Podizanje zasada višnje

Prevremene grancice na sadnicama koriste poneki "stariji visnjari" i njih ostavljaju za formiranje krosnje jer dobijaju pre rodnost nego sa sadnica bez prevremenih grancica, to sam saznao od rasadnicara ali sve ima svoju cenu, te grancice sto rece kolega nisu povoljne za stvaranje krosnje i posto se formiraju jako nisko, ali to nekome nesmeta, izgled i formiranje krosnje, pa tako dobiju vocku koja je patuljasta i izgleda kao zbun ali pre stigne na rod.
Ja pri sadnji djubrim samo vestackim Yara 7-12-25 i linzer mislim da je 8-16-18 +8s po 100gr pri sadnji i nista vise, zasad. Savetovali su me da pri sadnji ne ubacujem nista od stajskog (kompleksnih) djubriva u jamice zbog nezeljenih gljivica i zaraze, sad dali je to tacno nebih da se kockam pri sadnji, a kasnije mozda i podjubrim nekim od prirodnih djubriva.:ppozdrav:
 
Stajnjak privlaci i neke stetocine,ali opet stajnjak je stajnjak,ja sam ga razbacao pre oranja
Kada sam vadio visnje video sam par sadnica koje su imale bocne grane po 50 cm i to par komada,maltene krosnja moze da se formira,pa mi je bilo zao da ih secem kako ne bih izgubio na vremenu,mada sam ja to odmah na jesen prikracivao
Ove godine kada vadim sadnice ne znam sta da radim,inace prut kratim na nekih 70-80 cm :D
 
Pozdrav svim forumasima.Molio bih vas ako neko ima iskustva sa oblacinskom visnjom na podlozi divlja tresnja,zemlja je pljeskovita ilovaca.Ja sam htjeo saditi na vlastitom korijenu ali rasadnicar kaze bolja je na tresnjinom korijenu.neznam dali on mozda ima nekog viska pa da uvali ili istinski savjet pa ako neko ima iskustva da podijeli sa ostalima.Pozdrav
 
Ljudi kako cemo saditi visnu ako bude vreme ovakvo,se sprema neko za sadnju?Pozdrav
 
Ljudi pričaše da se sadi, ti reče na proleće, šta te sad nateralo po najgoroj zimi da razmišljaš o tome? :D Biće vezano dva tri dana lepo vreme do kraja januara sigurno, pa gledaj da ti sve bude spremno i čim se stvore uslovi trči sadi, ne čekaj februar i mart...
 
A tako je posaditi će se.
Mene brine što nisam obavio jesenje prskanje, a sve sam bio pripremio.
Onda ide oranje, đubrenje, pa rezanje a evo već otišla trećina decembra.
Sve nekako kasnim ove jeseni, prošle godine sam u ovo vrijeme bio poprskao, uzorao, bacio đubre i zakultivirao a sad ništa od toka tako da i sam razmišljam o tome.
 
Ja kasnim kao po pravilu, uspeo sam da odradim sadnju pretposlednji lepi dan a prskanje poslednji...

Prskanje zaboravi, znaš i sam, u proleće plavo ulje stavi 3 a ne 2 litre na 100 litara vode i biće valjda sve ok.
 
Ljudi pričaše da se sadi, ti reče na proleće, šta te sad nateralo po najgoroj zimi da razmišljaš o tome? :D Biće vezano dva tri dana lepo vreme do kraja januara sigurno, pa gledaj da ti sve bude spremno i čim se stvore uslovi trči sadi, ne čekaj februar i mart...


Ja nisam rekao da cu saditi u prolece,to sigurno,a nisam stigao da posadim jer sam se opustio kao sto je rekao kolega Tintoreti,a sad ne mogu da uhvatim vreme da potanjiram parcelu,nadam se da ce do kraja decembra biti nekakvo povoljnije vreme da se to obavi
Jesenje prskanje sam obavio u starijem visnjaru,to sam stigao :D
 
Izvini učinilo mi se da si tako pričao...biće dana, kad se sneg otopi potanjiraj pa polako, problem je više što si traktor verovatno uzimio, skinuo akumulator, to manje više, nego dal je zaledila nafta tj parafin u filterima... :) a i za šake nije prijatno ako ćeš ašovom...
 
Meni su sadnice utrapljene, ako ne budem mogao da posadim zbog snega ostaje mi samo ih zastitim mrezicom i cekam lepse vreme, kad god to bilo.. Kazu da nece sneg padati do kraja decembra, pa se nadam da cu tu naci lufta da posadim..
 
Izvini učinilo mi se da si tako pričao...biće dana, kad se sneg otopi potanjiraj pa polako, problem je više što si traktor verovatno uzimio, skinuo akumulator, to manje više, nego dal je zaledila nafta tj parafin u filterima... :) a i za šake nije prijatno ako ćeš ašovom...


Nema na cemu,pogresno si razumeo,ma dace bog valjda malo vremena da potanjiram do nove godine i posadim to a ako ne onda kada mi vreme dozvoli (januar,februar) ili prolece
 
Kod mene poorano duboko jednobrazdno, poprilicno lako i lepo proteklo oranje, lepo vlazna zemlja, a nije blato.. Sada mora da se ceka da izmrzne, da se slegne malo, potanjira, pa sadi, sto znaci da sadim kad se otopi sneg i voda se malo povuce, da ne bude blato..
 
Pozdrav svim forumasima.Molio bih vas ako neko ima iskustva sa oblacinskom visnjom na podlozi divlja tresnja,zemlja je pljeskovita ilovaca.Ja sam htjeo saditi na vlastitom korijenu ali rasadnicar kaze bolja je na tresnjinom korijenu.neznam dali on mozda ima nekog viska pa da uvali ili istinski savjet pa ako neko ima iskustva da podijeli sa ostalima.Pozdrav
Koliko znam Oblacinska se razmnozava vegetativno iz izdanaka i ne kalemi se, sve mi to zvuci na prevaru prodavca.
 
ja sam trazio na vlastitom korijenu i to je sve stima ali kad sam ja njemu rekao da trebam 5000 kom tada pocinje prica bolje ti je na tresnjinom korijenu ipak je to ilovasto tlo pa me zbunio
 
Nazad
Vrh