Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta uzeti za iste pare i u istom su stanju,slicno godiste,prvi vlasnici....
ursus 335 ili store 402 super?
 
Store ti je bolji, jer je jaci, a netrosi toliko vise koliko je jaci, i mislim da je kvalitetnije napravljen (mislim, jer nisam imao priliku da vozim 335 a store imamo).
 
kako stoji sa delovima store,ima li ih a da nije neki sverc fuseraj a skup?
kako se pokazao u brdu store,podize li se ,cini se da je lak napred?
 
Poslednja izmena:
Delove sto smo trebali oko menjaca smo nasli kod privatnika (Ada, Mol), motor jos nije diran ali se i to moze naci. Sto se tice propinjanja, tacno je da se propinje kad se nosi nesto teze ali 50 kg napred i onda je bolje, za brdo znam samo kad izlazim na glavni pud od silosa da tu izlazim sa zmajevkom punom, doduse ne bez problema ali izadje.
 
Store je samo sklapan u Sloveniji od italijanskih delova (fiatovih), kako licenca moze biti bolja od "originala"?
 
Menjac mu je odlican, sta smo mi sve radili sa njim... da je slab vec bi se odavno raspao, a evo i dan danas radi...
 
Stvarno je bez veze generalizovati ocene o modelima, motorima, menjačima itd... Sve zavisi od održavanja i odnosa vlasnika prema mašini ili oruđu. Mogu da navedem mnogo konkretnih primera koji bi potvrdili ovu tezu, ali mislim da za to ne postoji valjan razlog.
 
Meni je dovoljno to da znam da jedan poznanik koji je trgovac mehanizacijom i delovima kudi Univerzala jer ne može da ga proda u delovima(niko ne traži ništa)dok svakog Štorea kojeg kupi prodaje isključivo u delovima.Mi imamo Univerzala kupljen je nov još davne 74-te godine.Urađen motor jednom i menjač takođe a sati koliko ima samo on zna.
 
Po onome sto hrvati pricaju na njihovom forumu store je za klasu losiji od rumuna
al ne bi ni to bio problem da makar ima delova za njega u srbiji
 
ja danas kupio univerzala 445 pa sta bog da nisam ga nikad terao videcemo sta ce biti kod nas ih nema ja sam ga prvi u selu doterao svi gledaju belo ali cute znaju da ja ne masam
 
@levak,ne brini se nista,nisi pogresio ni malo,jeste da mnogo njih ne vole Univerzale,ali moj stric je radio sa njim i vozio ga je dugo godina(vukli su pesak sa njim),i sta je sve taj pretrpeo,a i dalje se vozi i ide kao blesav.Cestitam na kupovini,i da te dugo sluzi,sve najbolje u vezi kupljenog traktora
 
Uzmi bolje Ursusa 335 nego 402 mi smo vozili drva iz sume sa obadva uz ogromnu uzbridicu Ursus je izvukao 2,5 m a 402 nije mogao ni 1,5 m jos store imo 80% guma a Ursus 30%
 
Uzimali bi traktor nov sledece godine pocetkom maja ili marta posto ima grejs period 1 god i uzimali bi nesto do 17 000 evra i mogu neki saveti sta bi se moglo za te pare mi gledamo MTZ-820 i mahindra-595 di turbo to trenutno samo gledamo jel mogu jos neki saveti neke druge traktore za te pare.Hvala
 
Belarus 820 ili Zetor 6245? i moze neko neke realne cene da mi kaze,ovo iz oglasa mi sve nesto naduvano izgleda?
 
Kad bih ja birao, uzeo bi Belarusa. Ima 20 konjskih snaga više, više okretnog momenata, mjenjač sa više brzina, što znači da možeš bolje izkoristiti snagu motora, ali s druge strane i Zetor ima dobar motor i mjenjač, prostorniju i udobniju kabinu, ljepši dizajn(po mom okusu). Ali traktore kupujemo da bi sa njima radili, a ne da bi ih gledali, zar ne!:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh