Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta sad ti mudrujes?
postoji neka lista pitanja koje se smeju postaviti?
postoji pravilo da ako je na nesto odgovoreno, ne sme se pitati drugi put?
nadji mi topik gde je odgovoreno na pitanje sta je isplativije kupiti 82-jku ili 952!
yebote, napraviste od ovog foruma hitlerjugend!
meni nije tesko da da na neka pitanja odovorim dvajes puta, a kad ja pitam jednu yebenu stvar, onda je to problem?
 
Nije problem druže, ja ću da ti napišem šta god te interesuje.

Mtz 820 je najjednostavniji i najdugotrajniji. Dokazana i isprobana mašina.
952 ima turbo motor i sinhronizovan menjač. Taj motor je malo jači, malo manje troši i malo je tiši (jer ima 1800 obrtaja). U našem ataru nemože da vuče tri brazde, ali zato dve može uvek i svuda. Motor mu malo kraće traje od običnog, ali kad ga kupiš novog bićeš miran. On ima i šire gume i više tegova, što znači da bolje vuče nego 820 ali sa tim gumama nije zgodan za medjuredne operacije.
 
Poslednja izmena:
Motor
820:
-bez turbine, 81ks idu od 5000-10000 rc.
952:
sa turbinom, 90 ks. Istu snagu postize pri manjem broju obrtaja motora, samim tim manja potrosnja, i dugotrajniji motor (u praksi ne verujem bog zna koliko trajniji)
menjac
820:
mehanicki 9+2 brzine, sa reduktorom 18+2
952:
sinhroni, 16+4 brzine.
Ne verujem da vam je bitna ova stavka. Jedina je razlika sto bi 952 vozili kao auto, a 820 bi zahtevao jednu obuku od cirka 2 sata, dok ne skontate menjac.
Hidraulika:
ista kod oba
Predni most
ako 952 ima ravan most, onda glas ide za 952. Novije tehnicko resenje, manje se kvari, i bolje prenosi vucnu silu. Verovatno najbitnija razlika u praksi. Ako planirate da sa tim traktorom radite i medjurednu obradu, onda ravan most otpada.

Operacije
Oranje:
Za 820 u srednjem Banatu (karbonatni cernozem) 80 cm zahvata u dubokom oranju je extra stvar. 105 cm na 30 cm mu je puno. Za 952 je 105 cm taman.
Tanjiranje:
820 ce vuci po suncokretistu i kukuruzistu tanjiracu zadovoljavajuce, po oranju nikako.
952-moze vec solidno da odradi posao, za vucu po oranju, nisam siguran, nisam video.
Medjuredna obrada, i prskanje-Ako je 952 s ravnim mostom, odustanite.
Transport
Oba ce vuci 2 zmajevke, ili kamionku + zmajevku po suvom. Poi blatu kako vam se zalomi :)

Neki clanovi navode brzinu... razlika u 3-4 km/h. Potpuno nebitno, osim ako ne radite njive u Temisvaru.
Potrosnja- zbog turbine bi trebala da bude manja kod 952. E, sad u praksi nisam cuo da se neko pohvalio bog zna koliko manjom potrosnjom od mog 820. Mislim da se u praksi to ne bi osetilo.
izrada-ako je ravan most kod 952, imacete manje problema, i menjaci na 920/952 po prici ljudi ne zadaju neke probleme. Hidraulika je ista, i ostalo skoro pa isto.

E, sad, ni vi niste bas precizirali pitanje, za sta vam treba taj traktor. Koliko sam u toku imate 35-45 kj zemlje...ne zamerite ako gresim. I po meni, za 3000 eura dobijate to da umesto za 4.5 dana, vi sa 952 zavrsite oranje za 4 dana, Setvospremac, umesto 2,9 m, vi vucete 3.2m, i kuci ste 3 min pre sa 952 , nego sa 820...
 
Nije problem druže, ja ću da ti napišem šta god te interesuje.


952 ima turbo motor i sinhronizovan menjač. On ima i šire gume i više tegova, što znači da bolje vuče nego 820 ali sa tim gumama nije zgodan za medjuredne operacije.


Ima jedan čovek kod nas 952, grbavi most, i uže gume. Kad ga je kupovao tražio je te uže gume, da njime može da radi međurednu obradu jer mu je to jedini traktor. Kod nas može da vuče tri brazde zimskog oranja (105cm), a pošto je tom traktoru pumpa nameštena da bude kao kod 105 ks, onda dosta lako nosi taj plug.
 
Slušajte gospodine @tarana,
ja bih voleo da spadam u omladin pa makar i takvu kakvu Vi navodite ali nažalost ne spadam ali nisam toliko bezobrazan kao Vi pa da nekome tako nešto napišem.Vaš bezobrazluk je već više puta vidjen na ovom forurumu i verujte da ću se svim silama truditi da ga iskorenim. To što puše u mom potpisu ne odnosi se na Vas nego onaj poslednji deo samo niste dobro protumačili.Ako imate još nešto povodom ovoga da pišete pišite na PP jer ne bih da smaram osale uvažene članove ovog foruma, a tu ne mislim na Vas.
 
aj' i meni pomozite malo.
rus 820 - eurolux je 19.800
a 952 - 22.500
sta bi kupili?
Posedujem 820 Euroluks i prezadovoljan sam traktorom. U prethodnim postovima je navedeno da 952 ima menjac 16+4, sto je greska, ima 14+4. Mada ako vec kupujete nov traktor treba da razmotrite varijantu zvanu 892. U njemu su sazete prednosti 952 i 820 zajedno - turbo motor i menjac 18+4.
 
I jos malo pojasnjenje razlika izmedju standardnog modela i eurolux-a je u tome sto euroluks ima vece tegove, ojacanu sasiju i stepenice sa obe strane (mada nisu potrebne sa desne strane jer su neupotrobljiva). Inace motor i menjac su isti na oba modela.
 
I jos malo pojasnjenje razlika izmedju standardnog modela i eurolux-a je u tome sto euroluks ima vece tegove, ojacanu sasiju i stepenice sa obe strane (mada nisu potrebne sa desne strane jer su neupotrobljiva). Inace motor i menjac su isti na oba modela.

+ 24 V paljenje, gume sire nego standardne 13,6 20 prednje , zadnje 16,9 38
 
http://www.pik.ba/artikal/1541558/traktor-massey-ferguson-3090/ http://www.pik.ba/artikal/1541551/traktor-same-laser/ koji je bolji za kupiti po vasem misljenju.

http://www.pik.ba/artikal/1541558/traktor-massey-ferguson-3090/ @Evo valjda je ovdebolje
 
Poslednja izmena od urednika:
udranik kupis Landini 7550 i ostace ti para a traktor sila ima ga moj ujak isto koristi ga za sum i brdsko ravnicarski transport sila trktroa a jaci od torpeda 7506 provjereno jer gdje landini uzidje torpedo nije mogao moja preporuka je to a ako oces nov kupi Belarusa bilo kog 820 952 892 sve su to extra traktori! Al landini je moja preporuka jer ce ti ostati para ze neki drugi prikljucak!
 
udranik kupis Landini 7550 i ostace ti para a traktor sila ima ga moj ujak isto koristi ga za sum i brdsko ravnicarski transport sila trktroa a jaci od torpeda 7506 provjereno jer gdje landini uzidje torpedo nije mogao moja preporuka je to a ako oces nov kupi Belarusa bilo kog 820 952 892 sve su to extra traktori! Al landini je moja preporuka jer ce ti ostati para ze neki drugi prikljucak!

Hvala druzee,ma tesko da bi mogao do novog necu imat za osnovne prikljucke,ja sam u potrazi za traktorom nekih petnestak dana, traktor mi treba dopolovine septembra da je u basci ,ali situacija kakva je tesko da cu nac ista za ove pare polovno a da je u dobrom stanju da nema odma nekih ulaganja,Landini mi je uvijek bio privlacan i zanimljiv traktor,ali na trzistu polovnjaka tesko nac nesto domacinsko.
 
Pa ima jedan u susjednom selu al potrebno farbanje a mijenjac i motor cista desetka!!


Ma druze zadnjih 15 dana nasao sam tavih tridesetak (razlicith marki traktora) pored cjene od sedam i vise hiljada eura,na njeg treba ulozit jos hiljadu eura,probacu nac nesto do kraja augusta ako nista,onda moracu uzet takog nekakvog pa ga doradjivat sto mu fali.

Hvalaa
 
Ima jedan takodje kod mog komsije 6830 Landini u tip top stanju a kabina od New Hollanda 2003 godiste bez farbanja i bilo cega!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh