili PIO!
 
Sačekajmo još par dana da vidimo šta će tačno da kažu: :sta:
BEOGRAD - Ministar poljoprivrede Saša Dragin izjavio je da bi u četvrtak, 5. februara, Vlada Srbije trebalo da usvoji paket mera podrške poljoprivrednoj proizvodnji za 2009. godinu, koji je sačinilo Ministarstvo poljoprivrede. "Ministarstvo poljoprivrede će i ove godine sprovesti ceo program mera, s tim da će neke mere pretrpeti izmene, pre svega radi usaglašavanja načina podsticaja sa onim što trenutno važi u Evropskoj uniji", rekao je Dragin, ali nije želeo da precizira kakve mere su pripremljene dok ih Vlada ne odobri.
Kako je istakao, Ministarstvo poljoprivrede je našlo način da subvencioniranje primarne poljoprivredne proizvodnje ne dođe u pitanje i pored smanjenog agrarnog budžeta zbog svetske ekonomske krize i usaglašavanja budžeta Srbije sa zahtevom Međunarodnog monetarnog fonda (MMF).

Dragin je kazao da je u nekim delovima proširen spektar davanja i podsticaj poljoprivredne proizvodnje, navodeći da se pre svega misli na organsku proizvodnju.

Ministarstvo poljoprivrede "izlazi iz podrške cenama i ulazi u podršku investicijama".

Promena načina pomoći, prema njegovim rečima, nužna je da novac Ministarstva namenjen poljoprivrednim proizvođačima ne završi u džepovima prerađivačke industrije.

Dragin je najavio da će poljoprivrednici biti na vreme obavešteni o programu mera, jer se o objavljivanju zajedničkog informatora već pregovara sa Službenim glasnikom i pokrajinskim Sekretarijatom za poljoprivredu.

Kako je kazao, potrudiće se da u informatoru izađu i one mere koje su predviđene od strane Pokrajinskog izvršnog veća, kao i fondova koji se direktno oslanjaju na poljoprivredu poput Fond za razvoj, Garancijskog fonda i Fond za razvoj APV.
 
ovaj dragin ce biti na kraju gori od one budaletine milosavljevica.
taj je najpametniji kad cuti...
al ni to ne ume da radi...
treba ga vratiti u privrednu komoru.tamo najmanje stete pravi...
vidim sad preti uvozom mesa...
pod njegovom vladavinom je stocni fond desetkovan a cuvenu zabranu izvoza da i ne pominjem.
 
A da nema to neke veze? Malo mi sumnjivo deluje to da je bas on desetkovao domaci stocni fond i da sada bas on hoce da uvozi meso?!? :sta:
 
mityoo je napisao(la):
A da nema to neke veze? Malo mi sumnjivo deluje to da je bas on desetkovao domaci stocni fond i da sada bas on hoce da uvozi meso?!? :sta:

imali smo mi takvih i ovdi unistili sve sta se dalo unistit a onda opleti po uvozu. Mamu im maminu pokvarenu :zli: :zli: :ppozdrav:
 
Ma znao bi ja sa takvima! Vile u ruke i gumene cizme pa u svinjac ! Da vide malo sta je posao i :zli: :udri: sa cime se oni "igraju"
 
mityoo je napisao(la):
Ma znao bi ja sa takvima! Vile u ruke i gumene cizme pa u svinjac ! Da vide malo sta je posao i :zli: :udri: sa cime se oni "igraju"
Igraju se nasim sudbinama i zivotima. da su njihovi u pitanju nebi se tako igrali :zli: nabijen ih na... ::lose:: ::vadjenje_repe:: ::pomoc:;
 
I ja sam danas bio da pitam za PIO i dobio sam drugaciji odgovor! :udri:
Meni su rekli da ih gazdinstvo ne zanima od kada je registrovano niti da li postoji,
nego od kada sam ja vlasnik te zemlje koju obradjujem i preko koje se osiguravam.
Treba mi: fotokopija licne karte, vojne knjizice, diplome, poreskog resenja, potvrde o registr. gazdinstva,
uverenje da nisam zaduzen za doprinos za penzijsko i fotokopija resenja o nasledjivanju.
 
didi je napisao(la):
Pa kako ih ne interesuje kad ti traže potvrdu o registrovanom gazdinstvu.Samo ti plati pa kad od sutra kažu da mora da imaš najmanje godinu staža preko zemlje ima da se češeš.To ti neće reći u pio nego može da se desi da to bude uslov iz uredbe za subvenciju.Polako ima vremena
Sta godinu staza?? kakva godina? koliko se plati u nazad, toliko ce se imati i staza.
meni je skoro svejedno jer sam gazdinstvo registrovao 2005, a zemlju posedujem od 2003.
sto znaci da cu imati ili 4 ili 6 godina staza. u cemu je greda? :sta:
jedino sto je malo vise ::novac::
 
Ja sam poceo sa uplacivanjem od 1. septemba 2008. Do sad sam im sve platio do danas. Zna li ko hoce li tu biti kakvih problema,mislim oko dobijanja subvencija. Napominjem da sam registrovao gazdinstvo od 2007.
 
Da resio sam da platim jer nemam drugog izbora. :udri:
jer ne mogu sada da pocnem od nule nego traze unazad, ne jednu godinu, ne ni od dana registracije gazdinstva
nego od dana kad sam dobio/kupio/nasledio zemlju. i sta sad ja tu da radim? :sta:
 
Nemože niko da ti kaže otkad moraš da platiš PIO to ti moraš da odlučiš bar kod mene je tako.
 
Nazad
Vrh