Registracija poljoprivrednih gazdinstava

dragansavin je napisao(la):
nazalost ali ja tu nista nemogu da procitam na toj uredbi
skini sliku i uvečaj pa ćeš moći da pročitaš


Gabri-Su a za veštačko si video šta piše?
 
Da li ce moj cale koji je prijavljen na PIO od aprila 2008, imati pravo na ove subvencije, i da li moraju iskljucivo fiskalni racuni, posto koliko se ja secam, prosle godine je mogla i otpremnica:haha:
 
Koliko sam ja shvatio pa to skoro svi imaju pravo na subvencije,i ko se sad prijavi,i ko se prijavio prošle godine,i ko je bio u radnom odnosu pa se sad prijavi i kurta i murta ::lose::
 
Otpremnica moze, koliko sam video u uredbi, a zanima me da li sam ja dobro skontao, ili je to tacno da treba da se vrate i kredit ako je uzet od ministarstva:haha:
 
goxgi gde si to pročitao o kreditu?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234357754[/time]_________________________________________________
stiv je napisao(la):
Koliko sam ja shvatio pa to skoro svi imaju pravo na subvencije,i ko se sad prijavi,i ko se prijavio prošle godine,i ko je bio u radnom odnosu pa se sad prijavi i kurta i murta ::lose::
Njima je bitno da pokupe što više para od nas a posle će da "dele"
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234358700[/time]_________________________________________________
Napokon izašo u javnosti crno na belo :D :ppozdrav:

http://www.minpolj.sr.gov.yu/download/Uredba-repromaterijal.pdf
 
Pozdrav svima,imam jedno pitanje.
Moj otac je prosle god. registrovao gazdinstvo,medjutim nije znao da za dobijanje subvencija potrebno poslati zahtev.On je mislio da je registracija dovoljna i da ce oni uplatiti novac na racun u odnosu na velicinu zemlje(6 hektara).Neki dan je prilikom obnove registracije pitao i oni su mu rekli da je taj zahtev trebao predati do nove godine.Da li postoji mogucnost da se taj zahtev preda retroaktivno?
 
Mislim da ti je prosla godina propala, e sada proveri jos mejlom na ministarstvo. Mene zanima da li moj cale koji ima upaceno od aprila 2008-31.12.2008 ima pravo na podsticajna sredstva:haha: Uopste ne mogu da skontam:haha:

Za sandora, zezno sam se, nigde nema to za kredite
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234455894[/time]_________________________________________________
Za sandora, reci mi molim te na sta se odnosi tacka 2 u clanu 2, koja kaze:

Da su izvrsii preduzete obaveze kada je to predvidjeno posebnim propisima kojima se uredjujumere za prodsticanje razvoja poljoprivredne proizvodnje

Jel se to ne odnosi na kredit, ja kontam da se to upravo odnosi na kredite uzete od ministarsta poljoprivrede, one pozajmnice od 120.000 pa na vise sto su isle po broju hektara:haha:
 
Ja sam isto tumacio tacku2 stav2 kao Didi!
E sad ja drugo nerazumem! Naime ja imam gazdinstvo prijavljeno od 2007. Za PIO sam se prijavio u novembru 2008 jer pre nisam mogao jer nisam imao zemlje na svom imenu!( sva zemlja sto sam drzao je bila arenda) Jesenas sam kupio zemlju i na nju sam se prijavio! Dali sada i ja treba da platim unazad za celu 2008 PIO da bih dobio subvencije za 2009 ili je dosta da platim samo PIO za 2009
 
Imaju pravo na subvenciju oni koji ispune sledeće uslove: ::lose::

3) да имају утврђено својство осигураника пољопривредника код
Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање (у даљем тексту: Фонд) као и да
су платили главни дуг по основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање за 2008.
годину;
4) ако имају утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда од
2009. године, а нису били уписани у Регистар као носиоци или чланови породичног
пољопривредног газдинства у 2008. години, односно ако имају утврђено својство
осигураника пољопривредника код Фонда од 2009. године, а били су у радном односу у
2008. години најмање шест месеци и имају плаћене доприносе по основу радног односа

Danas sam bio u registar oni su ovako rekli:
1. Od 2009 plaćaju PIO oni koji "nisu" postojali nigde. To znaći da nije pre bio upisan u PIO da nije bio upisan u registar ni kao nosioc ni kao član bilo kog poljoprivrednog gazdinstva. ( pouka: takvih je malo, možda 1%)
2. 6 meseci treba da imaju uplaćen u PIO oni koji su bili u nekom radnom odnosu u 2008.A ne sme da bude preklapanje radnog staža ( pouka: takvih nema)
3.Od 2008 treba da bude uplaćen PIO ostalima. (pouka:takvi smo skoro svi) :udri:

I još: ako se neko ove godine odjavi iz registra (bio nosioc ili član) ima zabranu godinu dana i ne može na njega da se registruje gazdinstvo :udri:
račun treba da se preda 7500 din za veštačko đ. da bi dobio povraćaj od 5000 din, zahtev primaju od 1.maja .Može da se preda fiskalni isečak.
svi ugovori o zakupu treba da budu overeni u mesnu kancelariju ili na sudu. i novi i stari ugovori :udri:

Kod mene u mesnu kancelariju je overa ugovora 320 din po potpisu, znači ako ugovor sadrži dva potpisa treba da se plaća taksa od 640 din :udri:
U sudu za overu potpisa ( ako sadrži vrednost) 680 din (ako ne sadrži vrednost) 1200 din :udri:

Sve ovo sam pitao dva puta da budem siguran, ako su mi lagali i ja lažem vas.
Sutra idem u PIO da vidim šta tamo kažu danas je bio gužva 20 ljudi :udri:
 
Захтев из става 1. овог члана поднoси се истовремено за регресирање свих
врста репроматеријала из члана 1. став 2. ове уредбе или сукцесивно за поједине врсте
репроматеријала, и то:
1) од 1. априла до 30 јуна 2009. године;
2) од 1. септембра до 31. октобра 2009. године.


onda od prvog APRILA ili MAJA:haha: :sta: :sta:
 
A sta je sa:
šandor je napisao(la):
4) ако имају утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда од
2009. године, а били SU уписани у Регистар као носиоци или чланови породичног
пољопривредног газдинства у 2008. години, односно ако имају утврђено својство
осигураника пољопривредника код Фонда од 2009. године, а NISU били су у радном односу у
2008. години
@ Didi
Meni su u poreskoj rekli letos da nemoze da se prijavi na poljoprivredni PIO ako nema zemlje na imenu! Zato sam kupio zemlju inace nebi sad bio u dugovima a sad mi tovare jos i pio za2008 pa necu toliko subvencije dobiti koliko treba da platim PIO za dve godine a da nepricam o tome da uz arendu treba da dam pola subvencije ako hocu da drzim zemlju! Kod nas tako ucenjuju! ::lose:: ::lose::
 
@ Gabri-Su tu su rekli maj.
@ didi baš tako imaš sreću.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234466482[/time]_________________________________________________
@mityoo što si zamenio su sa nisu ::namigivanje::
 
Danas sam bio u PIO i za prebacivanje na poljoprivredu sa samostalne delatnosti (ako ima nekog osim mene na ovom forumu) potrebno je:
1. Kopija overenih ugovora o zakupu, ili kopija kat. izvoda o posedu zemlje.
2. Kopija LK nosioca i članova RPG.
3. Kopija diplome za nosioca RPG.
4. Kopija rešenja iz APR-a.
 
e sada da li sam ja dobro shvatio.......moja zena nema ni dana radnog staza,da li onda ja mogu na nju da prijavim arendu zbog regresa i da li za nju moram da platim pocevsi od 1.1.2009
 
@danger
Ako si je prijavio ranije za clana onda treba 2008 da se plati a ako nisi onda nemora!

@Sandor
Didi je odgovorio umesto mene! Zato sam zamenio jer je to moja situacija!
 
kako mislite za clana,ja imam samo gazdinstvo i sve sam na sebe prijavio,zena nije nigde i nikada prijavljena i nema ni sekunda radnog staza,jer onda ona moze na sebe i placa samo za 2009
 
Nazad
Vrh