Traktorske kose

bolje sipova 135 ili 165 ja imam 165 samo sa gnječilicom i bez problema radi ja sam je kupio polovnu kod tog gazde pre mene je uradila 400ha usluga
 
e jbg, kada sam pitao mislio sam sta bi mi bilo najbolje sto se tiče odnosa kvalitet cena ali ipak hvala :ppozdrav: uzeo bih nesto i polovno
 
e tu je već problem ja imam td 48 pa mi se čini da je slab za gnječilicu a bez nje bi mogao. Moram malo izgooglati, :ppozdrav: Za rotokos 165 pise da treba 22 kw a ja imam 35 :sta:
 
Termometal traju , ali da se čuvju . Kupiš neku polovnu iz uvoza (mengele , claas , krone , kuhn) , sahraniće sve . Ja uzeo Kuhn , sasvim slučajno IMT ih sastavlja u Boljevcu . Francuzi šalju kosioni aparat ovi samo naprave ram . Svi delovi su dostupni šalju ih sitijem . Noževi su svarno kvalitetni ja radim već dve sezone i to baš dosta ni nevidi se da su istrošeni . :cao:
 
Uzmi novu Poljsku 165 nećeš zažaliti.Nije masivna i teška za nositi a veoma kvalitetna.Drugar ima takvu 4-5 sezona kod njega teraju je kao bog đavola sa 577 i nikada nije imao kvarova.
 
torpedo to je samo teorija da treba 22kw meni su za potingerovu 185 sa gnječilicom rekli da treba 33kw ali nije bilo svejedno 567 tako da su to samo priče
 
todor je napisao(la):
torpedo to je samo teorija da treba 22kw meni su za potingerovu 185 sa gnječilicom rekli da treba 33kw ali nije bilo svejedno 567 tako da su to samo priče
jasno mi je da je to teorija pa zato i pitam kakvo je stanje u praksi. I meni se čini da je 165 plafon sto se tiče sirine, mada je torpedo 48 prilično težak u odnosu na svoju snagu, nikad ga nisam merio ali u saobraćajnoj piše 2430 kg to je skoro kao rakovica, ako je tačno. Moram nesto videti u toku zime, imam i šuraka u Sloveniji pa ćemo da napravimo nesto.
 
ovaj što sam kupio od njega je vukao sa torpedom 48 ali kaže da je morao tegove da stavi napred jer je kosačica teška i meni hoće prednji kraj da digne kad idem po rupama
 
za Rotokos 165 pise da je teska 410 kg, koliko ti mislis da je teza tvoja sa gnječilicom. Pitam te zato sto kod mene u selu niko nema gnječilicu a ja bih uglavnom radio usluzno pa bi mi to , bar mi se čini, bio plus ::novac::
 
znači oko 100 kg je gnječilica. Pa ako je mogao prethodni vlasnik tvoje da je tera sa 48icom sto ne bih mogao i ja, naravno sa malo tegova. Inače teren mi je ravan 99%. Hvala vam svima na pomoći :ppozdrav:
 
torpedo je napisao(la):
za Rotokos 165 pise da je teska 410 kg, koliko ti mislis da je teza tvoja sa gnječilicom. Pitam te zato sto kod mene u selu niko nema gnječilicu a ja bih uglavnom radio usluzno pa bi mi to , bar mi se čini, bio plus ::novac::
Ja sam imao zgnjecilcu na Deutz Fahr-u 185,bez tegova nista,sto se plus novca tice ,to nikad nisam mogao naplatiti.
 
ja sam radio jednu godinu usluge i ništa od toga te hoće sa gnječilicom odem na njivu uradim pola onda bi bez gnječilice a nju skinuti ništa bez dizalice još kad me jedan pitao da idem 20km za pola jutra deteline samo sam se nasmejao
 
Ja sam prosle godine isao u Aradac kolegi,uzeo u zakup 50 jutara deteline.
 
Nazad
Vrh