Nikad ovako !

Ljudi, aj mi objasnite KOJA je fora da silujes traktor do besvesti, i dizes ga na 2 tocka radi zezanja. Pogotovo kad nema kabinu. Znam Mnogo slucajeva kad se to slucajno desilo pri vuci, i dovelo do pogibije.....
 
ako je ko kad radio po strancinama to sam ja pa prema tome znam kako se koji traktor ponasa a decko je iz ravnice koliko vidim shodno tome nemoze da komentarise kako je rakovica losa za stranu kada je suprotno a i snimak neka kaze svoje[youtube]o6w6DSKJn5Q[/youtube]
 
zokidrum je napisao(la):
Ljudi, aj mi objasnite KOJA je fora da silujes traktor do besvesti, i dizes ga na 2 tocka radi zezanja. Pogotovo kad nema kabinu. Znam Mnogo slucajeva kad se to slucajno desilo pri vuci, i dovelo do pogibije.....
kad nesto moras ne pitas za nacin...

i ja sam mnogo puta ovako terao rakovicu...ali zakacis dvobrazni plug pozadi i ne mozes da se pravrnes....
 
Kakvih sve budala ima.... :udri: :udri: :udri: Dosta vozim traktor po strančinama i brdima ali okvakve ludosti mi nisu padale na pamet, dešava se da se traktor propinje usled velikog tereta, ali ovo je čisto iživljavanje nad mašinom.
 
Ovaj covek sa rakovicom sto propinje je pravilno postupio,sta je toliko cudno ako se traktor propne,koliko sam puta propinjao i sa IMT-om pa nista...I vidi se da ovaj covek zna da vozi jer zna kad da stisne kvacilo i pusti pre nego sto dodirne tlo..Kako drugacije izvuci drva??............mislim pogledajte komentare snimka na youtube-u...
 
Gledajte kako je ta Rajka zavrsila svoju karijeru...ali mislim da je covek ostao citav...
Tako ipak ne treba, i nije poenta siliti po svaku cenu...vidite koja je bila cena...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oj3R-QJZQgk&feature=related[/youtube]
 
marko d je napisao(la):
Ovaj covek sa rakovicom sto propinje je pravilno postupio,sta je toliko cudno ako se traktor propne,koliko sam puta propinjao i sa IMT-om pa nista...I vidi se da ovaj covek zna da vozi jer zna kad da stisne kvacilo i pusti pre nego sto dodirne tlo..Kako drugacije izvuci drva??............mislim pogledajte komentare snimka na youtube-u...

Ako ti je ovakav stil izlačenja drva odmah zabatali posao i uzmi nešto drugo da radiš.
 
A zar ne bi bilo još jednostavnije da ova drva izvučeš od dva puta, niti propinješ niti treba još jedan traktor.... :ppozdrav:
 
Izvinjavam se zbog izjava, izletelo mi zato sto jako mrzim nase proizvodjace trakora a rakovicu pogotovo. Nista licno :D
 
ljudi jes te li vi ikad radili u sumi po citav dan i tako godinama za redom pitao bih ja tebe kad moras svaki dan da se jebes po ovim strancinama i onda da zakcis po malo pa da izvlacis ako moze traktor onda ga tjeraj i nek se on radize na dva tocka nece mu nista biti,a ovaj momak sa vide sto slepa kamion je skroz ludo postupio vidi se da jen iskusan da traktor okrene poprecno i da tako navlaci sajelom to je isgurno da ce se prevrnuti pa makar zakacio za sajelu nesto lako
 
MATRIX je napisao(la):
ljudi jes te li vi ikad radili u sumi po citav dan i tako godinama za redom pitao bih ja tebe kad moras svaki dan da se j...š po ovim strancinama i onda da zakcis po malo pa da izvlacis ako moze traktor onda ga tjeraj i nek se on radize na dva tocka nece mu nista biti,a ovaj momak sa vide sto slepa kamion je skroz ludo postupio vidi se da jen iskusan da traktor okrene poprecno i da tako navlaci sajelom to je isgurno da ce se prevrnuti pa makar zakacio za sajelu nesto lako

Ja radim u šumi skoro svaki dan izvuko sam drva i drva a nikada nisam ovako nešto radio i ne poznajem čoveka koji radi ovakve ludosti sa traktorom, uredu je da se malo propne ali ovo....
 
Ово је само изазивање судбине, деси се и мени да се трактор мало пропне али овако не. овако се не добија ни на времену, трошење горива је веће, ламела, гуме ... а сајла од чекрка се качи испод нивоа задњих осовина преко котураче и нема пропињања. још бољи су ликови који пропну трактор са дуплом вучом за њих је само мото култиватор јер им предња осовина ничему не служи.
 
Skupa nafta..... :ppozdrav:

[/quote] Само ти се чини, тако је и мој отац радио док није увидео шта је лакше, брже, јефтиније и безбедније, једно заглављивање потроши више нафте него да се два пута вратиш, наравно ако не вучеш дрва на `влаку` 5 км и више.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
још бољи су ликови који пропну трактор са дуплом вучом за њих је само мото култиватор јер им предња осовина ничему не служи.
u nekim slučajevima bolje povlačenje ti je ako propneš duplaka , ne uvijek ali ima slučajeva ::namigivanje::
ma ovaj lik sto vuče kamion nije normalan , to što je on uradio NESMIJE da se radi

a ovaj što izvlači trupce vidi se da ima iskustva i da takve stvari često radi , ova tehnika se koristi kada ti negdje malo fali da izadješ
u većini slučajeva brže , sigurnije , jeftinije je povući malo manje tereta i ići bez problema
 
savoris je napisao(la):
mirko_markovic67 je napisao(la):
још бољи су ликови који пропну трактор са дуплом вучом за њих је само мото култиватор јер им предња осовина ничему не служи.
u nekim slučajevima bolje povlačenje ti je ako propneš duplaka , ne uvijek ali ima slučajeva ::namigivanje::
ma ovaj lik sto vuče kamion nije normalan , to što je on uradio NESMIJE da se radi

a ovaj što izvlači trupce vidi se da ima iskustva i da takve stvari često radi , ova tehnika se koristi kada ti negdje malo fali da izadješ
u većini slučajeva brže , sigurnije , jeftinije je povući malo manje tereta i ići bez problema

savo u porpunosti se slazem sa tobom

da jes ono bolje da sa malo tereta izvlacisa lakse brze i bolje ali ali ono ali
ovaj covjek sto izvlaci drva sa rakovicom ima stvarno iskustva jer sa tezinom traktora navlaci balvane,ono jes da steti lameli ali bolje nego da udara prednjim krajem pa da ga izadje mnogo skuplje
 
Nazad
Vrh