Nikad ovako !

mityo to nije glupost i nisam je cuo vec sam na dva zetora dv dotezao safove izmedju menjaca i diferencijala zto sto su se popustili i pocelo ulje da curi
 
To njima baš i nije običaj.... E sad ako je pokvaren navoj, onda.... ::lose:: A inače ako se pravilno stegnu, onda neće da se popuste....
 
Bubu je napisao(la):
Prvi 892 koji su dolazili sa sirokim tockovima i bez ojacanja na sasiji kao ovaj sa slike su upravo tako i zavrsavali. . . :haha:
Na jednom 82.1 '99. godište je napukla kolevka, slučajno smo videli pa smo zavarili.
 
6340 05g
i nisu im nesto bezbedne kabine...
2i29t4.jpg
 
zorancile je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Prvi 892 koji su dolazili sa sirokim tockovima i bez ojacanja na sasiji kao ovaj sa slike su upravo tako i zavrsavali. . . :haha:
Na jednom 82.1 '99. godište je napukla kolevka, slučajno smo videli pa smo zavarili.

Kod drugara na bivsoj 82-ki '94. je bilo napuknuto zvono menjaca jer je traktor zavrsio u kanalu. Traktor je bio u vlasnistvu zadruge a nesretni (naravno preziveli) traktorista je nocu ugasio svetla i presao sa zadruzne njive da ore svoju i upao u kanal. Usled traktoristine nesvesti traktor je nekim cudom ostao da radi tako prevrnut na bok i zaribao a generalna mu je bila radjena neposredno pre oranja pa je posle nesrece radjena ponovo. Kabina je bila delimicno kriva ali je jedan auto-limar uspeo nekako da je izvede u pravac. . . :udri:
 
nozda zvuci blesavo...ali kada god idem u sumu,ili vucem nesto tesko...lepo zakacim dvobrazdni plug pozadi....i ne moze da se prevrne u nazad da ga je**s ...a ako je neki veliki nagib na stranu,ni ne pokusavam bilo sta da uradim...
 
Sika je napisao(la):
nozda zvuci blesavo...ali kada god idem u sumu,ili vucem nesto tesko...lepo zakacim dvobrazdni plug pozadi....i ne moze da se prevrne u nazad da ga je**s ...a ako je neki veliki nagib na stranu,ni ne pokusavam bilo sta da uradim...
Jos mi samo objasni gde kacis prikolicu ili nesto drugo...??
 
Sika je napisao(la):
nozda zvuci blesavo...ali kada god idem u sumu,ili vucem nesto tesko...lepo zakacim dvobrazdni plug pozadi....i ne moze da se prevrne u nazad da ga je**s ...a ako je neki veliki nagib na stranu,ni ne pokusavam bilo sta da uradim...
Cuo sam da neki ljudi u sumi zakace sajlu na prednjini traktora da ide ispod njega kao onda nemoze da se prevrne!
 
Sika je napisao(la):
nozda zvuci blesavo...ali kada god idem u sumu,ili vucem nesto tesko...lepo zakacim dvobrazdni plug pozadi....i ne moze da se prevrne u nazad da ga je**s ...a ako je neki veliki nagib na stranu,ni ne pokusavam bilo sta da uradim...

za to lepo sluzi daska pozadi i lepo spustis hidrauliku i zarije se traktor. ovaj ga je verovatno stavio na stranu i pokusao da vuce pa kad je zapeo balvan povukao traktor dole...jbg...u sumi je potrebno malo znanja i iskustva a ne samo jak traktor...
 
kombajner probao sam tako...ali ga onda vuce na stranu...i ispadne jos gore...

Landinac moze daska,ali ako pukne ode sve u pi**u materinu...
 
Ocito neki rade zemlju samo na ravnom terenu... Pa kako se ljudi prevrnu na ravnom, nije ni meni jasno, ali u mom kraju pogotovo neiskusan sofer se prevrne samo tako... Mom ocu je malo falilo da okrene 549 sa zakopcanim tanjuracama...
 
kada se ide na tanjiranje to je zajebano...pogotovo ako se tanjirace dizu (nose na hodrauliku)...ako ides uzbrdo i zaglavi ti,bolje sidji zakaci sajlu,izvuci pa nastavi...inace ako probas da dizes prevrces 100%...
 
u bre ovaj dacic pijan kao guzica , il' je pijan il' je blesav od rodjenja ::lose::

a sto se tice propinjanja traktora pri vuci na sajlu , ja sam iz iskustva zakljucio da je najbolje kacati za precku koja se stavi na poluge , na oba traktora sam ih napravio od kamionske poluosovine sve drugo se savije pod pritiskom rusa :D
jer kad zakacis za tu precku imas mogucnost da tacku kacanja dizes i spustas zavisno od tereta i pozicije u kojoj si , znaci napravim da se traktor podize do odredjene tacke ali da dalje nemoze
mali je problem skretanje u stranu sa velikim teretima onda traktor jednostane nece da skrene ali onda se primjenjuje vezanje ispod te precke za kacanje toplinka :D
 
Nazad
Vrh