Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za cijenu ne mogu nista rec jer covjek radi u Ch al sada je na godisnjem a evo slike a bio je on na Pik.ba !
2pq17aq.jpg
 
gospodo paori resio sam da promenim traktor nakupovo sam neke zemlje pa mi vise imt 539 ne igra utakmicu danas sam gledao zetora 52 konja 86 godiste u solidnom stanju mogu da ga uzmem na 3000 evrova ali ne znam kakvi su to traktori posto od 10 godina teram imt i to je za mene nepoznanica pomozite ako hocete trebacu ja vama
 
ja sam radio sa zetorom 5211 i to je jako dobar traktor. snjim sam radio oranje, tanjiranje, kosenje, grabljenje, presanje (kockaste bale) cak smo jednom i silirali snjim ali mu je bilo tesko. sve u svemu nije losh traktor, a kvarova nisam imao. radio sam snjim 3 godine samo gorivo, mjenjanje ulja, podmazivanje i ide ko lud.

ako imas vise zemlje najbolje se pokazao 7211 barem za nase podrucje ali on malo vise i trosi jer je 4 klipa
 
Koji je to model Zetora? Kod mene ih je selu puno, daleko najbolji traktori u ovom kraju. Mala potrošnja, pouzdani, dijelovi dostupni i nisu skupi, servisiranje nije problem. Zekonje su jednostavne za rad, mjenjači su im prosti, motori elastični, imaju dosta mase pa su vrlo sposobni u raznim poslovima. Ja im ne znam manu. Meni je Zetor bi velika želja (6245, 7245, 7711, 7745...) ali ovdje u BiH su ekstremno skupi, al baš ekstremno. Jel to kod tebe 5211 u pitanju? Pazi, kod Zetora broj (oznaka) nema veze sa snagom (sem kod nekoliko velikih modela). Npr, 4911 ima 45KS, 5711 ima 58KS, 5911 isto 58KS, 3320 ima 51KS...Imaš strašno mnogo informacija o njima na temi Zetor ako te nešto detaljno zanima.
 
ne fali mu nista nego ja imam nos za takve stvari neki dan sam kupio velger 41 u ispravnom stanju za 1000 evrova jednostavno mnogo se krecem i nalecem na svasta
 
Ako je sve OK,nemoj puno da razmisljas,3000 je super cena za 5211,oni drze mnogo bolju cenu.
 
539 se krece od 2000 za losije pa na mnogo vise,zavisi od vizuelnog izgleda sto je kako se meni cini najvaznije kod kupaca.
 
@levak Zetor 5211 je dobar traktor,ima ga covek blizu mene i njemu se odlicno pokazao,on sve radi sa njime,a nista ne pipa na njemu,jos ako ima kabinu,a vecina njih ima,to nije jaka cena.Veruj mi da se neces pokajati ako kupis Zetonju(kako ga mi zovemo),to su masine boli glava,a ima i delova za njih.:ppozdrav:
 
sta sad ti mudrujes?
postoji neka lista pitanja koje se smeju postaviti?
postoji pravilo da ako je na nesto odgovoreno, ne sme se pitati drugi put?
nadji mi topik gde je odgovoreno na pitanje sta je isplativije kupiti 82-jku ili 952!
yebote, napraviste od ovog foruma hitlerjugend!
meni nije tesko da da na neka pitanja odovorim dvajes puta, a kad ja pitam jednu yebenu stvar, onda je to problem?
Nisam mogao da ne prokomentarisem ovo! Svaki cas citam postove u kojima neko nekoga opominje...te van teme, te procitaj ranije postove, te imas temu za to...pa nije dosta sto ovde ima milion moderatora, nego i ostali clanovi uvode red...ja sam nov ovde i ako neko ocekuje da treba da procitam sve sto postoji na sajtu kako nekog ne bih uznemirio ponavljanjem pitanja, nije trebalo ni da stvara sve ovo...sajt se koristan, dosta pomaze svima, valjda mu je to i namena, ali nerviraju ta pros.....nja. Verovatno sam i ja off, ali me bas briga, ako smatrate da treba, izbacite me, a ovo sto sam napisao se moze primeniti na svaku temu...mogu jos o ovome, ali mislim da nema potrebe...a i svakako je van teme, pa ne bih da se neko uznemiri...

Imam i ja pitanje, ako me vec nisu isterali odavde. Treba mi traktor koji bi obradjivao ove godine oko 5-6ha, a sledece oko 30ha...oranje, tanjiranje, spremanje, branje...ja sam razmisljao o 577dv, ili td 7506 A...sada mi se mota po glavi i neki rus...ne znam koje bi bilo najbolje resenje za nekih 7000-8000EUR, pa bi mi dobro doslo da cujem vase misljenje...lakse radove taj traktor ne bi radio
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh