OLT plugovi

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Pozdrav :ppozdrav:

Da li neko ima oltov plug ? Moj ujak i ja isli smo da gledamo neki oltov plug trobrazni sa visokim klirensom .... plug je dosta zapusten zardjale su daske a i trebalo bi da se odsece i ubaci (na vrh mi jezika a nemogu da se setim ... oni vragovi sto se odseku i sto se ubacee na celo daske, nemogu da se setim), i da se kupe pera mozda tocak da se napravi novi, raonici .... vidi se da plug nije krivljen ! Da li taj plug vredi 250 evra?
I koliko jos otprilike treba uloziti u njega daga dovedemo u radno stanje?
 
Da li možda znaš koji je tačno plug, ima li kakvu pločicu sa oznakom ili još bolje ako imaš neku sliku tog pluga. To pitam da bi video koji je radni zahvat pluga i na koju dubinu ide, mada 250 evra nije mnogo za trobrazdni plug pa makar bio i neki mali za ugarenje.
Evo ovde http://www.hudjik.com/raonici.html možeš videti koliko koštaju potrebni "delovi" da se plug dovede u radno stanje. :ppozdrav:
 
nema plocicu, ali je klirens veliki vislji je ram nego na 757! bio bi dobar za garenje jer ne bi rujo sa 82 ks mogao da ga pomeri da ode dublje!
 
Ako je taj 250 evra plug, uzimaj ga, jer za te pare tesko da ces naci bilo sta jeftinije. Ulozis koji dinar ili malo vise i imas zglavan plug u pola cene.

@Dukej: gde nadje hudjika, pa taj naskuplji i ubija sa cenama, taj kvalitet mozes naci i za 30 % jeftinije nego te cene.
 
Zato što sam samo njegovu ponudu našao na netu. Tek toliko da Dragan18 može otprilike da proceni koliko će mu trebati da sredi plug.
 
OLT ti nije baš kvalitetan plug.To znam iz iskustva ali i od drugih.Bolji ti je nešto od IMT-a ili tko radi Leopard plugove oni su kvalitetniji od OLT-a pričam o plugovima
 
Najpovoljnije i najkvalitetnije delove za plugove pravi kovacnica iz Cantavira.Rade za sve plugove i po uzorku
 
LJudi kupio sam od komšije plug OLT mislim da je to POSAVAC 3*30cm ,plug je uzorao 30-tak jutara sa IMT560 i stoji 15 godina nije više jer nije mogao da ga vuče,jedino što je korodirao ,platio sam ga 450e.šta mislite jer sam platio dosta,plug je ispravan samo da se ponovo ofarba.
 
ZvonaHR je napisao(la):
OLT ti nije baš kvalitetan plug.To znam iz iskustva ali i od drugih.Bolji ti je nešto od IMT-a ili tko radi Leopard plugove oni su kvalitetniji od OLT-a pričam o plugovima
Pa nikako se ne slažem sa tobom da su Leopardi bolji plugovi od IMT.U svakom slučaju olt ti je lošije rešenje od oba ova.Za kvalitetom IMT plugova još mnogi ostali proizvođači mogu da maštaju.
Nije sve u dasci,to je samo potrošni deo.
 
Što se tiče OLT on će svakako bolje zaorati biljnu masu od IMT-a, pa čak i malo bolje od Leoparda. Ovo se pogotovo ističe u težim tlima. Imao sam IMT-a, sad imam dva OLT-a, a naorao sam se sa dosta OLT-vih i IMT-ovih plugova, dok sam sa Leopardom orao nešto malo. Jedina zamjerka OLT-u je što se maaalo teže vuče od Leoparda i teže od IMT-a. Imam i Kvernelanda 3x12" i okretača Lemkena 3x12" i mogu reći da su to puno bolji plugovi što se tiče svih kvaliteta u oranju od ovih "naših domaćih" jel. Puno ljepše oru i puno se lakše vuku. A imao sam i jednog starog okretača John Deere 2x10", e što je to bio plug... Ferguson je orao sa njim kao prstom kroz pekmez.
 
ajde daj sliku tog OLTa
ja imam OLT Hajduk 2b
sutra ću ga slikati,
plug je star ima visoki klirens i težak je...
 
Imam i ja OLT 2×14..
Plug je masivan i jake konstrukcije,ali nema toga šta ne zatrpava,slaže brazdu kak očeš..
i644117_Slika0026.jpg
 
Zrenjaninac, a gle ovog. Ovaj ima i ramui daske IDENTICNE mojem IMT plugu i takodjer je 10" kao i moj IMT 755.20. Ima drugacija crtala, metalna povisenja dasaka, drugacije produzetke dasaka i drugaciju osovinu za kopcanje. Ram i daska identicni IMT-u.

Ovdje se takvi plugovi bojaju u crveno i prodaju pod IMT i uvijek netko nelati i kupi... Samo prodas pricu da je to noviji tip pluga. Da nekom kazes da je OLT, ljudi ga nikada kupili ne bi po istoj cjeni kao i IMT plug.









Ovo je susjedov plug i na njemu mu samo smeta lose crtalo i to sto ne moze staviti nikakav drugi lemes, nego samo originalne lemese koji idu na taj plug. Za druge lemese bi ga morao malo prepravljati a ne da mu se i kuje ove lemese do iznemoglosti i kad se potrose, ofarbat ce plug u crvenu boju i prodat pod IMT...
 
Isti ram kao IMT.
I ja sam imao dva OLt-a.Sa njima sam počeo raditi zemlju kada mi je otac prepustio.Kad sam njih prodao i kupio IMT 610.10 i 757.2 uštedeo sam silu nafte ali i traktora.
 
292of82.jpg



evo ga moj HAJDUK 2B

može mnogo toga da zaore
sa IMT560 je bilo muke zbog visine,nije mogao visoko da ga poodigne ali je za rusa u zimskom oranju taman :D
 
Jako zavisi i od tla nada su i ukusi razliciti, ali kodnas se imt ne kotira tako visoko kao kod Didija! :cao:
 
Kod mene isto ima 99% IMT plugova.Onaj jedan posto su oni koji su kupili Casea pa nesmeju da zakače prave plugčine nego kupili vogela "one koji lakše oru".
 
Nazad
Vrh