Traktorske kose

lucky je napisao(la):
Danas sam gledao poljakinje. Cena je 105000 din, i ista je i za 135 cm i za 165 cm.
Imaju i neke Turske za 135000 din.

Da , a za 10000din kupiš Daic Fahr od par godina . Puno tiša, lakše se vrti i za ne verovati je da je lakša (od Sipovih , poljakinja , TM ...) ,nema vibracija . Poljakinje posle par godina fijuču , tresu se .
 
Hahaha moja se cuje kao cikular i to na 3 km kad je tiho vrijeme ali sta bi joj nema lufta medju tanjirima i gas.Samo radio nema sanse da cujem usi mi "utrnu"od kosnje ali zato cuvam glavu jer nemam vise zadnjih stakala na nijednom traktoru sve je kamen porazbijao.
 
CAR je napisao(la):
Hahaha moja se cuje kao cikular i to na 3 km kad je tiho vrijeme ali sta bi joj nema lufta medju tanjirima i gas.Samo radio nema sanse da cujem usi mi "utrnu"od kosnje ali zato cuvam glavu jer nemam vise zadnjih stakala na nijednom traktoru sve je kamen porazbijao.

Imaš li ti zaštitnu ceradu oko kose. U nas mnogi ljudi je skinu odmah dok kupe kosilicu. To je velika greška jer ta cerada je i namjenjena da zaustavi kamenje. Ja nas svojoj kosi ima zaštitni ram i ceradu i još mi ni jedan kamen nije doletio do kabine.
 
pozz svim clanovima foruma. .ukoliko vam nije tesko molim vas za neki predlog , iz iskustva, po pitanju kupovine kose koja bi odgovarala traktoru tipa Vladimirac T 25 sa kabinom. .kacenje je zadnje. .inace zivim u okolini Kraljeva gde je teren brdsko-ravnicarski. .ovo vam navodim iz razloga sto je drugar skoro kupio roto kosu i nije njome zadovoljan jel tesko kosi terene pod nagibom. .sta mislite o kosi sa duplim nozevima. .koji tip, koja kosa. .molim sve korisnike foruma za savet jer sam u nedoumici koju kosu da kupim posto se jos niko nije pohvalio nesto posebno sa svojom. .zahvalan unapred. .
 
Bosonoga
naravno da imam zastitnu ceradu jer kod mene kamena nefali na njivama ali se ipak iskrade ispod cerade i nece neg u staklo a desna felna na traktoru je sva izudarana od kamenja,krupnog pijeska i sl.Cerada netreba u ravnicarskim krajevima gdje nema kamena jer zna praviti probleme u ljulju koji naraste visine haube a gust kao gargase.
 
Dali neko zna gde mogu da se nadju konusno tanjirasti zupcanici sa svernim zubima za "Fahr" kosacicu sa gnjecilicom :haha:? Pitao sam u TERMOMETAL-u imaju samo sa ravnim zubima. HVALA. pozzzz
 
Nisam to radio ali ako nisu potrgani zubi da se zazor-luft smanjiti max.kako nemam pojma jel kolega je to radio ako sam dobro razumeo tvoj problem.Ti sam eksperimentisi malo najlakse je novo kupiti. :D
 
Jel ima tko katalog od SIP diskaste kose sa 4 tanjura osijetio sam da mi se 1 tanjur drma ali nezna koji je lezaj otisao i dal ima 1 ili 2 lezaja.ma klapce posteno.Jel mozda tko rastavljao da zna?
 
CAR je napisao(la):
Jel ima tko katalog od SIP diskaste kose sa 4 tanjura osijetio sam da mi se 1 tanjur drma ali nezna koji je lezaj otisao i dal ima 1 ili 2 lezaja.ma klapce posteno.Jel mozda tko rastavljao da zna?
ja sam rasklapao kuhn 1.60 m na svakom disku ima po dva lezaja i jedan semering ali skini disk mozda su ti nutovi dobili lufta
 
Ovako maloprije udje u kucu ja i kum smo je svu raskopali a namucili se posteno ima 12 zupcanika u njoj,problem je bio sto lezaj drzi i steze ustvari tanjir da neklapce jedan inbus vijak i samo smo pritegli ga posto je bio otpustio i tanjir se prestao klimati.Sad je muka jel "Janez"ako je kad mijenjao lezaj metnuo slucajno koji zatvoreni jer mi nije jasno kud su izasle one dvije kile masti sto sam prije 15 dana strpao u nju.Kad mi traktor radi na leru a kosa ukopcana tutnji kao da pilana radi.Morali smo napustiti jer kum ide ujutro na posao rano tako da nismo dosli do tog da vidim kako i koji je sistem drzanja lezajeva koji i kakvi su.Samo sam uspio otkinuti nacijelo seraf sto drzi zupcanik odmah ispod kucista sa uljem bio je lijevi navoj :zli: pa sam isaoo do tokara da napravi drugi i napravio je ali nije dobro posto je imao punu glavu rakije pa sam ga nazvao da ponovi radnju rekao je ujutro ce da ga sad "oci malo zezaju" :haha: nasmijao sam se i rekao ok.
Post je spojen: [time]1278851855[/time]
_________________________________________________
Zoran 0230
165b pise na njoj ma prezadovoljan sam sa njom,gaspardo joj nemoze vode donjeti.Kakve nozeve koristis na njoj?
Post je spojen: [time]1278884312[/time]
_________________________________________________
topalovicu
zasto bi bio semering kod lezaja nevidim svrhu?
 
Ljudi nekupujte skupe odgrtace ja sam napravio od rezervara okruglog skinuo sa nekog tamica i povario 4 serafa ma radi kao luda a kolega mi je rekao da metnem vazu za cvijece i okrenem naopacke :haha:
 
CAR je napisao(la):
Ljudi nekupujte skupe odgrtace ja sam napravio od rezervara okruglog skinuo sa nekog tamica i povario 4 serafa ma radi kao luda a kolega mi je rekao da metnem vazu za cvijece i okrenem naopacke :haha:

to sam i ja radio i funkcioniše bez greške :D
samo je problem kada ideš kontra otkos pored uvratina onda je obično razbijem od granje i koješta u živici
probao sam da je napunim i pur-pjenom ali neće da se osuši nema vazduh odakle da udje :udri:
 
Vazdusni filter od starog tama u vaznu metnes a prije smotas u krug zatim je na 4 mijesta izbusis na krst +peta rupa na dnu koju poslje pijena zapuni i zanitujes zicu zatim pijenu saspes unutra i bok te veselio_Ostalo 100eura u dzepu.
Post je spojen: [time]1278931935[/time]
_________________________________________________
Topalovicu kod mene tu ide tovat mast kroz mazalice na sva 4 tanjura.
 
CAR je napisao(la):
Vazdusni filter od starog tama u vaznu metnes a prije smotas u krug zatim je na 4 mijesta izbusis na krst +peta rupa na dnu koju poslje pijena zapuni i zanitujes zicu zatim pijenu saspes unutra i bok te veselio_Ostalo 100eura u dzepu.
Post je spojen: [time]1278867135[/time]
_________________________________________________
Topalovicu kod mene tu ide tovat mast kroz mazalice na sva 4 tanjura.
ajde slikaj tu tvoju napravu :ppozdrav:

Post je spojen: [time]1278932433[/time]
_________________________________________________
evo od prosle godine slike kada sam remontovao moju
 
Kosa sastavljena ima slika i dosta ali sad nemogu uplaudirati ostao sam bez stika trenutno buraz ga odnio ali obecavam sutra mozda buraz dodje i donese ga aa imam jos punoooo slika i filmica. :ppozdrav:
 
Da li neko zna do kog nivoa trebe da bude ulja u reduktoru i kosionom aparatu kosacice kuhn gmd 44 i koje se ulje koristi?
 
Care,ja koristim krive noževe a moja kosačica ima samo 2 diska.

Za podmazivanje kućišta reduktora koristite kombinaciju tovat masti i ulje SAE-30,retko je naći zglavne semeringe
 
Nazad
Vrh