Traktorske kose

Eeee ljudi bozi dajte se ostavite bajka i mlacenja prazne slame.Pa koji to traktor vuce trecom brzom roto kosu a 3 brzine ima pa koliko bi konja trebao imati :haha: :haha: :haha: ja to nisam dozivio, slamu kad kosi trecom brzom mu je tesko a ne livadu ili sijane trave.Rakovica 65ks drugom direkt ima na iber da dimi muski sa roto kosom sa 4 tanjura ako je trava solidno rodila a o auspuhu necu ni pricati.Hocete video da vam slozim kad bude prilika za to a vi meni dokazite da nisam u pravu samo pustite prazne rijeci.IMT 560 prvom direkt nosi nebitno sa 4 ili 2 tanjira roto ali drugom se para muski i nije joj lako a temperatura samo gledas oce li sad ili za 5minuta zakuhati i pod obavezno antifriz u hladnjaku.OVO PRICAM SA PUNOM ODGOVORNOSCU I STOJIM IZA TOGA.
 
Care,ja imam zetora 5911 a kod njega je 4-a otprilike kao na 560 druga.Ja sam imao 560 i sa njim sam kosio ali se on ne može porediti sa zetorom,15 godina sam terao 560.
 
CAR je napisao(la):
Eeee ljudi bozi dajte se ostavite bajka i mlacenja prazne slame.Pa koji to traktor vuce trecom brzom roto kosu a 3 brzine ima pa koliko bi konja trebao imati :haha: :haha: :haha:
Stani ti malo na kočnicu.
Ko priča ovdje o imt-u, rajki? Kakvi 2-4 tanjura? O kom o čem?
Polako, sad pročitaj stranicu-dvije unazad i bude ti sve jasno.
 
@CAR
pa ne bih se baš u potpunosti složio sa tobom , uredu je da je nemoguća misija kositi 3BH

ali kako ti opisa koje opterećenje je kosa onda po toj teoriji (ili praksi) ja sa vladimircom ne bih mogao nikako kositi po mojim brdima i ogromnom travom , kosio sam i sa PZ165 2 bubnja a imam SM4 sa 4 diska
 
Care da ne bi bilo nesporazuma;Da bi dobro kosio treba da ti je ispravan traktor,dobro zategnuti kaiševi na kosačici kao i oštri noževi.e sad postoje ekstremne situacije kada je detelina jako polegla onda moraš smanjiti za jednu brzinu.Rotacionu kosačicu do 1,65 će i 4718 vući 4-om a kamoli moj
 
Ok ljudi nema problema nisam rekao da netko laze ali potkrepite to sa dokazima i videom ja sa Ursusom malim u 90%slucajeva tijeram ali nekad se i Torpedo pa cak i veliki Ursus para muski i treca velikom Ursusu je plafon a motor je odlican.
Savo T-25 je trecom jedva tijera 165 kosu i uvijeri me da lazem pod uslovom da trava nije jaka i ni slucajno dijetelina koja je dobro rodila ili neka barska trava koju sam ja danas kosio pa je malom Ursusu i druga spora previse pa sam isao po Velikog 360 koji se drugom para da sve jeci a ona je tvrdja od zice za kositi.Za jednu sezonu se"sav zasere" jer sam imao Vladimirca.Ja sve mogu potkrepiti sa videom i dokazati nikakav problem ali ne 10minuta nego bar 2 sata snimati ako nekom nedosadi gledati video.Neubijedjujem nikog i necu vise komentirati nista bez obzira kakav komentar dali ali nek pojedinci "smanje malo" :haha: jer imaju odaklen.Ima livada sijanih gdje 360 sa petom moze kositi ali je to jako malo takvih njiva.
 
CAR je napisao(la):
Ok ljudi nema problema nisam rekao da netko laze ali potkrepite to sa dokazima i videom ja sa Ursusom malim u 90%slucajeva tijeram ali nekad se i Torpedo pa cak i veliki Ursus para muski i treca velikom Ursusu je plafon a motor je odlican.
Savo T-25 je trecom jedva tijera 165 kosu i uvijeri me da lazem pod uslovom da trava nije jaka i ni slucajno dijetelina koja je dobro rodila ili neka barska trava koju sam ja danas kosio pa je malom Ursusu i druga spora previse pa sam isao po Velikog 360 koji se drugom para da sve jeci a ona je tvrdja od zice za kositi.Za jednu sezonu se"sav zasere" jer sam imao Vladimirca.Ja sve mogu potkrepiti sa videom i dokazati nikakav problem ali ne 10minuta nego bar 2 sata snimati ako nekom nedosadi gledati video.Neubijedjujem nikog i necu vise komentirati nista bez obzira kakav komentar dali ali nek pojedinci "smanje malo" :haha: jer imaju odaklen.Ima livada sijanih gdje 360 sa petom moze kositi ali je to jako malo takvih njiva.
ne preuvelicava niko nista zetor 4 na belom zecu nije toliko bas brz kao sto ti mislis care jer ljudi u vojvodini lagano vuku balirke u slami 3 na belom zecu vi se samo ne razumete a niko ovde ne laze izvinite sto vam se mesam u diskusiju ali dobra 165 kosa moze da sa imt 577 ide lako 2 brzom to sam gledo svojim ocima moj kum je tera samo prsti kosa je pz zvegers nemopj ti racunati liku i vojvodinu
 
@car
care treba sa masino znati i raditi.
Danas sam sklopio moju IMT 4 diska , nasuo ulje otisao na njivu spustio u radni polozaj pustio kardan traktor samo stenje , pogledam prikljucno vratilo stoji ,podignem kosu pokrenem spustim ubacim u 3 sporu (imt 533 sa preko 12000 motosati bez radjenja motora) i odradim poso.
Kosiosam poleglu grahoricu , sejana 100kg na 30 ari a kosacica je brijala izmedju 2 i -2 cm znaci kroz zemlju. Jos nisam nasao detelinu u kojoj sa 539 nemogu da idem sa 2 brzohodnom.
Da nepitate kosio sam danas sa 533 a spominjao sam i 539, ventil premestam u jesen na 533 zbog prednjeg utovarivaca pa me mrzelo da ga vretim zbog 1-1,5 kosenja.
 
@care , nismo se mi najbolje razumjeli , kada kažem nemoguća misija , onda mislim na moj teren i da je po ovakvim brdima i terenima NEMOGUĆE ici brže od 1BH imt ili 3 vladimirac , sve preko toga je opasno po vozača i mašinu

kosio sam sa vladimircom sa ovom PZ165 2 bubnja neku njivu koja je bila zarasla do te mjere da je u većini bila živica (trnje) i bogami vlatko je dahtao kao riba na suvom , ALI to je bilo iz razloga što masa jednostavno nije mogla da prodje izmedju doboša zbog trnja i živice a i količine
posle sam sa mojom 4 diska kosio isti čak i gori slučaj i vlatko to ni ne osjeti jer masa lako prelazi preko diskova

ne opterećava mnogo samo rezanje noževa, opterećava masa koja guši doboše (diskove) :ppozdrav:
 
Tako je Savoris,košnju diktira masa,teren,normalno da po čampavom terenu ne mogu ići 4-om jer bih udarao glavom o kabinu.Zato prilikom setve teram drljaču po 5,6 puta da bi teren bio što ravniji.ko ne veruje može da dođe kad kosim,kosio bih ja i 5-om ali ne mogu da sedim u traktor a i 4-om idem malo jače od pola gasa i potrošim između 2,5 i 3 litre goriva po jutru.

Danas probao kosačicu (navarivao lim od 3mm na celom donjem delu diska-nov disk je preko 80 evra) i zadovoljan sam-nek pokosi još 200 jutari biću prezadovoljan.
 
mozda ne bi bilo lose da se napise odprilike brzina u km/h, bas zbog toga da ne bi dolazilo do nesporazuma

ja kosim prema terenu ko sto neko napisa, jer za ljubav petnaest minuta ili pola sata - zavisi od velicine parcele, treba da izadjem ko prebijen iz traktora i pri tom da razmisljam dal cu da ispadnem iz traktora il cu nesto da pokrsim..
 
cika_jova je napisao(la):
mozda ne bi bilo lose da se napise odprilike brzina u km/h, bas zbog toga da ne bi dolazilo do nesporazuma

ja kosim prema terenu ko sto neko napisa, jer za ljubav petnaest minuta ili pola sata - zavisi od velicine parcele, treba da izadjem ko prebijen iz traktora i pri tom da razmisljam dal cu da ispadnem iz traktora il cu nesto da pokrsim..
Tako je, kako su kod mene sve prirodne livade, brdovito, i sl. obično kosim u drugoj s ursusom, i to mu bude puna kapa ako je trava dobra, i tako mi ponekad previše drnda, skače.. Trećom mu je puno jer je zahvat 2.25m. E sad ćemo vidjet kako će ić s jačim traktorom, ili s malim ferkanom :haha: ak se da tad neuzme nešto.
 
Moj zekan na gumama od 34coli sa Fellom 195cm uglavnom u 4-toj detelinu,ostalo u 2-3 brzini,i naravno uvek oštri noževi
 
25juwsh.jpg

2rw9cph.jpg

Moj IMT uparan sa IMT (slike cu postaviti samo jednom a vi ih gledajte kolko ocete :haha: :haha:)
 
Dal ste vi kad kosili travu sumsku ili barsku koja je tvrdja od zice celicne a sijece poput zileta ruke,ja kazem da Ursus 360 je jedva vuce sa drugom i iza toga stojim.Vidjeli ste kako mali Ursus kosi takve trave koje su slikom pokazane kao sto su neki metali slike a veliki 360 tu cetvrtom direkt sa sale kosi isao bi i petom da je ravnije.
 
Nazad
Vrh