Kvarovi na traktorima

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
8.710
Lokacija
Subotica
Sam naslov govori sve. hteo bih da se u ovoj temi nalaze slike kvarova ili makar da se iznesu licna iskustva u kojima bi bilo opisano sta se kojem traktoru desava tj se desilo na npr 100,500,1000 ili ne bitno koliko rh. a sve u cilju da bismo znali sta kupujemo kada se odlucimo za neku drugu marku ili model traktora. znaci komentare zadrzimo za sebe a ako nekog nesto zanima u vezi kvara nek se raspita preko p.p primer: na ~1000rh mi izgorio izduvni ventil na imt 577 ali jos uvek radi uz blago propustanje kompresije u auspuh. sto je inace licni primer.
 
rakovica 65 2011god 82radna sata propiso semering diferencijala na levoj strani kod kocnice. sliku jos nemam ali kad je budem rastavio bice.
 
533: za ovih 36 godina rada ako imam dobre informacije od oca i po mom secanju jedna zamena ulozaka dizni, par puta zamena fibera na PVP, zamena jedne cevi PVP, zamena diname alternatorom i pre toga remontovani alnaser i dinama mozda po jednom, zamena obe lamele jednom, zamena filtera hidraulike jednom, remont pumpe hidraulika jednom i par puta remont vodene pumpe. Mozda ima po jos koja sitnica koje se stvarno nisam setio. Sat je stao na 6000 i nesto sati a sad verujem da ima i preko 10000. Traktor je malo nesto isao u oranje ostalo mestovito laksi i tezi poslovi sa karadnom. Zacudjujuce neunistiva masina. :D

577: za 30 godina rada i preko 12000 radnih sati jedna generalna opravka motora, par puta remont vodene pumpe i zamena iste, zamena ulozaka dizni ukupno 3 puta, zamena AC pumpe par puta, remont alnasera i alternatora par puta, zamena pumpe volana (prepravljan volan izbacen servo pa vozen 15 godina na mehanicki i sad je hidraulicni ali je stara pumpa relativno ispravna), remont prednjeg trapa (obrada centralne osovine i nove caure), zamena lezajeva prednjeg tocka 2 puta ako se ne varam, zamena filtera vazduha umesto 'suvog' sa uljnim kupatilom, zamena leve trube, jedan detaljan remont kocnica i par puta samo neophodan, zamena lezajeva glavcine zadnjeg tocka jednom na oba tocka, prepravka centralne matice glavcine jednom, delimican remont menjaca jednom, zamena obe lamele jednom. Spoljni hidraulik mi je u funkciji preko osnovnog i kornjace posto je pumpa ostecena a nemam vremena i volje to sada da prepravljam pa ovako koristim.

Sto se 577 DV tice mislim da nije fazon da pisem posto sam ga kupio posle 27 godina provedenih u drzavnoj firmi i sa nepoznatim brojem radnih sati. Ja sam radio sitnu opravku kocnica, delimican remont menjaca dva puta, polu-generalnu motora uz zamenu radilice i to isto u dva puta, remont vodene pumpe dva puta (drugi put samo gumica), zamenu ukljucivaca prednje vuce zbog rucnog ukljucivanja i zamenu lezajeva na ulazu u prednju vucu. To sto smo radili 2 puta jednostavno moze da se nazove nasim propustom zbog delimicnog remonta i kontrole koja nije bila detaljna.

Rakovicu 65 sam prodao i jako malo je bila kod mene da bih bilo sta rekao. Dosla je kod mene delimicno ispravna, sredjena i otisla kod mog drugara na dalje koriscenje.

Claas ima celih 209 sati. Na sledecem servisu ocekujem zamenu jedne gumice od povratnog voda za ulje na kojoj blago rosi pa se skuplja prasina.

Toliko od mene. ;)
 
Zetor 1984 godiste pukao zub na zupcaniku mjenjaca.Evo malo slika izvođenja radova.Zetor 5011.
imgp0050.jpg

imgp0059.jpg

imgp0055.jpg

imgp0043.jpg
 
Univerzal 445 iz 72-e i 10 000 radnih sati, rastavljen na "proste činioce" u proteklih mesec i po dana i evo zapažanja:
istrošenje radilice 8 stotih
istrošenje košuljica oko 20 stotih
96-e godine zamenjena vodena pumpa
97-e zamenjene fabričke zadnje gume sa Tigrovim, semering do zamajca i biksnovan prednji trap bez zamene biksni na rukavcima točkova
2007-e zamenjen rotor anlasera, pre toga tri puta menjani starteri alnasera
promenjena brava za startovanje motora
alternator i danas fabrički, čak i bez zamene ležajeva a ugrađen regler od Z 101
2000-e zamenjena vučna lamela
dizne menjane 5 puta, 3 seta bile rumunske, četvrti put italijanske i sada su ugađene češke
sada promenjeni ležajevi gornjeg snopa menjača, semerinzi poluosovina
obloge kočnica su danas na pola istrošenja
zazor u bočnim reduktorima 1mm
ležajevi prednjih točkova fabrički, a gume menjane dva puta
nešto od toga sam pisao i u drugim temama, ali uglavnom to je to...
 
yto x1204 2010g ~50rc zastitna guma (harmonika)jednog pomocnog cilindra hidraulike pukla. u agrovojvodini kazu nije to nista i nemaju drugu gumu da postave... resenje je zastitna guma amortizera od auta. semering poluosovine je pustio par kapljica ali bukvalno par kapljica ulja na felnu iznutra ali je sam i prestao kapati (z.levi tocak).
 
IMT 539 iz 1982. godine sa 5009 sati

1. Zamijenjena pumpa za vodu na 4500 sati
2. Nekoliko puta zamijenjen regler
3. Zamijenjena originalna bravica paljenja na 4900 sati
4. Zamijenjena originalna AC pumpa na oko 4950 sati
5. Par puta dotezani ležajevi na prednjim točkovima
6. Do sada je potrošio 2 para guma (originalne gume uništene za vrijeme rata, zamijenje sa Barum 1996., sad nosi treći par koji je stavljen prošle godine).
7. Zamijenjena sva crijeva za gorivo
8. Dva puta sam rasklapao generator radi čišćenja, nikad nije bilo problema s njim.

To je to dakle, trenutno na njemu treba srediti prednji most, ima lufta na centralnoj bolcni i volan, takodje ima lufta u kućištu al nije ništa ozbiljno. Motor, mjenjač, PVP pumpa i ostalo nikada nije ni pipnuto.

Hurlimann H-360 iz 1985. godine sa 5003 radna časa (kupljen sa 5003, sad ima 5007):

1. Zamjena svih ulja
2. Zamjena filtera ulja
3. Zamjena filtera zraka
4. Zamjena filtera hidraulike
5. Zamjena svih crijeva za naftu
6. Ispiranje rezervoara, u njemu sam našao šaku jako stare, trule slame koja se slijepila na dnu.
7. Detaljno podmazivanje

Na njemu sam izvršio taj neki lagani "servis" nakon kupovine, sve tu stvari koje su mogle jos da rade ali sto je sigurno sigurno je.
 
Ursus c355 iz 1973: Klipovi i karike fabricki, ventili jednom menjani i jednom rajbovani, pre 15 dana menjano vratilo za kardan, menjana lamela pre 20 godina..... i to bi bilo to....
 
Imt 542 88 godiste oko 5000 sati 90 i neke pukao blok motora oko 2000 pukla glava greskom majstora u toku stelovanja ventila tade su dizne promenjene i pumpa tarirana.2006 zamenjen semering radilice i ubacen jedan klip i izmenjane karike na motoru nekoliko puta namestan alnaser i alternator od kada je kupljen od 88 godineZa jedno 2 godine cu mu generalnu odraditi i jedno farbanje zasluzuje.Rus mtz 82 polovan kupljen 94 godiste sa nekih 2000 sati kod mene je 5 godinu ima preko 3500 sad po meni menjano srednje kuciste kardana za prednju vucu i jedan polovina kardana prosle godine jer je sve popucalo jer nisam navreme video da se popustilo kuciste,krpljen hladnjak nove dizne ubacene skidana bos pumpa sad imam problem oko hidraulike klip za dizanje dosta pusta ulja i razvodnik dojadilo mi dolivanje ulja moracu da menjam razvodnik a klip cu dati nekom da prepakuje gumice mislim da me odlicno sluzi kako se zale na ove nove.Steyr 8180 3 godine je kod mene nekih 1200 sati sam napravio mada ga moram uposliti sa plugom i setvospremacem za sada ide u tanjiranje i transport.Pukla izduvna grana kod motora neko je zavario tako sam ga zatekao mozda cu je skinuti pred jesen da je zavarim mada nista neduva oko vara.Semering radilice ispod hladnjaka hoce da upusta ali ne jako kad bude jace promenicu ga na bos pumpi sam video na sadstavu da hoce da malo flisuje ulje rekao je majstor da je ubacio dihtung ili gumicu sta vec ide ali me je slagao i dalje malo upusti,hoce da zamasti oko prikljucaka za hidraulicna creva odpozadi ima 8 ulaza pa ih ninemenjam nista strasno spram ruje.Hoce da zamasti malo oko hidroulicnih klipova za servo volan dole ispod sasije mada to je jako malo nista zabrinjavajuce bitno da nedolivam ulje u volan to je sve sto sam nabrojio kada sam doterao traktor od trgovca i zatekao posle nekih 500 sati rada.Pukao mi je grejac motora mada odlicno zimi pali i bez njega planiram pred zimu da ubacim nov i neki kabel od sklopke oko akumulatora sto ide sam iscupao jer se podbila stabljika suncokreta u toku tanjiranja.Pre 2 godine sam ubacio novu unutrasnju zadnju gumu jer se stara razredila pa upusta kroz izvesno vreme.Menjao kaiseve 2 puta sto pogone alternator i vodenu pumpu.Za sada me odlicno sluzi motor i menjac i hadrulika bez problema ikakvih samo sitnice oko hidraulike jer traktor nije nov nisam ni ocekivao da sve bude savrseno
 
IMT 555 1966 godiste ko zna koliko sati rada ima
1.dva puta menjana leva truba
2.desna poluosovina menjana otpado tocak
3.konusnotanjirasti menjan
4.radjena generalna 2 puta
5.remontovana pumpa hidraulican
6.menjani lezajevi na spojnickoj
7.vucna lamela menjana 2 puta i kardanaska 1
8.kocnice nekoliko puta
sitne kvarove nesmem ni da nabrajam

IMT 539 1981 kupljen zimus
1.glava motora zamenjena
2.nove gume
3.remont hidraulicne pumpe
4.cilindar hidraulike
5.gurtnovane kocnice
6.sva creva izmenjana za vodu
7.alternator lezajevi zamenjeni
8.instalacija komplet uradjena
 
Pre Par godina sam imao slucaj Rakovica 65 sa 750 radnih sati,otisle karike,savijale se ko bakarna zica. :udri:

Danas zavrsavam jedan IMT 539,pokidao sve srafove na diferencijalu,razbio kuciste konusnog zupcanika a tanjirasti spao sa diferencijala. Razbucao ga ko dete zvecku. ::lose::
 
desilo mi se sve što je moglo da se desi čak i nemoguće
nabrajati je glupo za mene jer nema kraja
 
Massey ferguson tey 20 1956г купљен 1968 урађена генерална 1972 од тада: пукло прикључно вратило, замењена водена пумпа, три пута мењан дихтунг главе, пукао хидраулични цилиндар( отац се обесио плуговима на склад), урађена једна реглажа бош пумпе и дизни, реглиран цео предњи трап, електро инсталација и ситније поправке. по мом прорачуну од генералке има више од 20000 радних сати само мењано уље и сипано гориво. када би ме овај нови тако послужио бар до 5000 радних сати био би задовољан.
 
IMT 539 sa obrtnom limarijom, kupljen jula 2009 zaglavio sat na 99,9 tj stotom kilometru.
Inače to je nova instrument tabla koja je daleko lošija od one standardne varijante.
Inače ulje na glavi upravljača curi.
Elektrika ravna nuli što se tiče sijalica, kontakata, buksni, merača nivoa goriva, temperature... kao da su pravila deca u OŠ.
Inače ostalo za sada dobro...
 
Kod komsije prosle godine, na imt539 2009 g.,zamijenjeni u garanciji(jedva) klipovi sa karikama na 145 r/h. Izbacivao ulje na izduv od samog pocetka,prvo mu rekli "bice to OK dok nalegnu karike", kakvi moroni (ustvari dileri misle da su njihovi kupci moroni), i kad je on zaprijetio da ce se pojaviti na lokalnoj TV, onda su obezbjedili servis. Inace radi se o firmi cije je maticno sjediste u Srbiji, da ne kazem koja.
 
pre neki dan zamenjena vodena pumpa na 82,otisli lezaji,dok sam menjao kais ventilatora primetim da melju lezaji...mrzelo me da remotujem kad sam cuo cenu nove,mada nije ni pustala vodu,znaci treba zameniti samo 2 lezaja...3070 rc
 
Nazad
Vrh