Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Eto to za sudske takse nisam našao u Blicu...

Papire za gazdinstvo nisam još dobio, a kada će stići - videćemo.

Nekako mi se čini da ću biti srećniji ako minimizujem svoje gazdinstvo i ne pravim sebi nepotrebne troškove.

Mislim da će od svih izvući novce za sudske takse a da će većina od preostalih RPG dobiti šipak u mesto premije.
 
zamoli bi nekog og kolega iz hrvatske da mi objasni da li kod njih subvencije dobijaju i oni koji se bave zemljoradnjom a zaposleni su po firmama.kako to kod njih funkcioniše? da li "hobi" paor može da plaća penzijsko i socijalno po 2 osnova? i da li neko slučajno zna kako je u EU.
zanima me u stvari, da li su mere koje ministarstvo namerava da uvede privremene, ili će tako da ostane i narednih godina.
 
Mere koje ministarstvo uvodi trajaće duže vremena tako je i u EU.Novina je da će se moće prijavljivati i platiti samo 2008god.Ko ima dug biće mu oprošte ako redovno izmiruje PIO od 2008 do 2018god. Penzioneri i poljoprivredni penzioneri kao i zaposleni NEĆE DOBIJATI PREMIJU. Ovo je sveža informacija sa sastanka sa ministrom večeras u Zrenjaninu.
 
tarana je napisao:
"...nezvanična informacija je i da će se računi prikupljati do septembra 2009. što znači da će isplata krenuti u oktobru ili novembru."


Jel' ministar rek'o nešto na tu temu?
 
Biće isplaćeno ranije nego ove godine.Zavisi ko kada preda pre će biti plaćeno.
@tarana tonema veze,to je valjda krajnji rok za podnošenje zahteve za subvencije.
 
Koliko je meni poznato nije baš sve prepisano kao u EU, daleko je ovaj novi pravilnik od toga. Hrvati su imali jedan sličan pokušaj da odvoje komercijalna od nekomercijalnih, pa su povećali uslove. Ove ili prošle godine su ih omekšali, jer su shvatili da se previše uvozi robe.

Tako da je ovaj pravilnik bez veze, u Apatinu i Prigravici se na primer trenutno ne mogu naći prasad, a nikome ne pada na pamet da drži svinje. Takva situacija će isto kao i u Hrvatskoj dovesti do toga da će se povećati uvoz svinjskog mesa još više, pa će se posle morati na sve načine pokušati da se smanje količina uvoza. I tada će verovatno doći do smanjenja pravila oko poljoprivrednih gazdinstava.

Naveo sam samo svinjetinu, ali to uglavnom vaši za sve. Vlada se ne trudi da se poljoprivrednih proizvoda proizvede bar za naše potrebe, a da su malo mudriji težili bi proizvodnji viškova koji bi se mogli izvoziti. Bitno im je da se uvedu neka pravila, jer su previše stručni za birokratiju, a malo za poljoprivredu. Oni koji i razumeju poljoprivredu su pritisnuti od birokrata i pretvoreni u male šrafove u velikoj mašini.

I tako se nalazimo u situaciji da krajem janura meseca još se nišata nezna u vezi sa poljoprivrednom proizvodnjom, bar što se tiče državne regulative. To što ministar ili njegovi pomoćnici ispeičaju okolo, za većinu nas je ''rekla kazala'' i ne smemo mnogo na to računati.

::lose::
 
U osnovi je sve isto kao prošle godine, uz napomenu za obaveznu overu ugovora o zakupu i da subvencije idu profesionalnim poljoprivrednicima.
 
Jednostavno, nema nagađanja, prijavom i osiguranjem na poljoprivredu se postaje "profi".
 
trazim profi seljaka koji je raspolozen da uzme moje njive u zakup a moze i bikovi, svaki dogovor moguc moj predlog je 80-20 %
 
Branko mrka kapa od pomoći države, prijaviću samo svoju zemlju tek da imam na osnovu čega obnoviti registraciju jer su velike šanse da na silos ne možeš izaći bez reg. gazdinstva i sve isplate će ići preko računa gazdinstva, ništa keš kao nekad kod Barišića i da uđe na silos ko hoće.
 
Tek treba da ide na skupštinu koliko sam čuo, a sudeći po toku sednica ovih dana.....ko zna kad će to biti, i jedno je sigurno-mali od države neka ne očekuju ništa.
 
To ti je znači 60000, ja sam ovo napisao jer kolega iz Vojke toliko plaća zadnje 3 godine.
 
ja sam se prosle godine jedva uspeo da skinem sa pio!
nemam nameru da im vise ikada dam pare,covek je ovde uplacivao 29 godina,da bi na kraju imao penziju od 7000din :zli: ,neka hvala.
 
Nazad
Vrh