Nikad ovako !

Okej, činilo mi se zbog silnih uzvičnika da sam ti digao pritisak. :)

Eno proverio sam i u uputstvu za 539. Čitava 19. stranica govori o tome kako se ne sme menjati brzina u pokretu... Što volim kad čak i knjiga napravi magarca od čoveka! :zli:
 
Pa i na bukvi nacrtana pi*ka ti zaletis i slomis k.... :haha: :haha: :haha: Salim se malo, a normalno je da se salta u pokretu, mada ne bas kao kolega sa snimka.... :ppozdrav:
 
Puno toga pise u uputstvu...

Smije se saltati, zasto se ne bi smjelo? Samo je najpravilniji nacin koji je Bubu prikazao na ovom video clipu, dakle dva puta kvacilo u visu, a u nizu s medjugasom i nema brige. Ako krenes traktor saltati kao sto saltas auto, doci ce najvjerovatnije do krcanja u mjenjacu, posto nije sinhroniziran. samo smanji gas pri mjenjanju brzina i nemas brige.

A vi koji ne vjerujete da netko tako mjenja brzine svaki dan, krivo vjerujete. Ja tako saltam traktor od kad znam za takvo saltanje. Nije uopce problem, a i nema toliko spene u ulju kao kad se salta s krcanjem, pa se produzuje vjek mjenjacu...
 
Ma skapirao sam, nego se salim malo... A kolega je bio u pravu, u prospektu pise da se salta u pokretu, ali praksa je drugo, 99% salta u pokretu, i slazem se da tako treba.... I bas kao sto kolega rece sa "duplim" kvacilom i dobrim medjugasom i sve je super... :D :ppozdrav:
 
Bobo je napisao(la):
Puno toga pise u uputstvu...

Smije se saltati, zasto se ne bi smjelo? Samo je najpravilniji nacin koji je Bubu prikazao na ovom video clipu, dakle dva puta kvacilo u visu, a u nizu s medjugasom i nema brige. Ako krenes traktor saltati kao sto saltas auto, doci ce najvjerovatnije do krcanja u mjenjacu, posto nije sinhroniziran. samo smanji gas pri mjenjanju brzina i nemas brige.

A vi koji ne vjerujete da netko tako mjenja brzine svaki dan, krivo vjerujete. Ja tako saltam traktor od kad znam za takvo saltanje. Nije uopce problem, a i nema toliko spene u ulju kao kad se salta s krcanjem, pa se produzuje vjek mjenjacu...
Isto i ja medju gas je mnogo bitan i vracanje kvacila jednom na prazno!! :ppozdrav: to sam morao da se naucim sa Rakovicom ona je losija od IMT na menjacu mnogo krci za sitnicu!
 
@Dukanac

Dobra ti je ona za bukvu :haha:

Bolje da ja malo bolje prostudiram taj filmić. Baš ste mi fino srušili koncepciju u vezi promene brzina! :D :haha:
 
Ma samo pici 1. 2. 3. Rally. i nema frke... :haha: :haha: :haha: I polako dok se naviknes novo saltanje, nemoj da se nerviras kada menjac malo zakrci.... :ppozdrav:
 
ja kada izbacujem iz brzine uopste nestiskam kvacilo nego samo smanjim gas da rastereti menjac kad ubacujem u vecu kvacilo i nista medjugas ,u manju medjugas kvacilo ubacujem ::namigivanje::
 
Jednom kad se naucis, uopce nije problem tako mjenjati brzine...

Moj stari pri mjenjanju brzina "ima vremena" pa ne stisce kvacilo dva puta, nego ceka da se obrtaji motora smanje i onda mjenjac samo uskoci bez krcanja. Brat nikada ne vuce neki veliki teret ni s jednim traktorom, pa krece uvijek u 3. brzini, a 4. i 5. su sinhronizirane, tako da nema ni s time problema. u nizu malo teze, ali ide. samo malo paznje...
 
Ako je Attila spreman da plati skolu hladnim pivom, ja cu ga nauciti kako se 'izivljava' na masini posto mi je blizu. . . :haha::ppozdrav:

@Attila
Ne sekiraj se jer tvoj izraz nisam tesko prihvatio tako da ni izvinjenje nije bilo potrebno ali u svakom slucaju hvala sto si se izvinuo i ispravio!
 
HaHa! Trudim se da ne budem kreten (dobro, nekad mi se i omakne) ali uopšte kad mi dokažu da nisam u pravu, onda se trudim da se korigujem i po potrebi i izvinim. Drago mi je što se ne ljutiš! :)

E jedno pitanjce!
Sve gledam onaj filmić i nemogu da skontam: kako tačno ide to duplo stiskanje kvačila? Tačnije: dokle otpuštaš kvačilo, jel samo do prvog stepena pa onda natrag do daske?
Znači:

1. Pritisak do daske
2. Otpuštanje do prvog stepena
3. Pritisak do daske
4. Promena brzine

Je li tako??

Usput pošalji mi svoju adresu privatno i sutra ti stižu pare za pivo poštom! :D :ppozdrav:
 
Attila nevaži se to da pare za pivo pošalješ poštom nego da se nađete zajedno i da popijete po nekoliklo komada. :ppozdrav:
 
Ehhh, ta ne bi mu ja poslao pare samo za jedno pivo, za koga me Vi smatrate?? :haha:
A i te pare što bih dao za poštarinu za tih par flaša, kontam da je bolje i to da popije nego da ih dajem pošti! ::namigivanje::

Čovek mi spasao minimum tri lamele tim svojim sado-mazo filmićem! :haha:

Ma što se mene tiče, možemo i da se nađemo negde, eno video sam u nekom drugom topiku da se sprema novo okupljanje članova na neki roštilj?? Čim se dogovorite, eto i mene sa gajbama! :D


P.S. Samo nemojte negde u Pi*dincima da se nalazimo, daj nađite neko mesto a da je ucrtano na mapu!!! :haha:
 
Naopako da saljes pare za pivo, mozemo piti u drustvu ali pre toga moras da naucis saltanje nesinhronizovanog menjaca. Prvo procitaj malopre pomenutu temu pa cu ti ja detaljnije objasniti ako ti nesto nije jasno, da ne bi ovde isli u off topic! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh