Traktorske kose

za to bi i ja išao ali za pola jutra ni lud
 
ja uzeo prosle god sip roto 165 G .. pukao 210 000 din za novu ::novac::

http://www.sip.si/si/ROTO 135 - 220/images/roto165g_02.jpg

prezadovoljan sam sa njom, dugo godina sam uzimao kumovu i perfektno radi i uzmem sebi novu

nije pokosila ni 15 lanaca i najverovatnije ce ici na tender sledece god jer odustajem od deteline

bacam se u svinjarstvo..

tako da ako ko bude zainteresovan ima priliku da dogodine uzme bukvalno novu kosacicu dosta jeftinije od nove ...
 
druze ispod 1600 eur je nebih dao jer je bukvalno nova, 15 lanaca je samo pokosila tj do leta ako je budem prodavao pokosice josh 3 lanca ( tri koshnje) jer sam samo 1 lanac deteline ostavio i sve preorao

eto na leto ce biti stara godinu ipo dana sa 20 lanaca pokoshenih , uz nju poklanjam i kardan jer kad sam kupio kosacicu nisam ga dobio ... morao sam uzeti onaj sa skakavcem (da preskace ako krene u kontra smeru ilil prilikom naglog pushtanja gfasa na traktoru ona nastavlja da se vrti i sama polako usporava) i on me je izasao 14 000...
 
Skoro SVE postove sam procitao na ovu temu pa bih imao dva pitanja za vas.Hteo bih da kupim rotacionu do pocetka sezone,e sad:izbor.Obicna(sa diskovima),sa gnjecilicom,sa nekim prstima(koji lupaju det.)a sistem kosenja je klasicni diskovi ispod tih prstiju i da li sa 2 diska ili 4-5 diskova.Mislim da ne bih isao na zahvat veci od 165cm.Drugo pitanje je vezano za grabljenje det.posle kosacice sa dva diska.Kosio sam sa komsijinom i ja a i on smo imali problema sa grabljenjem.Prebaciva,muke zive.On ima IMT grablje(najbolje) a moje su MAK Ada.Zato me interesuje misljenje onih koji imaju takvu kosacicu sa dva diska.Hvalili su mi VICON-ove?! :sta: Hvala svima. :ppozdrav:
 
farmer bob ja imam sip165g sa dva diska i sa kondicionerom tj udarački prsti milina je kad grabim detelinu isto grabim sa imt grabljama i prezadovoljan sam za 50e sam izremontovao kosačicu i 567 druga brza i gas nebi se pokajao da je kupiš ako te još nešto zanima u vezi nje slobodno navrati kad si u prolazu
 
todor je napisao(la):
farmer bob ja imam sip165g sa dva diska i sa kondicionerom tj udarački prsti milina je kad grabim detelinu isto grabim sa imt grabljama i prezadovoljan sam za 50e sam izremontovao kosačicu i 567 druga brza i gas nebi se pokajao da je kupiš ako te još nešto zanima u vezi nje slobodno navrati kad si u prolazu
OK,hvala na pozivu.Odgledao sam tvoj video veceras kad si kosio.Lepo izgleda....
 
Ako kupujes sa kondicionerom, obavezno gledaj tip udarackih prstiju. Obavezno da budu V oblika, jer ravni otresu svo lisce, dok sa V to nije slucaj. Vicon su jako dobre, ali KUHN su jos bolje.
 
ali je i cena bolja ,imao sam ja na potingerovoj sa pravim udaračima ona je pravila posao
 
Prvo da se ogradim. Dakle ja nemam iskustva, ali od Amerike do Japana, u Evropi i kod nas strucnjaci predlazu kose sa udaracima za travu, za lucerku iskljucivo sa gnjecilicama. Poenta je u tome da se stabljika lucerke zgnjeci jer je deblja od lisca i da se lisce i stabljika sto brze a ujednaceno osuse. Tako se se dobije seno sa najmanje gubitaka ali ne samo u smislu otpadanja lisca koje je najbolji deo, vec sto se gnjecenjem biljka "ubije" i tako se zaustave respiratorni procesi koji dovode do gubitka ugljenih hidrata, pa cak i gubitaka u proteinima!
Trava ima tanku stabljiku(i suplju) i dovoljno je da se na nekoliko mesta prelomi da bi se ubrzalo susenje.Prsti koji je mlate su OK za to. Sa lucerkom, detelinom, graskom,grahoricom to nije slucaj. Za to je gnjecilica.
Naravno gnjecilica takodje lomi trave pa odgovara za sve vrste sena ali je, koliko sam ja pronasao, skuplja.
 
Nisam uspeo da kupim ovde roto-kosačicu sa gnječilicom ili kondicionerom pa sam zamolio komšiju koji se bavi uvozom polovne mehanizaije da mi to nađe preko. Posle mesec dana me zove i kaže da je roba u kamionu ali je zbog težine i gabarita neke delove skinuo.Na žalost to je bilo to.Sada na DF-165 imam ogromnu rupu ali nemam kondicioner.Tele u Beč,tele iz Beča.
 
Samo malo pojasnjenje: kondicioner moze biti sa prstima=udarac ili sa valjcima=gnjecilica
 
Znam šta je i jedno i drugo ali mi u startu nije bilo bitno koji će dodatak biti na mašini.Tek sam kasnije shvatio da je to bio kondicioner.U svakom slučaju hvala na pojašnjenju,zbog drugih.Pozdrav.
 
da tar ali daj ti nama preko 10000e za tu sa gnječilicom ja imam ovu sa udaračima tj kondicioner i brže suši nego bez nje za 3 dana ja kupim detelinu koja je zelena a suva
 
todor je napisao(la):
da tar ali daj ti nama preko 10000e za tu sa gnječilicom ja imam ovu sa udaračima tj kondicioner i brže suši nego bez nje za 3 dana ja kupim detelinu koja je zelena a suva
he,he...pa tako to biva, koliko para toliko muzike. Mada ima polovnih.. ....
Sto se tice boje suvo a zeleno je super. Ja nisam strucan za fiziologiju biljaka ali skoro sam procitao fiziolosko objasnjenje zasto treba gnjecilica. Znas da ubran cvet nastavlja da zivi u vazi. Isto tako posecena biljka nastavlja da zivi do god ima vode u sebi. Dok se muci da se oporavi biljka nastavlja da dise ali ne pravi energiju vec je trosi. Kada gnjecilica zdrobi stabljiku ubije biljku i nema potrosnje energije (ugljenih hidrata, masti) a ni razlaganja nekih proteina.
Znaci tvoje seno od deteline nije izgubilo boju, sacuvalo je vitamine, veci deo proteina i sigurno je bolje od onog koje se duze susilo ali ono gnjeceno je jos bolje. Kao i za ostale alate i ovde vazi da je na vecim obradivim povrsinama i dobitak veci i investicija isplativija.
:ppozdrav:
 
pa da ja radim usluge košenja na nekim farmama onda bih i kupio ali ovde retko ko radi usluge a za sebe da kupuje nebi je ni njegoiva deca otplatila da kose samo svoje
 
Evo bcs rotex 6 i lambo R4, inače to je od gazde hr poljo.f., uglavnom ja ovoliko brzo nemogu ni po cesti a moju s 5 diskova rijetko trećom jer ursus se dernja nenormalno a i kacigu bi trebo na glavi, nije ni drugom sporo kad ruši 2.25m
[youtube]vlI1YuqfWec[/youtube]
 
Nazad
Vrh