Kinezi ?

Tar

Član
Učlanjen(a)
26 Apr 2008
Poruka
1.167
Lokacija
Beograd
TS354C EPA crate 35hp, 4x4 ( vuca na sva 4 tocka), 4 cyl shuttle shift roll bar canopy. Huge saving. Now special pick up price US$7595 only! = 5425€ + 2100€ utovarna kasika sirine 148 cm i 700 kg kapaciteta. Sve zajedno sa carinom i porezom 7525 €

TS354C Spec
Tractor Model TS354C
General Specification
Type 4x4 wheel
Rated Traction Force (KN) 7.84
Constructional Weight (kg) 1580
P.T.O. Max. power (kw) 22
Front Wheel Tread (mm) 1180(adjustable)
Rear Wheel Tread (mm) 1100(adjustable)
Wheel Base (mm) 1840
wheel type F: 6.5-16 R: 11.2-24
Minimum Turning Radius(m) With One-side Braking 3.8+-0.2
Without Braking 3.0+-0.2
Ground Clearance (mm) 320
Overall Dimensions L x W x H to the top of muffle (mm) 3162x1445x2020
Engine
Type Yd485
Bore x Stroke (mm) 85x90
Rated Revolution (r/min) 2300
Rated Power (kw) 25.7
Max. Torque (N.m) 108.0
Speed of Max. Torque r.p.m 1600
Fuel Consumption (g/kw.h) <=260 g/kw.h . Znaci 22 kw X 260g(max) = 5.72 kg/h pri punoj snazi!
Lubricating Method Pressure and Splash Lubricating
Cooling Method water cooling
Transmission
Clutch Two Stage
Gear Box (4+1)x2 Spur Gear (4+1)x2 Compound Shaft
Working Devices
Lifter Tilling Depth Control Draft Positional Adjustable
Max. Lifting Capacity (KN) >=4.96
Suspension Type Three-Point Cat I
Speed of P.T.O. (r/min) (540,1000),(750,1000),(540,750)



Ma nesto se mislim 35 ks, 4X4, moze da kosi, moze da vuce samoutovarnu prikolicu, ima kasiku za ciscenje stale, pa ne moze da bude bas tako los....?
I cena je super!
Ali,....ali u Americi!
Verovatno da tamo( u USA) nemaju svoje traktore pa nemaju sta da stite carinama :haha:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pa ta specifikacija je sasvim ok, a sa obzirom gde se prodaje ne verujem da su mogli nešto da napišu a da to nije baš tako. Neka manja odstupanja su moguća, ali verovatno radi dobro to što je navedeno.

A još uz to lepo izgleda :D
 
U pravu si. Mozda Kinezi mogu da izmisljaju performanse ali trgovci koji prodaju traktore ne smeju da lazu jer ako ih neko tuzi.....brrrrr milioni$


E, a ima i ovakav:

25 ks, niskoprofilni namenjen za rad u staklenicima. U tom slucaju skida se rol-bar predpostavljam?
Ima 4 vuce a cena sitnica, 3714€. A bio je 3058€ . Nego sada euro pada..... ima utovarna kasika i za njega. Nesto je manja i ima kapacitet 400kg.
Pa mi pada na pamet ako je dobar za staklenike dobar je i za stalu. Kupis jednog samo za ciscenje stale. Stavis kasiku i ne skidas....
 
kod nas DF304, 30 ks cena 6230 + pdv 1121 = 7351€ a u USA 35 ks = 5425€ , za malo pa 2000€ jeftinije.
Ali kod njih poljoprivreda nije razvijena pa su carine i porezi mali zbog stimulansa.... :haha:
 
Pa sicate se svi prvih Yuga izvezenih u Ameriku. Tamo je kostao ako se ne varam oko 2000 dolara a u nas(Juga) bija je 7500 dolara ili 13000 maraka. Bar san ga ja platija 86 platija toliko u Splitu. Sto hocu reci? da je bitno punit guzice nabiguzima i muktarosima. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pa ljudi mogli bi da ostavite i po koji link, da i mi svezi clanovi ovog foruma vidimo nesto korisno u vezi ovih kineza. Ja sam npr. zagrejan da kupim jednog novog kineza, pa kakav god da je trajace 5,6 god. a da ne ulazem nesto preterano u njega. Ako imate, a nije vam problem, ili ako nije zabranjeno na ovom forumu (nisam stigao da procitam pravila foruma), postujte neki link o kinezima. Takodje bi mi jako pomogla i informacija gde ih ima kod nas? Znam da ima YTO u Agrovojvodini u Novom Sadu i da nisu tako skupi. E sad, posto ima gomila tih kineskih "brendova", potrebna mi je vasa pomoc. Postujte sve sto imate, a ja cu da se zrtvujem i da kupim kineza, pa cu da vam pisem kakvog je kvaliteta :osmeh: Inace mi treba nesto do 50 KS, pa bi ovi kinezi bili idealni za moje potrebe.
Unapred vam zahvaljujem na pomoci! ::traktor::
 
mitta je napisao(la):
odes na to sto je okacio mitta pa tamo vidis novu adresu: http://www.agrosrem.rs/404.html , cene, dilere......
Ja predpostavljam da je tvoja logika OK.
Ali, stvarno me nervira da Ameri placaju 5 ks jaci model 2000€ manje nego mi. Da smo mi neki seici pa u redu. Ali ovako apsolutno nije u redu. Neko u Evropi uvozi te traktore i normalno se "ugradjuje", onda neki nas uvoznik uzima u od njega pa se i on malo ugradi i drzava i..... kod agrosrema ispadne kinez od 40 ks 9500€.
I jos nesto. Mislim da su kin.traktori za USA trziste opremljerni novijom generacijom motora sa manjim stepenom zagadjenja i sa manjom potrosnjom.
Sa druge strane za 9500 dobijes 40 ks sa 4 vuce i hidraulicnim volanom i potrosnjom pod max. opterecenjem od 8 litara/h.
 
Hvala na pomoći. Sad sam pogledao i Dong Feng traktore i sve mi se više čini da su OK. Jedino se slažem da nas deru ovde sa cenom, samo mislim da je glavni krivac za to ova naša država. Naduvali su sve moguće cene. Domaći IMT npr. 549 bez prednje vuče košta blizu 14.000€, a pre 3 godine je koštao 8.000€. Sa duplom vučom bolje da vam ne kažem koliko košta. :sta: Ali šta da se radi, živimo u takvoj državi. I nafta je pala na svetskom tržištu, samo je kod nas, nešto smešno, pala cena njenih derivata. Umesto da skinu cenu benzina 15% kao što su rekli, cena je pala za cirka 7 dinara! :sta: Ali nije na meni da pričam o našem državnom uredjenju, moje je da kupim ::traktor:: i da radim. Mogu samo da se nerviram što nam je ovako kako nam je, a i od toga nemam ništa! Prema tome, svima želim sve najbolje i bićete obavešteni o mom traktoru kad ga kupim i o kvalitetu istog :osmeh: Veliki pozdrav svima i uživajte do sledećeg posta. Hvala još jednom na pomoći! Pozz :D
 
tar napisao si 40KS ZA 9500E AUUUUUU,kod nas[mk] su cene otprilike ovako 25ks 4800e, 30ks5400e,35ks 6000,40ks6800,55ks 9400, 65ks 10200, svi sa prdnje vice bez kabine, 50%vraca drzava max do 5000e.
 
Ovo je ime jednog.....slucaja. Puna usta EU i boljeg zivota a u stvari rade za neke druge a ne za nas.
To su seronje tzv novog svetskog poretka, ideolozi neoliberalizma gde tzv slobodno trziste sve resava kobajagi. I tako dok njihovi ideoloski mentori ocigledno gaze sopstvenu ideologiju tako sto pomazu svoje posrnule banke a ne pustaju ih da propadnu na trzistu, dotle ovde sve treba da propadne da bi neki to sve pokupovali.
Dakle u poljoprivredi treba da se dogodi ukrupnjavanje. Ruku na srce veliki posedi su ekonomicniji ali da bi se to dogodilo treba "proleterizovati" one manje proizvodjace, dakle otkupiti im jeftino zemlju a njih pretvoriti u jeftinu radnu snagu. To je ideja. Zato je ovde "Kinez" najskuplji na svetu.Zato ne postoji drzavna strategija za poljoprivredu, zato se unistavaju nasi instituti i proizvodjaci semena, zato Zaharije Trnavcevic na jednoj stranoj TV reklamira sadnju svedskih sljiva u zemlji Srbiji.

Dakle da se vratimo na traktore. To ime koje ne zelim ni da napisem, je simbol brutalnog laganja ovog izmucenog naroda jer da im je bar malo stalo taj Kinez bi kostao toliko koliko kosta kod vas jer ne zavisi ni od Amerike, ni od EU, ni od Medjunarodnog monetarnog fonda, ni od Mladica i Haga, to zavisi samo od tih seronja na vlasti !
 
e ovako carina za novog traktora je 1% + 5%pdv[ddv]ali svu drzavnu zemju koja je bila u drzavnoj sopstvenost su uzeli "biznismeni"koji je sada daju pod zakup i peru novac i mislim da ste oko 50 godina pred nas... pobegao sa tema.
 
Pa IMT je i pukao odavno, a što se tiče dinara vidimo koliko je stabilan pogotovo u zadnje vreme :haha: , a Dinkićeva politika je posebna priča i nije za ovaj forum, sem dela vezanog za poljoprivredu koji je Tar najbolje moguće opisao, tako da time završavamo svaku diskusiju po tom pitanju.
 
mitta je napisao(la):
e ovako carina za novog traktora je 1% + 5%pdv[ddv]ali svu drzavnu zemju koja je bila u drzavnoj sopstvenost su uzeli "biznismeni"koji je sada daju pod zakup i peru novac i mislim da ste oko 50 godina pred nas... pobegao sa tema.

kol'ko ja znam, carina na nove traktore je 15% a za pdv nisam siguran...
 
Nazad
Vrh