PDA

View Full Version : Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

milan88
24-12-09, 19:12
Mislio sam na to, sta ako se nekada ne plati PIO, mada to nema veze sa temom. Znaci ja otvorim gazdinstvo, sredim za PIO i onda predam to za subvencije? Kako se pio placa? Od jednom, ili u ratama? Jer ne kontam kako to ide ako prvi put otvaram gazdinstvo i prvu godinu placam PIO.

peto1
24-12-09, 19:38
PIO mora uplatiti ako oce da overi zdravstvenu knjizicu za sebe ili clanove porodice. Inace nema overe.

stiv
07-01-10, 16:54
Da vidimo , jel ima neko ko je pre registrovao poljoprivredno domaćinstvo ^-^ 04.06 2004g.

cukaneca
07-01-10, 17:03
moze li se samo zdravstveno uplacivati preko zemlje ^-^

kiraj
07-01-10, 17:10
Da vidimo , jel ima neko ko je pre registrovao poljoprivredno domaćinstvo ^-^ 04.06 2004g.
Gde nadje to pitanje.Sad sam cackao po papirima i nadjem onaj za pocetak penzionog a navodno to je datum registracije gazdinstva.o9.o6. 2004.

Zoran Kostović
07-01-10, 17:21

Jedva nađoh:11.06.2004.

miroslav217
07-01-10, 17:32
ja sam u radnom odnosu, prosle god. sam gazdinstvo prebacio na mamu koja je poljoprivredni penzioner pa sam prosao kako sam prosao. Da li neko zna ako sada prekinem radni odnos i pocnem da uplacujem PIO da li cu ostvariti pravo na subvencije u 2010 godini? U nedoumici sam da li mozda nisam zakasnio, tj. da li sam to trebao da uradim od 01.01.2010. Hvala unapred

stiv
07-01-10, 17:41
ja sam u radnom odnosu, prosle god. sam gazdinstvo prebacio na mamu koja je poljoprivredni penzioner pa sam prosao kako sam prosao. Da li neko zna ako sada prekinem radni odnos i pocnem da uplacujem PIO da li cu ostvariti pravo na subvencije u 2010 godini? U nedoumici sam da li mozda nisam zakasnio, tj. da li sam to trebao da uradim od 01.01.2010. Hvala unapred
To ni oni neznaju da odgovore,. {"{":

rasa02
07-01-10, 17:46
@miroslav217
I ja sam prosle godine bio u slicnoj situaciji,staz mi je isao preko moje radnje do 15.04.2009. a od 16.04.sam se prijavio preko PIO poljoprivrede i bilo je sve OK.Bitno je samo ne podnositi zahtev za subvenciju dok ne sredis prijavu na pio poljoprivrede.

miroslav217
07-01-10, 18:08
@miroslav217
I ja sam prosle godine bio u slicnoj situaciji,staz mi je isao preko moje radnje do 15.04.2009. a od 16.04.sam se prijavio preko PIO poljoprivrede i bilo je sve OK.Bitno je samo ne podnositi zahtev za subvenciju dok ne sredis prijavu na pio poljoprivrede.
znaci nisam jos zakasnio i ne moram da se prebacujem na poljoprivredni PIO dok ne krene obnova registracije :-))) hvala najlepse

rasa02
07-01-10, 18:39
Moguce da je to tacno ali ja sam vec bio nosilac gazdinstva tako da moj slucaj nije potpuno isti kao Miroslavov,samo sam izneo moje iskustvo sa PIO >:({

miroslav217
07-01-10, 18:49
Pa mislim da ovi što su ti dali odgovore nisu u pravu.Ako si ti gazdinstvo prebacio na majku tj. da ona bude nosioc gazdinstva a ti ostao član sve ti je džabe.Ti kao član gazdinstva ne možeš sebe da prijaviš da ove godine budeš nosioc.Morao bi godinu dana da se izbrišeš iz tog gazdinstva i tek po isteku te godine postaneš nosioc ili otvoriš novo gaudinstvo.To ti je tačno precizirano u uredbi iz 2009 godine i provereno je tako i rađeno.To znači da ti je džabe da se prijavljuješ na PIO kad subvencije nećeš ostvariti.Sačekaj da izađu uredbe za ovu godinu pa ćeš videti šta može da se odradi.
Jedino u slučaju smrti nosioca gazdinstva taj položaj preuzima neko od članova poljoprivrednog gazdinstva-nadam se da kod tebe to nije slučaj i da neće skoro biti.
ja sam do 2009 bio nosioc gazdinstva a majka je bila clan. nisam imao problema sto sam gazdinstvo prebacio na nju, cak i ugovore gde sam uzimao zemlju u zakup nisam morao da prepravljam jer sam ostao clan gazdinstva, a njoj sam dao punomoc. to je prosle godine tako moglo, mada ne bi me uopste cudilo da nesto promene

dzordz
20-01-10, 17:21
zdravo svima. >:D sta je potrebno od dokumentacije kad se uzima zemlja u zakup za polj. gazdinsvo. i kad nam traze uverenje sluzbe za katastar nepokretnosti o posedu ili ne posedu da li to vadi onaj na koga je gazdinstvo ili na koga je zemlja. u nasem slucaju svekar hoce da prebaci gazdinsvo na sina a na svekru je sva zemlja. samo ce sin da bude nosioc, i uplacivace pio.

~Kiki~
21-01-10, 13:13
zdravo svima. >:D sta je potrebno od dokumentacije kad se uzima zemlja u zakup za polj. gazdinsvo. i kad nam traze uverenje sluzbe za katastar nepokretnosti o posedu ili ne posedu da li to vadi onaj na koga je gazdinstvo ili na koga je zemlja. u nasem slucaju svekar hoce da prebaci gazdinsvo na sina a na svekru je sva zemlja. samo ce sin da bude nosioc, i uplacivace pio.

A da se prvo predstaviš ! >:({

dzordz
21-01-10, 18:12
ja sam ljubica iz futoga. >:D neznam sta te konkretno interesuje... neznam sto vam je toliko bitno da se neko prestavi.... ^-^

peto1
21-01-10, 18:34
Obicaj je da se procita ponesto po forumu.

http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0

mirmag
21-01-10, 18:37
Takva su pravila....

Od dokumentacije ti je potrebno...

Fotokopija licne karte(sa obe strane)
Fotokopija namenskog racuna(ili ugovor o otvaranju racuna)
Ugovor o zakupu i posedovni list(overeni u sudu,opstini...)
Uredno popunjen zahtev
Za overu ugovora o zakupu moras voditi gazdu! Kod nas se placa 720 din.po ugovoru.
Posedovne liste vadis sam(bar kod nas)Placanje mi bas i nije bilo najjasnije.Naprimer za katastarsku opstinu Vrbas sam platio 1200din. po listi,za KO Kucura 1000din,a za KO Savino selo 170din. ^-^ Velika razlika,a ne znam zasto...

angorac
22-01-10, 11:25
Ја радим у катастру у Опову, па да појасним. По цени од 1200 дин си добио лист непокретности јер је за К.О. Врбас вероватно на снази катастар непокретности тј. и катастар и земљишна књига у једној евиденцији. За К.О. Куцуру је вероватно само поседовни лист који кошта око 1000 дин. а за Савино село стварно незнам шта је цена од 170 дин.
Иначе за обичног човека је стварно компликовано да разуме наш ценовник јер је све замршено и врло дуго за појаашњење. Зависи и на колико страна стаје лист непокретности јер није исто на 2 и 5 страна. Но тај ценовник је донела влада и ми ту стварно немамо никаквог утицаја.
Ако треба још нека појашњења питајте. >:D

mirmag
22-01-10, 12:03
Za KO Savino Selo listu nisam mogao izvaditi u katastru,nego su me uputili u ''gruntovnicu'' u sud. Mozda je tu razlika jer se i papiri razlikuju,a i cena...

tomica
22-01-10, 12:52
i u Subotici je tako jer zavisi koja je KO da li je u sudu ili katastru u sudu je zk izvod za jednu parcelu daleko jeftiniji nego posedovni list na kome moze biti i vise parcela u katastru

angorac
22-01-10, 13:05
за Мирмаг:Не разумем, ако си узимао извод из Земљишне књиге а за потребе регистрације ниси урадио ништа јер само лист непокретности или поседовни лист из катастра ти је основ за продужење регистрације а не извод из земљишне књиге.
За Томицу: На изводу или ти препису земљишно књижног улошка могу бити уписане све парцеле ако су уписане у том листу а не само једна, баш као и у поседовном листу и зависи шта тражиш можеш добити једно или друго.

Jugos
22-01-10, 13:13
Tako je Mirmag gruntovnica je daleko jeftinija za te stvari,tako je bilo i u B.Petrovcu sad vise nisam siguran ako me secanje sluzi samo katastar ostaje.

mirmag
22-01-10, 13:19
Ne znam da li sam dobro shvatio tvoje pitanje ali...U Geodetskom zavodu sam izvadio prepis posedovne liste za KO Kucuru i izvod iz lista nepokretnosti za KO Vrbas.Za KO Savino Selo mi je receno da moram u sud,jer ono to meni nemogu izdati!Otisao sam u sud i tamo za manje para dobio list izvod iz zemljisne knjige A)LIST O POSEDU samo za tu parcelu!

kiraj
22-01-10, 14:10
Nisu sve KO prebacene u kataster.

angorac
22-01-10, 14:27
Разумем да за Савино село постоји још грунтовница, али не разумем зашто онда ниси могао да добијеш поседовни лист у катастру. Бојим се да за ту катастарску општину нећеш моћи да региструјеш земљу,јер у управи за трезор траже лист непокретности или поседовни лист или записник са обнове земљишне књиге ако се ради комасација, а све то добијаш у катастру, а не извод из грунтовнице. >:D

mirmag
22-01-10, 14:36
To i jeste posedovni list kaze ovako: izvod iz zemljisne knjige A)list o posedu,naznacen broj parcele B)list o vlasniku C)list o teretima. Sve to jednom listu a-formata. E, sad....

angorac
22-01-10, 15:10
Mirmag, pa nije to posedovni list, sam naziv ti kaze, izvod iz zemljisne knjige sa tim nemozes da se registrujes. :<<>

mirmag
22-01-10, 15:18
Hvala ti,da znam da ne bacam pare...

Deni
27-01-10, 18:26
danas sam bio u upravi za trezor, počinju slati obrasce za obnovu i reg gazdinstva,

kiraj
27-01-10, 18:28
Ja sam danas dobio obrasce.

branko
27-01-10, 18:55
I ja danas dobio obrasce.
Uglavnom, na prvi pogled, ne vidim neku razliku u odnosu na prošlu godinu.
Prijem obrazaca počinju od 1. februara.

sasa j
27-01-10, 21:07
Moze li mi neko odgovoriti koliko mesecno izadje uplata gazdinstva ili godisnje nije bitno? ::novac::
Da li je za svakog isto ili zavisi koliko zemlje posedujes....?
Koja je najmanja kolicina zemlje za pokretanje gazdinstva?

peto1
27-01-10, 21:13
Mozes i na kucnu bastu da otvoris gazdinstvo. Plastenici.
Podrum u kuci gajis sampinjone. Njima je bitno da ti platis drzavi.

Rale 83
27-01-10, 21:20
Nesacamse tacno ali mislim da je minimum 0.5h za prijavljivanje

meshter
27-01-10, 21:48
@sasa j
Ovde mozes da preuzmes kompletan pravilnik za registraciju gazdinstva sa sve formularima
http://www.minpolj.sr.gov.yu/postavljen/125/4827009.0063.19-1.pdf

peto1
27-01-10, 21:48
Neznam kako je sada ali kada sm ja otvarao gazdinstvo imao sam ugovor o jednom podrumu u zakup od nekih 80 m2.
Sve zavisi kakvu delatnost prijavljujes.

mityoo
27-01-10, 23:31
Kod nas u Senti neće da urade registraciju ako nema 0,5ha

sasa j
28-01-10, 12:05
@sasa j
Ovde mozes da preuzmes kompletan pravilnik za registraciju gazdinstva sa sve formularima
http://www.minpolj.sr.gov.yu/postavljen/125/4827009.0063.19-1.pdf

@Meshter
Hvala fino ispisano
Za ostale ko zeli vise da sazna neka poseti ovu stranicu sve lepo napisano.Pozdrav

Dr.Gruja
28-01-10, 14:46
Kod nas ih jos ne salju, formulare za produzetak registracjie^-^

Post je spojen: четвртак, 28. јануар 2010. 05:57:04 MST_______________________________________________ __

Rale 83
28-01-10, 15:25
moj stigo danas jos ga nisam pogledao

grunt
28-01-10, 15:29
Ja sam dobio juce nema puno razlike u odnosu na predhodne godine,samo sto mi fali pola formulara nisu sve poslali.

Zoran Kostović
28-01-10, 15:58
I u Kraljevu je 0.5ha minimum.

branko
28-01-10, 16:26
@peto

A jel' mora biti betoniran podrum, ili je dovoljan i onaj starinski - zemljani?

peto1
28-01-10, 16:37
Za gazdinstvo te nepitaju kakav je samo ugovor o zakupu.I koliko m2 ima.

Za smpinjone je bolji betoniran jer ima dosta vode kada zlivas i lakse se odrzava higijena pranjem poda. Nema blata.

Mene su masirali za zemlju pa kad sm im objasnio da sampinjoni ne rastu na njivi nego u podrumu ili nadzemnom objektu i sta ce mi zemlja upisali su gazdinstvo.

dzordz
02-02-10, 23:21
molim vas da mi neko odgovori, danas sam citala na forumu svasta nesto, i nasla sam jedan post kako se pise ugovor o zakupu...... trazim vec satima i nemogu ponovo da nadjem neko je bas lepo objavio primer..... molim vas da mi neko odgovori ako zna gde se to nalazi. treba da napravimo ugovor o zakupu zemljista ali smo mislili da to sve rade u mesnoj zajednici , medjutim oni samo overavaju napisan ugovor..... hvala vam unapred >:D

branko
03-02-10, 00:35
Obrazac ugovora o zakupu zemljišta potražite u lokalnoj upravi za trezor.

Barem je tako ovde kod mene. Imaju već urađen obrazac ugovora i samo se upišu podaci.

Ne bi bilo loše kada bi ste nam se predstavili u odgovarajućoj temi:
http://poljoinfo.com/clanovi-poljoinfo-foruma/

Karalic
03-02-10, 00:45
Nasoj novoj clanici @->--
A i za Branka koji radi svoj posao, a u interesu svih nas >:({ ::svaka cast::

dzordz
03-02-10, 12:30
hvala na krasnom cvecu >:D. ja bas nekontam sve na ovom forumu.... ^-^sad nemam vremena ali veceras ako stignem probacu da provalim gde treba da pisem o sebi....

milan88
04-02-10, 12:57
Cuo sam da mogu izvodi iz katastra, stariji od sest meseci da se overe i tako predaju. Zna li neko nesto o tome?

angorac
05-02-10, 09:02
Милансо, мислим да неће моћи старији поседовни лист од шест месеци.

branko
05-02-10, 10:55
Pa i ta overa te ne bi koštala puno manje nego vađenje novog izvoda iz katastra.

milan88
05-02-10, 14:00
Pa, nadam se da bi overa bila manje od 1200 dinara :D.

DusanA
05-02-10, 15:50
Da li je neko vec predao papire za obnovu gazdinstva?, jel ide samo ovo malo sto su poslali ili mora i ono o clanovima domacinstva i one izjave isl? Pricam o obnovi registracije, bez ikakvih promena.

szeky
05-02-10, 19:28
Da li je neko vec predao papire za obnovu gazdinstva?, jel ide samo ovo malo sto su poslali ili mora i ono o clanovima domacinstva i one izjave isl? Pricam o obnovi registracije, bez ikakvih promena.

Samo ona tabela-izvod iz registra polj. gazdinstva :D

Duki
06-02-10, 13:51
Mislis samo ona jedna prva gde vec ima odstampano brojevi parcela i biljnja kultura iz prosle godine i mi samo ubacimo u drugi deo sta planiramo da sejemo ove godine i to je to (ako nema promena) ??
Samo tako lako :lol:??

meshter
06-02-10, 17:11
U cetvrtak sam obnovio registraciju gazdinstva, popunio sam tabelu sta cu sejati ove godine i zavrsio sve za 15 minuta :D

miroslav78
08-02-10, 19:11
ja sam obnovio gazdinstvo... :D

Zrenjaninac
08-02-10, 19:13
blago vama ja sam danas počeo da skupljam kraj sa krajem od parcela ukupno 84 {"{":pa sam primetio da mi prošle godine nisu uneli 1.5 zemlje i ako je sve regularno prijavljeno sa posedovnim papirima i ugovorom

paorpaor
08-02-10, 19:16
blago vama ja sam danas počeo da skupljam kraj sa krajem od parcela ukupno 84 {"{":pa sam primetio da mi prošle godine nisu uneli 1.5 zemlje i ako je sve regularno prijavljeno sa posedovnim papirima i ugovorom

Misli na 1,5 Ha ?

Zrenjaninac
08-02-10, 19:20
da da 1.5ha jbg. :D >:({

mityoo
08-02-10, 22:54
A ja ću morati da idem da vidim za koje parcele moram da vadim nov prepis lista nepokretnosti...

Dali ste vi dobili ovako šta u kuverti sa papirima za registraciju?

http://i49.tinypic.com/yj628.jpg

kiraj
08-02-10, 23:07
Mi nismo dobili, posto je KO Basaid odavno prebacena u kataster,tako da nismo imali izvode iz zemljisnjih knjiga kada smo registrovali gazdinstvo.

mityoo
08-02-10, 23:38
Najinteresantnije je da ni mi nismo koristili izvod iz zemljišnih knjiga jer su striktno tražili da je iz katastra! A po ovom papiru izgleda da nije validan ni prepis posedovnog lista iz katastra nego da treba prepis lista nepokretnosti!
Ja to zovem: JEBE LUD ZBUNJENOGA!

Boki-Vl
08-02-10, 23:42
Pa treba im jos novca da napune budzet, i ja sam prosle godine predao prepis posedovnog lista ali nisam dobijo to obavestenje...

mityoo
09-02-10, 00:22
Ali tvoja katastarska opština i nije navedena u ovm obaveštenju! Ispadne da smo mi najgori kad od nas traže + ::novac::

Spajki
09-02-10, 00:30
@Mityoo
Da ti pruzim reci utehe? :lol: :lol:
jbg nisi sam {"{":

grunt
10-02-10, 15:48
Recite vi meni koji broj se upisuje u onaj obrazac za stoku takozvani HID broj,o cemu se tu radi dali je to broj sto se nalazi na pasosu zivotinje ID broj?Ili to neko izdaje ovde koga god pitam kazu nismo obavesteni ko kostunica i veterinari i vet inspekcija.

mityoo
10-02-10, 20:24
@Mityoo
jbg nisi sam {"{":
Bio danas u upravi za trezor {"{": {"{": {"{":
14 novih prepisa lista nepokretnosti treba da izvadim za parcele koje su registrovane od ranije.... još plus 10-ak novih.... Ima da se isprazni novčanik!

mirko_markovic67
10-02-10, 22:52
Grunt to je ID broj imanja onaj sa 12 cifara juče sam registrovao i tako su mi rekli.

grunt
11-02-10, 21:42
Grunt to je ID broj imanja onaj sa 12 cifara juče sam registrovao i tako su mi rekli.
Znaci onaj sa pasosa,i nisi imao problema ovde se digla citava gungula sto se tice tog broja jedni ovako jedni onako j...e jud zbunjenog

Lord Ogy
16-02-10, 12:22
Znate da uvek kada dodjete na salter ne moze to da se zavrsi tek tako, postoji ono ogranicenje FJP (fali jedan papir). Voleo bi da je ovo ipak konacna verzija uredbe, a ne kao prosle godine kada su naknadno saopstili da poljoprivredni penzioneri ipak moraju da budu uskraceni za pun iznos subvencije. Sto stvarno nije imalo smisla! Zato naoruzani strpljenjem pravac sa svim papirima u red za obnovu.

tarana
16-02-10, 14:29
14 novih prepisa lista nepokretnosti treba da izvadim za parcele koje su registrovane od ranije....

zašto?

paracinac
16-02-10, 17:55
zato sto je covek davao posedovane listove pre kada je registrovao a sada im palo na pamet da mora list nepokretnosti pa moras sve iznova bez obzira dali si vec to registrovao ili ne mora iskljucivo list nepokretnosti i sad ok prihvatim ja to i odnesem mu kad on meni trazi da napravim nove ugovore u sup sto koristim jednu njivu od 4h sa tim vlasnikom na broj nepokretnosti posto ugovor radjen na posedovan list e tu sam popizdeo jer taj u Bec zivi i gde sada da ga nadjem ali mi ovaj iz trezora obecao da ce se raspitati dali moze da ostane to kao pre ili ne to cu znati sutra za to me ne drziteme za rec!!!

milan_spay
17-02-10, 00:05
@Mityoo
jbg nisi sam {"{":
Bio danas u upravi za trezor {"{": {"{": {"{":
14 novih prepisa lista nepokretnosti treba da izvadim za parcele koje su registrovane od ranije.... još plus 10-ak novih.... Ima da se isprazni novčanik!

Idemo tvojim stopama...

mityoo
17-02-10, 08:19
@ Tarana

Zbog ovog:

http://poljoinfo.com/poljoprivreda/subvencija-za-2010-godinu/msg108674/#msg108674

dragansavin
17-02-10, 14:37
mene zanima sto se tice produzetka reg. zadni papir dal treba sve da se preda fotokopija LK itd... a i to za stoku mi nije bas jasno

branko
17-02-10, 15:43
Ja sam danas obavio obnovu registracije.

Nisam ništa menjao stanje što se tiče parcela, tako da to samo popuniš onaj obrazac gde imaš pojedine kolone osenčene i gotovo. Malo me zbunjuje to što se ne traži kultura po imenu (kukuruz, pšenica itd) nego kao tip kulture (žitarice, industrijsko bilje itd). To je sada mnogo pojednostavljeno, ali sve imam osećaj da se iza toga nešto krije.
Za životinje su nešto iskomplikovali, jer se traži da sve budu pod veterinarskim nadzorom, tj. traže se šifre sa uverenja o cepljenju životinja... Tako sam ja razumeo ovog u trezoru. Budući da nemam više nikakvih životinja - nisam dublje ulazio u analizu toga.

Spajki
18-02-10, 22:11
A tim pojednostavljenjem ministarstvo nece imati uvid koliko je posejano koje kulture (oznacili smo samo ''zitarice'' , ''industrijsko bilje'' ...)tako da se zapita covek zbog cega se radi registracija i koja je njena svrha? ^-^

drobi
23-02-10, 13:29
A tim pojednostavljenjem ministarstvo nece imati uvid koliko je posejano koje kulture (oznacili smo samo ''zitarice'' , ''industrijsko bilje'' ...)tako da se zapita covek zbog cega se radi registracija i koja je njena svrha? ^-^

Ovako nam nece moci trazit racuna za semensku psenicu, moze dalje sa tavana. :D

Deni
23-02-10, 15:45

Ovako nam nece moci trazit racuna za semensku psenicu, moze dalje sa tavana. :D

tu jesi u pravu,al ti ništa ne znači jer nemaš onda ni fiskalne račune za seme sa tavana

darks
23-02-10, 20:34
zdravo svima.
meni konkretno nije jasno s obzirom da sam vec registrovan ,dali mi je potrebno da sada vadim nove posedovne listove za povrsine koje nisu pod zakup nego se vode na clanove gazdinstva tj moje ukucane.
Dali neko zna.

branko
23-02-10, 21:24
1. Trebalo bi da se predstaviš.
2. Meni nisu uopšte tražili te posedovne listove, tako da je to različito od opštine do opštine.

dragansavin
24-02-10, 19:15
neka mi neko pomogne ko je obnovio reg. sta treba da upisem u vezi sifara dal kukuruz i psenica idu zajedno ili pisem psenica 11.1 a kukuruz 11.2 ili kako samo hitno

darks
24-02-10, 19:23
predstavio sam se u caffe/u al ok,
Darko mi je ime.
hvala na odgovoru videcu ovih dana >:({

iceburn
24-02-10, 19:24
Treba upisati samo 11.1 tacna kultura ih ne zanima,obe kulture podpadaju pod zitarice.

dragansavin
24-02-10, 19:44
jesi siguran izvini sto pitam

iceburn
24-02-10, 19:48
Danas predao papire,treba upisati samo grupu u kojoj usev pripada ne i tacan usev.

dragansavin
24-02-10, 19:57
hvala ti puno

iceburn
24-02-10, 19:59
Tu smo da se pomazemo >:({

ralekiraj
25-02-10, 15:15
Danas bio da obnovim registraciju, sluzbenik koji to radi pijan vec u pola 9. :<<>

dragansavin
25-02-10, 15:48
i ja sam danas isao da obnovim registraciju

šandor
09-03-10, 14:52
Najverovatnije će da produže registraciju (obnovu) gazdinstva do 15. aprila. Ali ne čekajte zadnji dan jer je to za sad 31. mart.

branko
09-03-10, 15:03
To samo znači da će se i predaja zahteva za premije pomeriti, pa samim tim i isplata premija. ::lose::

Zrenjaninac
09-03-10, 15:09
Neće se pomeriti tako je bilo i prošle godine i podnosili smo 1 maja.Ma ljudi kaže mi danas službenik što radi u trezor a i ja se uverio nema uopšte gužve kaže ako na dan dođu njih pedesetak to je sve nemaju na nivou Zrenjanina prijavljeno 1.500 gazdinstava.

Green
09-03-10, 15:20
Pomeranje roka za obnovu registracije rade zbog drzavne zemlje za koju se cekaju ugovori.
Cula sam pre neki dan na tv da su ljudi jos letos izlicitirali i platili, a ugovore jos cekaju.
Inace i ja sam bila juce da obnovim registraciju, guzve nema bilo 5-6 ljudi.

adamov zoran
09-03-10, 20:09
postigli su cilj malo obnovljenih registracija nece imati veliki trosak mozda se i drzava oporavi

bacsku
09-03-10, 20:15
jeste ki čuli da naš dragi ministar možda će da ostane bez fotelje

Zoran0230
09-03-10, 21:30
Ne bojim se ja za njega.

radivoj.nadlacki
09-03-10, 22:38
Nasa posla uvek 3/4 obnovi registraciju poslednje nedelje... jos je rano >:({

Zoran0230
09-03-10, 22:41
Čekaj da mi hobisti krenemo - dapopunimo broj.

ognjen74
09-03-10, 22:45
ali dzabe kad uredbe mogu da izadju i posle te poslednje nedelje .

Dr.Gruja
09-03-10, 23:07
Pa moramo da cekamo zadnji dan jer mislimo da ce se i uredba o registraciji mizda menjati ili cemo izmenu uredbe cuti u maju kao i lane. >:({ {"{": ::novac:: :veseljak:: ::spreman na sve::

paorpaor
10-03-10, 10:04
Ja jos nisam obnovio registraciju jer mi jos nije stigao ugovor iz ministarstva za drzavnu zemlju. {"{":

talianu
10-03-10, 11:36
Možeš da dopuniš naknadno dokumentaciju.

Green
10-03-10, 11:37
Ja jos nisam obnovio registraciju jer mi jos nije stigao ugovor iz ministarstva za drzavnu zemlju. {"{":

Isti slucaj sto se ugovora tice, cekam tri ugovora i dva aneksa, ali obnovila sam registraciju, a oni ce, nadam se, stici da mogu upisati.

agrosrce
10-03-10, 14:21
u opštini Novi Bečej danas su stigli potpisani ugovori za državnu zemlju izdatu u zakup.

mityoo
10-03-10, 16:01
A u Kikindi u katastru vraćaju nasleđenu imovinu na ime pokojnih pa ti dokazuj njima da si lane već vadio kod njih izvod na ime naslednika ":":{ ":":{ ":":{ ::lose:: ::lose:: {"{": {"{": {"{":

Green
10-03-10, 18:24
u opštini Novi Bečej danas su stigli potpisani ugovori za državnu zemlju izdatu u zakup.

A kad je bila licitacija za to zemljiste za koje su stigli ugovori?

rasa02
10-03-10, 19:16
Najverovatnije će da produže registraciju (obnovu) gazdinstva do 15. aprila. Ali ne čekajte zadnji dan jer je to za sad 31. mart.

Zna li neko hoce li biti produzenja registracije?Kod nas je ludnica u katastru,imam da zavrsim jos neke uknjizbe ali sumnjam da cu uspeti sve da zavrsim do 31.marta ":":{

šandor
10-03-10, 19:19

Meni su rekli juče u registru da će najverovatnije produžiti .

šandor
12-03-10, 17:30
Sad sam u dilemi nešto sam zaj..bo {"{": . Ako se briše celo gazdinstvo tu zemlju neće da priznaju za registraciju ?? Ja sam uzeo u zakup zemlje koje su prošle godine bili registrovani i ove godine taj gazda obrisao gazdinstvo i sad ja da li imam ili nemam prava na subvenciju ako tu zemlju registrujem ?? ;D}

Post je spojen: 1268409928________________________________________ _________
Možda i može ^-^ . Ima samo zabrana za nosilaca da ne može ponovo da se registruje ali zemlja može ....

"U slučaju brisanja poljoprivrednog gazdinstva iz stava 1. tač. 1) i 2) ovog člana, isti nosilac poljoprivrednog gazdinstva, odnosno član tog poljoprivrednog gazdinstva, ne mogu ponovo da registruju poljoprivredno gazdinstvo u roku od godinu dana od dana brisanja iz Registra."

Da li neko zna nešto konkretno u vezi ovoga ? ;D}

talianu
12-03-10, 19:11
Šandore možeš da registruješ tu zemlju bez problema stare nosioce RPG odjaviš i oni ulaze u pasivan status tri godine ako im ne ostane bar 0,5 ha u registru!Ti ako registruješ dobićeš subvenciju bar su meni tako rekli jer sam imao istu situaciju.

agrosrce
08-04-10, 14:56
Registracija poljoprivrednih gazdinstava produžena do 15. aprila 2010. godine
http://www.agroinfo.in.rs/vesti410.html

šandor
08-04-10, 15:02

Meni su rekli juče u registru da će najverovatnije produžiti .

Šta sam rekao ::namigivanje::

paorpaor
08-04-10, 17:52
...ali samo za one koji nisu dobili ugovor od ministarstva za drzavnu zemljubarem je tako u Backopalanackoj upravi za trezor.

Green
08-04-10, 21:51
i kod nas u Somboru je produzeno samo za drzavnu zemlju, srecom ugovori su mi stigli, tako da vise nemam tu brigu 8)

cukaneca
09-04-10, 08:25
i od tih 220.000 koliko placa penziono osiguranje? ja sam obnovio ali ne placam.

bacsku
09-04-10, 08:27
poduženo, jer je obnovljeno samo oko 220.000 gazdinstva, a to je oko polovina od prošle godine

diklofen
09-04-10, 09:07
Pa verujem da nije ni pola.Mislim možda i jeste više od pola ali pravo na dobijanje subvencija neće ostvariti ni pola od tog broja.

Zoran0230
09-04-10, 14:30
I ja sam obnovio ali ne plaćam PIO-Ne verujem da će biti više od 20000 gazdinstava koji će ostvariti subvencije a kažu kako pomažu poljoprivredu-Tih 20000 ne bi nahranilo ni frtalj Beograda a šta ćemo sa ostatkom Srbije?

peto1
09-04-10, 16:30
Neko otvara a neko zatvara gazdinstvo.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/110801/Zbog+politi%C4%8Dara+prodajem+farmu+rasnih+krava!. html

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=175793&title_add=%C5%A0ansa%20pod%20plastenikom&kword_add=plastenici

dalibor79
09-04-10, 20:40
produzena je registracija za sve poljoprivrednike a sto se tice drzavne svojine nju mozes nakdnadno da dopises evo citata iz jedne od uredbi
"Ако после истека рока за обнову регистрације из става 1. овог члана дође до промене пољопривредне културе на пољопривредном земљишту, носилац пољопривредног газдинства дужан је да изврши исправку ових података до 30. априла текуће године.
Ако носилац пољопривредног газдинства после истека рока за обнову
регистрације из става 1. овог члана, али не касније од 30. септембра за текућу годину, достави уговор о закупу земљишта у државној својини, то земљиште ће се уписати у Регистар"
sto znaci 30 septemnar za zemljiste u drzavnoj svojini
>:D >:D >:D >:D >:({

tomica
12-04-10, 12:19
imam pitanje ako neko zna da odgovori tacno . Da li je za novoprijavljene u fondu PIO zemljoradnika rok do 30 aprila ili to moze biti i 15 septembar [karikiram] zbog subvencija za koje se zahtevi primaju do 30 sept.

rasa02
12-04-10, 12:21
imam pitanje ako neko zna da odgovori tacno . Da li je za novoprijavljene u fondu PIO zemljoradnika rok do 31 aprila ili to moze biti i 15 septembar [karikiram] zbog subvencija za koje se zahtevi primaju do 30 sept.

I mene je prosle godine isto pitanje mucilo.Bitno je da ne podnosis zahtev za subvencije dok ne zavrsis sve u PIO poljorivrede zato sto oni tog dana kada podneses zahtev proveravaju dali si prijavljen ili ne na PIO poljoprivrede,naravno krajnji rok za to je 30.septembar >:({

tomica
12-04-10, 12:36
ma da svakako tako je logicno ali tu me neki uporno ubedjuju za taj rok a i u upravi za trezor ne mogu garantovati sto posto kao kad se radi provera u sistemu za subvencije onda se zna jel kasno ili nije a ti si uspeo sa kasnijom prijavom?

rasa02
12-04-10, 12:40
Ja sam prijavu zavrsio 16.aprila prosle godine,znaci posle roka za registraciju poljoprivrednog gazdinstva a resenje sam dobio tek tamo negde pocetkom septembra kada sam i podneo zahtev za subvencije.

tomica
12-04-10, 12:53
ok >:D

agrosrce
15-04-10, 11:02
imam pitanje ako neko zna da odgovori tacno . Da li je za novoprijavljene u fondu PIO zemljoradnika rok do 30 aprila ili to moze biti i 15 septembar [karikiram] zbog subvencija za koje se zahtevi primaju do 30 sept.
Ako ste sklopili ugovor sa PIO fondom u 2010. godini i nemate dug iz 2009. godine potrebna vam je potvrda koja dokazuje da ste tek u 2010 sklopili ugovor sa PIO fondom, a naravno nemate za 2009. godinu duga pa ništa i ne trebate da izmirite do kraja aprila.

tomica
16-04-10, 21:28
ma i ja tako razmisljam ;D} ;D}

gvozdeni
21-04-10, 23:39
Za one koje od ove godine uplacuju doprinos za penziono osiguranje,(ne znam da li se to odnosi i na one koji su uplacivali prethodnih godina),rok je do 30 aprila(ima prica da ce ga produziti),da se dobije resenje,tj. uplatnica za penziono osiguranje,i sa tim se ide u trezor da se podnese zahtev za subvencije.Znaci uslov za subvencije je uplata doprinosa.
Ovo se odnosi za postojece gazdinstvo,ciji nosilac od ove godine uplacuje penziono,a gazdinstvo je registrovano prethodnih godina,a oni koji sada otvaraju gazdinstvo,cuo sam da ima slucajeva u selu,su ove godine oslobodjeni placanja doprinosa za PIO,i dobijaju subvencije.
Danas bio u Novom Sadau,u PIO-u kao jos pedesetak "srecnika",uopste ne kontam zasto su postavili tako ostar rok,pogotovo jer sve zavisi od tako "efikasne" sluzbe kao sto je PIO... ::lose::

Spajki
03-05-10, 23:05
Za one koje od ove godine uplacuju doprinos za penziono osiguranje,(ne znam da li se to odnosi i na one koji su uplacivali prethodnih godina),rok je do 30 aprila(ima prica da ce ga produziti),da se dobije resenje,tj. uplatnica za penziono osiguranje,i sa tim se ide u trezor da se podnese zahtev za subvencije.Znaci uslov za subvencije je uplata doprinosa.
Ovo se odnosi za postojece gazdinstvo,ciji nosilac od ove godine uplacuje penziono,a gazdinstvo je registrovano prethodnih godina,a oni koji sada otvaraju gazdinstvo,cuo sam da ima slucajeva u selu,su ove godine oslobodjeni placanja doprinosa za PIO,i dobijaju subvencije.
Danas bio u Novom Sadau,u PIO-u kao jos pedesetak "srecnika",uopste ne kontam zasto su postavili tako ostar rok,pogotovo jer sve zavisi od tako "efikasne" sluzbe kao sto je PIO... ::lose::

Pa od cega da daju za subvencije ^-^ -punjenje budzeta novcem ::novac::

Stanislav
04-05-10, 18:30
Ja sam platio 30 aprila penziono a otislo na racun socijalnog,pogresno popunjeno jer nigde ne pise na koji racun treba, danas sam ispravio i prebacio pare na penziono, pa me interesuje posto sam prosao rok da li cu dobiti subvenciju,jer sam lane poceo da uplacujem penziono.Aj ljudi ako neko zna nesto ovome da mi javi pojescu se ziv ::pomoc:;

delboj
15-05-10, 01:59
pozdrav svima, mene zanima kakvi su troskovi gazdinstva i dali moze da se neuplacuje staz i zdravstveno?
otvorio sam pre neki dan i pravim plastenik a nebih uplacivao penziono.
hvala unpred

Zoran0230
15-05-10, 10:14
Može ali onda nećeš imati pravo na subvencije,samo za refakciju nafte

peto1
15-05-10, 10:23
@ delboj

Ako si prijavio poljoprivredno gazdinstvo oni te automatski duze i za penzijsko. Poslace ti na kucnu adresu koliko treba da platis. A ti kako oces platis ili neplatis samo ce ti se dug povecavati sa kamatom.

delboj
15-05-10, 10:59
nemam ja neka velika ulaganja na jednom plasteniku da bih dobijao neke subvencije pa zato mislim da mi se to neisplati a gazdinstvo sam morao registrovati da bih ga dobio.
a ja sam to zamislio ovako: ako se isplati to radit mozda bi se sirio i onda bih uplacivao a to je za godinu dve
sad neznam ako ne placam a oni posalju pa posle sa kamatom a ja ni to neplacam dali posle mogu da me terete na sudu ili tako nesto, ili ja po zakonu nemam obavezu da placam penziono i zdravstveno >:D
hvala svima

Zoran0230
15-05-10, 14:06
Ako si negde zaposlen mogu da ti prdnu pod prozor

delboj
15-05-10, 15:34
jos uvek jesam ali uskoro necu biti nigde. idem na biro :(
pa neznam sta sad da radim.
pomagajte 8)

Zoran0230
15-05-10, 21:39
Onda neka ti je Bog u pomoći,moraš sam rešiti da li možeš ili hoćeš da uplaćuješ PIO,samo neće ove subvencije još dugo

delboj
15-05-10, 21:48
pa ja necu. samo pitam jel to tako moze.
da imam gazdinstvo a ne uplacujem pio.
mislim jel to zakonito, ne trebaju mi subvencije

meshter
15-05-10, 21:51
Komsija ne moras da uplacujes PIO ako imas gazdinstvo.

Zoran0230
15-05-10, 21:52
Možeš samo koji će ti onda,jedino ako hoćeš neki kredit ali ako ne uplatiš PIO od toga nema ništa

delboj
16-05-10, 01:04
ma ja sam dobio nepovratni kredit od nekih stranaca (humanitarne organizacije).
dobio sam plastenik ali je bio uslov da otvorim gazdinstvo.
ja ga sad mogu i ugasiti ali nebih ako nisu neki veliki troskovi (bez pio)
a ja nemam pojma o tome
ako jos neko nesto ima da mi kaze, posavetuje hvala unapred 8)

mims
16-05-10, 01:32
Ako ne plaćaš PIO nemaš nikakavih troškova što se tiče gazdinstva.

zoran_vs
18-05-10, 20:30
u februaru sam podneo sve za produzetak registracije gazdinstva bez PIO jer sam zaposljen,i do dan danas mi nije stigao odgovor od njih.a za porez mi je stigla uplatnica,jesu azurni ! ::novac::

mityoo
18-05-10, 23:19
Pa ni netreba ništa da ti stigne....

mims
19-05-10, 15:42
Porez i registracija nema neke preterane veze.

zoran_vs
19-05-10, 15:59
pa prosle godine mi je stigla potvrda o produzetku registracije

mityoo
19-05-10, 21:35
pa prosle godine mi je stigla potvrda o produzetku registracije
^-^ ^-^ ^-^ Ja za to prvi put čujem....

Zoran0230
19-05-10, 23:44
Jeste,prošle godine smo dobili potvrde a ove nismo

markokurjega
28-05-10, 00:23
Ako ne plaćaš pio onda nemaš baš neke koristi od gazdinstva,sve se svodi na subvencije ja sam ove godine za 7,5 hektara zemlje za sav repromateriijal platio oko 150 000 i + pio mislim da je oko 60 000 a dobio sam subvencija 110 000 , pa mislim da se to isplati pogotovo na veće površine. a pare sam dobio preključe tako da su baš brzi što se toga tiče , i ne slažem se da subvencija neće biti još dugo ,naprotiv mislim da će to da potraje.

delboj
28-05-10, 18:35
ja imam 0.3 hektara i zasad jedan plastenik :lol:
pa mislim da mi nije bas isplativo ^-^

Post je spojen: 1275060957________________________________________ _________
a morao sam ga registrovati da bih dobio plastenik/ grant kredit

apostolovic
14-07-10, 23:07
Postovani Forumasi,

Interesuje me,jel i dalje aktuelno prijavljivanje poljoprivrednih gazdinstava u Srbiji:lol:

Ja bih zeleo da se bavim uzgojem japanskih prepelica,radi proizvodnje jaja i mesa...

Osim prepelica,sta mi sve jos treba da bih prijavio gazdinstvo?

Dobar dan i dobrodošli na Poljoinfo.Po kućnom pravilu foruma treba da se predstavite u temi http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/.
Pozdrav od moderatora.

gogi666
01-10-10, 21:39
1. Momci ima li ko volje da postavi primer ugovora o zakupu zemlje?
2. Na sta moram da obratim paznju kod racuna za subvencije?Cujem spominju se neki pecati na racunima, fiskalni+gotovinski:lol:
Znamo kakvi su nasi sluzbenici ":":{
Nebi da odem tamo da me neka baba jebe sto nisam sredio papire!

Pomoc,pomoc >:D

Hvala!

Okrim
01-10-10, 22:29
@ gogi

Iako nisam registrovan imam dva primera ugovora o zakupu. Jedan je sa, a drugi bez nadoknade (arende) zakupa, ali ti moram poslati na e-mail jer je Word formatu pa ga ti možeš menjati prema potrebi. Ako ti nije hitno sutra ću ga konvertovati u drugi format pa i drugi posetioci foruma mogu to skinuti, ali o tome se moram posavetovati sa urednicima. Javi mi se na PP da znam šta ti stvarno treba.

Pozdrav od Mirka iz Kule. >:D

Nikola.KV
10-10-10, 00:16
Ja sam pravio ugovor o zakupu.
Prvo su ti generalije:ko daje a ko zakupljuje zemlju.POsle toga sta se konkretno daje u zakup,obavezno sa katastarskim brojevima parcela.Onda na koliko vremenski se daje-uzima u zakup.Posle toga uslovi-cena zakupa(preporucujem simbolicnu sumu,zbog moguceg poreza,a vi usmeno se dogovorite i isplatite),i obaveze zakupca i zakupodavca jedni prema drugima.Onda navedi i u kojim slucajevima se moze raskinuti ugovor-neplacanje,itd.I na kraju navedi da je u slucaju spora nadlezan sud u mestu prebivalista zakupodavca.
OBAVEZNO overi u sudu,i napravi u minimum 3 primerka,a trebalo bi bar 5.
Fiskalni racun mora biti overen pecatom prodavca pozadi,i sa profakturom.

kat
12-11-10, 02:49
A sada moj slucaj... Moj otac je vlasnik zemlje 3.7 ha. posto je stariji covek ja sam se prijavila kao nosilac PG i morala sam da zakljucim ugovor o zakupu zemljista, navela sam bez naknade i overila u sudu. Medjutim ove godine mom ocu stize resenje da plati porez na prihod od nepokretnosti ;D} oko 5.000 dinara. Nije mene zabolela cifra koju on tj. ja trebam da platim ovoj drzavi nego sam odnos drzave prema coveku. Isla sam u poresku upravu gde me je jedna brkata bledo gledala a debeli mi je rekao da sam i dobro prosla i da ne vredi da se zalim jer to niko nije dobio. Pokusala sam da im objasnim da moj otac nema stvarnog prihoda od tog zakupa i zasto da placa porez na nesto sto nije dobio?? Kontaktirala sam i poresku upravu u kragujevcu i ljubazna gospodja mi je preko telefona rekla da treba da osnujem grupu za pokretanje inicijative da se to ispravi u ministarstvu finansija, ministarstvu poljoprivrede, bla bla bla.... STVARNO SRAMOTA!

Cuca
12-11-10, 19:16
Da li se može otvoriti poljoprivredno gazdinstvo na maloletno lice?

Dobar dan i dobrodošli na Poljoinfo.Po kućnom pravilu foruma treba da se predstavite u temi http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/.
Pozdrav od moderatora.

d.j.grljanac
15-11-10, 01:08
Све што држава понуди нама смртницима дефинитивно се заснива на подвали, у сваком послу који започнем неравноправно делим зараду са државом а кад у послу пропаднем - пропаднем сам.
Неко овде рече да је задовољан субвенцијама, ја нисам и од прошле године не обнављам регистрацију газдинства јер не желим да учествујем у мутљавинама, фингирањима и подваљивањима.
Ако држава хоће да нас испоштује нека нам поштено плати наше производе а не мало-мало па се досете како да нас ојади.

DusanA
15-11-10, 10:37
A sada moj slucaj... Moj otac je vlasnik zemlje 3.7 ha. posto je stariji covek ja sam se prijavila kao nosilac PG i morala sam da zakljucim ugovor o zakupu zemljista, navela sam bez naknade i overila u sudu. Medjutim ove godine mom ocu stize resenje da plati porez na prihod od nepokretnosti ;D} oko 5.000 dinara. Nije mene zabolela cifra koju on tj. ja trebam da platim ovoj drzavi nego sam odnos drzave prema coveku. Isla sam u poresku upravu gde me je jedna brkata bledo gledala a debeli mi je rekao da sam i dobro prosla i da ne vredi da se zalim jer to niko nije dobio. Pokusala sam da im objasnim da moj otac nema stvarnog prihoda od tog zakupa i zasto da placa porez na nesto sto nije dobio?? Kontaktirala sam i poresku upravu u kragujevcu i ljubazna gospodja mi je preko telefona rekla da treba da osnujem grupu za pokretanje inicijative da se to ispravi u ministarstvu finansija, ministarstvu poljoprivrede, bla bla bla.... STVARNO SRAMOTA!

[Porez mora da se plati, bez obzira da li je zemlja u zakupu ili ne i da li je bez nadoknade ili ne.
Porez mora da se placa, kako mislis da on ne treba da plati porez ? Vlasniku zemljista svake godine treba da signe poresko resenje za tu zemlju, kao sto se placa i za kucu i za stan itd.
[/quote]

d.j.grljanac
16-11-10, 22:57

[Porez mora da se plati, bez obzira da li je zemlja u zakupu ili ne i da li je bez nadoknade ili ne.
Porez mora da se placa, kako mislis da on ne treba da plati porez ? Vlasniku zemljista svake godine treba da signe poresko resenje za tu zemlju, kao sto se placa i za kucu i za stan itd.

[/quote]

Овде се не ради о тој порези, редовној, ради се о нечасној порези где нема основа за опорезивање јер се не остварује никакав доходак, закуп без надокнаде.

futurefarming
17-11-10, 00:01
Mnogo je takvih primera ali da ne idem u :){{

agrosrce
18-11-10, 09:35
Mislim da je vreme da se polako počne spremati za poslovanje u novoj poslovnoj 2012 godini.
Država je propisala pravila ponašanja (koja se verovatno neće menjati ni u narednoj godini) i svi oni koji žele da posluju u ovim novim okolnostima moraju da se pripreme kako bi kao prvo platili ono što se mora platiti, a potom i kako bi ostvarili prava na povrat sredstava (subvencije). Oni koji su ovo shvatili predhodnih godina sada već znaju kako će prilagoditi svoje poslovanje ovakvom načinu poslovanja (Ovde se misli pre svega na aktivnosti vezane za "papirologiju"). Onima koji ove godine žele da se opredele za prijavljivanje u PIO fond i dobijanje (subvencija) će biti potrebne pravovremene informacije šta i kako treba uraditi, a pored tih informacija biće im potreban i kalkulator (digitron) kako bi mogli da se preračunaju dali im se sve to isplati.
Naravno oni koji ne žele da registruju svoja gazdinstva ili koji ne žele da uđu u sistem PIO osiguranja na to imaju puno pravo. Oni sami odlučuju šta je za njih najbolje i na njih se naravno ova informacija ne odnosi.

Dolovac
02-12-10, 20:10
Imam jedno pitanje:Otac mi ima registrovano gazdinstvo ali je mirovalo 2 godine od kako je uslov placanje PIO,u medju vremenu deda mi je registrovao gazdinstvo i sva zemlja je prebacena na njega kako bi skupio dovoljno godina za penziju.Sada deda ide u penziju a otac bi da opet obnovi gazdinstvo,da li je potrebno da bi ostvario subvencije u 2011 da plati PIO i u 2010 i 2011? Mozda sam ga malo zamrsio :lol: ali shvatate me sta hocu pitati? Unapred hvala >:({ >:D

tomica
02-12-10, 20:16
ako ti je otac imo zemlju na sebi u katastru a nije bio osiguran po drugoj osnovi trazice i prosle godine

Dolovac
03-12-10, 21:35
ako ti je otac imo zemlju na sebi u katastru a nije bio osiguran po drugoj osnovi trazice i prosle godine
Hvala druze >:({ >:({

Krlemrle
14-12-10, 00:57
Ajd` da vidimo šta može da se uradi sa mojim slučajem. Ja sam u radnom odnosu i bavim se poljoprivredom kao sporednom delatnošću. Moram jer mi je žena nezaposlena i bez izgleda da se zaposli dogledno vreme. Nemam svoje zemlje čak ni ispod noktiju, a kamo li negde drugde, ali već nekoliko godina unazad držim jedan hektar u zakup. Supruga je dakle nezaposlena i poseduje na svoje ime 0,36 ha obradive zemlje. Živimo na istoj adresi gde i moj otac koji ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo i 3,71 ha u posedu. On je od ove godine u penziji, pa automatski nema govora o aktivnom statusu. :<<>

1. Da li uopšte postoji način da moja supruga registruje poljoprivredno gazdinstvo iako nema tih minimalnih 0,5 ha na svoje lično ime, a živi na istoj adresi gde i moj otac koji bi joj rad ustupio svoju zemlju?
2. Da li država za subvencije po hektaru priznaje i hektare od zakupa(uz ugovor, narvno) i ustupanja bez nadoknade(takođe sa overenom izjavom) ili isključivo sopstveni posed? ^-^

Molim vas, pomozite! Sad će proleće.

Nikola.KV
14-12-10, 00:59
@krle
Moze da registruje i ostvari subvencije na osnovu Ugovora o korisccenju zemljista ili zakupu,koji mora biti overen u sudu.

Krlemrle
14-12-10, 01:24
Hvala, Nikola, baš me je iznenadio ovako brz odgovor! Znam da mora da se overi u sudu ili opštini, to je sitna stavka, samo sam čuo da ne priznaju ništa osim vlasništva i to sam čuo ne od jedne osobe.
Na primer moj pašenog se bavi isključivo poljoprivredom i ima registrovano gazdinstvo. Isplatili su mu podsticajna sredstva za njegovih stotinak hektara, a nisu mu isplatili za dva hektara što su na ženino ime. Nije nemoguće ni da su oni zaboravili da to ustupanje stave na papir i overe.
Drugi ljudi su mi pak govorili da može, ali nema nikoga u blizini sa sličnim primerom kao što je naš.

Nikola.KV
14-12-10, 11:18
Ja imam reg gazdinstvo na sebe,a zemlju sam uzeo u zakup.Mora da bude ugovor overen,a sud je zakon po tom pitanju.I naznacite na koji vremenski period se zakupljuje-daje na koriscenje,da te zbog toga nezezaju.Npr,1 god,3,5,nebitno,al nek ima upisano.Ako te sta jos interesuje pitaj slobodno.

agrosrce
14-12-10, 12:18
Ajd` da vidimo šta može da se uradi sa mojim slučajem. Ja sam u radnom odnosu i bavim se poljoprivredom kao sporednom delatnošću. Moram jer mi je žena nezaposlena i bez izgleda da se zaposli dogledno vreme. Nemam svoje zemlje čak ni ispod noktiju, a kamo li negde drugde, ali već nekoliko godina unazad držim jedan hektar u zakup. Supruga je dakle nezaposlena i poseduje na svoje ime 0,36 ha obradive zemlje. Živimo na istoj adresi gde i moj otac koji ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo i 3,71 ha u posedu. On je od ove godine u penziji, pa automatski nema govora o aktivnom statusu. :<<>

http://www.agroinfo.in.rs/uredbe1.php
1. Da li uopšte postoji način da moja supruga registruje poljoprivredno gazdinstvo iako nema tih minimalnih 0,5 ha na svoje lično ime, a živi na istoj adresi gde i moj otac koji bi joj rad ustupio svoju zemlju?
2. Da li država za subvencije po hektaru priznaje i hektare od zakupa(uz ugovor, narvno) i ustupanja bez nadoknade(takođe sa overenom izjavom) ili isključivo sopstveni posed? ^-^

Molim vas, pomozite! Sad će proleće.

pogledajte ovaj link možda vam pomogne
http://www.agroinfo.in.rs/uredbe1.php

medjanac
15-12-10, 11:11
Pa sad zavisi od podrucja kako ko trazi.
Ja obicno u svojoj mesnoj zajednici uzmem ugovor o zakupu popunim ga kuci sa ispisanom povrsinom zemljista koju radim,na koliko god.(1 ili 5 god) i kojoj ceni il protivrednosti vratim se u MZ sa covekom ciju zemlju radim podpisemo ugovor i uplatim uplatnicu i stvar je resena
kasnije ides u katastar de vadis povrsinu tog zemljista i kao dokaz to predajes kada dodje vreme za to iz katastra se vadi samo jednom al ugovor pravis po isteku.
taj zakon jos uvek vazi mada sam i ja nacuo nesto da nece vise davat subvencije za zakupno zemljiste

Nikola.KV
15-12-10, 11:12
po tom principu i ja radim

petar72
16-12-10, 14:15
Da bi supruga dobila subvencije mora da se prijavi na PIO ako vec nije bila do sada, inace nista od subvencija.

Nikola.KV
16-12-10, 17:09
Kod nas nije obavezan PIO,mislim da smo bili "na margini" ove godine.

Zoran Kostović
16-12-10, 18:13
I ove godine imamo status marginalnog područja (što i jesmo u suštini).

Nikola.KV
16-12-10, 18:14
Mi smo na svim marginama.
Mislis i 2011?

Zoran Kostović
16-12-10, 18:20
Da, sigurno i 2011-e. Imam pouzdane informacije. Jednim delom i zbog zemljotresa.

Nikola.KV
16-12-10, 18:22
Meni istice ugovor iduce god,taman dobro.

Zoran Kostović
16-12-10, 18:28
Odlično, duguješ piće i pumpu za gorivo. :lol:
Dobra je stvar da neće biti standardne obnove registracije gazdinstava već samo prijavljivanje eventualnih promena.

Nikola.KV
16-12-10, 18:29
Tako je bilo i ove god,cini mi se

Zoran Kostović
16-12-10, 18:32
Ne, ove godine je postojala obaveza obnove registracije gazdinstva (čekanje u redu do besvesti), pa onda drugi put podnošenje zahteva za subvencije i ostalo (opet čekanje i danguba).

Nikola.KV
16-12-10, 18:35
Nesto jeste bilo,al bez cekanja :D

srkitransporter
22-12-10, 17:05
e posle finog iscitavanja ove teme imam ja par pitanja...

trebao bih da reg poljoprivredno gazdinstvo, imam 1ha zemlje na svoje ime i planiram da uplacujem PIO jer gazdinstvo registrujem iskljucivo zbog subvencija.

1.da li se PG registruje samo u periodu od 01.02 do 31.03.2011. godine ili mogu da odem kad hocu i da ga registrujem?
2.posto cu posle 31.03. kupiti verovatno jos zemlje i NA NJOJ cu saditi vocnjak kako ce se to odraziti na subvenciju jer ce mi biti prijavljen samo 1ha, da li ja mogu da izvrsim dopunu registracije u avgustu i da upisem jos hektar?
3.skupljam sve racune fiskalne+gotovinske tokom 2011 godine i sa tim racunima konkurisem za sredstva 2012 godine?
4.da li PG mora da sadrzi sve delatnosti kojim cu se baviti da bih posle mogao da ostvarim subvenciju npr planiram da zasadim sljivu i krusku, da li tamo navedem to ili se to uopste i ne navodi nego mogu da gajim i krave ako hocu?

sad mi je to prvo sto moram da uradim pa gledam da skupim sve informacije da nema posle iznenadjenja i da se vracam na nesto da ispravljam sto sam mogao obaviti jos prvi put kako valja... >:D

talianu
22-12-10, 19:28
Srki registracija je u određenom roku,naknadno ne možeš izvršiti dopunu.Za svaki slučaj ovu informaciju najtačniju ćeš da dobiješ u trezoru.To ti je za prva dva pitanja.
Treće ne razumem (nisi naveo) za šta želiš da konkurišeš,ako je podizanje višegodišnjih zasad to svakako čuvaj a u uredbi će biti jasno napisani u kom rokovima i za koju proizvodnu godinu(sezonu) možeš da konkurišeš u tekućoj godini.
4.Ako želiš da dobiješ podsticaj za voćarstvo moraš ga i prijaviti( ja sam isto morao).

srkitransporter
22-12-10, 19:43
hvala na odgovoru, a trece pitanje se odnosilo na subvencije drzave za podizanje visegodisnjih zasada(vocnjaka)... otici cu ovih dana do uprave za trezor da se ipak sto detaljnije raspitam... >:D

DusanA
30-12-10, 10:15
Gazdinstvo se registruje na teritoriji opstine na kojoj zivis, ne bilo gde, ako si na Starom Gradu onda tu i registrujes gazdinstvo, a ne tamo gde su ti parcele. Nema dopune za povrsine, parcele u avgustu, samo ona prva u prolece, a te dopune na koje ti mislis su vezane za subvencije na ono sto si vec prijavio na prolece (na primer 1ha), pa ako u prvom roku nisi imao dovoljno nakupljenih racuna, onda prijavljujes te racune za subvenciju kasnije u avgustu.
Ne konkurises sa racunima za sredstva. Racune dajes da bi opravdao troskove za vec prijavljeno gazdinstvo, to se odnosi za seme, djubrivo i gorivo. A subvenciju dobijas na osnovu prijavljenih hektara 1 ha = 14.000,00 din, znaci trebaju ti racuni na 14.000,00 din za seme, djubrivo i gorivo. Ako imas neke dugogodisnje zasade ili sl, onda je to druga prica, vece su sume, a i za prvi zasad imas nekakve podsticaje od drzave, to maras da ides u tvoj trezor da ti objasne, ja bas ne znam, bavim se samo ratarstvom. >:D

srkitransporter
30-12-10, 22:00
hvala na odgovoru i ovo mi puno znaci da znam gde da idem da se raspitujem, pa cu tamo sve da ih ispitam.. >:D

polke
31-12-10, 19:44
Pozdrav,

Imam i ja jedno pitanje.

Da li se moze prijaviti za subvenciju ako je gazdinstvo registrovano na zaposlenu osobu iz druge opstine?

Ja zivim i radim u Beogradu, a u selu bih da posadim krusku na oko 0.5ha, pa me interesuje da li bih mogao dobiti subvencije za to, ili da prijavljujem tashtu za gazdinstvo? :)

talianu
31-12-10, 20:16
Ne možeš ako je osoba zaposlena( ili možda može ali 100% ne možeš ostvariti pravo na subvenciju).
Možeš taštu da prijaviš ali joj moraš platiti i PIO.

polke
31-12-10, 20:18
Hvala na brzom odgovoru!

Krlemrle
07-01-11, 21:48
Svako može da registruje poljoprivredno gazdinstvo ako poseduje 0,5 hektara poloprivrednog zemljišta ili više bez obzira na to da li je zaposlen, samozaposlen, penzioner ili nezaposlen. Jedino što nije moguće uplaćivati PIO ukoliko se isti uplaćuje po drugom osnovu, a u tom slučaju registracija gazdinstva osim zbog povraćaja PDV-a za ograničenu količinu dizela, prava na besplatnu(do sada) analizu plodnosti zemljišta i drugih sitnijih privilegija nema smisla.

paorpaor
08-01-11, 12:36
Ne PDV-a vec na povrat akciza od dizel goriva >:D

apostolovic
10-01-11, 19:30
Postovani Forumasi,

ja planiram da se bavim uzgojem japanskih prepelica,i razmisljam da osnujem farmu istih.
Da bih taj posao legalizovao,jel ja na osnovu toga mogu da prijavim poljoprivredno gazdinstvo?
Inace,moja majka vec poseduje 3.5 ha zemlje,pa me zanima jel mogu ja na osnovu toga da prijavim gazdinstvo i da se bavim ovim poslom:lol:

DusanA
10-01-11, 22:14
Mozes ako ne radis nista drugo, tj ako zelis da ti bude aktivno gazdinstvo i da dobijas subvencije.
Aktivno gazdinsrvo znaci da ti penziono i socijalno idu preko gazdinstva, ako vec negde radis, onda, ovako ne mozes, u tom slucaju otvoris gazdinstvo na necije ime i placas mu penziono i zdravstveno (zena, mama,tata). I jos nesto, gazdinstvo registrujes na teritoriji na kojoj zivis, ne gde ti je zemljiste.

apostolovic
11-01-11, 05:48
Mozes ako ne radis nista drugo, tj ako zelis da ti bude aktivno gazdinstvo i da dobijas subvencije.
Aktivno gazdinsrvo znaci da ti penziono i socijalno idu preko gazdinstva, ako vec negde radis, onda, ovako ne mozes, u tom slucaju otvoris gazdinstvo na necije ime i placas mu penziono i zdravstveno (zena, mama,tata). I jos nesto, gazdinstvo registrujes na teritoriji na kojoj zivis, ne gde ti je zemljiste.

Hvala na ovim iscrpnim informacijama!
Samo me zanima jos jedna stvar oko prijave gazdinstva.
Naime,posto je moja majka vlasnik ovoga zemljista od 3.5 ha,ona ga je vec izdala u zakup coveku koji se vec bavi poljoprivrednom proizvodnjom "na veliko",i on vec ima perijavljeno poljoprivredno gazdinstvo,tako da je vec prijavio tu povrsinu zemljista koju je uzeo u zakup.
Da li mene to sprecava da prijavim na sebe poljoprivredno gazdinstvo,ako covek vec obradjuje nasu zemlju,a pri tom je prijavio u Registar?
S obzirom da ja nemam poljoprivredne masine,mene ratarska proizvodnja ne zanima mnogo,jer poljoprivredno gazdinstvo zelim da prijavim iskljucivo zbog farme japanskih prepelica.
Jer mislim da samim tim legalizujem posao oko farme, i da nemam problema oko plasmana robe na trzistu.... >:D

mirmag
11-01-11, 07:44
Sprecava te...to zemljiste prvo on mora da ispise iz gazdinstva,a tek onda ti mozes da ga upises u svoje...

apostolovic
11-01-11, 07:55
Ok!

Hvala puno na ovoj dragocenoj informaciji!!!

Veliki pozdrav! >:D

mims
11-01-11, 14:32
Ranije je moglo da se registruje i okućnica za specifičnu vrstu proizvodnje, kad bude izašla uredba o registraciji malo je prouči detaljnije.

srkitransporter
11-01-11, 16:33
koliko ja znam mozes da reg gaz i da uplacujes PIO iako si vec zaposlen jer PIO mozes da uplacujes po vise osnova(znaci mozes da otvoris 3 preduzeca i da sa svakoga uplacujes PIO i to ti povecava osnovicu za penziju), tako da ne vidim sto ne bi moglo to i kod polj gaz?

tarana
18-01-11, 11:45
ako si zaposlen, ne možeš plaćati PIO po osnovu poljoprivrede.
ne vidim ni ja što ne bi moglo, ali tako je.

bdanijel
25-01-11, 10:32
zna li neko kad ce poceti obnova registacije?

Dr.Gruja
25-01-11, 11:09

Hvala na ovim iscrpnim informacijama!
Samo me zanima jos jedna stvar oko prijave gazdinstva.
Naime,posto je moja majka vlasnik ovoga zemljista od 3.5 ha,ona ga je vec izdala u zakup coveku koji se vec bavi poljoprivrednom proizvodnjom "na veliko",i on vec ima perijavljeno poljoprivredno gazdinstvo,tako da je vec prijavio tu povrsinu zemljista koju je uzeo u zakup.
Da li mene to sprecava da prijavim na sebe poljoprivredno gazdinstvo,ako covek vec obradjuje nasu zemlju,a pri tom je prijavio u Registar?
S obzirom da ja nemam poljoprivredne masine,mene ratarska proizvodnja ne zanima mnogo,jer poljoprivredno gazdinstvo zelim da prijavim iskljucivo zbog farme japanskih prepelica.
Jer mislim da samim tim legalizujem posao oko farme, i da nemam problema oko plasmana robe na trzistu.... >:D

Kao što ti je već rečeno zemlja nemože biti registrovana u dva gazdinstva, a ako je već registruješ u svoje gazdinstvo morao bi i da je ti obrađuješ jer ako je daš u zakup a registruješ u svoje gazdinstvo i neko te za to prijavi mogao bi i na sudu da odgovaraš. >:({

borivoje
25-01-11, 18:41
Pozdrav,moj deda je poljoprivredni penzioner i ima registrovano gazdinstvo na njegovo ime,i jedino ima povracaj dela sredstva od nafte i nista drugo ni za djubrivo,ni seme...
Svu zemlju obradjujemo ja i otac.
Moje pitanje je da li mogu da registrujem gazdinstvo na moje ime i da ja budem nosioc da ne bude deda?
Još nešto da dodam,sa dedom ne živim na istoj adresi već u istoj opštini. ^-^

šandor
25-01-11, 21:28
Možeš da registruješ gazdinstvo na tvoje ime samo treba da izračunaš da li se isplati .

draganNb
25-01-11, 21:46
mozes da registrujes gazdinstvo,ali deda prvo treba da ugasi svoje,pa onda napravite ugovor u zakupu i tek onda mozes ti da ottvoris gazdinstvo. Imao sam isti slucaj pa znam,ako te jos nesto interesuje pitaj >:D

Dr.Gruja
25-01-11, 23:57
mozes da registrujes gazdinstvo,ali deda prvo treba da ugasi svoje,pa onda napravite ugovor u zakupu i tek onda mozes ti da ottvoris gazdinstvo. Imao sam isti slucaj pa znam,ako te jos nesto interesuje pitaj >:D

I prijaviš se za plaćanje penzionog i socijalnog osiguranja na poljoprivredu. >:({

draganNb
26-01-11, 00:11
to nije obavezno >:D

borivoje
26-01-11, 01:50
>:DHvala ::svaka cast::

Dr.Gruja
26-01-11, 11:05
to nije obavezno >:D

Takoje ako nećeš subvencije nije obavezno! >:({

apostolovic
28-01-11, 14:13
jel neko zna,kada ce poceti prijavljivanje poljoprivrednih gazdinstava za 2011. godinu:lol:

Nikola.KV
28-01-11, 23:46
Sredinom februara,tako su mi rekli u trezoru.

dejanriskic@gmail.com
30-01-11, 15:39
ja ima problem, hteo bih da registrujem gazdinstvo tj. na svoju babu koja prima poljoprivrednu penziju, poseduje zemlju na njeno ime, dali je moguća registracija na njeno ime ili ne?

Tombica
30-01-11, 15:42
mozes da registrujes gazdinstvo ali neces imati pravo na subvencije posto ih penzioneri ne dobijaju

dejanriskic@gmail.com
30-01-11, 15:46
hvala na brzom odgovoru,pošto sam ja u radnom odnosu dali ja onda mogu da registrujem tu zemlju na moje ime

crnjanin
30-01-11, 17:25
Možeš da registruješ ali nemožeš da ostvariš pravo na subvencije. Pravo na subvencije ostvaruju fizička lica koja uplaćuju PIO.

Lala71
31-01-11, 00:57
Pozdrav svima,imam par pitanja za iskusnije forumaše:

1.Da li se od ove godine PG može registrovati tokom cele godine ili samo u feb/martu?
2.Da li mogu sada registovati PG na svoje ime iako primam materijalno sa biroa do avgusta 2011. a od avgusta da pocnem uplacivati u PIO preko PG(zbog subvencije)?

Hvala,unapred...

talianu
31-01-11, 01:05
Ako prvi put prijabljuješ gazdinstvo možeš čim počne trezor da radi.
A sledeće god će ti biti uslov za PIO 2011 uplaćena,onda ćeš morati uplatiti celu 2011.
Najbolje da pitaš na pp člana bubu jel on je bio student i kad je prekinuo od tog datuma je morao uplaćivati a ne kalendarski od 1.1.20.. i neke.

Bukadzija
31-01-11, 08:54
Dakle da pocnem sa pitanjima,nadam se da necu biti dosadan.
1.Nisam dosada registrovao domacinstvo,sta mi je potrebno tu od papira?
2.Imam svoju privatnu radnju i preko nje uplacujem PIO,dali mogu ocekivati neku subvenciju na ime domacinstva?
3.Sta se dobija a ste gubi registracijom gazdinstva?
Pozdrav i puno hvala!

cukaneca
31-01-11, 09:43
Gospodine Bukadzija, bilo bi lepo da uložite malo truda i vremena pa pročitate teme u kojima je pisano o stvarima koje vas zanimaju. Priznajem da je najlakše sesti otkuckati pitanje i očekivati odmah odgovor na isto. Tema koju ste pokrenuli se poklapa sa jednom sličnom koja već odavno postoji. Najbitnije od svega očigledno niste pročitali pravila ovog foruma pa vas molim da to uradite i ponašate se u skladu sa njima.

diklofen
31-01-11, 09:56
Trenutno je jedini način da se ostvari puna subvencija da imate PIO preko zemlje.Svaki drugi PIO to ne ispunjava.Apsolutno ne možete biti osigurani po dva osnova na PIO.
Od papira za registraciju gazdinstva treba fotokopija lične karte,izvod iz katastra na zemlju kojom se registruje gazdinstvo,otvoren namenski račun u nekoj od banaka i formular koji se dobija u trezoru.To je bilo ono osnovno ako do sada i tu nešto nisu dodali.
Za lala 71:
Ti gazdinstvo treba da registruješ do 31. marta bez obzira što si na birou.Što se PIO tiče na tebi je da se izračunaš šta ti je raditi.Ukoliko odeš u PIO fond i kažeš da hoćeš da uplaćujep preko zemlje oni će ti reći da odeš na biro,odjaviš se,i vratiš se kod njih i prijavljuješ na PIO.Na taj način prekidaš materijalno sa biroa u momentu odjavljivanja sa istog.Naravno ako se odlučiš na tu varijantu odmah pri registraciji navodi u popunama kako imaš pio preko zemlje,a rešenje ćeš dostaviti kasnije tj. kada se budeš prijavio.Datum do koga moraš predati rešenje da si PIO preko zemlje će se videti u uredbi koja se očekuje.

Lala71
31-01-11, 10:46
Hvala na odgovorima,samo još nešto...

Da li bi mogao da sad u feb/mar registrujem gazdinstvo a da se prijavim na PIO tek od septembra,šteta mi je da izgubim materijalno.Samo da pojasnim, PIO mi treba zbog učešća na licitaciji zemljišta krajem okt.

Pozdrav!

diklofen
31-01-11, 11:15
Ako se tada budeš prijavio na PIO subvencije nećeš imati(bar je tako bilo).U tom slučaju nećeš imati potrebe da plaćaš unazad jer ćeš odmah po prekidu materijalnog otići na PIO i nećeš imati prekida.Samo pazi na rok jer se pio ne prijavljuje baš tako lako.Ima nekih žalbenih rokova po 15 dana kojih se ne možeš odreći ,a za vreme njihovog trajanja tvoj predmet stoji.Dobro se presaberi.

crnjanin
31-01-11, 18:18
Ja bi hteo još nešto da dodam koliko sam razumeo lala71 planira sada da se registruje ako je tako onda nije problem samo požuri registruj gazdinstvo prijavi i uplati pio za ovu godinu i imaš pravo na subvencije.

diklofen
31-01-11, 20:15
On nema šanse da uplati PIO preko zemlje jer prima materijalnu nadoknadu sa biroa.

crnjanin
31-01-11, 20:54
Upravu si sada sam video celokupnu problematiku sada bi trebao da se preračuna koliko prima sa biroa a koliko može da ostvari subvencija šta ima više računa.

Lala71
01-02-11, 01:21
Nesto razmisljam...kad sam se prijavio na biro postojala je opcija da me isplate jednokratno stim da staz moram sam uplacivati.E sad,idealno bi mi bilo da mogu dobiti unapred lovu sa biroa za jos 8 meseci(provericu danas),u martu registrujem gazdinstvo uplacujem PIO i ostvarim pravo na ucescu u licitaciji krajem godine i samim tim i subvenciju.Ha,ha,ha...srpska posla,rekli bi neki.I da ne zaboravim,lova sa biroa i eventualna subvencija su mi tu negde po lovi,razlika 50-100eura.

Pozdrav i hvala svima na komentarima i savetima...

crnjanin
01-02-11, 09:59
Još jedan savet ako nemisliš da prijaviš PIO i da plaćaš za ovu godinu nemoj ni gazdinstvo da registruješ, jer penziono će da ti traže da uplaćuješ od dana registracije PG-a. To sam ja prošao pa sam morao da retroaktivno ulatim 250,000din. Mada nije bilo obavezno ali bi mi stojao dug za vratom da nisam platio.

DusanA
01-02-11, 13:02
Ja danas predao papire za otvaranje novog gazdinstva. Primili bez reci i rekli mi da dodjem po resenje do kraja nedelje.

markokurjega
01-02-11, 14:08
Meni malopre stigli poštom papiri za obnovu gazinstva.Tačni su nema šta

crnjanin
01-02-11, 16:34
Znači počela je trka ::svaka cast::

Tombica
02-02-11, 00:12
evo ovako ja sam registrovao gazdinstvo 2005 a sad zbog odredenog razloga hocu da registrujem suprugu kao nosioca gazdinstva ali ona nema zemlje na svoje ime.PIO mora ona da placa. pitanje:da li je to izvodljivo?posto sam cuo da ona mora imati barem 0,5ha zemlje na svoje ime.

KishRobert
02-02-11, 00:13
ako nece licitirati drzavnu zemlju,
nije potrebno nista da ima na nju.

diklofen
02-02-11, 00:20
kakva je papirologija za obnovu ove godine?Ima li nečeg novog u odnosu na prošlu registraciju?

zorancile
02-02-11, 00:28
Ima, sad možeš samo da potpišeš da nemaš nikakve promene i da im pošalješ samo taj jedan papir.
Ipak teško da nemaš promene, jer u onoj tabeli setvene strukture imaš kulturu: žitarice i industrijsko bilje.

mica967
02-02-11, 00:29
Meni malopre stigli poštom papiri za obnovu gazinstva.Tačni su nema šta
I kad počinje obnova. >:({

markokurjega
02-02-11, 01:10
Od 1 februara do 31 marta .A ovo za nepromenjeno stanje stvarno nisam video veću glupost pa ko će ići potpuno iste kulture i površine na istim parcelama bravo za genija koji je smislio. {"{":

diklofen
02-02-11, 09:44
Pa recimo ko seje sve žitarice kod njega je stanje ne promenjeno.On samo kasnije kad predaje za subvencije razdvaja po kulturama.Znači ako si 2010 upisao na svim površinama žitarice i to isto seješ i 2011 ,a kojim slučajem nemaš promene parcela ili vlasničkog osnova,to se smatra da nemaš promene u obnovi.

crnjanin
02-02-11, 12:23
Stanje "promenjeno i nepromenjeno" važi za registrovane površine, a strukturu setve mora da se pravi za ovu godinu normalno.

mzupunski
02-02-11, 23:49
treba mi mala pomoc. naime, na oca je registrovano gazdinstvo kao sporedna delatnost posto je on zaposlen. e sad ja bih zeleo da odjavim gazdinstvo sa njegovog imena i prijavim na sebe, posto posao nemam, studije teku, samim tim da mi tece i radni staz... interesuje me da li ja mogu u rumi gde mi je i zemlja na svoje ime registrovati pg s obzirom da mi je prebivaliste u licnoj karti u novom sadu, tj da li mogu registrovati u rumi pg iako sam novosadjan? ::namigivanje::

mica967
03-02-11, 00:47
treba mi mala pomoc. naime, na oca je registrovano gazdinstvo kao sporedna delatnost posto je on zaposlen. e sad ja bih zeleo da odjavim gazdinstvo sa njegovog imena i prijavim na sebe, posto posao nemam, studije teku, samim tim da mi tece i radni staz... interesuje me da li ja mogu u rumi gde mi je i zemlja na svoje ime registrovati pg s obzirom da mi je prebivaliste u licnoj karti u novom sadu, tj da li mogu registrovati u rumi pg iako sam novosadjan? ::namigivanje::
Pošto se i moja zemlja vodi Rumskoj opštini a ja imam prebivalište u St.Pazovi polj. gazdinstvo sam morao da registrujem u onoj opštini gde je mesto prebivališta, u tvom slučaju u Novom Sadu.

mzupunski
03-02-11, 01:06
Pošto se i moja zemlja vodi Rumskoj opštini a ja imam prebivalište u St.Pazovi polj. gazdinstvo sam morao da registrujem u onoj opštini gde je mesto prebivališta, u tvom slučaju u Novom Sadu.

znaci tako...ajd videcu onda sta cu, dal cu vratiti adresu na rumu, ili cu u ns pokusati odraditi registraciju... u svakom slucaju hvala ti :D

mica967
03-02-11, 01:13
MZupinski nisam ti napomenuo da PIO uplaćujem i Rumi jer mi je u toj opštini zemlja. >:D

mzupunski
03-02-11, 01:55
MZupinski nisam ti napomenuo da PIO uplaćujem i Rumi jer mi je u toj opštini zemlja. >:D

malo im je glup taj njihov sistem, zar nije logicnije da registrujes tamo gde ti je zemlja i u toj opstini da sve resavas... al ajd boze pomozi... cekam da stignu papiri na adresu pa da krenem sa time polako :D

diklofen
03-02-11, 10:38
Stigli papiri za obnovu.Sve jasno i lako.Napokon i normalno upustvo za popunu.

mirmag
03-02-11, 11:07
Stigli papiri za obnovu.Sve jasno i lako.Napokon i normalno upustvo za popunu.

Taman sam hteo da pitam,da li je ko dobio papire...sta kazu?jednostavnije?

crnjanin
03-02-11, 18:13
Stigli i meni papiri za preregistraciju.

diklofen
03-02-11, 18:49
Pa ako imaš promene pišeš na onom praznom sa kolonama ,a ukoliko nemaš samo popunjavaš vrlo kratke podatke na jednom papiru i njega predaješ.Jeste lakše ako nemaš promena.

crnjanin
04-02-11, 19:02
Koliko plaćate vađenje posedovne liste iz katastra?? ::novac:: Kod nas je brijanje na suvo 1350din. sam platio po jednom izvodu. :<<>

branko7
04-02-11, 19:30
Tako je i u Šidu. Nešto jeftinije te izadje ako vadiš 2 kom. i više odjednom, pošto platiš neku taksu kao da vadiš jedan.

German hunting terrier | Jagdterrier