Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Pozdrav za sve clanove od novog clana.
Ovo sto nam radi drzava je vise nego strasno a sami smo krivi sto smo ih izabrali i sto ih trpimo.Nemogu naci reci koje bi adekvatno opisale sadasnju situaciju,uglavnom svi znate sta nam se sve desavalo ovih godina.Kada treba da zaradimo neki dinar gospoda iz ministarstva zabrane izvoz.Kada cena pada nikoga nije briga sta se desava nama a sve njihovom krivicom.Gospodin bivsi ministar lepo se prebaci u drugo ministarstvo da i tamo napravi malo "REDA"tj da i tamo dovrsi unistenje srpske trgovine kada je vec sredio poljoprivredu,bitno je da oni imaju astronomske plate a o njihovim drugim prihodima mozemo samo da sanjamo.Zato me i necudi ovaj sadasnji ministar kojeg neznam odakle samo izvukose,dobio lepo zadatak da sa nama zavrsi,da skroz propadnemo.A i sto bi se oni sekirali kada se niko ni nebuni,oni misle da mi uzivamo kao sto oni uzivaju sa njihovim ogromnim platama,dnevnicama,dodatcima od upravnih odbora i svim ostalim njihovim privilegijama nama znanim i neznanim.Bio sam u ja danas u toj njihovoj upravi za placanja ili kako je vec zovu.Kazu da ni oni sami jos neznaju sta ce biti sa subvencijama.Verovatno nista,ja se polako privikavam na tu za nas bolnu istinu,mislim da bi i ostali trebali.Toliko od mene za sada.
 
to je ono što dodatno nervira. da bar izađu s informacijom - "ljudi nema ništa od para!" snalazite se kako umete..
nego sve nešto rastežu, otežu, računaju, usložnjavaju papire, komplikuju procedure, mudruju do poslednjeg momenta i onda kažu nema para. garantujem da se ništa neće znati dok ne prođe registracija i obnova regidtracije. onda će da vide kol'ko ljudi je na gomili, pa da računaju i kažu ko će koliko dobiti...
 
tarana je napisao(la):
garantujem da se ništa neće znati dok ne prođe registracija i obnova regidtracije. onda će da vide kol'ko ljudi je na gomili, pa da računaju i kažu ko će koliko dobiti...

Najverovatnije.
 
Danas sam proveravao u sudu za visinu sudske takse.
Kaže ako je po ugovoru zakup zemlje u iznosu 100000 din, onda je sudska taksa na taj iznos do 5000 din. ::lose:: ::lose:: ::lose::
To je znači još 5% dodatnih troškova.
Ako je prošle godine subvencija bila 10000 din/ha sa prosečnim kursom 80 a sada bi trebalo da bude 12000 sa prosečnim kursom od 90, razlika je taman toliko koliko su te takse, i koje država sebi na taj način vraća. ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Da, ovo za PIO ne pije vodu. Imam isti slučaj.
Međutim, ako se nešto ne promeni, meni su u upravi za trezor rekli da ugovori o zakupu mogu biti sklopljeni do max 5 godina i isto tako overeni u sudu.
 
didi je napisao(la):
Ja sam prošle godine sklopio neke ugovore na pet i deset godina i oni mi ostaju važeći u narednom periodu.

Hoćeš da kažeš kako ne moraš da ih overavaš u sudu?
 
Zanimljivo...
A ovde u upravi kažu da svi ugovori o zakupu moraju biti overeni u sudu...
Izgleda da to tumači kako ko hoće. A i zakonodavstvo nam je katastrofa, uvek jako nedorečeno, ali napisano tako da prosečan čovek ne može razumeti.
 
Ma, ne mislim ja da ti bilo šta kažeš što nisi proverio...
Nego, problem je što se ja nisam te overe u MZ setio prošle godine. Sada bih imao mnogo manje peripetija, a i manje sudskih taksi za overu ugovora.
 
I ja imam zemlju koja je registrovana na 10 godina! I to nije valjao bilo kakav ugovor nego su dali njihov obrazac koji je trebalo ispuniti i potpisati ali o overi nije bilo ni reci! A ako sad budem morao da overavam sve ugovore za sve parcele koje sam registrovao i jos da placam PIO onda bolje da su jos u decembru rekli evo vam paori k...c pa da bar znamo na cemu smo! Ili da su rekli da ce nam uplatiti PIO pa da manemo svu tu silnu papirologiju zabadava! ::lose:: ::lose::
 
ima li nekog pravnika ovde ,nisam siguran da li ima osnova za neke tuzbe, jer ako nas stvarno razdvoje na one koji placaju soc. i penz. ili ne a recimo da svi placamo ovoj drzavi porez po osnovu posedovanja, rada i prihoda od te iste zemlje onda bi mogli postaviti pitanje zasto bi uopste ovakvoj drzavi i vlasti i placali porez.ako nemaju para pa neka to i kazu a ne da nas razdvajaju na ovaj nacin da bi imali sto manje domacinstava kojima treba dati nesto
 
Nova informacija u vezi svega jeste to što će negde od početka sledećeg meseca država podići sve takse i to debelo.

Ma mora od nečega da se popunjava budžet...
 
ovogodišnji budžet je koliko, oko 20 milijardi...ministarstvo VEĆ duguje 12 milijardi po osnovu neisplaćenih premija iz prošle godine.
 
Na osnovu svega ovoga mislim da ćemo ove godine ostati kratkih rukava što se tiče premije po hektaru.
Duvanska industrija se buni zbog novih akciza, ali naši hrabri poslanici kažu da neće popustiti pod pritiskom imperijalista i njihovih interesa, pa makar nam propala cela duvanska industrija sve sa proizvođačima duvana...
Jer, budžet se mora napuniti.
 
Zato i uvode vezu izmedju podsticaja i PIO da bi im se deo novca vratio u budzet!
Racunaj da ti za PIO treba podsticaj sa 5-6 ha i tako od svakog paora zakinu 5-6 ha pa ti racunaj koliko je to novaca!
 
Pa po toj logici je bolje da odjavim gazdinstvo, ili da smanjim na minimum, jer će pre ili kasnije sve naterati da vode knjige.
 
To sam i ja pomislio, al' onda nećeš moći da prodaš robu ako nemaš reg. gazdinstvo.
 
To me i najviše muči, jer ko se osloni na subvencije države i njihova obećanja, bolje nek menja zanimanje.

Dugo radim sa kokičarem a sada su mi po prvi put tražili zdravstvenu analizu...
Kao moraju da primenjuju HACCP.
 
ima necega i lepog u svemu ovome, bar se necu zajebavati sa popunjavanjem silnih obrazaca i tabela :zli: ove godine moje povrsine nece imati u evidenciji
 
Da li je neko dobio obrazce za registraciju od uprave za trezor?Meni su pre neki dan rekli da salju postom ali ja jos uvek nisam dobio nista od njih.
 
Nazad
Vrh