Traktorske kose

iscedi koliko toliko vodu iz biljke i lakse i brze se susi.
 
todore koja je to kosacica?? mityoo taj tarup sto me a izrazu todor ispravlja je za podizanje razbijanje trave deteline sta vec da se lakse susi i sva je rascepana ona salmcica je na pola razbijena mozda i vise a ne lomi se tako da ostaje veoma zelena i brzo se susi iza obicne kosacice bez toga ostaje glatak otkos trava je samo polegnuta i nemoze da se susi ako ga odma ne razbucas rasiris imaam obe kosacice licno mogu da tvrdim!!inace ta sprava je veoma teska bar kod mog fara!!!
 
sip 165g ,teška je i kod mene ta gnječilaca
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241116091[/time]_________________________________________________

evo ti i kako izgleda na njoj
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241116169[/time]_________________________________________________
 
gnjecilica je tacno extra naziv nego moja hvata 180 i isto je tako napraavljena gnjecilica samo drugacije uzima otkos ima napred skroz sator i rakovica se podize sa njom na ravnom
 
ima i ova tu zaštitu ali ja sam je skinuo kad mi je otišla glavna osovina ,560 ima volan kao hidraulični kad ide sa njom ,drug je probao na 539 pa mu pukao poklopac hidraulika
 
jako extra još kad idem po putu kad naiđe na neku rupu da ti odvali prednji trap kad udari,ja sam pre ove imao potinger 185 samo se dizala sa strane pa kad prođem putem svi beže sa strane
 
a sta mislite o ovome da posluzi kao sakupljac otkosa , nesto razmisljam nije tesko pa tako nece biti problema sa balansom, jako je jeftino :roll: , a na tanjiru imaju izbusene vec rupe
ovo je samo model od aluminijumske zice
jel neko razmisljao na ovaj nacin dal bi imalo smisla :scratch
dal bi bilo konstrukciono jako ako nije moglo bi da se napravi od INOXA on je veoma cvrst
rupe u disku su trenutno 8mm ali bi lako mogle da se prosire na 10 pa i 12mm ako ima potrebe

ima li neko neku ideju koja kosta manje od 70-100 evra koliko kosta ovo sranje :x
 
Todore, jel nemože 567 kosit malo veći zahvat od 165? Kod nas ljudi kose s 539 165 ali bez gnječilice..

Više mi se sviđaju disk koslice, potrebno je manje snage po metru zahvata, nepravi uzak zboj trave iza.

Kosio sam s DF 185 bubnjastom i ursus ide 3-ćom, dok moja bcs 2.2m disk, mi je lakša za terat ali nemože stić pokosit 3-ćom ako je lošija trava, a ako je velika trava ni jednu nemogu 3-ćom, drugom ide super ali bcs ima malo veći zahvat pa se prije pokosi.

Ja svoju isto u transportu samo dignem i ona stoji bočno, ako je zabacim iza diže mi usru... btw. rođak je posuđivao od nas tu bcs i kosio s malim 539, i ide 3 spora, a ako je trava jaka onda 2 spora, jedino što mora stavit ukrute na hidraulik jer ima hidraulično dizanje reznog aparata..
 
imao sam ja potinger 185 sa gnječilicom i išao je tu 165 sam kupio jer mi je ona bila sjebana a za opravku je trebalo 700e dok sam ja ovu platio 900 pa zato ja kosim sa 165
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241182046[/time]_________________________________________________
rotaciona ti pravi najuži otkos od svih kosačica
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241182148[/time]_________________________________________________
ispod te slike kondicionera klikni mišom na taj kod pa ćeš videti kako je iza rotacione sa gnječilicom
 
U Boljevcu rade i dan danas , kosioni aparat se šalje iz Francuske . Kod nas se radi samo noseći ram . Svi delovi su sa KUHN žigom , ali ne samo žig nego je i kvalitet jako dobar . Uradio sam oko 70KJ i na noževima se samo farba skinula ...
noževi 212din
kosioni disk 12563din
klizači 4651din
klizač prvi 4119din

Dobri 030-61-yyy

Mario 030-63-yyy
064-13-63-yyy

Kuhn GMD44 - IMT 627.926 -1.6m 4diska
Kuhn GMD55 - IMT 627.927 -2.1m 5diska
 
Ljudi treba mi hitno pomoć ! U kosačici KUHN GMD55 koju imam nisam baš siguran gde se baš sipa ulje tj. da li je reduktor kojeg pogone kaiševi i daska (kućište) kose zajedno (da li postoji između semering) ili se u ta dva dela posebno sipa ulje . :cao:
 
Da li kosacice koje se kace na prednju hidrauliku mogu da se zakace i za zadnju ili su samo predvidjene za prednju ?
 
Mislim da neće da može , jer i sigurnosna brava se otkopčava na drugu stranu . Da nepričamo o tome što se kosačica gura , tj. diskovi i noževi se ne vrte u pravom smeru , pa onda klizači bi verovatno gurali zemlju .
 
Ja imam poljsku kosacicu Z402 radni zahvat joj je 1.65, kupili smo je prosle godine i zasada sam zadovoljan sa njom
 
nemam iskustva sa rotacionim kosačicama, sta bi mi bilo najoptimalnije za Torpedo 48. :sta:
 
Nazad
Vrh